Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii przez bank ? Jeśli jeszcze tego nie wiesz to znalazłeś się w odpowiednim miejscu. W dzisiejszym artykule dowiesz się o sposobach wysyłania pieniędzy, a także czym charakteryzuje się przelew SEPA oraz przelew SWIFT ? Dodatkowo zapoznasz się z poradnikiem, jak krok po kroku wykonać międzynarodowy przelew z Polski do Anglii za pomocą banku? I czy aby na pewno jest to najlepsza opcja ? Zapraszam do lektury!

Spis treści

Metody wysyłania pieniędzy z Polski do Anglii przez bank

Metody wysyłania pieniędzy z Polski do Anglii są bardzo zróżnicowane. Przykładowo transfer środków pomiędzy kontami w kraju jest szybki i bezproblemowy. Jednakże jeżeli chcesz przesłać pieniądze z Polski do Anglii poprzez bank, to w tym celu należy wybrać opcję przelewu zagranicznego. Niestety jest to oczywiście związane z większymi opłatami i wydłużonym czasem wykonania usługi. Szczególnie kiedy banki nadawcy i odbiorcy nie współpracują ze sobą. W tym przypadku istnieją dwie metody przelewów:

Przelew SEPA

Przelew SEPA pozwala firmom i klientom na dokonywanie przelewów bankowych bez dodatkowych kosztów. Wszystkie europejskie instytucje bankowe postanowiły zmodernizować proces transferów transgranicznych dokonywanych w walucie euro. Zmian tych dokonano, aby uczynić to działanie łatwiejszym w obsłudze, jak w przypadku przelewu lokalnego ELIXIR. W celu wykonania przelewu SEPA należy spełnić poniższe warunki:

 • Kraj zleceniodawcy i adresata przelewu musi być członkiem Unii Europejskiej lub państwem z poniższej listy: Islandia, Norwegia, Wielka Brytania, Liechtenstein, Szwajcaria, Andora, Watykan, Monako i San Marino.
 • Ponadto przelew musi być wykonany obowiązkowo w walucie euro.

Przelew SEPA może być wykonany z polskiego na angielskie konto bankowe, gdyż oba państwa przynależą do obszaru SEPA. Jednakże trzeba pamiętać o fakcie, iż zarówno w Anglii, jak i w Polsce euro nie jest walutą akceptowalną. W takim przypadku należy liczyć się z tym, że konieczne będzie podwójne przekonwertowanie środków. Tak więc, jeśli chcemy wysłać pieniądze z Polski do Anglii za pomocą banku najlepiej wybrać inną metodę.

Darmowe ogłoszenia w UK

Przelew SWIFT

Przelew SWIFT jest o wiele bardziej rozwiniętą opcją niż przelew SEPA. Dzięki niemu możemy przesłać wybraną przez siebie walutę do dowolnego państwa na świecie. Minusem przelewu SWIFT są jednak koszty opłat, gdyż stosunki banków nie mają korelacji. Wówczas muszą posiłkować się pomocą dodatkowych banków, będącymi wówczas pośrednikami takich transakcji. Każdy z banków pośredniczących może wygenerować bardzo zróżnicowaną opłatę zależną oczywiście od tabeli opłat i prowizji danego banku. Oczywiście jest to związane z wydłużonym czasem zaksięgowania należności na koncie, średnio od 2 do 5 dni roboczych.

Jeżeli chcesz, by odbiorca otrzymał pieniądze „na już” to jest możliwość wybrania opcji ekspresowej. Jednakże koszty będą o wiele większe i mogą oscylować nawet w granicach trzykrotności normalnej stawki. Opłata za pojedynczy przekaz środków może wynieść od 50 do 250 złotych, zależnie od przedstawionej oferty banku.

Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii przez bank?

Jeśli chcemy przesłać pieniądze z Polski do Anglii, możemy wybrać opcję przelewu SWIFT. Aby zrobić przelew bankowy do innego państwa, należy wpisać dane adresata, a także zapłacić opłatę w banku. Poniżej zamieściliśmy instrukcję, jak w kilku prostych krokach wykonać przelew zagraniczny w bankowości internetowej:

 1. Zaloguj się do swojego konta w bankowości internetowej. Przed wykonaniem transferu pieniędzy za granicę z Polski do Anglii, należy wypełnić formularz przelewu w swoim banku. W tym celu wpisz swoją nazwę użytkownika oraz hasło, żeby zalogować się do swojego profilu w bankowości internetowej.
 2. Wyszukaj opcję przelewu zagranicznego. Znajdź funkcję przelewów międzynarodowych na stronie internetowej swojego banku. Jeżeli nie możesz odnaleźć odnośnika z przelewami za granicę, skontaktuj się ze swoim bankiem, aby otrzymać pomoc w tym temacie.
 3. Wypełnij dane bankowe adresata. Aby zrealizować międzynarodowy przelew bankowy, musisz mieć przygotowane dokładne informacje o odbiorcy adresacie przelewu, takie jak:
  • Imię i nazwisko adresata, bądź pełna nazwa firmy;
  • Państwo adresata przelewu;
  • Międzynarodowy numer konta bankowego (IBAN). Twój adresat powinien mieć opcję otrzymania potrzebnych do tego informacji w swoim banku albo ze swojego wyciągu bankowego. Numer konta adresata jest zależny od tego, w jakim miejscu na świecie znajduje się jego bank. Przykładowo numer konta w polskim banku będzie się różnił od numeru konta w banku angielskim. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, zobacz artykuł „Numer rachunku IBAN”;
  • Kod SWIFT / BIC banku adresata. Twój bank będzie prosił o podanie kodu BIC/SWIFT celem identyfikacji banku adresata, do którego przesyła Twoje środki pieniężne. Niektóre z banków mogą odnaleźć kod SWIFT / BIC adresata dzięki informacjom podanym o koncie adresata IBAN;
  • Wybierz, kto poniesie koszty opłat za przelew. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat przeczytaj koniecznie nasz artykuł ”Przelew na zagraniczne konto”;
  • Dokonaj wyboru waluty i wpisz kwotę, na jaką chcesz wykonać przelew.
 4. Potwierdź transakcję. Gotowe!
Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Przesyłanie pieniędzy z Polski do Anglii przez bank

Przesyłanie pieniędzy z Polski do Anglii przez bank może być dobrym rozwiązaniem. Przecież to bank zarządza Twoim prywatnym kontem bankowym, ale czy jest to jedyne uzasadnienie tego wyboru ? Kiedy skorzystasz z oferty banku, by wykonać zagraniczny transfer środków, poniesiesz podwójną opłatę. Po pierwsze zapłacisz stałą opłatą za przelew międzynarodowy. Po drugie opłacisz marżę za przewalutowanie środków. Wówczas musisz być przygotowany na to, że poza wspomnianymi wyżej opłatami za transfer pieniędzy będziesz musiał zapłacić jeszcze dodatkowe opłaty. Będą to koszty związane z udziałem w tej transakcji banków pośredniczących. Należy też tutaj wspomnieć o niełatwym procesie zlecenia przelewu.

Na szczęście gwarantuję, że wysyłanie pieniędzy z Polski do Anglii może być o wiele tańsze, dużo łatwiejsze i bezproblemowe.

Jak dużo taniej i zdecydowanie łatwiej wysłać pieniądze z Polski do Anglii?

Czy myślałeś nad tym, co jest dla Ciebie najważniejsze, kiedy chcesz wysłać pieniądze z Polski do Anglii?Zdecydowana większość osób deklaruje, że ich priorytetami są przede wszystkim: niska cena, oszczędność czasu i prostota wykonania przelewu.

Z myślą o takich osobach stworzono platformy online, aby zaproponować zdecydowanie lepszą ofertę. Gwarantują one korzystny kurs wymiany walut, który odpowiada cenom rynkowym. Cała suma takiego działania jest zawarta w marży, stąd nie ma żadnych opłat za przelew. Tajemnicą tej operacji jest wykorzystywanie przelewów krajowych ELIXIR. Jest to możliwe dzięki podjęciu współpracy z bankami w Polsce, jak i w Anglii, gdzie platformy mają założone konta bankowe.

Wykonując przelew musisz tylko przesłać środki na polski numer konta bankowego danej platformy. Następnie dana firma przesyła pieniądze z lokalnego konta brytyjskiego do Twojego zleceniobiorcy. Za pomocą dwóch przelewów krajowych, zamiast jednego zagranicznego oszczędzasz cenny czas i swoje pieniądze. Jeżeli chcesz skorzystać z korzystniejszej oferty i zasięgnąć więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Klik-24.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.