Jak kupić bitcoina w UK? Co nie powinno nikogo dziwić, pytanie to niezmiennie wzrasta na popularności.  Większość osób widzi, że dzisiejszy świat finansów ściśle wiąże się z rynkiem kryptowalut. Najpopularniejszą z nich jest co zrozumiałe bitcoin (BTC), którego wysoka cena przyciąga wręcz jak magnes ogromną ilość użytkowników. Nie ma obecnie jakichkolwiek przesłanek, które informowałaby o zmianie stanu tego rzeczy. Sprawia to, że każdy chce zasięgnąć informacji w tym obszarze i dowiedzieć się, jak nabyć tą wartościową walutę. 

Spis treści

Jak kupić bitcoina w UK? – wstęp

Jak kupić bitcoina w UK? Jak wiemy, Polacy w Anglii stanowią największą mniejszość narodową na Wyspach Brytyjskich. Nie bez powodu fora internetowe w tym temacie są w dużej liczbie przypadków polskojęzyczne. Szczególnie dużą ilość wątków można odnaleźć na polskich portalach w UK. Można zatem wysnuć prosty wniosek – nie tylko Brytyjczycy chcą wiedzieć, jak kupić bitcoina w Anglii. W ostatnim okresie można było zauważyć gwałtowny wzrost notowania bitcoina na giełdzie kryptowalutowej. Sprzedaż “cyfrowej waluty przyszłości” wydaje się marzeniem każdego z nas, gdyż jej wartość nieustannie rośnie. Jednakże wartość danej kryptowaluty zazwyczaj dyktuje wolny rynek. Oprócz tego stawki BTC co wyraźnie widać, osiągają coraz to nowsze rekordowe stawki. Warto więc przeanalizować wszystkie aspekty dotyczące kupna bitcoina.

Bitcoin

Czy wiedziałeś, że? Przeprowadzone sondaże dowiodły, że blisko 90% mieszkańców w UK słyszało o handlu BTC!

Zakup Bitcoina – gdzie?

Jako najbardziej znaną giełdę handlu kryptowalutami podaje się Coinbase. Umożliwia ona zakup BTC płacąc w różnych popularnych walutach, takich jak: USD, GBP czy też EUR. Co ważne, jeżeli transakcję opłacimy tradycyjnym przelewem bankowym, to nie obejmie nas jakakolwiek prowizja! Jako, że korzystamy wtedy z międzynarodowych usług płatniczych to spoczywa na nas obowiązek dokonania weryfikacji. Można ją zrealizować na dwa sposoby: za pomocą strony online lub w mobilnej aplikacji. Dokumentem, jaki należy wówczas przedstawić, może być: dowód osobisty, prawo jazdy, bądź paszport. Ponadto, jeśli założymy konto korzystając ze specjalnego linka z zaproszeniem. Jak i zakupimy kryptowaluty min. za $100, otrzymamy darmowe bitcoiny o wartości $10. Warto podkreślić, iż Coinbase charakteryzuje się stabilnością i płynnością finansową. Oprócz standardowego Coinbase, istnieje również bardziej zaawansowana wersja Coinbase Pro.

Ważne! Przelewając pieniądze na giełdę, musimy zachować ostrożność w kontekście banku, z jakiego korzystamy. Bez wątpienia coraz więcej banków decyduje się blokować pozornie niepewne transakcje oraz wszechobecne scamy. Może to doprowadzić nawet do blokady naszego rachunku bankowego. Bankiem, który wyznacza trend antykryptowalutowy jest HSBC. Z kolei najbardziej prokryptowalutowym wydaje się Revolut.

Darmowe ogłoszenia w UK

Zonda – co to jest?

Jak kupić bitcoina w UK? Innym sposobem jest skorzystanie z popularnej estońskiej platformy – Zonda. Jeszcze nie tak dawno giełda nazywała się BitBay.net i co ciekawe miała polskie korzenie. Szacuje się, że Zonda stanowi największą giełdę handlu kryptowalutami w całej Europie, w tym oczywiście bitcoinem. Mamy na niej możliwość uiszczenia należności w jednej z czterech walut: dolarach amerykańskich, euro, funtach szerlingach oraz złotym polskim. Tak, jak w przypadku Coinbase, tak i tutaj, w przypadku płatności przelewem nie obarczy się nas dodatkowymi opłatami. Przed zakupem kryptowaluty, należy dopełnić naszej weryfikacji. To obligatoryjne działanie podyktowane ustawą o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Jak prawidłowo zrobić to? Wystarczy kliknąć opcję “Zweryfikuj swoje konto”, następnie wypełnić ankietę oraz dodać następujące załączniki:

  1. awers oraz rewers dokumentu weryfikującego tożsamość klienta – dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.
  2. dokument stwierdzający, że zamieszkujemy pod wskazanym adresem – rachunek za media, umowa na wynajem mieszkania w Anglii lub pismo urzędowe. Oczywiście może posłużyć nam do tego też inny rodzaj dokumentu nadany przez stronę trzecią. Aczkolwiek termin wysłania go nie może przekraczać 6 miesięcy.

Po pozytywnym zweryfikowaniu konta i jego zatwierdzeniu. A także opłaceniu wymaganego depozytu za zakup bitcoina. Finalnie możemy w końcu rozpocząć samodzielne handlowanie lub inwestowanie bitcoinem w UK!

Pamiętaj! Nie musimy już na początku dysponować dużymi kwotami pieniężnymi, aby obracać kryptowalutami. Jeśli więc nie mamy środków a chcemy wypróbować ten rynek, możemy kupować bitcoina częściowo, np. w formie 1/100.

Binance.com – zakup bitcoina bez weryfikacji

Następną w kolejności giełdą umożliwiającą zakup bitcoina, którą warto polecić jest Binance.com. Dlaczego jest godna polecenia? Jej wizytówką są niewielkie prowizje, a zarazem dynamiczny obrót kryptowalutami. Rejestracja konta jest bardzo intuicyjna, a co warto zaznaczyć nie ma tutaj nakazu weryfikacji konta. Z drugiej strony, takie niepotwierdzone konta posiadają limity wypłat do wartości 0,06 BTC/24h. Skoro temat dotyczy kupna bitcoina w UK, to kluczowe jest tu pytanie. Czy z Binance mogą korzystać osoby, które otrzymują zarobki w Angli i chcą zapłacić w funtach brytyjskich? Jak najbardziej tak, lecz najpierw musimy odblokować tą możliwość poprzez weryfikację. Korzystając z Binance, weryfikowanie konta nie jest obligatoryjne, lecz zapewnia wówczas gwarancję bezpieczeństwa. Co zrobić z bitcoinem, gdy już go zakupiliśmy? Możemy ulokować je na naszym rachunku giełdowym, bądź też można je podjąć i przelać na adres wybranego portfela wirtualnego (blockchain). Portfel ten można utworzyć na własnym komputerze lub smartfonie, jak również za pomocą chmury.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Koparka kryptowalut na telefon

Biorąc pod uwagę wzrost popularności handlu kryptowalutami w nadchodzących latach, należy uwzględnić również możliwość kopania kryptowalut na telefonie. Dlatego też, tak ważne jest, aby używać tylko i wyłącznie sprawdzonych giełd. Którą koparkę kryptowalut na telefon wybrać? Oprócz wyżej wymienionych, do innych zaufanych giełd kryptowalutowych możemy zaliczyć również StormGain, która umożliwia kopalnie Bitcoina z aplikacji mobilnej. Po założeniu konta otrzymasz 3 USDT na swoim koncie cryptominer przy użyciu naszego linka.

Zakup bitcoinów – podsumowanie

Reasumując, mówiąc o handlu kryptowalutami w Wielkiej Brytanii, w tym bitcoinem, kwestię tą rozwiązuje się liberalnie. Nie uznaje się tego jako działalność noszącą znamiona przestępstwa i jest legalne, pomimo restrykcyjnej polityki angielskich instytucji bankowych. Toteż, z jednej strony temat nie uregulowano jeszcze w 100%. Natomiast z drugiej strony funkcjonują uwarunkowania, dzięki którym można właściwie rozliczyć się z brytyjskim fiskusem – HMRC. Oprócz tego, FCA (Urząd Nadzoru Finansowego) także wydał kompletny dokument dotyczący rynku handlu kryptowalutami w Wielkiej Brytanii – Guidance on Cryptoassets. Regulacje prawne w tym obszarze wraz z upływem czasu, co zrozumiałe mogą ulec zmianie. Dlatego warto na bieżąco śledzić oficjalne informacje na brytyjskiej stronie rządowej.

Niemniej fundamentalną rolę odgrywa w tym wypadku podatek od dochodów kapitałowych (Capital Gains Tax), który ujęty jest w planie na rok podatkowy w UK. Podatek, jaki zapłacimy zależy w głównej mierze od tego, czy handlujemy jako osoby fizyczne, czy też inwestujemy w kryptowaluty. Ważny wpływ na to ma też rodzaj prowadzenia działalności podatników.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.