Konto w angielskim banku Santander z pewnością ułatwi nam dokonywanie transakcji, jeśli przebywamy w UK. Emigrując do Anglii jedną z kluczowych kwestii jest wybór banku, w którym otworzymy nasz rachunek, który będzie zabezpieczał nasze finanse. Wielu Polakom i Polkom mieszkającym na Wyspach Brytyjskich zależy, aby swobodnie przesyłać pieniądze do ojczyzny i nie ponosić za takie operacje zbyt dużych kosztów. Dlatego wybierając bank powinniśmy zwrócić uwagę, na opłaty, jakie pobiera on za wykonywanie wszelkich operacji finansowych. Jak wygląda sytuacja w Santander? Ile zapłacimy za przelew zagraniczny? Czy usługi, jakie oferuje są korzystne? Zapraszam do zapoznania się z artykułem, w którym przybliżona zostanie oferta w angielskim Santander.

Spis treści:

Konto w angielskim banku Santander – korzyści

Konto w angielskim banku Santander jest jedną z wielu możliwości, jakie proponuje nam brytyjski rynek finansowy. Obecnie w Anglii funkcjonuje ponad 300 banków, dlatego wybór tego jednego staje się nie do końca taki prosty. Santander niewątpliwie należy do grupy najpopularniejszych banków w Wielkiej Brytanii. Możemy go również zaliczyć do tych placówek, które najchętniej wybierają Polacy przybywający do UK. Jego oferta porównywalna jest do ofert, jakie prezentują nam czołowe banki na Wyspach Brytyjskich, dlatego warto się z nią zapoznać.

Darmowe ogłoszenia w UK

Opłaty za prowadzenie konta oraz czas realizacji transakcji

W Santander Bank podstawowe konto osobiste założymy bezpłatnie. Daje nam ono możliwość prowadzenia rachunku bankowego, za który nie są pobierane żadne opłaty. Dodatkowo otrzymujemy od banku dwie karty: debetową oraz gotówkową. Za pomocą karty debetowej możemy dokonywać płatności online, a karta gotówkowa daje nam możliwość wypłacania środków z bankomatów. Posiadając konto w Santander możemy zlecać przelewy zagraniczne, zarówno w systemie SEPA, jak i SWIFT. Wykonując transakcję do Polski zrealizujemy ją za pomocą SWIFT, który jest droższy. Czas finalizacji przekazu to 4 dni robocze, jednak może on ulec zarówno wydłużeniu, jak i skróceniu. Wszystko zależy od tego, ile banków pośredniczących będzie brało udział w zleceniu i jakie będzie ich tempo pracy.

Bankowość internetowa w Santander

Bank ten, aby ułatwić swoim klientom wykonywanie transferów międzynarodowych posiada swoją aplikację mobilną. Co zrobić, aby z niej skorzystać? Gdy posiadamy już rachunek bankowy w Santander to wystarczy, że pobierzemy aplikację ze sklepu Google Play/Apple Store i zainstalujemy ją na dowolnym urządzeniu. Następnie logujemy się i przechodzimy do zakładki „Płatności i przelewy”, dalej wybieramy „Płatności międzynarodowe” w menu po lewej stronie. Na ekranie pojawią nam się instrukcje, które swobodnie pokierują nas co powinniśmy dalej zrobić.

Jak otworzyć rachunek bankowy?

Jak otworzyć rachunek bankowy?

Aby otworzyć rachunek bankowy w angielskim banku Santander musimy przedstawić kilka niezbędnych dokumentów. Przede wszystkim nieodłącznym elementem tego procesu jest okazanie dokumentu, który potwierdzi nasze dane osobowe. Może być to dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Najważniejsze, aby na dokumencie widniało nasze imię i nazwisko, data urodzenia oraz adres. Kolejnym ważnym drukiem, jaki musimy posiadać jest potwierdzenie adresu zamieszkania w UK.

Konto w Santander w Anglii możemy otworzyć przebywając jeszcze w Polsce. Wystarczy wejść na stronę internetową banku i przesłać wniosek. Następnie, gdy będziemy już w UK musimy udać się do oddziału stacjonarnego banku w celu potwierdzenia naszej tożsamości, adresu oraz innych niezbędnych informacji, aby ostatecznie aktywować nasz rachunek bankowy. Przebywasz już w Wielkiej Brytani i chcesz otworzyć swoje konto w Santander? W takim razie wystarczy, że udasz się do jego stacjonarnej placówki i przedstawisz wyżej wymienione dokumenty.

Jeśli przebywasz w Wielkiej Brytanii tymczasowo i nie posiadasz stałego zameldowania to zdecydowanie lepszą dla Ciebie opcją będzie skorzystanie z oferty banków działających online, które nie wymagają potwierdzenia adresu zamieszkania.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Przesyłanie pieniędzy w Santander

Najbardziej tradycyjnym sposobem na przesyłanie pieniędzy z Anglii do Polski jest zlecenie przelewu za pośrednictwem banku. Usługa, z jakiej w tym celu skorzystamy to przelew zagraniczny. Możemy tego dokonać tylko w momencie, gdy nasz rachunek bankowy w UK jest aktywny. Jak zostało wcześniej wspomniane, w przypadku przekazy do Polski nasza transakcja odbędzie się przy udziale systemu SWIFT.

Najczęściej opłata, jaką musimy ponieść za wykonanie przelewu SWIFT określona jest jako wartość procentowa kwoty, jaką przesyłamy i wynosi zazwyczaj od 0,2% do 0,5%. Do tego należy uwzględnić, że banki pośredniczące które wezmą udział w naszym zleceniu również mogą zarządać dla siebie prowizji od wykonanej usługi. Dodatkowo musimy zapłacić za przewalutownie funtów na złotówki. Cena jaką finalnie przyjdzie nam zapłacić za przelew do Polski może wynieść minimum 25 GBP.

W przypadku transakcji SWIFT istnieją trzy opcje kosztowe:

  • OUR – koszty ponosi nadawca,
  • SHA – koszty podzielone zostają między nadawcę i odbiorcę,
  • BEN – koszty ponosi odbiorca.

Decyzję o tym, w jaki sposób zostanie opłacony przekaz podejmuje nadawca przelewu. Jeśli wskażemy, że to nasz odbiorca ma ponieść wszystkie opłaty zwiazane z transferem, na jego koncie znajdzie się kwota pomniejszona o prowizje i opłaty, jakie pojawiły się w czasie finalizacji operacji.

Co jest potrzebne do zlecenia przelewu do Polski?

Zlecając przelew do Polski w Santander będziemy potrzebować następujących informacji:

  • imię i nazwisko odbiorcy,
  • adres odbiorcy,
  • pełny numer rachunku bankowego w standardzie IBAN,
  • kod BIC oraz pełną nazwę i adres banku odbiorcy,
  • dyspozycje odnoszące się od opłat i prowizji,
  • kwota przelewu,
  • rodzaj waluty (w tym przepadku PLN).

Ważne! Jeśli przesyłasz pieniądze do zagranicznych firm, otrzymasz na swój numer telefonu jednorazowy kod dostępu (OTP). Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa Twoich finansów. W przypadku transakcji realizowanych online również będą potrzebne dane IBAN oraz BIC.

Tanie i szybkie przelewy do Polski – inne alternatywy

Zastanawiasz się, czy istnieją inne alternatywy na przelewy do Polski, niż te zlecone w banku? Oczywiście, że istnieją! Jedną z czołowych firm specjalizujących się w korzystnych i szybkich przelewach Anglia – Polska jest Klik-24. Za jej pomocą zlecisz przelew standard za darmo, a czas realizacji to tylko max. 2 dni robocze. W ofercie znajduje się także opcja express, dzięki której pieniądze trafią do odbiorcy w 1 dzień roboczy. Brak ukrytych kosztów i gwarancja bezpieczeństwa. Do bezpłatnej rejestracji na stronie internetowej firmy nie potrzebujesz żadnych dokumentów, a całość zajmie Ci dosłownie chwilę. Zacznij już od dziś oszczędzać swój czas i pieniądze.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.