Co zobaczyć w Londynie z dziećmi? Takie pytanie trapi każdych rodziców, którzy chcą pokazać pociechom największe atrakcje miasta nad Tamizą. Jak je sensownie wybrać, skoro propozycji jest aż nadto, a czas zwiedzania dość mocno ograniczony? Najrozsądniej zapytać dzieciaki, co interesuje je najbardziej, jakie miejsca chciałyby odwiedzić, bądź czego doświadczyć. Wówczas informacje pozyskane w ten sposób znacznie ułatwią Wam sensowne zaplanowanie wycieczki po Londynie. Alternatywą jest zapoznanie się z niniejszym artykułem, w którym prezentujemy najciekawsze propozycje na zwiedzanie Londynu wraz z dziećmi. 

Spis treści

Co zobaczyć w Londynie z dziećmi? – wstęp

Co zobaczyć w Londynie z dziećmi? Z uwagi na fakt, że każdy ma swoje własne gusta, nie inaczej jest w przypadku preferencji każdego dziecka. Są takie, które godzinami mogą chodzić po centrach handlowych (gorąco polecamy Harrods) w poszukiwaniu nowych zabawek. Innym wystarczy biegać po parku i cieszyć się upragnioną “dziecięcą wolnością”. Jeszcze inne mają “swój świat”, który tworzą w oparciu o ulubione bajki, filmy, seriale, a także książki. Dobrą praktyką, która zaprocentuje w przyszłości jest także połączenie przyjemnego z pożytecznym. A możliwości, by to zrobić w Londynie jest multum.

Poza tym jesteśmy pewni jednego. Mianowicie tego, że każde dziecko zachwyci się Londynem i jeszcze nie raz będzie chciało powrócić do tego magicznego miasta. Za każdym razem można zabrać je w zupełnie inne miejsce, poznać dzielnice Londynu i pokazać coś nowego. Sprawdźcie zatem, jak najlepiej rozpocząć dziecięcą podróż! Poniżej znajdziecie listę wybranych miejsc. Do niektórych dostać się można pieszo, jednak nie wszędzie. Wówczas warto skorzystać z z dostępnych środków transportu, ponieważ będzie to stanowić dodatkową atrakcję dla naszych podopiecznych!

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Harry Potter w Londynie

Na spacer z dzieckiem po Londynie polecamy udać się śladami słynnego Harry’ego Pottera. Chyba każdy małolat nieraz słyszał o przygodach tego czarodzieja. Czy to oglądając filmy, czy wczytując się w książki. Zarówno dworzec Kings Cross, jak i peron 9 i 3/4 to kultowe miejsca tej sagi. Tutaj, w Londynie możemy bez problemu doświadczyć tego niesamowitego klimatu. Znajdując zamurowany w ścianie wózek wraz z bagażami. Co ciekawe, nie jest on wcale między 9, a 10 peronem. A w głównej hali dworca pomiędzy 4, a 5 peronem.

Co rusz tworzą się kolejki chętnych do zrobienia zdjęcia przedstawiające magiczny portal. Porządek sprawuje pracownik, który nadzoruje kolejnością i zakłada zwiedzającym unikatowe szaliki domów Hogwartu. Nieopodal jest sklep z pamiątkami Harry’ego Pottera, gdzie kupimy dla dziecka wszystkie atrybuty potrzebne do czarowania. Przykład? Dostaniemy tutaj różdżki, sowy, czekoladowe żaby, kremowe piwo czy choćby listy z Hogwartu. Jeśli ten świat kręci nas na tyle, że planujemy zobaczyć na własne oczy oryginalne studio filmowe. To zwiedzanie dworca można odpuścić. Filmowcy z Warner Bros zadbali o wiele większą ilość wózków oraz dużo większy asortyment sklepu z gadżetami.

Harry Potter w Londynie

Czy wiedzieliście, że? Na Wyspach poza brytyjskimi kanałami możemy też oglądać polską telewizję w UK. Dowiedzcie się, jak!

Londyn – atrakcje dla dzieci

Atrakcje w Londynie, z uwagi na swoją różnorodność to nie lada przyjemność dla zwiedzających. Z kolei dla dzieci to ogromna frajda, a już szczególnie dla tych, którzy na co dzień tu nie mieszkają. Czy oprócz magicznego świata Harry’ego Pottera jest coś jeszcze, co każde dziecko musi koniecznie zobaczyć? Jasne, że tak! Oto nasze kolejne propozycje w naszym rankingu, które warto odwiedzić w Londynie z dzieckiem.

Co warto zwiedzić w Londynie z dziećmi?

Co warto zobaczyć w Londynie? Najczęściej polecane i odwiedzane punkty turystyczne to te związane z historią, kulturą, naturą oraz sztuką. Tak więc, oto one:

 • St. Jacob Park i St. James Park
 • Pałac Westminterski
 • Pałac Buckingham
 • Shrek’s Adventure
 • Leadenhall Market
 • The Queen’s Walk
 • Emirates Air Line
 • Trafalgar Square
 • Piccadilly Circus
 • Richmond Park
 • Greenwich Park
 • Big Ben
 • Hyde Park
 • Sky Garden
 • London Zoo
 • M&M’s World
 • Rejs po Tamizie
 • Stajnie Królewskie
 • London Aquarium
 • Tower Bridge i Tower of London
 • Katedra św. Pawła i kładka Millenium Bridge

Darmowe muzea Londyn

Jakie są bezpłatne muzea w Londynie? Oto absolutne “top 10”, jakie trzeba wpisać na listę “must to see”.

 1. British Museum
 2. National History Museum
 3. National Gallery
 4. Victoria & Albert Museum
 5. Science Museum
 6. Tate Modern
 7. Museum of London
 8. Photographer’s Gallery
 9. National Maritime Museum
 10. National Portrait Gallery

Jak poruszać się po Londynie?

Jak już wiemy, spacerowanie z dzieckiem po Londynie warto wcześniej zaplanować. W tym kontekście dobrze jest zadbać także o kwestie logistyczne. Oczywiście przy mniejszych odległościach, takich jak np. trasa od Buckingham Palace, poprzez Westminster, aż do wybrzeża Tamizy możliwe jest pokonywanie trasy pieszo. Natomiast większe dystanse przejedziemy korzystając z komunikacji publicznej: autobusu, bądź metra. Tak więc, mądrze prześledzić witrynę instytucji nadzorującej transport w Londynie – TfL i zapoznać się z obowiązującym systemem. Przede wszystkim, uwzględnijmy poniższe czynniki, takie jak:

 1. Niezależnie od wybranej formy transportu, podróż bywa duszna i zatłoczona, szczególnie podczas godzin szczytu. Dlatego dla własnego komfortu zawsze powinniśmy mieć ze sobą butelkę wodę.
 2. Ceny za przejazd kształtują się na różnym poziomie. Najtańsze bywają autobusy, choć nie przekłada się to na szybkość jazdy, z uwagi na częste korki i remonty tras. Dlatego najbardziej optymalną opcją pozostaje skorzystanie z metra.
 3. Płatności dokonuje się za pomocą karty płatniczej. Może być to karta kredytowa, jak i debetowa.
 4. Jeśli nie dysponujemy kartą z chipem, na dowolnej stacji należy nabyć w automacie niebieską kartę Oystercard. Można doładować ją na wybraną przez nas kwotę i używać do opłacania wszystkich form transportu.
 5. Jak naliczają się opłaty za bilety? Automatycznie, licząc od stacji początkowej aż do końcowej stacji.
 6. Dzieci poniżej 11-ego roku życia mogą nieodpłatnie korzystać z każdego rodzaju komunikacji. Czyli: metra, autobusów, DLR – pociągów miejskich, LO – sieci połączeń kolejowych Wielkiego Londynu.
 7. Nastolatkowie od 11 do 15-ego roku życia upoważnieni są do 50% ulgi (Young Person Discount). Bilety dla nich kupimy w automatach Oystercard. Zasada jest taka: jedno dziecko = jedna karta
Londyn autobus

Czy już wiecie, co zobaczyć w Londynie z dziećmi? Z pewnością mnóstwo rzeczy, a sam przejazd czerwonym miejskim autobusem będzie dla nich niesamowitym przeżyciem!

Uwaga! Decydując się na wycieczkę autem nie zapominajmy o opłatach za wjazd do centrum Londynu.

Londyn – metro

Zapewne zastanawiacie się, jak działa metro londyńskie? Wejście następuje przez bramki, gdzie odbija się Oystercard, bądź kartę bankową. Przejście z dzieckiem, które nie ukończyło 11-ego roku życia umożliwia jednokrotne przyłożenie karty osoby dorosłej. W przypadku wystąpienia problemów należy skontaktować się z obsługą stacji metra i poprosić o pomoc. Jeżeli pod naszą opieką znajduje się więcej podopiecznych lub mamy wózek, możemy skorzystać ze specjalnego, większego przejścia dla dużych rodzin. Taki schemat działania występuje też podczas opuszczania stacji metra. Tak więc, ponownie należy odbić kartę, a w tym momencie system podlicza stosowną opłatę i ściągą ja z naszego konta. W sytuacji, gdy mamy przesiadkę to na wybranych stacjach umieszcza się automaty specjalnie z myślą dla pasażerów, którzy się przesiadają. Pamiętajmy, aby odbić kartę, żeby system adekwatnie podsumował rzeczywisty przejazdu. To szczególnie istotne w kontekście kary finansowej za brak ważnego biletu, gdyż wysokość grzywny to aż 80 funtów.

Darmowe ogłoszenia w UK

Londyn – jedzenie

Podczas planowania trasy zwiedzania, musimy koniecznie pamiętać o zrobieniu przystanków na posiłki. To doskonała okazja, żeby skosztować przysmaków kuchni angielskiej, jak i przekonać się, co jedzą Anglicy? Fish&Chips czy puddingi to tradycyjne dania, jakie serwuje się w Anglii. A co w przypadku, gdy na obiad czy kolację udajemy się z dzieckiem? Znalezienie właściwej restauracji serwującej typowe potrawy dla dzieci nie jest na szczęście problemem. Zestaw składający się z przepysznej pizzy, orzeźwiającej lemoniady oraz gałki lodów możemy kupić nawet za 7 funtów! Alternatywnym rozwiązaniem jest udanie się do Soho albo Chinatown, gdzie możemy spróbować nieziemsko smacznej chińszczyzny!

Co warto zobaczyć w Londynie z dziećmi? – zakończenie

Podsumowując, co zobaczyć w Londynie z dziećmi? Jeśli macie czas i środki, możliwości są tak naprawdę nieograniczone. Jednakże aby zaoszczędzić można też wypróbować liczne bezpłatne atrakcje, których nie brakuje. Szczególnie godne polecenia są bowiem instytucje kulturalne. Dlaczego? Dlatego, że mając w zamiarze pozostanie na Wyspach Brytyjskich, musimy zadbać o to, by nasze dziecko stopniowo chłonęło brytyjską kulturę. Nawet same spotkania z brytyjskimi parami mogą być dobrym początkiem, zarówno dla rodziców, jak również ich pociech. Takimi miejscami mogą być więc parki, sale zabaw, kawiarnie i kluby dla dzieci.

Ważne! Na sam koniec pamiętajcie, iż ceny w Anglii mogą zaskakiwać. W dużym stopniu zależą też od lokalizacji. Londyńskie stawki są najwyższe, a już szczególnie te w Wielkim Londynie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.