Jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie? Jeśli poszukujesz najlepszego dla siebie rozwiązania polecamy Ci zapoznać się z naszym artykułem. Opisane zostaną tutaj zarówno wady, jak i zalety każdej z przedstawionych metod. Poniższy tekst stanowi przewodnik po najbardziej znanych sposobach na transfer brytyjskich funtów na polskie konto bankowe. Po jego przeczytaniu, pozyskasz niezbędne w tym temacie informacjeBędziesz wiedział, która opcja przelewu środków z UK do PL jest dla Ciebie najbardziej korzystna. Zapraszamy!

Spis treści

Jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie? – dostępne opcje

Jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie? Jest to pytanie, które zadaje sobie większość Polaków, którzy udali się na emigrację na Wyspy Brytyjskie. Wynika ono stąd, iż podczas naszego pobytu w Anglii, czy to tymczasowego czy stałego, zachodzi pewna potrzeba. Mianowicie chodzi o transfer środków pieniężnych z konta bankowego w UK na polskie rachunki. Mogą być to nasze osobiste konta, naszej rodziny lub też obce rachunki, na które musimy wpłacić należne opłaty. Wybierając najkorzystniejszą opcję przelewu pieniędzy z Anglii do Polski pamiętaj, aby wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim kurs wymiany waluty, pozostałe opłaty, jak i czas realizacji usługi.  

Jeśli chodzi o dostępne opcje zrealizowania takiego przelewu międzynarodowego, możesz dokonać wyboru spośród:

  • standardowy przelew bankowy z angielskiego konta bankowego;
  • przekaz gotówki w placówce wybranego agenta;
  • międzynarodowe usługi płatnicze cyfrowych portfeli (takich jak PayPal, PayU);
  • wymiana waluty i zagraniczny przelew w kantorze internetowym;
  • nowoczesne usługi firm specjalizujących się w świadczeniu międzynarodowych transakcji.

Ważne! Statystycznie klienci wykonujący transakcje pieniężne UK-PL najczęściej wybierają ostatnie z wyżej podanych rozwiązań. Wynika to z wielu przyczyn. Jednakże do najważniejszych należą: szybkość wykonania transakcji i bardzo konkurencyjny kurs wymiany GBP/PLN. Jako inne powody wymieniają: zaufanie do specjalistów w swojej branży, poczucie bezpieczeństwa ich pieniędzy oraz profesjonalną obsługę klienta.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Przesłanie pieniędzy z angielskiego konta na polskie w banku

Jedną z najbardziej znanych i najpowszechniejszych form przesłania pieniędzy z angielskiego konta na polski jest zwykły przelew bankowy. W celu wykonania przelewu międzynarodowego musisz mieć otwarte konto bankowe w angielskim banku. Jak również posiadać dane właściwego rachunku Twojego adresata przelewu w Polsce. Jednakże jest to najbardziej kosztowna i najpowolniejsza metoda na przekaz funduszy z UK do PL. Ogólny koszt całej operacji jest bardzo duży, zupełnie niewspółmierny do usługi, jaką otrzymujemy w zamian. Nie wspominając już o czasie realizacji, który wynosi co najmniej 3 dni oczekiwania. Zależnie do przesyłanej wartości pieniędzy, opłata pobierana przez bank wynosi średnio około 10 funtów. Oprócz tej opłaty jako klient stracisz także na niekorzystnym i zaniżonym przez bank kursie walutowym. Dodatkowo możesz ponieść opłaty na rzecz banku odbiorcy, jak i banków pośredniczących w transakcji. Niestety jest to dość częste zjawisko w przypadku przelewów za granicę.

Pamiętaj! Finalnie klienci zostawiają w bankach zazwyczaj ok. 50 GBP, przy przelewie na 1000 GBP. Tak więc, szczerze odradzamy korzystanie z usług banków w kwestii przelewu pieniędzy z angielskiego konta na polskie. Jest to jedna z najmniej korzystnych opcji.

Transfer środków w placówce u agenta

Następnym, równie popularnym i jednocześnie mało korzystnym rozwiązaniem na przekaz środków z UK do PL jest wizyta w placówce agenta. Mowa tutaj o agentach firm, takich jak choćby: Western Union czy Moneygram. Klientów, którzy nie są zaznajomieni z obsługą Internetu na pewno ucieszy fakt, że mogą skorzystać ze stacjonarnej obsługi klienta. W razie potrzeby agent pomoże Ci w przekazie gotówki. Osoba odbierająca pieniądze odbierze ją osobiście w placówce wskazanego miasta. Ta metoda przekazu pieniędzy z Anglii do Polski może się sprawdzać jedynie, gdy mamy zamiar sporadycznie przelewać drobne kwoty. Nieobce są tutaj także wysokie opłaty za zlecenie takiej usługi, jak i słaby kurs wymiany walut. Ponadto, nie jest to zbyt bezpieczna forma na transfer środków.

Darmowe ogłoszenia w UK

Aby móc przekazać pieniądze w placówce wybranego agenta, należy mieć ze sobą dowód tożsamości. Może za niego posłużyć: dowód osobisty, bądź paszport. Konieczne są także dane naszego beneficjenta przekazu oraz odliczona gotówka, którą ma otrzymać odbiorca, wraz z wliczoną opłatą dla agenta. Czas realizacji usługi jest dość szybki i wynosi około jednego dnia. Jednak drugą kwestią jest czas, który musisz poświęcić na osobistą wizytę w placówce, jak i na oczekiwanie w długiej kolejce.

Cyfrowy portfel – usługa płatnicza PayPal

Usługi cyfrowych portfeli, takich jak PayPal czy PayU są coraz bardziej popularne na rynku. Wynika to z tego, że portale aukcyjne takie, jak Ebay czy Allegro mają powiązane systemy płatnicze z kartami bankowymi użytkowników. Jest to dość prosta i intuicyjna forma transferu środków z Wielkiej Brytanii do Polski. Aczkolwiek to rozwiązanie ma istotną wadę. Mianowicie nadawca, jak i adresat transferu muszą być posiadaczami takich wirtualnych kont. Nie ma możliwości przelewu środków z konta bankowego na rachunek cyfrowego poftfelu. Ta usługa płatnicza również ma niezbyt konkurencyjny kurs wymiany walut. Sama opłata za transfer środków może wynieść nawet 10% wartości całej transakcji!

Kantor online

Kolejnym sposobem na przekazanie pieniędzy z angielskiego konta na polskie są kantory online. Umożliwiają one zlecenie międzynarodowego przelewu przez Internet, bez potrzeby udawania się do placówki. Aby wykonać przelew poprzez kantor online, na początku trzeba otworzyć konto klienta. Następnie wpłacamy na nie funty z naszego angielskiego konta w banku. Po tym, kantor konwertuje je na złotówki i wpłaca na podany rachunek adresata. Jeśli chodzi o zalety tej opcji z pewnością należą do nich wygoda i komfort realizacji usługi, bez wychodzenia z domu. Jak również konkurencyjny kurs wymiany waluty. Posługiwanie się kantorem internetowym niesie ze sobą też wiele wad. Mianowicie: wydłużony czas realizacji usługi, duże koszty za transfer do Polski oraz wysokie prowizje pobierane przez banki pośredniczące.

Jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie? – Czy są jakieś alternatywne rozwiązania?

Jeżeli w dalszym ciągu zastanawiasz się, jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie, poznaj ciekawą alternatywę. Są nią sprawdzone firmy, które świadczą usługi międzynarodowych przelewów z Anglii do Polski. Jest to opcja przelewu środków wprowadzona z myślą o klientach. Mając na myśli ich komfort, profesjonalną obsługę, bezpieczeństwo transakcji i oszczędność ich ciężko zarobionych pieniędzy. Cały proces transferu środków na polskie konto zajmuje jedynie kilka minut i ma miejsce na stronie internetowej wybranej firmy. Zależnie od opcji przelewu, którą wybierzemy, pieniądze trafią na rachunek adresata w ciągu 1-2 dni roboczych. Warto dodać, że istnieją firmy, gdzie opłaty za zlecenie przelewu zostały całkowicie zniesione, w przypadku wyboru standardowej opcji przelewu. Inną wartą uwagi zaletą są najbardziej konkurencyjne kursy wymiany walut. Możesz być pewien, że nigdzie nie znajdziesz lepszych stawek!

Jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie? – Wybierz dla siebie najlepsze rozwiązanie!

Generalnie, na rynku usług płatności międzynarodowych możemy znaleźć na prawdę wiele rozwiązań na przelew pieniędzy z brytyjskiego konta na polskie. Ostateczna decyzja zawsze leży po stronie klienta. My jednak z czystym sumieniem możemy polecić Państwu usługę przelewów UK-PL w firmie Klik-24. Ta platforma płatnicza oferuje jeden z najwyższych kursów wymiany walut na rynku, jak i najbardziej opłacalny koszt usługi. Przelew Standard masz darmowy! Specjaliści z Klik-24 oferują przejrzystą formę współpracy i stosują odpowiednie wymogi bezpieczeństwa. Dzięki czemu klienci są w pełni zadowoleni korzystając z usług tej firmy, a ich pieniądze są w pełni zabezpieczone.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.