Jak przelać pieniądze z polskiego konta na angielskie? Najlepiej szybko, bezpiecznie i tanio! Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak! W dzisiejszym artykule pomożemy Ci w wyborze najkorzystniejszej oferty przelewu z Polski do Anglii. Przyczyn, dla których szukasz takiego rozwiązania może być na prawdę sporo. Na przykład sprzedaż nieruchomości w Polsce i kupno posiadłości na Wyspach BrytyjskichCzy też pomoc finansowa dla rodziny, która wyjechała do UK. Jest to z pewnością istotne dla Ciebie. Na szczęście tutaj znajdziesz najlepsze rozwiązanie na przelew środków z polskiego rachunku na angielski.

Spis treści

Jak przelać pieniądze z polskiego konta na angielskie i dlaczego nie warto robić to przez bank?

Przelewając pieniądze z polskiego konta na angielskie zapewne każdy z nas myśli nad wizytą w oddziale banku. Czy też skorzystaniu z bankowości internetowej. Od dawien dawna banki oferują takie usługi. Jest to prosty i wygodny sposób, jednakże będąc klientami nie zdajemy sobie sprawy ile na tym tracimy. Dlaczego tak się dzieje, skoro jesteśmy zadowolonymi klientami naszego banku? Transfer pieniężny pomiędzy rachunkami w PL i UK poprzez bank przeprowadza się metodą SWIFT. Powoduje to, iż osoba zlecająca transakcję będzie obarczona przez bank wysokimi kosztami. Mianowicie opłatą za zlecenie przelewu zagranicznego i bardzo niekorzystnym kursie wymiany waluty. Jak i prowizjami pobranymi przez bank odbiorcy przelewu, a także możliwe, że przez banki pośredniczące. Czas realizacji tej usługi płatniczej w banku wynosi około 3 dni roboczych. W obecnych czasach z pewnością nie można nazwać tego szybkim rozwiązaniem płatniczym.

Ważne! Finalnie wychodzi na to, że chcąc przelać pieniądze do Anglii w banku zapłacimy za to krocie! Zależnie od przesyłanej kwoty zapłacisz minimum kilkadziesiąt, a maksymalnie nawet kilkaset złotych, przy przelewie dużej kwoty do UK. Jeżeli masz zamiar przelewać środki do UK co miesiąc, to lepiej wybierz inne, alternatywne rozwiązanie. W czasach informatyzacji i postępu technologicznego, to właśnie w Internecie powinno się szukać odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie.

Dlaczego najlepiej jest wykonywać przelewy online?

Z bardzo prostego powodu, bo jest to przede wszystkim wygodne i pozwala na oszczędność Twoich pieniędzy. Zazwyczaj w każdym aspekcie życia jesteśmy przyzwyczajeni do sprawdzania stosunku proponowanej ceny usługi do otrzymywanej jakości. Nie inaczej ta kwestia wygląda w przypadku międzynarodowych przelewów pieniężnych z PL do UK. A jeśli chodzi o tego typu usługi płatnicze, to na prawdę jest w czym wybierać. Na naszym rynku jest duża konkurencja firm specjalizujących się w tym obszarze. Dzięki temu klient ma większą szansę na znalezienie taniej i korzystnej oferty przelewu do Wielkiej Brytanii. Jak więc wyszukać tą odpowiednią? Najłatwiej porównując je ze sobą i wybrać tą, która ma dla nas najwięcej zalet. Dla ułatwienia poniżej zrobiliśmy to za Ciebie.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Usługa płatnicza PayPal

Marka PayPal jest znana globalnie i raczej nie trzeba jej nikomu przedstawiać. Obecnie jest to bowiem największa firma zajmująca się krajowymi i zagranicznymi transferami pieniężnymi. Korzystając z PayPal z pewnością możemy czuć gwarancję i bezpieczeństwo, gdyż zaufało jej mnóstwo osób na całym świecie. Jednakże na propozycję usługi PayPal należy spojrzeć z dwóch stron. Gdy realizujemy płatności lokalne, czyli w tym samym kraju i w jednakowej walucie to jest to świetny wybór! Przelewy krajowe nie są płatne, a jednocześnie to bardzo wygodne rozwiązanie dla przekazywania środków w tym samym państwie. Natomiast chcąc wykonać zagraniczny przekaz środków z Polski do UK za pośrednictwem PayPal, nie jest już tak kolorowo. Po pierwsze usługodawca pobiera wówczas opłatę za zlecenie przelewu do innego kraju. Idąc dalej widzimy dość wysoką marżę na kursie walutowym, co niestety skutecznie zniechęca wielu potencjalnych klientów.

Przekaz gotówki w placówce agencyjnej Western Union lub MoneyGram

Trzeci sposób, który chcielibyśmy dziś przedstawić to wizyta w placówce i przekazanie środków za pośrednictwem agenta. Mowa tutaj o dużych instytucjach, takich jak: Western Union czy MoneyGram. Świadczą one również usługi pozabankowych przelewów pieniężnych PL-UK. Warto dodać, że oprócz banków to właśnie te firmy były pionierami w umożliwieniu realizacji przelewu na angielskie konta. Działają globalnie, dzięki czemu posiadają sporo placówek, jak również obecni są w sieci. Ponadto przelew środków do Wielkiej Brytanii można wykonać online, jak i osobiście przekazując gotówkę w oddziale.

Ta uniwersalność powoduje, że transakcje przeprowadzane z pomocą WU lub MoneyGram wydają się być bardzo korzystne. Po omówieniu korzyści faktycznie wygląda to dobrze. Jednak przechodząc do kwestii wad sprawa ma się nieco gorzej. Dlaczego? Ze względów sporych kosztów finansowych, jakie klient musi ponieść, który wynika z niezbyt konkurencyjnego kursu wymiany walut. Zestawiając tą ofertę z bankami, wygrywa ona tylko pod względem szybkiej realizacji usługi, która może trwać jedynie kilkanaście minut. W banku musimy czekać co najmniej 3 dni. Tak więc, z uwagi na wysokie koszty szukamy dalej lepszego rozwiązania!

Jak przelać pieniądze z polskiego konta na angielskie? – czy są jeszcze inne sposoby?

Po zweryfikowaniu już trzech sposobów na przelew z polskiego konta na angielskie, w dalszym ciągu nie mamy odpowiedzi. Nie wzięliśmy jeszcze pod uwagę oferty firm, które specjalizują się w świadczeniu usług transferów pieniężnych do Anglii. Są to świetni specjaliści, którzy są ekspertami w kwestii przelewów międzynarodowych. Najkorzystniejsze z ofert znajdziesz online, jednak my szczerze polecamy propozycję firmy Klik-24. Umożliwia ona przelewy z Polski do Anglii, jak i z UK do PL.

Darmowe ogłoszenia w UK

Poznaj najkorzystniejsze rozwiązanie – Klik-24!

Zlecając przelew z polskiego konta na angielskie w Klik-24 wszystko jest niezwykle proste i przejrzyste. Wystarczy kliknąć Klik-24.com, co pozwoli nam przenieść się na platformę internetową firmy. Na stronie dostępny jest kalkulator, który pomoże w dokładnym przeliczeniu wartości, jaką chcemy wysłać i jaką ma otrzymać odbiorca.

Klik-24 realizuje szybkie i tanie przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii. W momencie, gdy zlecisz transakcję w Polsce, środki zostaną przesłane Twojemu adresatowi przelewu w UK w ciągu 1-2 dni roboczych. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj przelewu wybierzesz. W swojej ofercie Klik-24 ma dwie opcje, które obie są równie korzystne. Wybierając opcję przelewu Standard nie ponosisz żadnych opłat za przelew! Natomiast jeśli bardziej zależy Ci na czasie lepiej wybierz przelew Express. Zapłacisz za nią 9.99 PLN. Jednak masz wówczas pewność, że Twój beneficjent otrzyma pieniądze w przeciągu kilku godzin lub maksymalnie jednego dnia roboczego.

Kurs wymiany PLN-GBP jest widoczny dla klientów cały czas na naszej stronie internetowej. Warto wspomnieć, że kurs walutowy w Klik-24 jest jednym z najbardziej konkurencyjnych na rynku! Dlatego w przypadku przelewów z Polski do Wielkiej Brytanii rekomendujemy Państwu współpracę z Klik-24! Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii? Odpowiedzią na pytanie jest Klik-24!

Klik-24 – w jaki sposób to działa?

Oczywiście bezproblemowo można zobaczyć, jak funkcjonuje tutaj system płatności międzypaństwowych z PL do UK. Jeśli będziesz chciał wykonać swój pierwszy przelew do Anglii, kliknij „prześlij pieniądze” i wpisz odpowiednie kwoty przelewu. Następnie konieczne będzie założenie bezpłatnego konta klienta na platformie wymiany walutowej. W celu otwarcia konta niezbędne będą: dane osoby zlecającej przelew, imię i nazwisko odbiorcy i jego dane kontaktowe. A także co najważniejsze informacje o jego rachunku bankowym. Po wprowadzeniu wymaganych danych pozostaje potwierdzić je i opłacić zleconą transakcję, ze swojego polskiego konta bankowego. Po otrzymaniu przelewu od klienta, pieniądze są niezwłocznie przesyłane do wskazanego adresata. Odbywa się to za pomocą przelewu ELIXIR, z brytyjskiego rachunku bankowego na rachunek adresata w UK. Dzięki dwóm krajowym przelewom unikamy w ten sposób kosztownego przewalutowania przez banki.

Dlaczego warto zaufać firmie Klik-24? Dlatego, że korzystanie z jej usług jest zupełnie bezpieczne! Klik-24 jest autoryzowaną instytucją płatniczą, którą zarejestrowano w Wielkiej Brytanii. Znajduje się ona pod nadzorem Financial Conduct Authority (FCA), z numerem (FRN: 603289). Jest to angielski organ odpowiedzialny za kwestie finansowe, stworzony na wzór polskiej Komisji Nadzoru Finansowego. Oprócz tego firma dysponuje licencją ochrony danych osobowych (ICO), o numerze Z3581727.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.