Jak przelać złotówki na konto angielskie? Na pewno nie warto tego robić w tradycyjny sposób, czyli poprzez bank. Dlaczego nie? Dlatego, że standardowy transfer z polskiego rachunku na angielskie konto wygeneruje horrendalnie wysokie koszty. Na szczęście można je ominąć, znajdując alternatywną i bardziej dogodną opcję. Zapraszamy serdecznie do dzisiejszej lektury!

Spis treści

Jak przelać złotówki na konto angielskie?

Jak przelać złotówki na konto angielskie? Jeśli szukacie odpowiedzi na to kluczowe pytanie, powinniście mieć na uwadze, że dzisiaj mamy możliwość dokonania właściwego wyboru. Nie jesteśmy bowiem ograniczeni ofertą banków i możemy przebierać w rozmaitych rozwiązaniach i wybrać to najlepsze dla nas. Poza powszechnym i niekorzystnym przelewem bankowym z polskiego konta osobistego na angielskie możemy przecież skorzystać z wielu innych opcji. W dobie poszerzania usług finansowych, obecnie znaleźć możemy na prawdę multum różnych sposobów. Jednakże warto pamiętać o tym, aby wybrać ofertę korzystną pod względem ceny. A równocześnie oferującą bardzo konkurencyjne kursy wymiany złotówek na funty brytyjskie.

Między innymi z usług firmy agencyjnej i nadać przekaz u agenta. Inną rozwiązaniem jest wymiana waluty i zlecenie transferu środków w kantorze internetowym. Alternatywną i najkorzystniejszą metodą wydaje się propozycja od firm, które specjalizują się w realizowaniu usług międzynarodowych przelewów online. Z całą pewnością możemy polecić Państwu wybór właśnie tej ostatniej metody, gdyż jest ona dla klienta „3 razy naj”. A co to oznacza? Mianowicie, że jest: najszybsza, najtańsza i najbezpieczniejsza!

Darmowe ogłoszenia w UK

Metoda zagranicznego przelewu SWIFT przez bank – dlaczego nie warto?

Wybierając opcję SWIFT, przelewając złotówki na konto angielskie musimy być gotowi, aby ponieść wysokie opłaty. Przelew bankowy między dwoma zagranicznymi rachunkami jest zdecydowanie najdroższą formą przekazania pieniędzy z Polski do UK. Dlaczego tak się dzieje? Niestety banki proponują dla swoich klientów wyjątkowo nieopłacalny kurs wymiany waluty z PLN na GBP. Oprócz tego, dodać należy również podstawową opłatę za samo zlecenie przelewu na brytyjski rachunek. Może ona wynosić co najmniej kilkadziesiąt złotych, w zależności od banku. Nie zapominajmy jeszcze o prowizjach pobieranych przez inne banki. Dokładnie! O pieniądze z Twojej transakcji będzie upominał się jeszcze bank odbiorcy przelewu. A możliwe, że także banki będące pośrednikami w tej operacji. Podsumowując tą część, krótko mówiąc chyba lepiej będzie skreślić tą opcję. Trzeba więc szukać bardziej przyjaznego i tańszego rozwiązania na przelanie złotówek z Polski do Anglii.

Wizyta w placówce u agenta Western Union/MoneyGram

Od wielu lat popularne są także usługi firm agencyjnych, takich jak Western Union czy MoneyGram. Oferują one przekaz gotówki do adresata w placówce, za pośrednictwem agenta. Jest to forma odpowiednia dla osób przyzwyczajonych do tradycyjnej obsługi klienta. Czyli takich stosujących hasła: „na miejscu”, czy „od ręki”. Decydując się na tą metodę musimy wziąć pod uwagę, że stracimy na niej dużo czasu, jak i pieniędzy. Konieczna jest bowiem osobista wizyta w oddziale, a także oczekiwanie w długiej kolejce. Jednakże to rozwiązanie odchodzi już nieco do lamusa i nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem klientów. Tym bardziej, że obecnie nawet starsze osoby umieją już samodzielnie obsługiwać się komputerem. Jak i korzystać z możliwości, jakie daje nam Internet.

Ta forma przekazania środków może się sprawdzić jedynie w sytuacji, gdy chcemy okazjonalnie lub w gotówce przekazać symboliczną kwotę pieniędzy komuś z rodziny, np. z okazji urodzin. Tak więc, jeżeli zamierzamy przelewać pieniądze z Polski do Anglii znacznie częściej i na większe kwoty, lepiej szukajmy dalej!

Kantor online

Następną opcją na transfer złotówek z Polski na konto angielskie jest użycie kantorów internetowych. Dzięki nim można najpierw wymienić walutę, a następnie dokonać zlecenia przelewu przez Internet. A wszystko to bez wizyty w oddziale. W celu skorzystania z usług kantoru online, w pierwszym kroku zakładamy konto klienta. A w kolejnym kroku wpłacamy na nie złotówki z naszego polskiego rachunku osobistego. Dalej usługodawca przekonwertowuje nasze przelewane środki na funty szterlingi i przesyła je na wskazany rachunek odbiorcy w banku w Anglii. Przedstawiana forma przekazania pieniędzy z PL do UK ma przystępną cenę. Ale na pewno nie najtańszą z możliwych. Kantory internetowe pobierają bowiem nie małą opłatę za zlecenie transakcji, za to mają przyzwoity kurs walutowy. Aczkolwiek jest to także niełatwa i czasochłonna metoda, w której musimy dokonać kilka skomplikowanych działań. Jak również dokonać rejestracji na stronie internetowej danego kantoru

Co jest istotne przy wyborze metody transferu środków w PLN do UK?

W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele sposobów na przekazanie polskich złotówek na brytyjskie konto. Szczegółowa weryfikacja każdego z nich pozwoli nam zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze, jak i zyskać na czasie. Toteż przed podjęciem ostatecznej decyzji weźmy pod uwagę poniższe czynniki, które powinny zaważyć na naszym końcowym werdykcie.

  1. Kurs przewalutowania PLN/GBP – jest to najważniejszy z tych czynników, który powinien być naszym priorytetem. Im jest wyższy, tym lepiej dla klienta. Ma decydujący wpływ na finalne koszty, jakie poniesiemy, jak i ich oszczędność;
  2. Koszt zlecenia przelewu – zależnie od wybranego usługodawcy może być to stała opłata, wynosząca co najmniej kilkadziesiąt złotych. Jak również może być pobrana konkretna wartość procentowa od kwoty przelewu;
  3. Czas realizacji usługi – jest on zróżnicowany i zależny od wybranego rozwiązania, jak i od konkretnego usługodawcy. Biorąc to pod uwagę, cała operacja przelania pieniędzy może potrwać od kilku godzin, nawet do 3 dni (banki);
  4. Dostęp do wybranej waluty – zwykle instytucje płatnicze obecne na naszym rynku umożliwiają wymianę złotówek na funty. Jak również przelewy międzynarodowe z PL do UK. Jednak przed podjęciem decyzji lepiej sprawdzić to dokładnie;
  5. Ustawione limity transakcji – istnieją firmy, które w pewien sposób ograniczają swoich klientów. Chodzi tutaj o limity przelewów, zarówno te minimalne, jak i maksymalne. Oczywiście bez przedstawienia wymaganych dokumentów, w każdym miejscu klient jest ograniczony możliwością dokonania przelewu na kwotę 1000 EUR/miesięcznie.
Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Jak przelać złotówki na konto angielskie? – Zaufaj Klik-24!

Omówiliśmy już trzy sposoby na przesłanie pieniędzy z Polski do UK. Jeżeli nadal nie przekonaliście się do żadnej z nich, sprawdźcie firmę Klik-24. Ta zaufana instytucja płatnicza świadczy usługi najszybszych, najtańszych i najbezpieczniejszych przelewów pieniędzy z Polski do Wielkiej Brytanii. Co sprawia, że to jest najkorzystniejsza oferta! Realizacja transakcji jest niezwykle prosta i przejrzysta, nawet dla nowego klienta. Za pomocą uproszczonych formalności cały proces przekazania środków z polskiego konta na angielskie trwa jedynie kilka minut. Państwa dane, jak i pieniądze są w pełni chronione poprzez nowoczesne technologie informatyczne. Zlecony przelew dotrze na wskazany rachunek beneficjenta już w ciągu 1-2 dni roboczych.

Transakcja zlecana online

Pamiętaj! Warto wiedzieć, że Klik-24 nie stosuje ukrytych opłat, jak niektóre firmy. Wybierając przelew Standard nie płacimy żadnej opłaty za przelew, a czas oczekiwania na wpłatę wynosi do 2 dni roboczych. Drugą opcją jest przelew Express, który kosztuje 9.99 zł. W tym przypadku czas realizacji na zaksięgowanie pieniędzy u odbiorcy to tylko 1 dzień roboczy. Widać więc, że specjaliści z Klik-24 zdecydowanie stawiają zatem na uczciwość i zadowolenie klienta, aby budować trwałą współpracę. Dodatkowo oferują jeden z najwyższych kursów wymiany waluty z PLN na GBP, co jest istotną korzyścią!

Jak przelać złotówki na konto angielskie? – Wybierz sposób najlepszy dla siebie!

Powyższa analiza metod na przelanie złotówek na konto angielskie pozwala wysunąć konkretny wniosek. Mianowicie, będąc klientem, ostateczny i definitywny wybór powinniśmy oprzeć na swoich indywidualnych wymaganiach w tej kwestii. Jednakże, tak jak wspomnieliśmy na początku artykułu, tak i na jego końcu śmiało możemy polecić ofertę firm internetowych. Są to wyspecjalizowane podmioty finansowe, które realizują międzynarodowe przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii. A spośród nich najlepszą opcją będzie na pewno wybór przelewów online z PL do UK w Klik-24! Firma ta proponuje jeden z najlepszych kursów przewalutowania złotówek na funty szterlingi. A ponadto błyskawiczną realizację usługi (1-2 dni robocze). A oprócz tego, pozwalają na dużą oszczędność, gdyż przelewy standardowe do Anglii są w pełni darmowe!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.