Czy wiecie, że istnieją muzea w Londynie za darmo? Jak to możliwe, że nie musimy za nie płacić? Wielka Brytania umożliwia dostęp do kultury! Dzięki temu, każdy z nas ma możliwość obcowania ze światowymi wystawami na co dzień. Jak wiemy Londyn jest miastem niezwykle drogim, aczkolwiek istnieją wyjątki od tej reguły. A jednym z nich są rzecz jasna londyńskie muzea. Przekonajmy się więc, które muzea w Londynie są bezpłatne. 

Spis treści

Muzea w Londynie za darmo – wstęp

Muzea w Londynie za darmo stanowią ciekawą alternatywę dotyczącej wyboru atrakcji w stolicy Wielkiej Brytanii. Duża liczba Polaków w Anglii poszukuje informacji w tym temacie. W ten sposób nasi rodacy mogą nieodpłatnie lepiej poznać angielską kulturę. Czy rzeczywiście za wstęp do tych placówek nie trzeba ponosić żadnych opłat? Oczywiście, że tak! Może to przecież nieco dziwić, gdyż ceny w Anglii, a szczególnie te w jej stolicy zalicza się przecież do najwyższych w Europie. Na szczęście w UK wszyscy mają zapewniony swobodny i darmowy dostęp do podziwiania najwspanialszych muzealnych eksponatów. Warto zaznaczyć, że muzea te nie należą do zwykłych i staromodnych instytucji kulturalnych.

Najmłodsi zwiedzający utożsamiają je bowiem z nudnymi i długimi trasami oraz mało interesującymi zbiorami. Jednak inaczej sprawa wygląda w przypadku innowacyjnych muzeów londyńskich. Zmodernizowano je zgodnie ze standardami XXI wieku, więc spełniają wszystkie obecne wymogi. A dodatkowo każde z nich wyposażono w nowoczesny sprzęt. Co niezmiernie istotne, najmłodsi turyści z pewnością nie będą się nudzić. Z myślą o nich zaprojektowano tutaj też ścieżki edukacyjne, które mogą okazać się niezwykle inspirujące. A tym samym przyczynić się do rozwoju i kształcenia dzieci. A nawet sprawić, że powoli zaczną myśleć o podjęciu studiów w Anglii.

Tak więc, nie mamy żadnych wątpliwości, że już po wejściu do sali głównej, szybko nie będziecie chcieli opuścić takiego miejsca. Wystarczy wspomnieć najbardziej znane z nich, czyli Galerię Narodową z cennymi dziełami sztuki. Czy choćby Muzeum Historii Naturalnej z realistycznymi replikami ogromnych dinozaurów i Tate Modern przedstawiające sztukę nowoczesną. Z pewnością każdy, kto zdecyduje się odwiedzić muzea w Londynie za darmo znajdzie tu coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy Państwu nasze zestawienie zawierające 10 darmowych londyńskich muzeów zupełnie za darmo!

Darmowe ogłoszenia w UK

Darmowe muzea w Londynie – top 3

Numerem jeden na naszej liście jest oczywiście British Museum. To jedno z najbardziej znanych londyńskich muzeów upodobali sobie miłośnicy historii oraz różnorodnych kultur. Pomysłodawcą otwarcia Muzeum Brytyjskiego był lekarz Hans Sloane. Powód jaki nim przy tym kierował to chęć zabezpieczenia własnych dzieł sztuki na potrzeby następnych pokoleń. Pomysł ten był jak najbardziej warty realizacji, gdyż liczbę kolekcji Sloane’a obliczono na blisko 71 tysięcy! Oficjalnie muzeum założono jeszcze w XVIII wieku, już w 1759 roku. Tuż po tym, jak parlament zdecydował się odkupić zbiory pana Sloane’a. Generalnie muzeum to uznaje się je za kulturalną wizytówkę stolicy Anglii. A zarazem jedno z najważniejszych na całym świecie muzeów historii starożytnej.

Standardowe wejście do tej placówki jest zupełnie za darmo. Wyjątkiem mogą być okazjonalne ekspozycje, na które mogą obowiązywać bilety. Obecnie w muzeum znajduje się aż 13 milionów różnorodnych okazów! Jest czynne przez cały tydzień, w godzinach od 10:00 do 17:30. W piątki zaś godziny otwarcia wydłużono do 20:30. Uśredniony czas potrzebny na zwiedzanie muzeum trwa od 2 do 3 godzin.

British Museum

National History Museum

Drugi punkt naszej listy zajmuje National History Museum, czyli Muzeum Historii Naturalnej. Jak sama nazwa wskazuje, może interesować przede wszystkim osoby fascynujące się historią Ziemi. Ponadto właśnie to muzeum poleca się w szczególności dzieciom i ich rodzicom. W oryginalnej formie prezentuje się tutaj nieustający rozwój naszej planety oraz ewolucję ludzi. Znajdziemy więc tutaj rozmaite działy tematyczne, takie jak: zoologia, paleontologia, geologia, botanika czy entomologia (nauka o owadach). Zdecydowanie najbardziej interesującą częścią trasy dla odwiedzających jest część opowiadająca o Ziemi. Mamy wówczas niepowtarzalną okazję poznać nieznane dotąd fakty o jej historii i zobaczyć na własne oczy erupcje wulkanów. Oprócz tego, za pomocą dedykowanego symulatora, możemy stać się bezpośrednimi świadkami dosłownego trzęsienia Ziemi!

Warta uwagi i równie ciekawa jest strefa, którą poświęcono życiu najstarszych na świecie gadów, czyli wymarłych już dinozaurów. Należy podkreślić, że ich szkielety czy całe figury odwzorowano w 100%. Oznacza to, że faktycznie są tak duże, jak w rzeczywistości. Żeby wyglądały bardziej naturalnie, uruchomiono je elektronicznie. Łączną liczbę eksponatów w tym muzeum szacuje się na około 70 milionów! Turyści mogą odwiedzać je każdego dnia, od 10:00 do 17:50, a ostatni odwiedzający mogą wejść najpóźniej o 17:30. Wyjątek to Święta Bożego Narodzenia w UK, kiedy muzeum pozostaje zamknięte, jak i Nowy Rok. Czas, jaki będzie potrzebny na obejście trasy to przynajmniej 2 godziny. Znajduje się w jednej z centralnych dzielnic Londynu – Kensington & Chelsea.

National History Museum

National Gallery

Ostatnie miejsce na naszym podium przypadło National Gallery. Dedykuje się je głównie osobom, które ubóstwiają malarstwo oraz kochają sztukę w każdej formie. Tą placówkę muzealną zalicza się do najbardziej znaczących muzeów sztuki na całym świecie. Galeria Narodowa posiada aż 2300 dzieł sztuki. Na pierwszy rzut oka liczba ta może nie robi większego wrażenia. Z drugiej strony wartość tych obrazów znacznie przewyższa inne placówki posiadające większe zbiory. Najstarsze z nich pochodzą jeszcze z XIII wieku, zaś najmłodsze to okres XIX wieku. Najbardziej zasłużonymi artystami okazów na wystawach są m.in.: Vincent van Gogh, William Turner, Michał Anioł czy Leonardo da Vinci.

Muzeum pozostaje otwarte dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 10:00-18:00, a w piątki do 21:00. Przybliżony czas zwiedzania średnio zajmuje do 2 godzin. Oprócz tego, jeżeli chcemy, możemy wziąć udział w darmowym oprowadzaniu z przewodnikami, którzy dokładnie opisują każde z dzieł. Czas takiej wycieczki to jedna pełna godzina, a godziny tej formy zwiedzenia ustalono na 11:30, 14:30, 19:00 (tylko w piątki). Dodatkowo w weekendy zaplanowano je również na 16:00. Tak, jak w pozostałych placówkach muzealnych – tutaj również nie ma możliwości wejścia w dniach 24-26 grudnia oraz w Nowy Rok. Korzystając z usług metra londyńskiego bezproblemowo dostaniemy się do wyznaczonego miejsca w wyjątkowo krótkim czasie.

National Gallery

Muzea Londyn za darmo: pozycje 4-7

Powyżej omówiliśmy już 3 najważniejsze według Nas muzea w Londynie za darmo. Nie oznacza to jednak, że nie ma innych, które powinniśmy odwiedzić.

Muzeum Londyn za darmo

Następne miejsca w kolejności, czyli 4-7 zajmują następujące placówki muzealne:

Londyn darmowe muzea: miejsca 8-10

Ostatnie trzy miejsca w naszym zestawieniu polecamy szczególnie pasjonatom fotografii i marynarki wojennej.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Londyn muzea za darmo

Mowa oczywiście o poniższych:

Londyńskie muzea – podsumowanie

Londyńskie muzea to rzecz jasna nie wszystko, co warto zwiedzać w stolicy? Niemniej stanowią wartościową formę spędzania wolnego czasu w stolicy Anglii. Tak więc zachęcamy Was do odwiedzenia jak największej ilości z nich. Wiedza, jaką tam uzyskacie, z pewnością zaprocentuje w przyszłości, a przy tym zyskacie za darmo niezapomniane wrażenia. W dodatku taka forma rozrywki nic Was nie kosztuje, tak więc Wasze finanse zupełnie na tym nie ucierpią!

Czy wiecie, że? Planując zwiedzanie londyńskich muzeów, możecie użyć strony Tripadvisor.com, aby wybrać najbardziej interesujące Was obszary tematyczne!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.