Jak zarabiać na kryptowalutach? Doskonale wiemy, iż w świecie finansów samo inwestowanie jest dość ryzykowne. Jak więc nie stracić a zyskać? Szczegółowe informacje odnośnie kwestii zarabiania na “cyfrowych pieniądzach”, takie jak: definicje i sposób funkcjonowania znajdziecie w niniejszym artykule. Pamiętajcie, że nie są to jedynie wirtualne waluty, ale również lokata na przyszłość. Tak więc, tradycyjnie zapraszamy Państwa serdecznie do naszej dzisiejszej lektury!

Spis treści

Jak zarabiać na kryptowalutach? – wstęp

Duża liczba osób i nie tylko szuka złotego sposobu na to, jak zarabiać na kryptowalutach? Czy rzeczywiście warto zagłębiać się w tym nie do końca pewnym interesie? Statystyki mówią nam o jednym. Mianowicie, tak jak każda giełda, tak i tutaj, odnotowuje się wzrosty i spadki. Dlatego kluczem w osiągnięciu sukcesu w tej branży jest zdobycie wiedzy, która pozwoli skutecznie kupować i sprzedawać. A w późniejszym czasie na mądre inwestowanie. Podstawą jest umiejętne dobranie narzędzi do naszego portfela walutowego. Poza standardowymi pieniędzmi, obecnie zaliczają się do nich także kryptowaluty. Czy faktycznie można rozpocząć realnie na tym zarabiać? Jak najbardziej tak! Przekonajmy się więc, jak robić to mądrze i z głową. Poniżej prezentujemy najważniejsze aspekty tej tematyki.

Darmowe ogłoszenia w UK

Co to jest kryptowaluta?

Jak rozumieć kryptowaluty? Wiele zainteresowanych osób, w tym także duża grupa rodaków na emigracji na Wyspach Brytyjskich szuka informacji na ten temat. Co kryje się za tą tajemniczą nazwą? Kryptowaluta to przede wszystkim wirtualna waluta oparta na kryptografii. Oznacza to, że nie występuje w fizycznej, materialnej formie, lecz jako unikalny zaszyfrowany kod informatyczny w tzw. portfelu elektronicznym. Poza tym ma on liczne zabezpieczenia, które chronią przed nieautoryzowanymi działaniami, kopiowaniem oraz powielaniem. Jednym z najważniejszych jest nasz klucz prywatny. Szczególną cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, czyli brak organu nadzorującego działanie tzw. łańcucha bloków (tzw. blockchain).

Wykonując coraz więcej transakcji, bloki użytkowników powiększają się. Warto wiedzieć, że dany blok może uwzględniać z góry założoną liczbę transakcji. Ponadto każdy użytkownik jest tutaj anonimowy, a działalność kryptowalutowa ma zasięg globalny. Co ważne, ilość coins, czyli monet nie jest weryfikuje bank centralny. Posiadanie kryptowalut umożliwia realizowanie transakcji bezgotówkowych natychmiastowo i to bez udziału pośredników. Samo dodawanie następnych transakcji do bloków i tworzenie blockchain określa się jako mining (z ang. wydobywanie lub kopanie). Co zrozumiałe, krypto-użytkowników często nazywa się mianem kryptowalutowych górników.

Czy wiedziałeś, że? Możesz kopać Bitcoiny za darmo na telefonie w aplikacji StormGain. Utwórz konto z naszego polecenia, aby otrzymać bonus 3 USDT na swoim koncie Crypto Miner.

Rodzaje kryptowalut

Jak zarabiać na kryptowalutach i jakie rodzaje kryptowalut można wyróżnić? Gołym okiem widzimy, że rynek kryptowalut rozwija się w dynamicznym i zawrotnym tempie. Efektem tego stanu rzeczy jest pojawianie się coraz to nowych wirtualnych walut. Wskaźniki na giełdzie pokazują nam zmienną wartość ich kursów. Obecnie jest już ich co najmniej kilka tysięcy. Tak więc sprawdźmy, które z nich należą do grona najbardziej pożądanych kryptowalutowych marek. Zapewne ostatnimi czasy spotkaliśmy się z określeniem tzw. “cyfrowego złota”. O czym dokładnie mowa?

Dotyczy ono najbardziej znanej kryptowaluty, czyli Bitcoina (BTC), którego początek istnienia to rok 2009. Może nie jest to najstarsza kryptowaluta, lecz z całą pewnością najbardziej wartościowa. Podobnie jak funt brytyjski, bitcoin stał się wyznacznikiem bogactwa w swojej branży. Jego średni kurs waha się od 160 do 260 tys. PLN! Wypada wspomnieć, że to wirtualne złoto właściwie zabezpieczono na wypadek wzrostu inflacji. W jaki sposób? Mianowicie poprzez liczbę bitcoinów możliwych do wykopania, których jest tylko 21 milionów. Nie bez powodu utożsamia się go bowiem jako nowoczesne aktywo inwestycyjne, które przyciąga jak magnez.

Rodzaje kryptowalut

Altcoiny

Na rynku istnieje także alternatywa dla bitcoinów w postaci altcoinów. Posiadają one własną sieć blockchain, a ich tokeny tworzy się poprzez komputerowe protokoły. Do najbardziej znanych z nich należy: Ether (ETH) i Litecoin (LTC). Pierwszy z nich funkcjonuje w obszarze dedykowanej platformy Ethereum. Powszechnie nosi miano “cyfrowego srebra”, a jej start na giełdzie nastąpił w 2015 roku. Cechuje się wysoką płynnością oraz nielimitowaną podażą. Specjaliści w tej branży wielokrotnie wypowiadali się, że ETH o wiele lepiej sprawdza się na rynku inwestycyjnym, aniżeli BTC. Wynika to z tańszej ceny, jak i szybszego wydobycia tej kryptowaluty. Następny w kolejności altcoin, czyli LTC, który wystartował w 2011 roku przypomina niejako BTC. Choćby z uwagi na dostępność 84 milionów sztuk. Jednak z drugiej strony, bliższa jest młodszemu ETH, gdyż można ją “wykopać” znacznie szybciej i o wiele łatwiej.

Innymi altcoinami, które warto jeszcze wymienić jest choćby Ripple (XRP) czy też Dogecoin (DOGE). XRP kojarzy się głównie z tego, że w większości przypadków używają je głównie banki oraz pozostałe podmioty usług finansowych. DOGE zaś to mało wartościowa kryptowaluta, którego cena z czasem może wzrastać. Z czego to wynika? Osoba Elona Muska i jego przychylne wypowiedzi na temat tej symaptycznej “psiej kryptowaluty” wydają się stanowić wystarczające potwierdzenie.

Jak kupić kryptowaluty?

Bez wątpienia osoby zainteresowane nabyciem kryptowalutem, w przeważającej większości chcą dowiedzieć się, jak kupić bitcoina? Istnieją dwa rozwiązania: można podjąć się roli kryptowalutowego górnika i zacząć “kopać” BTC rozwiązując skomplikowane zagadki matematyczne. Wadą tej opcji stanowi zwiększone zużycie energii elektrycznej. Natomiast drugą metodą nabycia bitcoina jest po prostu jego zakup na giełdzie kryptowalut. Ważne wówczas, aby wstrzelić się w najlepszy moment, aby kupno BTC było dla nas jak najbardziej zyskowne. Najwyższe stawki mówią nam o tym, że istnieje wówczas spore ryzyko gwałtownego spadku notowań na giełdzie. Tak więc, jeśli traci na wartości to jest to właściwy czas. Mianowicie na inwestycję naszych środków w “cyfrowe złoto” i jego zakup na zaufanej giełdzie. Zaliczają się do nich najpopularniejsze z nich, czyli takie jak: StormGain, a także Binance.com.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Jak zarobić na kryptowalutach?

Jak zarabiać na kryptowalutach i z czego wynika tak ogromna popularność tematu kryptowalut? Głównie z tego, że ich wartość znacznie przewyższa wszystkie inne waluty dostępne na rynku. Toteż dysponowanie “wirtualnymi pieniędzmi” może nas znacznie wzbogacić i zarazem podwyższyć naszą zdolność kredytową. W Anglii zwaną jako credit score. Ważne jednak, żeby korzystać tylko z własnych środków, a nie zaciągać kredytów, w celu nabycia tych cyfrowych instrumentów finansowych. Wiąże się to z dynamiczną zmiennością kursów na giełdzie oraz związanym z tym wysokim ryzykiem inwestycyjnym. Decydują o niej podstawowe mechanizmy wolnego rynku, takie jak siła popytu i podaży. Ile mniej więcej możemy zyskać na kopaniu kryptowalut? W głównej mierze zależy to od tego, jak dużo środków finansowych zainwestujemy. Jak również kiedy i co zakupimy oraz jaką metodę lokowania pieniędzy wybierzemy. Reasumując, jak zarabiać na kryptowalutach? Oto najpopularniejsze sposoby:

  1. Cieszące się popularnością gry play2earn, które są połączeniem inwestycji w kryptowaluty z grami w oparciu o technologię blockchain i NFT. Tokeny w ramach gry, generują dochód dla graczy.
  2. Trading, czyli zakup kryptowaluty po opłacalnym kursie i sprzedaż w momencie jej szczytu w wyniku różnic cenowych;
  3. Arbitraż to kupno kryptowaluty na jednej giełdzie po niższej cenie i odsprzedanie jej z zyskiem na innej;
  4. Poleć Swoim Znajomym giełdę Binance i Zarabiajcie Krypto Razem. Maksymalnie 40% prowizji od każdej transakcji na Binance Spot, Futures oraz na Pulach.
  5. Wydobywanie (mining) to proces wydobywanie kryptowalut przy użyciu komputera lub telefonu np. aplikacja StormGain. Utwórz konto, aby otrzymać bonus 3 USDT za darmo z naszego polecenia na swoim koncie Crypto Miner.
  6. Oferowanie pożyczek za pośrednictwem kryptowalut.
  7. Kraniki kryptowalut.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.