Polska telewizja w UK to temat bardzo często poruszany wśród brytyjskiej Polonii, a w szczególności na wielu polskich forach internetowych. Co zrozumiałe, aby zaoszczędzić nasi rodacy na emigracji szukają sposobów na bezpłatne korzystanie z polskich kanałów telewizyjnych. Czy jest to możliwe? Sprawdziliśmy to, dlatego tradycyjnie zapraszamy Państwa do lektury dzisiejszego artykułu!

Spis treści

Polska telewizja w UK – wstęp

Jak pokazują dane statystyczne wyszukiwanych haseł w Internecie, polska telewizja w UK jest frazą wysoko stojącą w hierarchii. Oznacza to, że duża liczba osób jest zainteresowanych tym tematem, co przekłada się bezpośrednio na popularność tego hasła. Wprowadzając w Google termin “polska telewizja w UK za darmo”, wyświetli nam się sporo propozycji. Jednakże zdecydowana większość tych wyników stanowią serwisy działające niezbyt sprawnie. Drugą kategorią są takie, które zbierają dane użytkowników lub wyłudzają pieniądze za pomocą próśb o wysyłanie SMS-ów premium. Na szczęście dobrą informacją jest fakt, że można korzystać z darmowego i w pełni legalnego serwisu, który zapewnia 100% bezpieczeństwa. Dzięki niemu oglądanie polskiej telewizji w Wielkiej Brytanii staje się bezproblemowe, a co najistotniejsze bezpłatne! Oczywiście w ofercie są też pakiety usługodawców, za które musimy już zapłacić pewną kwotę, jednak mamy wówczas bogaty pakiet kanałów. Tak więc, od nas samych zależy, które rozwiązanie wybierzemy.

Ostateczny Brexit w Anglii bezpowrotnie zmienił codzienne życie naszych rodaków. Kwestią problematyczną nie jest już bowiem tylko wyjazd do Anglii po Brexicie, ale nawet zwykły dostęp do polskich stacji TV. W latach, gdy Wielka Brytania znajdowała się w Unii Europejskiej, możliwe było korzystanie ze streamingu TV, poprzez regulacje unijne. Jednak dzisiaj, kiedy Anglicy opuścili Wspólnotę Europejską taka możliwość zniknęła na dobre.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Polska telewizja w UK – satelitarna czy internetowa?

Duża liczba Polaków przebywających w na Wyspach Brytyjskich postanawia zainstalować w swoich domach polską telewizję satelitarną. W niektórych sytuacjach takie działanie może być niezgodne z zapisami regulaminów dostawców. Jednakże takie rozwiązanie praktykujemy bardzo często. Skąd wynika ten brak obaw o możliwą kontrolę? Zwykle weryfikacja miejsca nadawania sygnału nie leży w interesie usługodawców telewizyjnych, którzy i tak otrzymują należne opłaty za abonament.

Zawarcie umowy z firmą dostarczającą nam usługi telewizyjne, bądź kupno dekodera TV na kartę to decyzja na lata. Oznacza to, że będziemy musieli comiesięcznie uiszczać opłaty abonamentowe, bądź też doładowywać nasze konto. Czy istnieje inna opcja? Na szczęście tak! W dodatku polska telewizja w UK może być dostępna za darmo! Jak? Online!

Darmowa telewizja internetowa UK

W jaki sposób uruchomić polską telewizję w UK przez Internet? A także gdzie wyszukamy darmowe polskie stacje? To proste! Dostępne jest gotowe rozwiązanie dające możliwość oglądania polskich kanałów TV całkowicie za darmo. Jakie? Mianowicie chodzi o serwis internetowy WP Pilot, który działa w ramach znanego portalu internetowego – Wirtualna Polska. Z pewnością każdy kojarzy tą stronę, co tylko zwiększa poczucie bezpieczeństwa użytkowania. Dzięki usługom tego serwisu możemy nieodpłatnie oglądać aż 31 polskich kanałów telewizyjnych, a także słuchać kilku stacji radiowych! W bezpłatnym pakiecie “Starter” mamy do dyspozycji wiele popularnych kanałów, takich jak choćby:

 • TVP1;
 • TVP2;
 • TVP3 Warszawa;
 • TVP3 Gdańsk;
 • TVN;
 • TV4;
 • TV Puls;
 • Tele 5;
 • TV Silesia;
 • Telewizja Trwam;
 • Polsat;
 • 4 Fun TV.

Ponadto, za pośrednictwem serwisu WP możemy legalnie oglądać za granicą polską telewizję tak stacjonarnie, jak i mobilnie. A w dodatku jeżeli dysponujemy sprzętem typu Chromecast mamy możliwość obejrzeć polskie kanały TV na najzwyklejszym telewizorze!

WP Pilot TV – jakie są pakiety?

Tak, jak napisaliśmy powyżej, za korzystanie z pakietu na start, którego oferta zawiera 31 darmowych kanałów, nie ponosimy żadnych kosztów! Jest jednak małe “ale”. Konkretnie chodzi o jakość odbierania tych stacji, gdyż nie ma tutaj opcji oglądania w HD. Oprócz tego, co chwilę pojawiają się liczne reklamy. Tak więc, czy jest opcja, aby cieszyć się wysoką ostrością obrazu oraz bogatą paletą barw, bez oglądania “przerywników”. Tak! Zawsze możemy nabyć płatny pakiet. W szerokiej ofercie serwisu WP Pilot mamy możliwość wyboru następujących pakietów:

 • Starter (31 stacji, bezpłatnie);
 • Starter Plus (51 kanałów, od 9,99 zł/miesięcznie);
 • Starter Plus + Eleven Sports (55 stacji, od 24,99 zł/co miesiąc);
 • Podstawowy (88 stacji, od 24,99 zł/na miesiąc);
 • Rozszerzony (109 kanałów, od 39,99 zł/co miesiąc);
 • Rozszerzony Maxi (113 stacji, od 44,99 zł/na miesiąc);
 • Rozszerzony Maxi + Eleven Sports (117 kanałów, od 55,99 zł/co miesiąc);
 • Eleven Sports (4 kanały sportowe, od 13,99 zł/miesięcznie);
 • TVN24 (2 stacje, od 9,99 zł/co miesiąc);
 • Biznes (1 kanał, od 9,99 zł/miesięcznie).
Darmowe ogłoszenia w UK

Internetowa polska telewizja w UK – jak oglądać?

Jak już wiemy, za pośrednictwem serwisu WP Pilot mamy możliwość oglądania polskiej telewizji za granicą, w tym także w UK. Wcześniej odbywało się to na warunkach zapisanych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 14 czerwca 2017 roku. Dotyczyło ono zasad transgranicznego przenoszenia na wspólnym rynku europejskim usług online w obszarze treści. Posługiwanie się serwisem przysługuje wyłącznie osobom, które mają zweryfikowany polski adres zamieszkania, a które czasowo są za granicą. Obecnie w Anglii, usługę WP Pilot TV możemy uruchomić poprzez VPN (wirtualną sieć prywatną) oraz zmianę na polski serwer IP. Dzięki temu prostemu zabiegowi, w dalszym ciągu możemy oglądać swoje ulubione filmy i seriale. Nie tracąc kontaktu z naszym językiem i kulturą.

Dodatkowo, w celu swobodnego korzystania z serwisu za granicą, należy zarejestrować konto klienta oraz poddać się weryfikacji. Na czym to polega? Należy podać swój numer polskiego rachunku bankowego, bądź załączyć skan dowodu osobistego, który otrzymaliśmy w Polsce. Poza tym, jeśli zamówimy i opłacimy jakikolwiek wybrany przez nas pakiet, z konta złotówkowego, to weryfikacja zachodzi automatycznie. Dzięki czemu możemy oglądać polską telewizję poza granicami kraju, bez ograniczeń! Jak również w pełni legalnie! Firma przedstawiająca treści na serwisie WP, to podmiot wpisany do rejestru na terytorium naszego kraju. Natomiast materiały wideo serwis publikuje w oparciu o umowy z danymi nadawcami. Uwzględniając przy tym oczywiście poszanowanie wszystkich praw autorskich. W celu zasięgnięcia dodatkowych informacji odnośnie serwisu WP Pilot, należy skorzystać z zakładki – pomoc.

Polska telewizja w UK – zakończenie

W tym miejscu powoli zbliżamy się do końca naszego poradnika, w którym staraliśmy się odpowiedzieć Państwu na podstawowe pytanie. A mianowicie: w jaki sposób można oglądać polską telewizję w UK i jak być na bieżąco ze swoimi ulubionymi kanałami? Mamy nadzieję, że udało nam się przedstawić ten temat najpełniej, jak to możliwe. Aczkolwiek w głównej mierze skupiliśmy się na telewizji internetowej, w której pierwsze miejsce od kilku lat zajmuje serwis WP Pilot. Uważamy, że jest to propozycja godna wyboru każdego Polaka w Wielkiej Brytanii. Przemawia za nią świetna renoma i rozpoznawalność marki. A statystyki wyraźnie pokazują, że liczba klientów WP TV wzrasta w każdym miesiącu. Jest to więc zdecydowanie najpopularniejszy serwis telewizji internetowej wśród brytyjskiej Polonii.

Ważne! Oglądanie TV za pomocą urządzeń mobilnych nie zwalnia z obowiązku zapłaty TV Licence, czyli abonamentu telewizyjnego w UK.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.