Uważasz, że przelewy z Anglii do Polski bardzo dużo Cię kosztują? Zapewne korzystasz z pośrednictwa instytucji bankowych, prawda? Możesz to zmienić w prosty sposób. Wystarczy, że wybierzesz inną metodę transakcji. Tanią, szybką i bezpieczną! Czyli firmy specjalizujące się w przelewach online. W tym artykule przybliżymy Ci trochę ich specyfikę oraz wymienimy konkretne serwisy transferowe.

Spis treści

Tanie przelewy z Anglii do Polski, które łatwo zrobić

Kwestia przelewów z Anglii do Polski nurtuje szczególnie tych, którzy przenieśli się do Wielkiej Brytanii w celach zarobkowych. Zapewne większość z nich część wypłaty chce wysłać rodzinie, która została w kraju. Pytanie teraz, jak to zrobić, aby pozostałe pieniądze nie poszły na same koszty za transakcję. A niestety, banki za usługi międzynarodowe pobierają wysokie opłaty. Do tego trzeba wziąć pod uwagę proponowany przez nich kurs wymiany walut, który jest dla nas po prostu niekorzystny, a także pośredniczące w operacji finansowej instytucje, które również pobierają prowizje. Właśnie tutaj z pomocą przychodzą operatorzy przekazów pieniężnych. Oferują oni zdecydowanie lepsze warunki. Przede wszystkim wygodne przesyłanie pieniędzy w tani i bezpieczny sposób, a to wszystko bez wychodzenia z domu – z każdego urządzenia, takiego jak laptop, smartfon czy tablet.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Bezpieczeństwo? Obowiązkowo!

Taka forma przekazu jest rzeczywiście bardzo atrakcyjna. Ale ktoś z Was może się zastanawiać, czy wysyłanie pieniędzy przez Internet jest bezpieczne? Spieszymy z odpowiedzią. W dobie cyfryzacji, która pozwala nam łatwiej i szybciej się ze sobą łączyć, usługi międzynarodowe związane z finansami są pod szczególną ochroną. Wiąże się to między innymi z wieloma zabezpieczeniami, które oferują nie tylko banki, ale również operatorzy przekazów online. Jednak warto upewnić się, przed skorzystaniem z usługi, że dana firma jest renomowana i regulowana w swoim kraju. Wtedy nie zostaniemy tak łatwo oszukani.

Darmowe ogłoszenia w UK

Nietradycyjna forma przekazu środków

Wiesz już, że przelewy z Anglii do Polski online są bezpieczne, a strony internetowe pośredników solidnie zabezpieczone. Teraz dowiedz się, dlaczego jeszcze warto wybrać tę nietradycyjną formę transakcji. A szczególnie, przekonać się do profesjonalnych firm. A potem korzystać regularnie z usług za ich pośrednictwem, zamiast wybierać instytucje finansowe jakie są banki. Do głównych zalet dostawców przekazów pieniężnych należą:

  • niższe opłaty niż w tradycyjnych bankach,
  • dużo bardziej konkurencyjne kursy wymiany walut,
  • pieniądze mogą dotrzeć do odbiorcy nawet w ciągu kilku minut (w niektórych przypadkach),
  • obsługują transfery do setek krajów na całym świecie (a przynajmniej wiele z nich).
Komfortowa transakcja

Oceniamy przelewy z Anglii do Polski, czyli ranking najlepszych

Możesz być już pewien, że omawiane przez nas serwisy transferowe charakteryzują się nie tylko tanimi i szybkimi przelewami z Anglii do Polski, ale także bezpiecznymi i wygodnymi usługami międzynarodowymi. Ponadto w porównaniu do banków, wypadają one bardzo atrakcyjnie. Warto jednak wspomnieć, że takich usług transferowych online jest bardzo wiele w dzisiejszych czasach. A co za tym idzie, możesz mieć nie lada wyzwanie, aby znaleźć firmę, która ma najlepszą ofertę, czyli przede wszystkim najtańsze i najszybsze przekazy. Chcemy Ci nieco ułatwić ten proces poszukiwań. Wybraliśmy najciekawsze, według nas, serwisy, wyróżniające się proponowanymi przez nich ofertami. Główne kryterium, które przyjęliśmy w tym rankingu to opinia klientów. Właśnie komentarze Internautów mogą nam wiele powiedzieć, a tym samym bardzo pomóc w wyborze.

Firma firmie nierówna

Na podstawie wyników z Trustpilot możemy zauważyć jak plasują się w naszej tabeli poszczególni dostawcy przekazów pieniężnych mający dobre opinie wśród osób, które skorzystały z ich usług.

NAZWA FIRMYOCENA KLIENTÓW
Klik-244,9/5
Profee4,7/5
Wise4,4/5
CurrencyFair4,4/5
WorldRemit4,1/5

Operatorzy z bliska

Teraz przyjrzymy się, co więcej mają nam do zaoferowania, szczególnie jeśli chodzi o opłaty za przelew oraz czas jego realizacji. A także po krótce przedstawimy ich ofertę związaną z operacjami finansowymi.

  • Klik-24 – platforma powstała w 2013 roku w Wielkiej Brytanii. Skupia się na bardzo korzystnych przelewach z Polski na Wyspy Brytyjskie. Standardowy przekaz jest darmowy i idzie 1-2 dni (za to ekspresowy za 9,99 zł jest już na drugi dzień).
  • Profee – serwis transferowy zarejestrowany przez organizację Sibilla Solutions w 2017 roku. Na swojej stronie firma chwali się szybki pośrednictwem w przesyłaniu środków. Czyli już w ciągu kilku minut pieniądze dotrą do odbiorcy za zaledwie ok. 5 zł. za transakcję.
  • Wise – ta międzynarodowa platforma powstała w 2011 roku. W jej ofercie mamy do dyspozycji wirtualną kartę, którą można podpiąć do Google lub Apple Pay. Koszty za przekaz zależą od przesyłanej kwoty, a jego realizacja to 2 dni.
  • CurrencyFair – firma działająca od 2009 roku. Oferuje jedną z usług pieniężnych typu peer-to-peer. Opłaty transakcyjne wynoszą ok. 13 zł, a dotarcie przelewu trwa od 1 do 3 dni.
  • WorldRemit – londyńska firma istniejąca od 2010 roku. Pozwala ona na ekspresowe wysyłanie pieniędzy do ponad 150 krajów. Cena transferu zależy od wysyłanej kwoty, jednak jest ona atrakcyjna i przejrzysta. Natomiast czas dostawy różni się w zależności od kraju, ale średnio to od 24h do 3 dni.

Szybkie przelewy z Anglii do Polski z Klik-24

Według wyżej zaprezentowanych informacji, chcielibyśmy wyszczególnić jedną z firm i tym samym opisać ją nieco bardziej szczegółowo. Mowa tu o Klik-24, firmie, która wyróżnia się na tle innych operatorów przekazów pieniężnych. Właśnie głównie szybkimi i tanimi transakcjami. Ocena klientów też nie pozostawia nam złudzeń, że jest to najlepszy wybór! Ponadto platforma Klik-24 jest niezwykle przejrzysta i intuicyjna. Rejestracja na niej jest całkowicie darmowa, a Panel Klienta, dzięki któremu jesteś na bieżąco ze swoimi transakcjami, bardzo prosty w obsłudze. Dodatkowo o każdej zmianie i tak zostaniesz poinformowany mailowo. Natomiast ważne jest również, że strona internetowa Klik-24 jest całkowicie bezpieczna, zarówno dla Ciebie jak i Twoich pieniędzy. A to dlatego, że jest ona umieszczona na specjalnych serwerach zabezpieczonych poprzez szyfrowanie SSL. Co chroni Twoje dane przed wszelkimi niechcianymi sytuacjami, jak np. kradzież czy utrata danych. Gwarancją bezpieczeństwa są także posiadane przez operatora dokumenty: licencja instytucji płatniczej oraz licencja ochrony danych osobowych.

Na koniec

Należy jeszcze wspomnieć, że firma Klik-24 oferuje bardzo konkurencyjny kurs wymiany walut. Zespół specjalistów jest do dyspozycji zarówno dla swoich stałych klientów, jak również tych nowych. W profesjonalny i przystępny sposób odpowiedzą na pytania czy wyjaśnią niejasne dla nas zagadnienia związane z transferem środków. Jak robić przelewy z Anglii do Polski to tylko z Klik-24! Bo jest tanio, szybko, a także bezpiecznie i komfortowo.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.