Jaki bank w Anglii wybrać? Decydując się na emigrację musimy rozważyć, który z angielskich banków oferuje nam najlepszą ofertę. Pamiętaj, że pomimo posiadania rachunku bankowego w Polsce otwarcie nowego konta w UK będzie niezbędne, w szczególności gdy zarabiasz w funtach. Ułatwi Ci to zabezpieczenie finansów, jak i otrzymanie wynagrodzenia za pracę. Jakie banki są w Anglii? Który z nich odznacza się najlepszą ofertą? Przeczytaj artykuł i przekonaj się sam/a!

Spis treści:

Jaki bank w Anglii wybrać?

Jaki bank w Anglii wybrać? To pytanie towarzyszy każdemu, kto planuje swoją podróż do Zjednoczonego Królestwa na dłużej. Dlaczego jest to tak istotne? Założenie rachunku bankowego w jednym z angielskich banków jest konieczne, jeśli emigrujesz tam zarobkowo. Zakładając konto w jednym z banków możemy być spokojni, że nasze fundusze będą zabezpieczone, a my będziemy mogli dokonywać swobodnie wszelkich operacji finansowych.

Banki w Wielkiej Brytanii najczęściej nie są nam dobrze znane, dlatego wybór najlepszego z nich staje się dla nas skomplikowany i nie do końca oczywisty. Na terenie Wielkiej Brytanii funkcjonuje ponad 300 placówek bankowych, dlatego wybór staje się tym bardziej utrudniony. Który z nich najczęściej wybierają nasi rodacy? Z jakimi ofertami możemy się spotkać? Który będzie najlepszym wyborem? Zapraszam do zapoznania się z treścią artykułu.

Darmowe ogłoszenia w UK

Angielski rynek finansowy

Brytyjski rynek usług finansowych znajduje się w światowej czołówce, a majątek pięciu najpotężniejszych angielskich banków stanowi 1/3 globalnego kapitału sektora bankowego. Bank w Wielkiej Brytanii zajmuje 7 miejsce w rankingu największych banków na świecie. Bankowość w UK jest bardzo dobrze rozwinięta, a wszystko za sprawą innowacyjnych metod oraz nowoczesnych technologii, jakie nieustannie są wprowadzane do obiegu.

Główne banki w UK

Brytyjski rynek bankowy charakteryzuje się dużą konkurencyjnością, a wśród najpopularniejszych placówek wymienia się:

 • Barclays,
 • HSBC,
 • Lloyds Bank,
 • NatWest,
 • Santander,
 • Co-operative Bank,
 • Halifax,
 • Nationwide,
 • Royal Bank of Scotland,
 • TSB,
 • First Direct,
 • Virgin Money,
 • Metro Bank.

Do największych banków na Wyspach Brytyjskich należą: Barclays, Santander, HSBC, Lloyds Bank oraz TSB Bank.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze banku?

Wybór banku wiąże się z wieloma pytaniami oraz niepewnościami. Każdemu zależy na najlepszym wyborze, dlatego potrzebujemy wyznaczników, które ułatwią nam odpowiednią klasyfikację. Co jest istotne? Przede wszystkim wysokość opłat związanych z zakładaniem konta oraz jego użytkowaniem. Warto zwrócić uwagę na koszty związane z wypłatą środków z bankomatów, posiadaniem karty, czy zlecaniem międzynarodowych przelewów. Istony jest również czas, w jakim finalizowane są operacje finansowe. Przy przekazie pieniężnym za granicę oprócz ceny za realizacje usługi istotny jest również kurs wymiany walut oraz ewentualne prowizje. Koniecznie zapoznaj się, w jakim języku można porozumieć się z obsługą oraz czy posiada on aplikację mobliną, która w znacznym stopniu ułatwi Ci realizację operacji finansowych z dowolnego urządzenia i bez konieczności udawania się do stacjonarnej placówki banku. Bardzo często korzystanie z bankowości interentowej pozwala nam zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.

Placówki wybierane przez Polaków

Zastanawiasz się, który z anglieskich banków staje się najczęstszym wyborem naszy rodaków? Polki i Polacy najczęściej decydują się na skorzytanie z ofert, jakie proponują następujące placówki: Barclays Bank, TSB Bank, HSBC Bank, Santander oraz Lloyds Bank.

HSBC Bank

HSBC Bank jest najstarszym oraz obecnie największym bankiem pod względem sumy aktywów w Wielkiej Brytanii. Stanowi także największą na świecie firmę świadcząca usługi finansowe. W swojej bazie posiada 46 mln klientów i funkcjonuje w ponad 71 krajach, a jego siedziba znajduje się właśnie w Londynie. W swojej ofercie posiada bezpłatne prowadzenie konta. Dzięki otrzymanej karcie Visa mamy możliwość wypłacania gotówki do 300 GBP dziennie za darmo, a za przelew do Polski za pośrednictwem tego banku zapłacimy od 5 GBP.

Barclays Bank

Zajmuje drugie miejsce w rankingu największych pod względem aktywów bank w Anglii. Obsługuje on około 50 mln użytkowników Siedziba tego banku znajduje się w Londynie. Wybierając ten bank otworzymy bezpłatnie standardowy rachunek bankowy oraz otrzymamy kartę debetową, za pomocą której możemy wypłacać do 300 GBP bez naliczonych opłat. Barclays Bank daje nam również możliwość wykonywania przelewów międzynarodowych w systemie SEPA oraz SWIFT. Transfer do Polski wykonamy od 6 GBP. Bank ten umożliwia nam także dostęp do bankowości internetowej za pomocą aplikacji mobilnej.

Lloyds Bank

Pozycja tego banku plasuje się obecnie na 3 miejscu. W Lloyds Bank prowadzenie konta jest zupełnie darmowe. Otrzymujemy również kartę Visa, dzięki której możemy wypłacać pieniądze za darmo z bankomatów do 500 GBP dziennie. Za jego pośrednictwem zrealizujemy również przelew zagraniczny. W walucie euro usługa jest darmowa, natomiast w innych koszt to min. 9,50 GBP. Należy mieć świadomość tego, że musimy liczyć się także z kosztami przewalutowania oraz ewentualnymi prowizjami, jakie mogą pobrać banki pośredniczące.

Santander Bank

Santander Bank również proponuje swoim klientom darmowe prowadzenie standardowego konta. Do użytku mamy kartę debetową oraz gotówkową. Karta debetowa ma swoje zastosowanie w przypadku płatności internetowych, natomiast za pomocą karty gotówkowej możemy wypłacać pieniądze z bankomatów. Oczywiście mamy możliwość zlecania przelewów zagranicznych. Płacąc w funtach nie spotkamy się z opłatami, ale w przypadku innej waluty możemy się spotkać z prowizją wynoszącą 2,95% kwoty przelewu. W przypadku transakcji do Polski koszt takiej operacji to co najmniej 25 GBP.

TSB Bank

TSB Bank również dostępne jest prowadzenie podstawowego rachunku bankowego za darmo. Konto jest dostępne dla klientów pełnoletnich, którzy mieszkają na terenie Wysp Brytyjskich. Otwierając konto otrzymujemy bezpłatną kartę TSB Visa. Za pomocą tego banku przekazy pieniężne w walucie euro zrealizujesz bez opłat. W przypadku przesyłania środków poza obszar EOG i w innej walucie musisz liczyć się z kosztami sięgającymi nawet 17,50 GBP.

Darmowe przekazy pieniężne UK – Polska

Zastanawiasz się, czy istnieją inne metody na przesyłanie pieniędzy z Anglii do Polski, niż poprzez bank? Oczywiście, że tak! Nie zapominajmy, że branża finansowa nieustająco się rozwija i stara się ze wszystkich sił zaspokoić oczekiwania klientów. Współcześnie liderami w przekazach zagranicznych są firmy online, które specjalizują się w transferach pieniężnych z UK do Polski oraz w drugą stronę. Realizują one najczęściej przelewy bez większych opłat, a czas ich finalizacji zajmuje maksymalnie 2 dni robocze. W przekazie nie uczestniczą inni pośrednicy, dlatego nie musisz obawiać się dodatkowych kosztów i ukrytych kosztów. Nie musisz martwić się także o bezpieczeństwo swoich finansów, ponieważ firmy oferujące darmowe przelewy podlegają kontroli takich samych organów i instytucji co banki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.