Konto w brytyjskim banku z pewnością ułatwia dokonywanie transakcji osobom, które wyemigrowały do UK w celach zarobkowych i potrzebują wykonywać cykliczne przelewy do Polski. Decydując się na wyjazd i podjęcie pracy zarobkowej na Wyspach Brytyjskich, jedną z priorytetowych kwestii powinno być zabezpieczenie finansów. Dlatego powinniśmy dobrze zastanowić się nad wyborem banku, w którym otworzymy nasz rachunek bankowy. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się czołowym bankom Zjednoczonego Królestwa oraz ich ofertom. Ich analiza pozwoli Ci zdecydować, który z nich będzie odpowiadał Twoim preferencjom!

Spis treści

Konto w brytyjskim banku

Konto w brytyjskim banku jest potrzebne do przeprowadzania codziennych operacji finansowych, otrzymywania wynagrodzenia, opłacania rachunków, a także umożliwia przesyłanie pieniędzy za granicę. Obecnie coraz więcej osób emigruje w celach zarobkowych i nie tylko, co generuje jeszcze większą potrzebę swobodnego przesyłania środków.Zależy na tym wielu Polakom i Polkom mieszkającym na Wyspach Brytyjskich, którzy chcą przekazywać funty do ojczyzny i nie ponosić za wykonanie transakcji zbyt dużych kosztów.Dodatkowo, dostęp do angielskiej karty płatniczej, ułatwia dokonywanie bezgotówkowych płatności w UK. Gdzie otworzyć rachunek bankowy? Jakie są koszty jego prowadzenia? Na co zwrócić uwagę? Które banki są najczęściej wybierane przez Polaków? Sprawdźmy!

Darmowe ogłoszenia w UK

Najpopularniejsze banki w Wielkiej Brytanii

Bankowość w Wielkiej Brytanii jest dobrze rozwiniętym sektorem, obejmującym różnorodne usługi finansowe. Istnieje wiele banków, zarówno globalnych instytucji finansowych, jak i lokalnych. Obecnie w Anglii funkcjonuje ponad 300 placówek bankowych, dlatego wybór tego jednego staje się nie do końca taki prosty.Mnogość ofert może nas przytłoczyć, dlatego warto wiedzieć które z nich znajdują się w czołówce. Nasuwa się pytanie, który angielski bank wybrać? Oto lista topowych brytyjskich placówek bankowych, które cieszą się największą popularnością wśród mieszkańców UK:

 1. HSBC – jest jednym z największych banków na świecie, a jego siedziba znajduje się właśnie na terytorium Zjednoczonego Królestwa.
 2. Barclays – zalicza się do najstarszych brytyjskich placówek bankowych, a jego siedziba znajduje się w Londynie.
 3. Lloyds Banking Group – posiada około 1300 oddziałów, odgrywa istotną rolę w brytyjskim sektorze finansowym, a jego historia sięga XVIII wieku.
 4. NatWest Group – jego siedziba znajduje się w Edynburgu (Szkocja), wcześniej znany był pod nazwą Royal Bank od Scotland Group.
 5. Santander – międzynarodowy bank, którego popularność w UK wzrosła po tym, gdy przejął Abbey National w 2004 roku. posiada prawie 1010 oddziałów.

Zalety posiadania konta bankowego

Posiadanie konta bankowego w brytyjskim banku może przynieść wiele korzyści, zarówno dla osób które planują stały pobyt na Wyspach, jak i dla tych którzy wyemigrowali okresowo w celu podjęcia pracy. Po pierwsze, możemy liczyć na wygodne rozliczenia. Otwierając rachunek bankowy w miejscowym banku, unikasz konieczności korzystania z gotówki i możesz szybko i łatwo dokonywać codziennych transakcji takich, jak m.in. płatność rachunków czy zakupy online. Kolejny ważny aspekt to przejrzystość finansów. Zapisy finansowe ułatwiają śledzenie przekazów i audyt własnych wydatków oraz przychodów. Poza tym, posiadając konto możesz łatwiej przesyłać środki międzynarodowo, w tym do Polski. Warto również wspomnieć o tym, że podwyższa ono Twoją wiarygodność w oczach pracodawców, ponieważ jeśli bank decyduje się na jego otwarcie, to robi to z pewnym kredytem zaufania, na którym opiera się również pracodawca.

Jak widzisz, jest kilka czynników które zdecydowanie przemawiają na korzyść, jeśli chodzi o założenie konta bankowe w Anglii. Pamiętaj, że bezpieczeństwo Twoich finansów powinno być priorytetowe, dlatego podejmij dobrą decyzję, w jaki sposób chcesz zabezpieczyć zarobione funty.

Zalety posiadania konta bankowego

Konto w brytyjskim banku – jak otworzyć?

Konto w brytyjskim banku może generować pewne obawy i wątpliwości, wśród osób które wyemigrowały do Zjednoczonego Królestwa w celach zarobkowych. Podejmując pracę w tym kraju i otrzymując wynagrodzenie chcemy, aby zarobione przez nas funty były bezpieczne. Dlatego, gdy już wybierzemy bank, w którym zdecydujemy się otworzyć rachunek bankowy, warto zapoznać się z procesem jego tworzenia. Jak krok po kroku założyć konto?

Dużym ułatwieniem jest to, że proces założenia konta w UK możemy rozpocząć przebywając jeszcze w Polsce. Wystarczy wypełnić wniosek online o utworzenie rachunku bankowego i przesłać na stronie wybranego przez nas banku. Jednak, wymagane będzie potwierdzenie tożsamości oraz zameldowania na Wyspach Brytyjskich. W tym celu niezbędne jest osobiste pojawienie się w placówce banku.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Jak wygląda cały proces krok po kroku?

Aby otworzyć konto w jednym z banków w UK, musimy przejść przez kilka kroków:

 1. Wybór banku – pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór banku, który będzie spełniał Twoje oczekiwania. Przejrzyj dokładnie oferty, zwróć uwagę na opłaty związanych z zakładaniem konta oraz jego użytkowaniem, wypłatą środków z bankomatów, posiadaniem karty, czy zlecaniem przekazów zagranicznych.
 2. Sprawdzenie wymagań – każdy bank może mieć swoje wymagania dotyczące otwarcia rachunku bankowego w jego placówce. W większości przypadków musimy dostarczyć dowód tożsamości oraz potwierdzenie brytyjskiego adresu zamieszkania.
 3. Umówienie spotkania – skontaktuj się z wybranym bankiem, aby umówić się na spotkanie w oddziale. W niektórych przepadkach istnieje możliwość otwarcia konta online.
 4. Dostarczenie wymaganych dokumentów – na spotkanie zabierze ze sobą paszport lub dowód osobisty, potwierdzenie adresu zamieszkania w UK. W przypadku osób spoza Wielkiej Brytanii mogą być wymagane dodatkowe dokumenty.
 5. Weryfikacja tożsamości – na spotkaniu pracownik banku zweryfikuje Twoją tożsamość i może zadać kilka pytać, w celu przeprowadzenia rzetelnego i pozytywnego przebiegu procesu otwarcia konta.
 6. Wybór typu konta – bank może zaoferować Ci różne typy kont – osobiste, oszczędnościowe, biznesowe. Dokonaj takie wyboru, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.
 7. Podpisanie umowy – gdy wszystkie formalności zostaną dopełnione, zostaniesz poproszony o podpisanie umowy. Gotowe!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.