Bezpłatne muzea w Londynie tworzą idealną okazję do poznania historii, kultury i sztuki bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek opłat za bilet wstępu. Stolica Wielkiej Brytanii obfituje w różnorodne i fascynujące muzea, dlatego warto zapoznać się bliżej z tym tematem. Nie ulega wątpliwości, że pod względem atrakcji miasto to jest dość drogie, dlatego zwiedzanie muzeów za darmo jest idealną alternatywą dla osób, które chcą ciekawie spędzić czas i bliżej poznać Londyn. Jesteś ciekawy/a które muzea udostępniają taką możliwość? W takim razie zapraszamy do lektury poniższego artykułu!

Spis treści

Bezpłatne muzea w Londynie

Bezpłatne muzea w Londynie umożliwiają każdemu, bez względu na zasobność portfela, zobaczyć fascynujące zbiory. Mieszkasz w stolicy Wielkiej Brytanii? A może chcesz odwiedzić to miasto, ale nie wiesz jakie atrakcje zaplanować? Wizyta muzeum to nie tylko dobra zabawa, ale również edukacyjne doświadczenia. Odwiedzający mogą zanurzyć się w różnorodności kultur, tradycji i obyczajów. Poza tym, muzea stanowią ciche i spokojne miejsca, w których możemy odpocząć i zrelaksować się, co stanowi kontrast wobec miejskiego zgiełku. Dodatkowo oferują wiele różnych atrakcji, od wystaw stałych po tymczasowe, interaktywne prezentacje i wydarzenia kulturalne. Są one dostępne dla różnych grup wiekowych i zainteresowań. Dlatego, bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem historii, sztuki, nauki czy po prostu ciekawym świata, muzea mogą dostarczyć fascynujących doświadczeń. Co ciekawe, niektóre z londyńskich muzeów organizują darmowe wykłady tematyczne podczas normalnych godzin pracy. Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiesz się, które z nich warto odwiedzić.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Dlaczego warto odwiedzić Londyn?

Londyn posiada wiele atrakcji oraz zapewnia unikalne doświadczenia. Jest to miasto z bogatą historią, która sięga czasów rzymskich, dzięki czemu oferuje wiele zabytków, muzeów oraz historycznych miejsc. Jego różnorodność kulturowa daje wiele możliwości poznawczych. Stolica Zjednoczonego Królestwa doskonale łączy w sobie historyczny urok z z nowoczesnością, oferując coś dla każdego, niezależnie od zainteresowań. Stanowi popularny cel turystyczny, który każdego roku przyciąga miliony odwiedzających.

Londyńskie muzea

Czy wiedziałeś/aś, że Londyn jest jednym z największych światowych centrów muzealnych? Wpływa na to chociażby kolonialna przeszłość Wielkiej Brytanii. W stolicy tego państwa znajduje się ponad 60 z muzeów i stałych galerii. Dodatkowo należy wspomnieć o tych, które otwierają się okresowo. Jednym z najstarszych muzeów w Londynie jest Muzeum Sztuk Pięknych (The Dulwich Picture Gallery), które zostało założone w 1811 roku. Jest to pierwsza publiczna galeria sztuki w UK, i nadal działa jako muzeum sztuki, prezentując prace wybitnych malarzy. Do najbardziej popularnych muzeów miasta możemy zaliczyć: Muzeum Brytyjskie, Muzeum Historii Naturalnej, Galerię Narodową, czy Muzeum Nauki.

Darmowe ogłoszenia w UK

Bezpłatne muzea w Londynie – top 5 miejsc

Bezpłatne muzea w Londynie powinny zainteresować każdego, kto chce w ciekawy sposób spędzić swój czas wolny odwiedzając to intrygujące miasto. Dlatego poniżej prezentujemy top 5 miejsc, które warto odwiedzić. Każde z nich ma swój unikalny charakter i posiada fascynujące zbiory. Wizyta w tych miejscach zagwarantuje nam moc doświadczeń, wiedzy oraz zabawy, a także wstęp bez ponoszenia dużych kosztów. Które z londyńskich muzeów powinny znaleźć się na naszej liście atrakcji? Sprawdźmy!

British Museum

Muzeum Brytyjskie – the British Museum

Znajduje się ono w centralnym Londynie w dzielnicy Bloomsbury. Jest to największe muzeum w stolicy oraz jedno z najważniejszych muzeów na świecie. Posiada około 8 milionów eksponatów, szczególnie bogate są zbiory archeologiczne oraz etnograficzne. Znane jest z bogatej kolekcji dzieł sztuki, historycznych artefaktów a także skarbów kultury ludów z całego świata. Jego zbiory obejmują wiele dziedzin i epok historycznych:

 • skarby starożytnego Egiptu,
 • antyczne greckie i rzymskie artefakty,
 • kolekcję azjatycką,
 • manuskrypty, księgi i rękopisy,
 • starożytne brytyjskie artefakty,
 • kolekcję sztuki islamskiej,
 • sztukę i kulturę starożytnych Mezopotamii,
 • dzieła malarstwa i rzeźby europejskiego renesansu.

Galeria Narodowa – the National Gallery

Znajduje się na Trafalgar Squer i jest to najsłynniejsza galeria w Londynie prezentująca kolekcję 2300 dzieł malarstwa, głównie zachodnioeuropejskiego. Oferuje kolekcję znakomitych dzieł sztuki, w tym prace mistrzów takich jak Leonardo da Vinci i Vincent van Gogh, Caravaggio, Diega Velazqueza, Rembrandt, Clauda Moneta i wielu innych. W Galerii Narodowej można podziwiać obrazy reprezentujące różne style i epoki od średniowiecza po impresjonizm i postimpresjonizm. Organizuje się tam również wystawy czasowe i inne wydarzenia związane ze sztuką.

Uwaga! W przypadku okazjonalnych wystaw może zostać pobrana opłata za wstęp.

Muzeum Nauki – Science Museum

Sience Museum to miejsce, w którym można odkrywać fascynujący świat nauki i technologii. Muzeum ma interaktywne wystawy i atrakcje dla odwiedzających. Znajduje się na Exhibition Road i funkcjonuje od 1857 roku, a inspiracją do jego utworzenia była Światowa Wystawa, która odbyła się w 1851 roku w stolicy Zjednoczonego Królestwa. Kolekcja stała jest darmowa i podzielona została na kilka sekcji tematycznych, na których znajdziemy najrozmaitsze eksponaty związane i postępem technicznym:

 • Muzeum Twórców Zegarów,
 • Galeria Wintona: Matematyka, Odkrywanie Kosmosu,
 • Hala Energii.

Wśród najcenniejszych eksponatów znajdujących się w muzeum należy wymienić najstarszą zachowaną lokomotywę parową Puffing Billy, pierwszy silnik odrzutowy i prototypowe odbiorniki telewizyjne Johna Bairda.

Muzeum Historii Naturalnej – Natural History Museum

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie zostało oficjalnie otwarte w 1881 roku, a jego kolekcja liczy ponad 70 milionów eksponatów. Całość została podzielona na 5 różnych działów:

 • botanika, 
 • entomologia, 
 • mineralogia, 
 • paleontologia,
 • zoologia.

Stanowi ono jedno z najważniejszych muzeów przyrodniczych na świecie. Od 1979 do stycznia 2017 w głównym holu znajdował się odlew szkieletu diplodoka, zwany Dippy. Obecnie został on zastąpiony przez szkielet płetwala błękitnego. Odwiedzając to miejsce wkraczamy do świata otaczającej nas natury. Możemy poznać bliżej gatunki zwierząt, które żyją nadal lub wyginęły. Muzeum znajduje się w pięknym budynku z charakterystyczną fasadą w południowym Londynie. Jest to miejsce, które przyciąga zarówno miłośników nauki, jak i rodziny z dziećmi.

Muzeum Londynu – Museum of London

W tym muzeum poznamy historię Londynu od pradziejów po współczesność. Miejsce to przedstawia fascynującą opowieść o rozwoju i ewolucji stolicy Wielkiej Brytanii. Możemy w nim zobaczyć:

 • eksponaty i artefakty związane z historią miasta, począwszy od czasów rzymskich,
 • wystawy przedstawiające życie w różnych okresach historycznych, w tym epokę wiktoriańską, średniowiecze i okres powojenny,
 • kolekcje związane z kulturą londyńską, takie jak moda, sztuka, muzyka i kuchnia.

To doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą zgłębić historię jednego z najważniejszych miast na świecie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.