Polski VPN w UK dla setek tysięcy Polaków to temat absolutnie na topie. Dlaczego jest on tak istotny? Dlatego, że mieszkając na Wyspach Brytyjskich i korzystając z sieci online, niektóre polskojęzyczne serwisy mogą nie być tam dostępne. Posiadając polski VPN w Anglii można łatwo uniknąć tego typu ograniczeń, gdyż nastąpi zmiana adresu IP z brytyjskiego na polskie. Jak to zrobić? Gorąco polecamy Państwu tą lekturę!

Spis treści

Polski VPN w UK – podstawowe informacje

Polski VPN w UK to bez cienia wątpliwości rozwiązanie. Dla niektórych to wręcz ratunek. Mowa tu o sporej grupie brytyjskiej Polonii, której liczebność wynosi blisko 815 tysięcy. Z czego wynikają blokady, o których wspomnieliśmy we wstępie? Źródło problemu stanowi prawo transmisyjne, a co za tym idzie brak koncesji nadawców sygnału na przesyłanie obrazu dla innej lokalizacji. W głównej mierze dotyczy to tzw. serwisów streamingowych, m.in. Netflixa i tych umożliwiających oglądanie polskich kanałów. Konfigurując polskie VPN bez problemu uporamy się z kłopotem geolokalizacji, zmieniając nasze IP. W jaki sposób właściwie rozumieć te skróty, czyli IP oraz VPN i jak ich używać? Jakie VPN wybrać najkorzystniej? Na te i wszelkie inne pytania w tym temacie szczegółowo odpowiadamy w niniejszym artykule. 

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Adres IP – co to jest?

Na początku, aby odkryć jak funkcjonuje VPN, musimy zapoznać się z określeniem skrótu IP (z ang. Internet Protocol). Terminologia informatyczna definiuje go jako identyfikator wszystkich użytkowników, czyli też ich urządzeń w globalnej sieci. Jak to działa? Komputer/laptop, który podłączono do sieci posiada swój unikatowy, jedyny w swoim rodzaju numer IP. Aczkolwiek, gdy łączymy się z wybraną witryną, to wówczas widniejemy z innym numerem IP, a mianowicie swojego dostawcy Internetu. Z drugiej strony firma dostarczająca nam Internet, bez problemu może wyszukać numery IP każdego ze swoich abonentów. W jaki sposób tworzy się nowy numer IP? Ustanawia się go standardzie czterech liczb z przedziału od 0 do 255, które oddziela się kropkami, przykładowo 122.192.6.9. Nasz adres IP możemy bezproblemowo sprawdzić na stronie WhatIsMyIPAddress.

Ciekawostka! Czat na forach z polskimi użytkownikami w Wielkiej Brytanii możecie przeprowadzić za pomocą licznych polskich portali w UK.

Jak zmienić IP na polskie?

Biorąc pod uwagę powyższe, posiadacze odwiedzanych przez nas stron internetowych wiedzą z jakiego kraju pochodzimy. Oznacza to, że z tego powodu możemy napotkać na blokadę, jaką nakłada się na użytkowników pochodzących z innych państw. Dlaczego taka sytuacja ma miejsce? Jak wspomnieliśmy wyżej, prawa i licencje telewizyjne mogą obowiązywać jedynie na określonym przez nadawcę terytorium. Tak więc, mieszkając na terenie Zjednoczonego Królestwa, na pewno nie raz mierzyliście się z brakiem dostępu do polskojęzycznych serwisów streamingowych. Najbardziej problem odczuwają fani Netflixa, TVN Playera, TVP VOD oraz Ipli. Na szczęście istnieje proste i sprawdzone rozwiązanie, aby móc cieszyć się polską telewizją w UK. Rzecz jasna chodzi o polski VPN w Anglii, który jest skutecznym narzędziem zmieniającym adres IP z brytyjskiego na polski.

Uwaga! Czy wiesz, że na Wyspach również można zagrać w angielskie lotto.

Jak rozumieć VPN?

VPN, czyli Virtual Private Network, jak sama nazwa wskazuje to prywatna sieć wirtualna. Jest ona łącznikiem połączenia między sprzętem użytkownika, a serwerem danej strony internetowej, na którą wchodzimy. Użytkownicy dysponujący VPN mogą zarówno wysyłać, jak i odbierać dane. Przebywając na terenie Wielkiej Brytanii i chcąc oglądać polskie kanały czy inne platformy online, musimy uruchomić polski VPN w UK. Jak tego dokonać? To proste! Wystarczy zakupić wybrany pakiet VPN, bądź ściągnąć darmową wersję poprzez przeglądarkę internetową. Następnie konfigurujemy nasz adres IP z UK na PL, dzięki czemu figurujemy jako użytkownicy zlokalizowani w Polsce.

Ważne! Prócz oglądania polskich stacji telewizyjnych, warto wiedzieć, że obowiązuje również abonament TV Licence w UK.

Darmowe ogłoszenia w UK

Zalety VPN

Czy VPN służy nam jedynie w przypadku potrzeby obejrzenia polskiej telewizji poza granicami naszego kraju? Oczywiście, że nie! VPN podwyższa poziom naszego bezpieczeństwa w publicznej sieci w Wi-Fi, gdyż niweluje potencjalne ataki hakerskie i możliwość zainfekowania złośliwym oprogramowaniem. Mądrze wybrany VPN to gwarant zachowania 100% prywatności oraz anonimowości w sieci. Jest to możliwe, ponieważ sieć VPN maskuje historię przeglądania, dzięki szyfrowaniu połączenia. Wszystko to sprawia, że polski VPN w UK stanowi usługę mocno pożądaną w gronie naszych rodaków na Wyspach.

Oprócz tego, pamiętajmy, że większość popularnych sklepów online sprzedaje swoje towary po innych cenach dla klientów z zagranicy. Z pomocą przychodzi nam po raz kolejny polski VPN w UK. Właściwa konfiguracja serwera dla danej lokalizacji uchroni nas przed tzw. zjawiskiem dyskryminacji cenowej.

Uwaga! Ceny w Anglii mogą zaskoczyć na każdym kroku. Przekonajcie się więc, na jakim poziomie się kształtują!

VPN z polskim IP za darmo

Czy darmowy polski VPN rzeczywiście istnieje? Owszem, lecz ceną, jaką ponosimy za bezpłatną usługę są pewne ograniczenia. W tym wypadku są to limity użytkowników, którzy mogą podłączyć się pod serwer w tym samym czasie. Dostępne są różne serwery posiadające polskie IP, lecz te za darmo dotyczą zazwyczaj największych miast w Wielkiej Brytanii. Poza tym mniejsza ilość serwerów, wolna prędkość pobierania i małe limity na przesyłanie, które szybko się wyczerpią zbytnio nie zachęcają. Ponadto serwisy te zwykle poszukują alternatywnych form finansowania, takich jak umieszczanie reklam. Osobom, które od czasu do czasu chcą mieć polski VPN w UK polecamy przetestować wtyczkę “Hola VPN” do przeglądarki Chrome.

Jaki VPN wybrać?

Podsumowując, jaki serwer VPN wybrać? Pytanie jest to zasadne w obliczu faktu, iż firm świadczących tego typu usługi jest mnóstwo. W tym gronie znajdziemy serwisy, które dysponują także serwerami w Polsce. Przede wszystkim weźmy pod uwagę renomę i siedzibę firmy, która oferuje te usługi. Obecnie najbardziej rekomendowanymi serwisami VPN są m.in.:

 1. ExpressVPN
 2. NordVPN
 3. Surfshark
 4. ProtonVPN
 5. CyberGhost
 6. Ivacy VPN

Jak przedstawia się cennik usług tychże serwisów? Atrakcyjnie, gdyż średnia koszt wynosi od 2 do 3 GBP za każdy miesiąc użytkowania. Zależy to też od konkretnego pakietu. Czy jest coś jeszcze, czym warto sugerować się przy ostatecznym wyborze? Jasne, że tak! Otóż nie każdy usługodawca posiada dostęp do wszystkich polskich serwisów streamingowych. Dlatego przed zawarciem umowy najlepiej skontaktować się z kilkoma wybranymi dostawcami i porównać sobie wachlarz oferty. Dzięki temu będziemy pewni, że nie napotkamy w UK blokady naszego ulubionego serwisu streamingowego, czy też polskich stacji TV. Praktycznym podejściem jest też zweryfikowanie opinii konsumentów, którzy już korzystali z tych usług. Niżej prezentujemy dodatkowo wady i zalety czterech najbardziej polecanych serwisów VPN.

SurfsharkVPN

Surfshark to najbardziej opłacalny serwis VPN, a zarazem jedyny, który posiada dostęp do usługi Player.pl

Plusy:

 • przejrzysta wersja strony online po polsku
 • najtaniej na rynku – jedynie 1,79 GBP/miesięcznie w pakiecie na 2 lata
 • nabywając 2-letni pakiet zyskamy 82% zniżki
 • pierwsze 2 miesiące gratis i darmowy antywirus
 • serwery zlokalizowane w Gdańsku i Warszawie
 • brak limitu na podłączenie innych urządzeń
 • profesjonalna obsługa klienta 24h/7 dni
 • gwarancja zwrotu pieniędzy do 30 dni

Minusy:

 • polskojęzyczna witryna firmy zawiera niewielkie błędy w tłumaczeniu

NordVPN

Z kolei, NordVPN jest najbardziej popularnym serwisem VPN w UK, przez co ma dużą grupę zwolenników.

Plusy:

 • ekonomiczne pakiety, już od 2,89 GBP/miesiąc
 • wybór 2-letniego pakietu to aż 68% zniżki
 • estetyczny wygląd wizualny polskiej witryny
 • prostota użycia i obsługi oprogramowania
 • dynamiczna prędkość pobierania danych
 • gwarancja zwrotu środków w terminie 30 dni
 • dostęp do serwisów TVP VOD oraz IPLA.tv

Minusy:

 • brak dostępu do TVN Player
 • płatność jedynie w dolarach

ExpressVPN

Trzeci serwis, czyli Express VPN dysponuje największym zagęszczeniem liczby serwerów, w skali globalnej (94 państwa).

Plusy:

 • szybkość transferu pobierania
 • dostęp do TVP VOD oraz IPLA.tv
 • przyjazna obsługa klienta 24h/7 dni
 • gwarancja zwrotu pieniędzy do 30 dni

Minusy:

 • tylko 1 polski serwer
 • blokada TVN Player

ProtonVPN

Spośród czterech wyróżnionych serwisów, jest to jedyna darmowa opcja. W odróżnieniu od pozostałych bezpłatnych VPN-ów, jest to zaufana firma. Prócz dwóch pozytywnych aspektów, do minusów zalicza się:

 • lokalizacja serwera w 3 krajach (Japonia, Kanada i USA)
 • opcja podłączenia wyłącznie jednego urządzenia
 • słaba prędkość pobierania danych

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.