Jak założyć konto w TSB? Otworzenie rachunku bankowego w angielskim banku, powinno znaleźć się na liście priorytetów osób, które planują swój dłuższy pobyt w UK. Przebywając w Wielkiej Brytanii i zarabiając w funtach brytyjskich jest to niezbędne. Nie tylko zabezpiecza to nasze finanse, ale również ułatwia nam dokonywanie operacji finansowych, m.in. otrzymanie wynagrodzenia za pracę. Każdemu, kto żyje poza granicami naszego państwa zależy także na swobodnych i bezproblemowych przekazach pieniężnych do ojczyzny. Ludzie niejednokrotnie mają w Polsce zobowiązania finansowe lub muszą wspierać finansowo swoich najbliższych. Jaka jest oferta TBS Bank? Czy warto założyć w nim konto? Zapraszam do lektury.

Spis treści:

Jak założyć konto w TSB?

Jak założyć konto w TSB? Bank ten posiada swoje oddziały w Anglii, Szkocji i Walii. Jego siedziba znajduje się w Edynburgu w Wielkiej Brytanii i zrzesza ponad 5 mln użytkowników. Początkowo TSB Bank był połączony z innym angielskim bankiem – Lloyds. Pod obecną nazwą funkcjonuje od 9 września 2013 roku, a jego założycielem jest Henry Duncan. TSB Bank jest jednym z ponad 300 banków, które swoją działalność prowadzą na terenie Zjednoczonego Królestwa. Konkurencja jest bardzo duża, jednakże ta instytucja znajduje się na liście najpopularniejszych banków w UK i jest chętnie wybierana przez naszych rodaków. Ile wynoszą opłaty za konto w tym banku? Czy warto zagłębiać się w jego ofertę? Przekonaj się sam/a czytając poniższy artykuł.

Darmowe ogłoszenia w UK

Rachunek bankowy w TSB – korzyści

Posiadanie konta bankowego w tych czasach to przede wszystkim bezpieczeństwo i wygoda. Za jego pomocą możesz dokonywać płatności internetowych takich, jak zakupy online, czy opłacenie bieżących zobowiązań finansowych. Jeśli pracujesz, to Twój pracodawca może cyklicznie przesyłać na nie Twoje wynagrodzenie. Korzystając z rachunku bankowego możemy być spokojni o nasze finanse. Jesteśmy zabezpieczeni przed zgubieniem gotówki czy kradzieżą. Ponadto pieniądze w angielskich bankach są ubezpieczone, więc nawet w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia możemy być spokojni, że otrzymamy zwrot naszych środków.

Bankowość mobilna

TSB Bank posiada swoją aplikację mobilną, która zdecydowanie ułatwia dokonywanie wszelkich operacji finansowych. W końcu żyjąc w dobie Internetu chcielibyśmy móc załatwiać wszystkie sprawy za jego pośrednictwem. Dzięki aplikacji posiadamy wszystkie swoje konta „pod ręką” i możemy dokonywać transakcji w każdym dogodnym dla nas momencie i to bez wychodzenia z domu. TSB Bank oferuje nam również narzędzie, jakim jest ,,skarbonka oszczędnościowa”, w której możemy gromadzić środki na specjalne wydatki. Dodatkowo dostęp do bankowości internetowej pozwala na:

 • całodobowe sprawdzanie stanu konta,
 • obserwację wyciągów bankowych,
 • zlecanie przelewów w każdym momencie,
 • natychmiastowe zgłoszenie zagubienia lub kradzieży karty,
 • dostęp do najpotrzebniejszych informacji 24/7.
Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Jak skorzystać z aplikacji mobilnej?

Oto, jak w kilku krokach móc skorzystać z udogodnień, jakie znajdziemy w aplikacji TSB Bank.

 • Krok 1. Pobierz aplikację z App Store lub Google Play.
 • Krok 2. Zaloguj się lub zarejestruj.
 • Krok 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować bankowość cyfrową.
 • Krok 4. Ze względów bezpieczeństwa, zostanie zweryfikowana Twoja tożsamość. Otrzymasz na wiadomość SMS jednorazowe hasło.
 • Krok 5. Gotowe! Teraz możesz być zawsze na bieżąco.

Jaki rodzaj konta chcesz założyć?

TSB Bank oferuje nam kilka możliwość, jeśli chodzi o utworzenie rachunku bankowego, a oto one:

 • Konto podstawowe – Spend and Save,
 • Spend and Save Plus,
 • Konto dla młodych.

Opłaty związane z prowadzeniem konta podstawowego

Podstawowe konto osobiste można założyć bezpłatnie po ukończeniu 18-ego roku życia. Do dyspozycji dostajemy bezpłatną kartę TSB Visa. Przesyłanie pieniędzy za granicę jest darmowe pod warunkiem, że wybieramy sieć płatności SEPA, jednak pamiętajmy wówczas o wymianie walut. Transfery w innych walutach mogą kosztować nawet 17,50 GBP.

Co będzie potrzebne?

Chcąc założyć konto w TSB Bank będziemy musieli przedstawić kilka niezbędnych dokumentów. W tym celu należy przygotować dokument potwierdzający naszą tożsamość oraz nasz adres zamieszkania w Anglii. Jaki dokument możemy przedstawić, aby potwierdzić nasze dane osobowe?

 • dowód osobisty,
 • prawo jazdy,
 • paszport.

Natomiast, aby potwierdzić nasze miejsce zamieszkania możemy okazać:

 • rachunek z ostatnich 3 miesięcy, np. za wodę, prąd lub gaz,
 • brytyjskie prawo jazdy,
 • aktualną umowę najmu lokalu w Wielkiej Brytanii,
 • rozliczenie podatkowe HMRC z ostatniego roku.

Przelew zagraniczny w TSB Bank

Zlecając przelew zagraniczny przez bank musimy mieć świadomość, że jest to transakcja międzynarodowa, co powoduje że bank może pobrać od nas dość dużą kwotę za realizację usługi. W celu jej wykonania musimy podać numer konta bankowego, na który chcemy przelać nasze środki. Numer ten musi być w formacie IBAN. Co to jest? Jest to międzynarodowy numer przypisany rachunkom bankowym, który poprzedzony jest kodem dla danego kraju, np. dla Polski będzie to skrót PL. Poza tym konieczny będzie kod BIC. W realizacji transakcji zleconej w banku udział biorą:

 • bank nadawcy,
 • bank odbiorcy,
 • bank pośredniczący (tzw. bank korespondent).

Udział banku korespondenta wiąże się z dodatkową opłatą, ponieważ może on zażądać prowizji za dokonanie transakcji. Koszt przelewu, który wykonujemy w banku jest także zależny od kwoty jaką przesyłamy.

Założenie konta

Konto w TSB Bank możemy otworzyć przebywając jeszcze w Polsce. Wystarczy wejść na stronę internetową banku i przesłać wniosek. Następnie, gdy będziemy już w UK musimy udać się do oddziału stacjonarnego banku w celu potwierdzenia naszej tożsamości, adresu oraz innych niezbędnych informacji, aby ostatecznie aktywować nasz rachunek bankowy. Przebywasz już w Wielkiej Brytanii i chcesz otworzyć swoje konto w TSB Bank? W takim razie wystarczy, że udasz się do jego stacjonarnej placówki i przedstawisz wymienione wcześniej dokumenty.

Założenie konta

Innowacyjne metody na przelewy

Przebywasz obecnie w Anglii, ale potrzebujesz cyklicznie przesyłać pieniądze do Polski? Szukasz innego rozwiązania, niż poprzez bank? W takim razie zapoznaj się z ofertą firm specjalizujących się w przelewach z UK do Polski oraz w drugą stronę. Proponują one nowoczesne rozwiązania, dzięki którym przekazy z Wielkiej Brytanii do Polski są nie tylko korzystne, ale również swobodne i bezproblemowe. Przelewy standard są realizowane w większości za darmo, a nasz odbiorca czeka na środki max. 2 dni robocze. Masz również gwarancję, że nie występują żadne ukryte koszty, ponieważ w finalizacji transakcji nie biorą udziału dodatkowe podmioty. Co więcej, instytucje te umożliwiają nam śledzenie aktualnego kursu wymiany walut, dlatego mamy pewność, że nasz przekaz będzie korzystny. Przekonaj się już teraz!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.