Przelew bankowy do Anglii czy Transfer online? To jest pytanie, które zadaje sobie wiele osób, zamierzających wysłać pieniądze do Wielkiej Brytanii. Elektroniczne płatności umożliwiają nam bezpieczne wysyłanie i jak otrzymywanie pieniędzy na całym świecie. W tym artykule omówimy dwa najpopularniejsze sposoby przekazów zagranicznych.

Spis treści

Przelew bankowy do Anglii czy Transfer online?

Te dwie metody płatności znacznie się różnią, dlatego przedstawimy, czym one są oraz jakie są między nimi różnice. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to w podjęciu bardziej świadomej decyzji podczas wyboru sposobu na wysłanie pieniędzy do Anglii. Zacznijmy jednak od samego początku… Czym są te płatności?

Przelew bankowy do Anglii

Przelew to bezpośrednia transakcja między bankami, która umożliwia przelanie pieniędzy z jednego konta znajdującego się w Polsce na drugie, które prowadzone jest w UK. Pieniądze są przesyłane elektronicznie za pośrednictwem sieci SWIFT, czyli międzynarodowego systemu rozliczeń płatności zagranicznych. Podczas tego procesu Twój przelew może zostać przesłany przez szereg banków korespondentów. Oczywiście jeśli bank, w którym posiadasz rachunek, nie ma bezpośrednich relacji z bankiem odbiorcy.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Transfery online

Transfery online to miejsce, w którym wykonasz taką samą transakcję przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii do przesyłania pieniędzy. Można to zrobić za pomocą dowolnego komputera z dostępem do Internetu. Dlatego jest również nazywany przelewem internetowym. Do wysyłania pieniędzy online będziesz potrzebować niezawodnej i zaufanej firmy zajmującej się przelewami pieniężnymi. Najpierw porównam te dwa rozwiązania ze sobą, a na końcu przedstawię Ci informację, gdzie szukać sprawdzonych firm do transferów online.

Czynnik 1 – prędkość

Przelewy pieniężne między kontami bankowymi zwykle zajmują około 3-5 dni roboczych. Przekaz międzynarodowy może potrwać nawet dłużej, szczególnie podczas wysyłania do kraju, który nie ma silnych powiązań z bankami w Twoim kraju. Pamiętaj, że Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, dlatego traktuje się ją jako państwo trzecie. Co ma duży wpływ na szybkość księgowania wpłat.

Transfery online to szybszy sposób przesyłania płatności międzynarodowych – najczęściej trafi do odbiorcy w ciągu dwóch dni roboczych. Jednak, w niektórych przypadkach odbywa się to znacznie szybciej, w zależności od rodzaju przelewu oraz wybranej firmy.

Czynnik 2 – koszt

Przelewy bankowe mogą kosztować dużo pieniędzy, zwłaszcza jeśli chodzi o płatności międzynarodowe. Na przykład niektóre banki mogą pobierać prawie 35 do 300 PLN w zależności od wysokości transferowanej kwoty. Często zdarza się, że bank przyjmujący przelew zagraniczny również pobiera niewielką opłatę za otrzymanie środków. W związku z tym, wysyłając przelew międzynarodowy, aby np. zapłacić fakturę za 100 GBP, odbiorca może otrzymać tylko 88 GBP. Część banków pobiera opłatę w wysokości około 12 funtów za odebranie przelewu zagranicznego.

Teraz już wiesz, dlaczego przelewy bankowe są tak drogie. Transfery online w firmach świadczących usługi przekazów pieniężnych stosują jawne niskie opłaty, bez kosztów dodatkowych za przelewy przychodzące czy opłat banków korespondentów. Jedynie na co, warto zwrócić uwagę to kto oferuje lepszy kurs wymiany walut oraz mniejsze opłaty za przelew. A najlepiej sprawdzić po prostu, jaka kwota wpłynie do odbiorcy po wszystkich kosztach. Jak to sprawdzić? Każda firma posiada kalkulator przelewu, w którym znajdują się wszystkie informacje.

Czynnik 3 – bezpieczeństwo

Przelewy bankowe są bezpieczną metodą płatności, poprzez zabezpieczenie środków przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG).

Transfery online są również bardzo bezpieczną metodą płatności. Kto reguluje takie firmy? Te same instytucje, co nadzorują banki, czyli Komisja Nadzoru Finansowego w Polsce lub FCA w Anglii. Co zapewnia ochronę Twoich pieniędzy w 100%. Oznacza to, że jeśli zlecisz przelew i nie zostanie on dostarczony to możesz otrzymać zwrot swoich pieniędzy.

Darmowe ogłoszenia w UK

Usługi bankowe czy transfer online?

Ogólnie rzecz biorąc, nie można zaprzeczyć, że wysyłanie pieniędzy przez Internet to najlepszy sposób przesyłania środków. Płatności online można dokonywać w dowolnym miejscu i czasie. Jeśli zastanawiasz się, jaką firmę wybrać warto sprawdzić dostępne oferty. Ranking firm wykonujących przelewy z UK do Polski to idealne miejsca dla osób, które poszukują najlepszego rozwiązania w przystępnej cenie. W Anglii istnieje ponad 59 000 dostawców usług finansowych, co czyni go największym systemem finansowym w Europie i czwartym co do wielkości na całym świecie. Różne gałęzie brytyjskiego systemu bankowego obejmują banki oraz instytucje finansowe w tym przekazy pieniężne. Co za tym idzie, znalezienie najkorzystniejszej oferty może wymagać od klienta dużo więcej czasu.

Czym są firmy oferujące przelewy z UK do Polski?

Banki oraz instytucje finansowe zapewniające szeroką gamę produktów i usług. Do najważniejszych możemy zaliczyć zarządzanie depozytami, pożyczkami, wymianą walut i przelewami z UK do Polski. Klientami tych instytucji są konsumenci indywidualni, firmy i wielu innych klientów instytucjonalnych. Rozwój bankowości i usług finansowych ewoluował dramatycznie w ciągu ostatniej dekady. Obecnie duże banki obsługują swoich tradycyjnych klientów, do których należą klienci personalni oraz duże i małe firmy, oferując rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, pożyczki i podobne usługi. Wiele z nich prowadzi również firmy, które działają w branży przekazów pieniężnych i współpracują z klientami korporacyjnymi i instytucjonalnymi. Dzięki temu zapewniają korzystne oferty, usługi maklerskie oraz doradztwo w zakresie transakcji międzynarodowych.

Zastanawiasz się, co sprawia, że firmy oferujące przelewy są „najlepsze”?

Jeśli jesteś emigrantem lub wysyłasz pieniądze zagranicę, to prawdopodobnie nie raz natkniesz się na listę rankingową firm wykonujących przelewy z UK do Polski. W którymś momencie podczas przeszukiwania Internetu prawie każdy trafi w to właśnie miejsce. Jednak ostatecznie, każdy ranking ma swoje własne, unikalne podejście do mierzenia czynników, które mają wpływ na to kto jest liderem w branży. Klienci powinni zawsze mieć świadomość tego, na co zwrócić uwagę podczas przeglądania listy firm. Przyjrzyjmy się bliżej!

Jakie czynniki wpływają na ranking firm wykonujących przelewy z UK do Polski?

Na początek należy wybrać najważniejsze czynniki, które mają wpływ na naszą decyzję. Generalnie warto porównać koszt takiej transakcji, oraz sprawdzić opinię klientów. Dodatkowo, ranking firm wykonujących przelewy z UK do Polski powinien wyróżniać się kilkoma czynnikami. Takimi, jak:

  • koszt zlecenia przelewu (opłata, marża);
  • kurs wymiany walut;
  • czas dostarczenia pieniędzy;
  • opinie klientów;
  • różnorodność produktów.

Zastanów się co jest dla Ciebie ważne, wybierz liczbę czynników, a następnie porównaj je z firmami dostępnymi w zestawieniu. Na przykład: jeśli zależy Ci na tym aby odbiorca otrzymał największą kwotę to sprawdź koszt transakcji oraz kurs wymiany walut. Natomiast jeśli czas jest Twoim głównym priorytetem to warto poszukać najszybszej metody na przesłanie pieniędzy.

Jak należy interpretować rankingi dla własnych korzyści?

Próba określenia tego, która firma jest dla Ciebie lepsza od innych, jest trudnym zadaniem. Wskaźniki rankingowe, takie jak te, które omówiliśmy, są bardzo przydatne, ponieważ w pewnym sensie wykonują pracę za Ciebie. Wskazują kluczowe parametry firm w taki sposób, który wydaje się łatwy i prosty do porównania. Jednak miano „najlepszego” na rynku jest pojęciem względnym, ponieważ dla każdego liczą się inne czynniki. Dlatego powinieneś sam zdefiniować, na czym Ci zależy najbardziej i w tym kierunku szukać rozwiązania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.