Który angielski bank wybrać? To pytanie towarzyszy każdemu, kto planuje emigrację zarobkową do Wielkiej Brytanii. Wielu Polakom i Polkom przebywającym na Wyspach Brytyjskich zależy, aby swobodnie przesyłać pieniądze do ojczyzny i nie ponosić za takie operacje zbyt dużych kosztów. Nie ulega wątpliwości, że konto w angielskim banku stanowi jedną z podstawowych rzeczy, jaką należy rozważyć przed wyjazdem. Nie tylko zabezpiecza to nasze finanse, ale również ułatwia nam dokonywanie operacji finansowych. Jaki bank w Anglii wybrać? Który najczęściej wybierają Polacy? Na co zwrócić uwagę? Jak założyć konto w angielskim banku? Zapraszamy do lektury!

Spis treści

Który angielski bank wybrać?

Który angielski bank wybrać? Przebywając na emigracji zarobkowej warto zadbać o swoje finanse, dlatego otworzenie konta w jednym z brytyjskim banków powinno być priorytetem. Obawiasz się, że zwiąże się to ze skomplikowaną procedurą? Spokojnie, placówki bankowe w Wielkiej Brytanii starają się maksymalnie uprościć proces tworzenia konta dla obcokrajowców. Dodatkowo w większości przypadków możemy rozpocząć całą procedurę będąc jeszcze w Polsce. Pamiętajmy, że zakładając konto w jednym z banków możemy być spokojni, że nasze fundusze będą zabezpieczone, a my będziemy mogli dokonywać swobodnie wszelkich operacji finansowych.

Darmowe ogłoszenia w UK

Wybór banku – istotne kwestie

Wybór banku wiąże się z wieloma pytaniami oraz niepewnościami. Każdemu zależy na najlepszym wyborze, dlatego potrzebujemy wyznaczników, które ułatwią nam odpowiednią klasyfikację. Co jest istotne? Przede wszystkim zwróć uwagę na wysokość opłat związanych z zakładaniem konta oraz jego użytkowaniem. Warto zapoznać się z kosztami związanymi z wypłatą środków z bankomatów, posiadaniem karty, czy zlecaniem międzynarodowych przelewów. Istotny jest również czas, w jakim finalizowane są operacje finansowe. Przy przekazie pieniężnym za granicę oprócz ceny za realizacje usługi istotny jest również kurs wymiany walut oraz ewentualne prowizje. Koniecznie zapoznaj się, w jakim języku można porozumieć się z obsługą oraz czy posiada on aplikację mobilną, która w znacznym stopniu ułatwi Ci realizację operacji finansowych z dowolnego urządzenia i bez konieczności udawania się do stacjonarnej placówki banku.

Rynek finansowy w Wielkiej Brytanii

Brytyjski rynek usług finansowych znajduje się w światowej czołówce, a majątek pięciu najpotężniejszych angielskich banków stanowi 1/3 globalnego kapitału sektora bankowego. Bank w Wielkiej Brytanii zajmuje 7 miejsce w rankingu największych banków na świecie. Bankowość w UK jest bardzo dobrze rozwinięta, a wszystko za sprawą innowacyjnych metod oraz nowoczesnych technologii, jakie nieustannie są wprowadzane do obiegu.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Główne banki

Banki w Anglii najczęściej są dobrze znane Polakom, dlatego wybór najlepszego z nich staje się nie do końca oczywisty i niesie za sobą wiele niepewności. Na terenie Zjednoczonego Królestwa funkcjonuje ponad 300 placówek bankowych, dlatego wybór staje się tym bardziej utrudniony. Do najpopularniejszych placówek możemy zaliczyć:

 • Barclays,
 • HSBC,
 • Lloyds Bank,
 • NatWest,
 • Santander,
 • Co-operative Bank,
 • Halifax,
 • Nationwide,
 • Royal Bank of Scotland,
 • TSB,
 • First Direct,
 • Virgin Money,
 • Metro Bank.

Banki mobilne

Wielka Brytania jest pionierem jeśli chodzi o branżę FinTeh. Niewątpliwie jest to skutek dobrze rozwiniętego sektora finansowego. Banki mobilne są dobrym rozwiązaniem dla osób, które przebywają w Anglii tymczasowo i nie posiadają stałego zameldowania. Założenie konta w takim banku jest prostsze, niż ma to miejsce w tradycyjnych bankach. Nie posiadają one swoich placówek, dlatego wszelkie formalności oraz operacje finansowe załatwiamy za pośrednictwem ich strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Największą popularnością cieszą się banki internetowe takie, jak: Monzo, Monese, Revoult oraz Starling Bank.

Jak otworzyć angielski rachunek bankowy?

Dużym ułatwieniem jest to, że konto w angielskim banku możemy utworzyć przebywając jeszcze w Polsce. Wystarczy przesłać online wniosek o utworzenie rachunku bankowego na stronie wybranej przez nas placówki. Ważne jest jednak to, że musimy potwierdzić tożsamość oraz zameldowanie w Wielkiej Brytanii odwiedzając osobiście oddział banku.

Co będzie potrzebne?

Jakie dokumenty należy przedstawić, aby otworzyć konto bankowe w Anglii? Poniżej znajduje się lista wymaganej dokumentacji:

Który brytyjski bank wybierają Polacy?

Zastanawiasz się, który z angielskich banków staje się najczęstszym wyborem naszych rodaków? Polki i Polacy najczęściej decydują się na skorzystanie z ofert, jakie proponują następujące placówki: Barclays Bank, TSB Bank, HSBC Bank, Santander czy Lloyds Bank.

HSBC Bank

HSBC Bank jest najstarszym oraz obecnie największym bankiem pod względem sumy aktywów w Wielkiej Brytanii. W swojej bazie posiada 46 mln klientów i funkcjonuje w ponad 71 krajach, a jego siedziba znajduje się właśnie w Londynie. W swojej ofercie posiada bezpłatne prowadzenie konta. Dzięki otrzymanej karcie Visa mamy możliwość wypłacania gotówki do 300 GBP dziennie za darmo, a za przelew do Polski za pośrednictwem tego banku zapłacimy od 5 GBP wzwyż.

Barclays Bank

Zajmuje drugie miejsce w rankingu największych banków w Anglii pod względem aktywów. Obsługuje on około 50 mln użytkowników. Siedziba banku znajduje się w Londynie. Wybierając ten bank otworzymy bezpłatnie standardowy rachunek bankowy oraz otrzymamy kartę debetową, za pomocą której możemy wypłacać do 300 GBP bez naliczonych opłat. Barclays Bank daje nam również możliwość wykonywania przelewów międzynarodowych w systemie SEPA oraz SWIFT. Transfer do Polski wykonamy od 6 GBP. Bank ten umożliwia nam także dostęp do bankowości internetowej za pomocą aplikacji mobilnej.

Lloyds Bank

W Lloyds Bank prowadzenie konta jest zupełnie darmowe. Otrzymujemy również kartę Visa, dzięki której możemy wypłacać pieniądze za darmo z bankomatów do 500 GBP dziennie. Za jego pośrednictwem zrealizujemy również przelew zagraniczny. W walucie euro usługa jest darmowa, natomiast w innych koszt to min. 9,50 GBP. Należy mieć świadomość tego, że musimy liczyć się także z kosztami przewalutowania oraz ewentualnymi prowizjami, jakie mogą pobrać banki pośredniczące.

Santander Bank

Santander Bank również proponuje swoim klientom darmowe prowadzenie standardowego konta. Do użytku mamy kartę debetową oraz gotówkową. Karta debetowa ma swoje zastosowanie w przypadku płatności internetowych, natomiast za pomocą karty gotówkowej możemy wypłacać pieniądze z bankomatów. Oczywiście mamy możliwość zlecania przelewów zagranicznych. Płacąc w funtach nie spotkamy się z opłatami, ale w przypadku innej waluty możemy się spotkać z prowizją wynoszącą 2,95% kwoty przelewu. W przypadku transakcji do Polski koszt takiej operacji to co najmniej 25 GBP.

TSB Bank

W TSB Bank również dostępne jest prowadzenie podstawowego rachunku bankowego za darmo. Konto jest dostępne dla klientów pełnoletnich, którzy mieszkają na terenie Wysp Brytyjskich. Otwierając konto otrzymujemy bezpłatną kartę TSB Visa. Za pomocą tego banku przekazy pieniężne w walucie euro zrealizujesz bez opłat. W przypadku przesyłania środków poza obszar EOG i w innej walucie musisz liczyć się z kosztami sięgającymi nawet 17,50 GBP.

Firmy specjalizujące się w przekazach pieniężnych

Zastanawiasz się, czy istnieją inne metody na przesyłanie pieniędzy z Anglii do Polski, niż poprzez bank? Oczywiście, że tak! Nie zapominajmy, że branża finansowa nieustająco się rozwija i stara się ze wszystkich sił zaspokoić oczekiwania klientów. Współcześnie liderami w przekazach zagranicznych są firmy online, które specjalizują się w transferach pieniężnych z Wielkiej Brytanii do Polski oraz w drugą stronę. W przekazie nie uczestniczą inni pośrednicy, dlatego nie musisz obawiać się dodatkowych kosztów i ukrytych opłat. Nie musisz martwić się także o bezpieczeństwo swoich finansów, ponieważ firmy oferujące darmowe przelewy podlegają kontroli takich samych organów i instytucji co banki.

Klik-24 – najlepszy wybór!

Klik-24 działa na rynku finansowym już od 2013 roku i nieustannie się rowija dostarczając tym samym, coraz to korzystniejsze rozwiązania dla swoich klientów. Tanie i szybkie transakcje to dla niej standard. Dbałość o zadowolenie klientów to priorytet, co udowadnia nieustająco powiększająca się baza użytkowników.

W swojej ofercie firma posiada dwie opcje realizacji przekazu: standard oraz express. Przelew standard jest darmowy, natomiast przelew express to koszt tylko 1,99 £, a środki znajdą się u odbiorcy w czasie 1 dnia roboczego. Gwarancja braku ukrytych kosztów oraz bezpieczeństwa. Wystarczy założyć bezpłatne konto na stronie internetowej firmy. Proces rejestracji jest intuicyjny i zajmuje dosłownie kilka minut. Od teraz możesz mieć pewność, że przesyłasz pieniądze po najlepszym kursie wymiany walut, który możesz sprawdzić na bieżąco na platformie internetowej firmy. Zacznij oszczędzać czas i pieniądze!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.