Chcesz się dowiedzieć jak przelać pieniądze z Lloydsa na polskie konto, ponieważ wyjechałeś do Anglii do pracy i teraz planujesz wysłać wypłatę rodzinie? Przede wszystkim zastanawiasz się, jak zrobić to szybko, wygodnie i bezpiecznie? Czy korzystne jest także dla Ciebie natychmiastowe przewalutowanie funtów brytyjski na złotówki? Na te i wiele innych, dręczących Cię pytań odnoście przekazów pieniężnych z UK do Twojego rodzimego kraju, odpowiemy w tym artykule. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej o przelewach międzynarodowych oferowanych przez Lloyds Bank.

Spis treści

Pokazujemy, jak łatwo przelać pieniądze z Lloydsa na polskie konto w kilku prostych krokach

Jak przelać pieniądze z Lloydsa na polskie konto? Nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Dzięki Lloyds Bank możemy łatwo przesłać nasze środki pieniężne zarówno na konto prowadzone w PLN, jak i wykonywać przelewy na konto walutowe w GBP. Która opcja jest lepsza w przesyłaniu pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski? W przypadku konta walutowego pomijamy pośredników (u których przy większych sumach pieniędzy mogą pojawić się problemy weryfikacyjne), a poza tym – odbiorca naszego przelewu może poczekać na bardziej atrakcyjny kurs i dopiero wtedy wymienić funty na złotówki w wybranym przez siebie kantorze w Polsce. Jednak bez względu na to, którą opcję wybierzemy musimy przygotować niezbędne dane, aby wykonać transakcję. Dodatkowo wykonanie takiej usługi różni się w zależności od tego, w jaki sposób zamierzamy ją wykonać: przez bankowość internetową czy aplikację mobilną. W kolejnych punktach przedstawiamy te informacje.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Wymagane dane

Aby zrobić przelew wystarczy, że posiadasz konto w brytyjskim banku oraz znasz dane odbiorcy w Polsce. Zakładamy, że każda osoba, która wyjechała jakiś czas temu do Anglii w celach zarobkowych takie konto już zdążyła założyć. Natomiast informacje jakie potrzebujesz dotyczące odbiorcy to:

  • nazwę i adres (imię i nazwisko lub nazwa firmy),
  • nazwę i adres banku,
  • numer IBAN konta,
  • kod BIC/SWIFT dla płatności w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Instrukcja krok po kroku

Jeśli wybrałeś Lloyds Bank teraz wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto. Masz do wyboru dwie opcje: przy pomocy bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej.

Bankowość internetowaAplikacja mobilna
Po zalogowaniu do banku wybierz „More actions” przy koncie, z którego chcesz zrobić przelew.  Kliknij trzy kropeczki w prawym górnym rogu konta z poziomu aplikacji.  
Następnie „Payments and transfers” i wybierz „Send money outside the UK”.Wybierz „Send money outside the UK”.
Jeśli przelewasz pieniądze na konto osoby, która już widnieje w historii transakcji, wybierz „Select an international payment”. Natomiast w przypadku nowego odbiorcy, kliknij „Pay someone new”.Jeśli przelewasz pieniądze na konto osoby, która już widnieje w historii transakcji, wybierz „Select an international payment”. Natomiast w przypadku nowego odboiorcy, kliknij „Pay someone new”.
Wpisz wybraną kwotę przelewu.Wpisz wybraną kwotę przelewu.
Kliknij ikonę flagi, by wybrać walutę zagraniczną (w tym przypadku polski złoty).Kliknij ikonę flagi, by wybrać walutę zagraniczną (w tym przypadku polski złoty).
Wybierz „Continue” i sprawdź czy dane przelewu się zgadzają.Wybierz „Continue” i sprawdź czy dane przelewu się zgadzają.
Na koniec kliknij „Confirm Payment”, żeby potwierdzić zlecenie przelewu.Na koniec kliknij „Confirm Payment”, żeby potwierdzić zlecenie przelewu.  
źródło: LLoyds

PLN czy GBP?

Między przelewem w PLN a walutowym, istnieje mała różnica, dlatego przedstawiamy oddzielną instrukcję zrobienia przelewu w GBP:

  • Wybierz „Send money outside the UK”.
  • Jeżeli przelewasz pieniądze po raz pierwszy, musisz wpisać nazwę odbiorcy, a także numer IBAN i kod BIC/SWIFT jego banku.
  • Prawdopodobnie będziesz musiał zmienić ikonę flagi na funty brytyjskie (ponieważ bankowość może domyślnie ustawić walutę przelewu, rozpoznając po numerze konta kraj odbiorcy).
  • Wybierz „Continue” i sprawdź czy dane przelewu się zgadzają.
  • Na koniec kliknij „Confirm Payment”, żeby potwierdzić zlecenie przelewu.
Sposoby przelewania pieniędzy

Jakie są opłaty za przelanie pieniędzy z Lloydsa na polskie konto?

Na początku artykułu opowiedzieliśmy sobie na pytanie, jak przelać pieniądze z Lloydsa na polskie konto. Teraz zastanówmy się jeszcze czy to nam się opłaca. Jednak najpierw w kliku słowach powiedzmy coś o samym banku. Lloyds Bank to jeden z największych banków w UK. Jego główna siedziba mieści się w Londynie, ale bank działa na terenie całej Anglii oraz Walii (Szkocję oraz Irlandię Północną obsługują inne instytucje finansowe). W związku z tym, że łatwo w nim założyć konto oraz w wielu jego placówkach jest dostępna polskojęzyczna obsługa, zyskał dużą popularność wśród naszych rodaków. Bank ten oferuje nowoczesne rozwiązania w bankowości zarówno biznesowej, jak i osobistej oraz właśnie umożliwia realizację międzynarodowych zleceń transferu pieniędzy. Dlatego warto się mu przyjrzeć także pod kątem opłat czy czasu realizacji przelewów, tak aby jak najbardziej one nam się opłacały.

Darmowe ogłoszenia w UK

Wysokie koszty

Jeśli jeszcze nie założyłeś konta w żadnym brytyjskim banku lub zastanawiasz się nad jego zmianą, może warto zapoznać się z ofertą banku Lloyds? Odnośnie przelewów do Polski obowiązują nas takie opłaty jak: prowizja za przelew, która w walucie innej niż euro, wynosi 9,50 GBP oraz marża za wysłanie pieniędzy z banku do naszego kraju, która zależy od kwoty, którą chcemy wysłać. Dokładne cyfry przedstawiamy w tabeli poniżej:

KwotaMarża
10 000 GBP i mniej3,55%
10 000 – 50 000 GBP3,55% – 2,40%
50 000 – 100 000 GBP2,40% – 2,10%
100 000 – 250 000 GBP2,10% – 1,50%
250 000 GBP i więcej1,50%
źródło: https://www.lloydsbank.com/online-banking/payments-and-transfers/international-payments.html

Ponadto bank nakłada na nas jeszcze limity przelewów, w zależności od tego na jaką ich formę się zdecydujemy. Czyli online oraz w oddziale mobilnym do 100 000 GBP, a za pomocą bankowości telefonicznej do 5 000 GBP. Natomiast w oddziale banku nie ma limitów.

Długi czas

Jeśli mowa o czasie, w jakim taki międzynarodowy przekaz jest realizowany, to z przewalutowaniem wynosi zazwyczaj 2-5 dni roboczych, a w funtach maksymalnie 4 dni robocze. Podsumowując, wysokie opłaty oraz długi czas realizacji przelewu, a także kiepski kurs wymiany i koszty banków pośredniczących w transakcji, ostatecznie powoduje, że przekaz pieniężny z angielskiego banku na polskie konto może nas bardzo dużo kosztować.

Czy można taniej przelać pieniądze niż z Lloyds na polskie konto?

Na koniec możemy się zastanowić czy istnieją tańsze opcje przelewów pieniędzy niż z Lloyds na polskie konto. Odpowiedź jest banalnie prosta: TAK! Na rynku jest coraz więcej firm, które świadczą usługi płatności międzynarodowych, w tym przelewów z Anglii do Polski. A za tym idzie nasz komfort oraz oszczędność, a przede wszystkim bezpieczeństwo transakcji. Dzięki ich profesjonalizmowi sam proces przebiega szybko i bezproblemowo. Wśród sprawdzonych platform możemy wyróżnić Klik-24. Przede wszystkim firma oferuje najbardziej konkurencyjne kursy wymiany walut. Ponadto za standardową opcję przelewu nic nie zapłacimy, ponieważ jest ona darmowa. Natomiast przelew ekspresowy, który jest realizowany w 1 dzień roboczy, to tylko 9,99 zł (£1.99). Warto wypróbować taką alternatywę, tym bardziej jeśli zastanawiasz się nad wyborem usług w banku a operatorem przekazów pieniężnych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.