Przelew bankowy z Anglii do Polski to zdecydowanie najbardziej tradycyjny sposób na przekaz środków. To właśnie z placówkami bankowymi są kojarzone wszelkie operacje finansowe, dlatego większość osób decyduje się skorzystać z ich usług. Warto jednak wiedzieć, że w rzeczywistości metod na przesyłanie pieniędzy z jednego kraju do drugiego jest znacznie więcej. Z jakimi kosztami oraz czasem realizacji wiąże się transfer wykonany w banku? Czy warto korzystać z ich usług? Zapraszamy do poniższego artykułu, w którym przyjrzymy się ofertom banków wiodących w Wielkiej Brytanii. 

Spis treści

Przelew bankowy z Anglii do Polski

Przelew bankowy z Anglii do Polski to jedna z opcji w zakresie transferów międzynarodowych. Posiadając konto w jednym z angielskich banków możemy swobodnie przekazywać pieniądze do ojczyzny. Niezaprzeczalnie posiadanie angielskiego rachunku bankowego to jeden z priorytetów związanych z emigracją zarobkową. Pomimo posiadania konta w Polsce otwarcie nowego w UK będzie niezbędne, w szczególności gdy zarabiasz w funtach. Na brytyjskim rynku finansowych funkcjonuje ponad 300 instytucji finansowych. Jaki bank w Anglii najczęściej wybierają Polacy? Na co zwrócić uwagę? Jak zrealizować przekaz do Polski w banku? Zapraszamy do lektury!

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Najpopularniejsze banki w UK

Rynek finansowy Zjednoczonego Królestwa niezmiennie znajduje się w światowej czołówce, a Bank w Wielkiej Brytanii zajmuje 7 miejsce w rankingu największych banków na świecie. Wykorzystywanie w zakresie bankowości innowacyjnych metod oraz nowoczesnych technologii sprawia, że jest ona bardzo dobrze rozwinięta. Nic więc dziwnego, że brytyjski rynek bankowy charakteryzuje się dużą konkurencyjnością. Poniżej wymienione zostały banki wiodące w UK, które jednocześnie najczęściej padają wyborem Polek i Polaków.

HSBC Bank

HSBC Bank to najstarsza instytucja finansowa w UK, która funkcjonuje w 71 krajach, a jego siedziba znajduje się właśnie w Londynie. Jego bazę tworzy aż 46 mln użytkowników. Oferuje bezpłatne prowadzenie konta, a za przelew do Polski zapłacimy od 5.00 GBP.

Barclays Bank

Barclays Bank jest największym angielskim bankiem oraz zajmuje drugie miejsce w rankingu największych pod względem aktywów w Wielkiej Brytanii. Jego siedziba również znajduje się w Londynie. Za pośrednictwem tego banku transfer do Polski wykonasz od 6.00 GBP.

Lloyds

Lloyds posiada swoje oddziały bankowe w praktycznie każdym angielskim, jak i walijskim mieście. Realizacji przelewu zagranicznego do Polski może kosztować min. 9.50 GBP. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę koszty przewalutowania.

Santander

Santander bez wątpienia jest jednym z bardziej rozpoznawalnych banków. Za jego pomocą wykonamy transfer zagraniczny, a opłata za tego typu operację finansową do wyniesie co najmniej 25.00 GBP. Niestety, możesz spotkać się również z prowizją, która wyniesie 2,95% kwoty przelewu.

Revolut

W Wielkiej Brytanii sporą popularnością cieszą się banki mobilne, do których należy właśnie Revolut. Rozwiązania tego typu są dobre dla osób, które nie posiadają stałego zameldowania w UK lub przebywają tam tymczasowo. Bank ten nie posiada swojej placówki stacjonarnej, dlatego wszystko odbywa się za pośrednictwem jego platformy internetowej lub aplikacji mobilnej. Koszt przelewu za pośrednictwem tego banku to 0.3% wartości przelewu, czyli 3.00 GBP przy przelewie na 1000 funtów. Dodatkowo przesyłając pieniądze do Polski, opłata za przewalutowanie będzie wynosiła od. 0.5% wartości całego przelewu. Co oznacza, że im więcej przesyłasz tym więcej płacisz.

Darmowe ogłoszenia w UK

Przelew bankowy z Anglii do Polski – co musisz wiedzieć?

Przelew bankowy z Anglii do Polski powinien odbyć się swobodnie i bezproblemowo. Na co zwrócić uwagę, aby właśnie tak było? Przede wszystkim ważny jest wybór odpowiedniego banku, w którym otworzymy swój rachunek bankowy. Co jest istotne? Pamiętaj, aby przeanalizować wysokość opłat, jakie będą wiązały się z założeniem konta oraz jego użytkowaniem. Poza tym, zapoznaj się z czasem, w jakim realizowane są operacje finansowe, a w szczególności przekazy zagraniczne. Zwróć uwagę na proponowany przez bank kurs wymiany walut, który zależy od spreadu walutowego. Każdy z usługodawców sam ustala jego wysokość, a niestety w przypadku banków jest on często bardzo niekorzystny dla klientów.

Gdy już podejmiesz decyzję i wybierzesz placówkę, w której postanowisz otworzyć rachunek bankowy, będziesz zobligowany/a przestawić w tym celu następujące dokumenty:

Jeśli chodzi czas realizacji przelewu w banku, to zależy on od rodzaju systemu płatności – SEPA lub SWIFT. W przypadku zlecenia przekazu za pośrednictwem SEPA odbiorca będzie czekał na środki od 1 do 2 dni roboczych. Natomiast, gdy transfer zostanie wykonany w systemie SWIFT, czas realizacji może zająć nawet 4 dni roboczych.

Wymagane dane do realizacji przekazu

Aby wykonać przekaz bankowy z UK do Polski, należy dysponować następującymi informacjami:

  • imię i nazwisko odbiorcy lub nazwa firmy,
  • numer IBAN rachunkowego odbiorcy (międzynarodowy numer rachunku bankowego),
  • kod BIC/SWIFT banku odbiorcy (kod identyfikujący bank),
  • określenie kwoty przelewu,
  • kraj odbiorcy,
  • tytuł płatności.

Jak najlepiej przesłać pieniądze?

Czy wiesz, że najlepszym sposobem na przesłanie funtów do Polski jest skorzystanie z pomocy firm online, które specjalizują się w przekazach Anglia – Polska? Liderem wśród tego typu instytucji płatniczych jest firma Klik-24, która zapewnia szybkie i tanie usługi w zakresie transferów pomiędzy tymi państwami. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim konkurencyjne kursy wymiany walut GBP/PLN, dzięki czemu dostajesz gwarancję korzystnego przewalutowania. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, realizuje przekazy szybko i bezpiecznie. Nie musisz obawiać się o ukryte koszty oraz udział dodatkowych pośredników. Wszystko załatwiasz poprzez platformę internetową, dlatego nie musisz tracić czasu stojąc w kolejkach oraz wypełniając sporą ilość dokumentacji.

Zastanawiasz się, ile można przewiźć funtów do Polski?

Dlaczego warto wybrać firmę Klik-24?

Komfort, szybkość i wygodę otrzymujesz już na samym początku. Proces rejestracji jest intuicyjny i zajmuje dosłownie kilka minut. Zakładając darmowe konto na stronie internetowej firmy Klik-24 nie musisz przesyłać żadnych dokumentów. Nie oznacza to, że nie jesteśmy rzetelną instytucją płatniczą. Podlegamy pod nadzór organów kontrolnych takich, jak KNF czy FCA. Posiadamy niezbędne licencje i certyfikaty, dlatego możesz być spokojny/a o bezpieczeństwo swoich pieniędzy oraz danych.

Zaufało nam już tysiące użytkowników, dla których świadczymy szybkie, tanie i bezpieczne przelewy zagraniczne. Oferujemy dwa warianty wykonania transferu – standard oraz express. Opcja standard jest zawsze bezpłatna, a pieniądze trafiają na wskazany przez klienta rachunek bankowy w maksymalnie 2 dni robocze. Wybierając opcję express środki pojawią się na koncie Twojego odbiorcy w 1 dzień roboczy, a ty poniesiesz opłatę w wysokości zaledwie 1,99 GBP. Od teraz transakcje możesz zlecać z dowolnego miejsca i o każdej porze. Zapraszamy do współpracy!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.