Jak wpłacić pieniądze na konto w UK? Jeśli potrzebujesz wykonać transfer złotówek do Wielkiej Brytanii, ale nie wiesz jak to zrobić, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. W poniższym tekście przedstawione zostaną zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne sposoby na przesłanie pieniędzy z Polski do Anglii. Dowiedz się, jak bezproblemowo przekazać środki zaoszczędzając przy tym zarówno czas, jak i pieniądze. Jakie dane będą potrzebne? Na co uważać? Zapraszamy do lektury!

Spis treści

Jak wpłacić pieniądze na konto w UK?

Jak wpłacić pieniądze na konto w UK? Przebywasz na terenie Zjednoczonego Królestwa i posiadasz konto w jednym z brytyjskich banków, ale nie wiesz jak przekazać na nie środki z Polski? A może ktoś z Twoich bliskich zamieszkuje obecnie Wielką Brytanię, a Ty chcesz przesłać do niego gotówkę? Współcześnie wpłacenie złotówek na brytyjski rachunek bankowy to powszechna procedura, z której korzysta coraz więcej osób. Każdego roku liczba Polek i Polaków emigrująca do Anglii sukcesywnie rośnie, dlatego pojawia coraz większa potrzeba na swobodne i szybkie rozwiązania w zakresie przekazów pieniężnych pomiędzy tymi dwoma państwami.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Brytyjskie banki

To wyspiarskie państwo niewątpliwie może pochwalić się dobrze rozwiniętym sektorem finansowym, a na jego terenie funkcjonuje ponad 300 placówek bankowych. Decydując się na dłuższy wyjazd do Wielkiej Brytanii, a tym bardziej chcąc podjąć tam pracę zarobkową powinniśmy rozważyć otworzenie konta w angielskim banku. Dzięki temu nasze finanse będą zabezpieczone, a my bez żadnych przeszkód będziemy mogli wykonywać wszelkie operacje finansowe. Bankowość w Anglii jest bardzo dobrze rozwinięta, a wszystko za sprawą innowacyjnych metod oraz nowoczesnych technologii, jakie nieustannie są wprowadzane do obiegu. Dlatego każdy powinien bez problemu znaleźć coś dla siebie.

Aby założyć konto w tradycyjnym brytyjskim banku potrzebne będzie potwierdzenie tożsamości oraz zameldowania w UK. Bank musi mieć pewność, że przebywasz na Wyspach legalnie. Jednak, jeśli nie wyjeżdżasz do Anglii na dłużej, to możesz skorzystać z oferty, jaką proponują banki internetowe. Wiele z nich nie wymaga od swoich klientów dokumentu weryfikującego adres zameldowania, aby otworzyć rachunek bankowy.

Do najpopularniejszych placówek bankowych można zaliczyć:

Darmowe ogłoszenia w UK

Wymagane dane do przelewu

Poprawne uzupełnienie wszystkim wymaganych danych do przelewu to najważniejszy element realizacji transferu. Tylko wpisując odpowiednie informacje możemy być spokojni, że przekaz dotrze tam gdzie powinien. Dlatego tak ważne jest dokładne sprawdzenie, czy aby na pewno wszystko co podaliśmy jest zgodne z prawdą i nie pomyliliśmy się w żadnej kwestii.

Gdy już posiadamy rachunek bankowy w jednym z angielskich banków, to zostaje nam nadany indywidualny Sort Code oraz Account Number. Posiadając te dane, możesz bez żadnych przeszkód wykonać przelew z Polski do UK. Dlatego w trakcie zlecania przekazu pieniężnego należy podać poprawnie:

  • Dane odbiorcy: imię i nazwisko;
  • 6-cyfrowy numer oddziału banku “sort code”
  • 8-cyfrowy numer konta “account number”.

Sort Code to 6-cyfrowy numer, który jest stosowany przez brytyjskie i irlandzkie banki oraz instytucje finansowe do identyfikacji ich organizacji lub oddziału, w którym prowadzony jest rachunek bankowy. Jest on umieszczony po lewej stronie na dole karty płatniczej. Poza tym możemy znaleźć go na wyciągu bankowym lub oficjalnej stronie internetowej banku, w którym posiadamy konto. Jest on zapisany w następujący sposób: xx – xx – xx.

Jak wpłacić pieniądze na konto w UK - dostępne sposoby

Jak wpłacić pieniądze na konto w UK? – dostępne sposoby

Zastanawiasz się, jak wpłacić pieniądze na konto w UK? Wiesz już, jakie są najpopularniejsze banki w Wielkiej Brytanii oraz jakie dane musisz posiadać, aby zrealizować przekaz na angielskie konto. Teraz czas przyjrzeć się dostępnym sposobom na wykonanie tego typu operacji finansowej. Jeśli chodzi o wachlarz możliwości w tym zakresie, to jest on całkiem spory. Wszystko zależy od naszych preferencji, czy wolimy przekazać pieniądze za pośrednictwem stacjonarnych placówek, czy chcemy skorzystać z innowacyjnych możliwości, które możemy znaleźć w Internecie.

Opcje stacjonarne

Tradycyjny przelew bankowy, przekaz gotówki za pośrednictwem poczty, czy transfer pieniędzy za pomocą agenta to najpopularniejsze stacjonarne opcje wykonania transakcji. Czy są one korzystne? Niestety wyżej wymienione możliwości odznaczają się najmniej opłacalnymi ofertami. Przyglądając się bliżej ofertą banków, można dojść do wniosku, że zlecenie przekazu za ich pośrednictwem może przynieść nam sporo rozczarowań w kwestii kosztów, jak i czasu realizacji transakcji. Dodatkowo możemy się spodziewać dużej ilości formalności do wypełnienia.

Sposoby online

Całe szczęście współczesny rynek finansowy daje nam coraz więcej alternatyw. Żyjemy w czasach szybkich i innowacyjnych rozwiązań, dlatego branża finansowa również cały czas udoskonala swoją ofertę. Usługi świadczone w Internecie są tańsze od usług, które oferują instytucje i firmy działające stacjonarnie. Wynika to chociażby z tego, że prowadząc działalność online nie trzeba martwić kosztami, na które składa się cała obsługi placówki. To sprawia że możemy otrzymać lepsze stawki cenowe, a co za tym idzie większe oszczędności. W sferze online możemy znaleźć takie metody, jak: kantory internetowe, portfele elektroniczne, czy firmy online. Decydując się na skorzystanie z ich ofert przekonamy się, że obecnie przesłanie pieniędzy do Wielkiej Brytanii zajmie nam dosłownie kilka minut. Dodatkowo nie musi wiązać się to z dużymi kosztami oraz długim czasem realizacji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.