Jeśli mieszkasz w UK i chcesz mieć konto internetowe to dobrze trafiłeś, dzisiaj opowiemy Ci o Lloyds Bank. Jest to jeden z największych brytyjskich banków detalicznych. Należy bowiem do Lloyds Banking Group. Główny oddział banku mieści się w Londynie, zaś w całej Anglii bank posiada ponad 1300 swoich oddziałów. Zapraszam zatem do lektury poniższego artykułu!
Spis treści
- Typy rachunków osobistych
- Początki powstania i zmiany na przestrzeni lat
- Czego potrzebujemy do otworzenia konta?
- Rejestracja bankowości online
- Korzyści wynikające z dysponowania kontem online
- Jak wykonać przelew na rachunek w Lloyds Bank?
Konto internetowe Lloyds Bank – główne rodzaje
Jeśli chodzi o konto internetowe, Lloyds Bank ma w swojej ofercie szereg kont osobistych, z czego wymienić można następujące rodzaje.
Rachunki typu standard i premium:
- Classic – darmowa bankowość na co dzień i brak miesięcznych kosztów za prowadzenie rachunku osobistego. Można wnioskować o ten rodzaj konta, gdy mamy co najmniej 18 lat. Jest dostępne zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów;
- Club Lloyds – brak opłat lub 3 GBP miesięcznie (przy wpłacie co miesiąc równowartości 1500 GBP lub więcej). Ponadto możesz zarabiać na odsetkach od swoich funduszy. Od salda do kwoty 5000 funtów, gdy realizujesz dwa różne polecenia zapłaty w danym miesiącu. Konto może być założone nowym, jak i obecnym klientom;
- Club Lloyds Platinum – zawiera bogaty pakiet rozwiązań ubezpieczeniowych. Poza tym, jeżeli wykonasz przynajmniej dwa różne polecenia zapłaty w każdym miesiącu, to wówczas uzyskasz zmienne oprocentowanie kredytu. Dla sald od 1 do 5000 GBP. Właścicielem konta może być osoba powyżej 18-ego roku życia.
- Platinum – opłata miesięczna za prowadzenie konta wynosi 21 funtów. Konto jest wyposażone w szereg ubezpieczeń. W tym: na podróże, na telefon komórkowy, a także AA Breakdown Cover – na wypadek awarii auta.

Pozostałe typy rachunków:
Rachunki dla młodzieży i studentów:
- Under 19s – darmowa bankowość umożliwiająca wykorzystanie własnych pieniędzy przez dzieci i nastolatków poniżej 19-ego roku życia. Aby być posiadaczem takiego konta trzeba mieścić się w przedziale wiekowym 11-17. Właściciel konta dziecięcego otrzymuje również zbliżeniową kartę płatniczą oraz swobodny dostęp do aplikacji.
- Student – konto bez opłat, dzięki któremu zapanujesz nad swoimi finansami i będziesz mógł poświęcić więcej czasu na naukę. Dzięki rachunkowi studenckiemu otrzymasz: bezpłatną kartę debetową TOTUM z funkcją płatności zbliżeniowych i dostęp do aplikacji mobilnej w telefonie. Aby założyć konto dla studentów trzeba mieć co najmniej 17 lat. Masz też możliwość uruchomienia kredytu na swoim rachunku bieżącym (dostępny od 18-ego roku życia);
- Basic – Konto bez opłat, jednak przeznaczone wyłącznie dla osób, które nie spełniają wymogów banku, by otworzyć jakikolwiek inny rodzaj konta. Aby móc je otworzyć trzeba mieć ukończone przynajmniej 18 lat.
Podsumowanie oferty
Każde z tych kont jest dobrym produktem, jednakże każde różni się swoją funkcjonalnością i dopasowaniem do danej grupy osób. Tak więc, można je podzielić na dwa rodzaje. Mianowicie: na stworzone do działań standardowej bankowości dnia codziennego oraz na konta posiadające dodatkowe korzyści, lecz objęte także miesięcznymi kosztami. Który z powyższych rodzajów wybrać? Najprościej wybrać te konto, które będzie nam odpowiadało, było dopasowane do nas i spełniało większość naszych wymogów finansowych.

Historia Lloyds Bank
Jako początki powstania tego banku przyjmuje się datę 3 czerwca 1765 roku. Historia Lloyds Bank rozpoczęła się w mieście Birmingham, wówczas instytucja ta znana była pod nazwą Taylors&Lloyds. Wraz z upływem czasu i chęcią wzmocnienia swojej pozycji, firma dokonywała wielu przejęć konkurencyjnych banków. W tym czasie firma wielokrotnie zmieniała też swoją nazwę. W roku 1853 spółka nosiła nazwę Lloyds&Co., a ponad 10 lat później nazwa brzmiała: Lloyds Banking Co. Ltd (1865). Jakiś czas później ponowna zmiana marki na: Lloyds, Barnetts & Bosanquets Bank Ltd. (1884), zaś pięć lat później przyjęto nazwę Lloyds Bank Ltd. (1889).
Z czasów bardziej nam współczesnych, odnotować trzeba rok 1995, kiedy to Lloyds Bank dokonał fuzji z bankiem TSB. Tym samym powstało Lloyds TSB Bank plc. Po tym, jak bank uzyskał wsparcie finansowe ze strony rządu brytyjskiego, Lloyds został zobligowany przez Komisję Europejską do dokonania podziału. Miało to miejsce w 2013 roku, gdy bank TSB rodzielono od Lloydsa. Dotychczasowy twór o nazwie Lloyds-TSB powrócił do swojej pierwotnej nazwy – Lloyds Bank. Obecnie zalicza się do grupy sześciu najbardziej znaczących banków Anglii (razem z Barclays, HSBC, NatWest, Santander i Halifax).
Informacje i dokumenty potrzebne do otwarcia konta
Zakładając konto w Lloyds Bank osobiście w oddziale banku, jak i online, niezbędne są w tym celu poniższe informacje:
- Dane osobowe (Imię i nazwisko, data urodzenia);
- Dane kontaktowe (Numer telefonu, E-Mail i adres);
- Status zatrudnienia oraz dochód osiągany z tytułu wynagrodzenia.
Jeśli wolisz uruchomić swoje konto w placówce banku, musisz mieć przy sobie stosowne dokumenty. Po pierwsze musi być to dokument potwierdzający Twoją tożsamość. Akceptowalne będą: dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.
Ponadto należy mieć dowód adresu brytyjskiego. Może za niego posłużyć:
- faktura za telefon;
- rachunek za media (gaz, prąd, woda);
- rachunek za podatek lokalny;
- umowa najmu mieszkania;
- wyciąg z kredytu hipotecznego.
Pamiętaj! Może się zdarzyć, że część banków poprosi nas o dodatkowy dowód adresu zamieszkania. W przypadku, gdy jesteśmy nowi na Wyspach Brytyjskich, może być to dla nas nie lada problem. Na szczęście akceptowalne w tej sytuacji są listy z uczelni stwierdzające przyjęcie na studia. Jak również zaświadczenie wydane przez naszego pracodawcę informujące o naszym zatrudnieniu. Możliwe, że niezbędne też będzie przedstawienie swoich wydatków, poprzez:
- list od pracodawcy;
- odcinki z wypłat;
- oświadczenie P60 (forma brytyjskiego PIT-u);
- wyciąg bankowy;
- zeznania podatkowe (jeśli prowadzimy działalność gospodarczą).
Jak założyć konto internetowe Lloyds Bank?
Otworzenie konta w bankowości online Lloyds Bank jest niezwykle proste i bardzo intuicyjne. Już w ciągu kilku minut bezproblemowo zakończysz swoją rejestrację i będziesz mógł rozpocząć zarządzanie swoimi finansami online. W dużym skrócie cały proces wygląda następująco:
- Wpisz swoje dane osobowe
W tym miejscu należy podać swoje dane. Czyli imię i nazwisko, datę urodzenia, kod pocztowy i dane jednego z kont w Lloyds Bank. - Wybierz swój identyfikator klienta oraz wymyśl silne hasło
Niezbędny będzie w tym celu dostęp do telefonu, kod aktywacyjny do bankowości będzie wysłany na Twój telefon, E-Mail, bądź listownie. - Zaloguj się i utwórz dane do konfiguracji konta
Po wprowadzeniu swojego ID użytkownika oraz hasła zostaniesz poproszony o konfigurację swoich danych, które będą poufne i konieczne do zapamiętania.
W tym miejscu możesz przejść bezpośrednio do rejestracji bankowości online Lloyds Bank: Zarejestruj się teraz
Poradnik online „krok po kroku”
Poniżej zamieściliśmy dodatkowo krótki poradnik, jak w pięciu krokach dokonać rejestracji konta internetowego Lloyds:
- Krok 1 – W tym miejscu bank pyta Cię o podstawowe informacje o Tobie i Twoim koncie bankowym.
- Krok 2 – Tutaj musisz utworzyć swoje ID klienta oraz hasło do konta. Znajdziesz tu również nasz regulamin.
- Krok 3 – Bank przeprowadza szybką kontrolę bezpieczeństwa, aby upewnić się, że to my. Wybierz numer telefonu, pod który zadzwoni do Ciebie bank.
- Krok 4 – Na Twoim ekranie pojawi się 4-cyfrowy kod. Następnie bank ponownie do Ciebie zadzwoni pod wybrany przez Ciebie numer.
- Krok 5 – Wówczas bank poprosi Cię o odczytanie kodu lub wpisanie go za pomocą cyfr w telefonie/komputerze.
Gotowe! – Jeśli zrealizowałeś wszystkie powyższe kroki to wszystko, co musiałeś zrobić. Pomyślnie skonfigurowałeś swoje dane i teraz możesz się zalogować.
Zalety posiadania konta osobistego online w Lloyds Bank
Dysponując własnym kontem osobistym w angielskim banku z pewnością mamy spore możliwości finansowe. W Lloyds Bank mamy nieograniczony dostęp do naszych pieniędzy na koncie, zawsze wtedy, kiedy mamy taką konieczność. Za pomocą przydatnych narzędzi możemy zachować porządek i hierarchię swoich finansów, pozwalając na oszczędność czasu i poświęcenie uwagi istotniejszym rzeczom. Rachunki osobiste Lloyds Bank wyposażone są w następujące funkcje:
- funkcja zbliżeniowa – posługując się kartą debetową VISA możesz korzystać z Apple albo Google Pay. W celu dokonywania transakcji zbliżeniowych oraz mobilnych;
- kompatybilność z aplikacjami banku – mając założony rachunek osobisty w Lloyds Bank, masz dostęp do aplikacji mobilnej, jak i bankowości internetowej. Każda z nich jest w 100% bezpieczna. Dodatkowo korzystanie z nich jest niezwykle szybkie, komfortowe, bez względu na to, gdzie jesteśmy;
- Komunikaty mobilne – szczególnie pomocne, gdy mają nastąpić nieoczekiwane usterki techniczne czy też przerwa w dostępie do usług bankowości;
- Możliwość spłaty kredytów według klienta – każdy z kredytów zaciągniętych w rachunku osobistym zależny jest od klienta i jego konkretnej sytuacji. Jest opcja uruchomienia „na żądanie”;
- Otrzymaj do 15% zwrotu gotówki – możesz dostać do 15% zwrotu gotówki korzystając z Everyday Offers. Promocja obowiązuje przy zapłacie za pomocą karty debetowej/kredytowej, bądź też poprzez polecenie zapłaty w konkretnych sklepach. Konieczna jest wcześniejsze zarejestrowanie się w bankowości internetowej;
- Save the Change ® – przybliżaj swoje płatności kartą do najbliższego pełnego funta. Aby zaoszczędzić, gdy z czasem będziesz wydawał więcej pieniędzy.
Dlaczego warto korzystać z bankowości internetowej w Lloyds Bank?
Usługa bankowości internetowej jest wyjątkowo prosta, niezwykle wygodna w obsłudze oraz zapewnia bezpieczeństwo. Obecnie już ponad 7 mln klientów aktywnie korzysta z tego rodzaju bankowości w Lloyds Bank. Poniżej prezentujemy zalety wynikające z użytkowania bankowości online:
- Poczuj się pewnie – każdy klient korzystający z serwisu bankowości internetowej jest chroniony poprzez naszą Fraud Guarantee;
- Prostota użytkowania – proces rejestracji jest bardzo łatwy, zaś pomoc techniczna zawsze dostępna do Twojej dyspozycji;
- Sprawdzaj stan – zawsze możemy kontrolować, co wpływa i wypływa z naszego konta. 87% ankietowanych użytkowników jest zdania, że dzięki rozwiązaniu bankowości internetowej mogą lepiej nadzorować swoje wydatki;
- Zaoszczędź czas – w przypadku posługiwania się bankowością online, nie tracimy naszego cennego czasu na kolejki w placówce. Ani na drogę do oddziału banku. Korzystamy przecież z aplikacji czy bankowości mobilnej kiedy i gdzie chcemy.
Jaki jest kod SWIFT / BIC dla Lloyds Bank
w UK i do czego jest on konieczny?
Kod SWIFT / BIC jest to ciąg liter i cyfr umożliwiający międzynarodowym bankom zidentyfikowanie konkretnego, do jakiego chcemy wysłać pieniądze. Znajduje zastosowanie, jeśli chcesz wysłać płatność do innego państwa na rachunek banku Lloyds. A także gdy ktoś zamierza przesłać Ci środki na Twoje konto w Lloyds Bank. Wówczas osoba zlecająca przelew zawsze zostanie poproszona o wpisanie kodu SWIFT/BIC. Standardowy kod dla banku Lloyds w UK jest następujący: LOYDGB2LXXX. Pamiętajmy jednak, że istnieje wiele kodów banku, w zależności od lokalizacji danej placówki bankowej. Jednakże zapewne zastanawiasz się, skąd wziął się ten skrót i co on oznacza?
- LODY to przyjęty kod Lloyds Bank;
- GB oznacza numer kierunkowy i skrót od „Great Britain”;
- Liczba 2 – oznaczenie głównej siedziby banku (Londyn);
- LXXX – dodatkowe cyfry pokazujące konkretny oddział Lloyds Bank.
Ważne! Nie zapomnij jednak, że posługiwanie się przelewami poprzez tradycyjne banki może być o wiele droższe. A oprócz tego czas realizacji usługi znacznie wydłużony. Najlepiej skorzystaj więc z oferty firmy świadczącej usługi szybkich, tanich i bezpiecznych transferów zagranicznych.
Komentarze