Ile kosztuje przelew do Anglii? Witryny porównawcze takie jak nasza przedstawiają w prosty sposób zestawienie opłat. Dzisiaj omówimy koszty transakcji wykonanej w banku. Przelewy SWIFT często zniechęcają nas do korzystania z usług tradycyjnej bankowości. Na negatywną ocenę sektora bankowego wpływają przede wszystkim cena i czas realizacji przelewów. Po przeczytaniu dzisiejszego artykułu możemy zagwarantować Ci dwie rzeczy. Przede wszystkim, zlecanie przelewu walutowego przestanie być dla Ciebie koszmarem. Ponad to, dowiesz się, jak zrobić to szybciej i taniej.

Spis treści

Dlaczego przelew do Anglii w banku jest taki drogi?

Międzynarodowy system przekazów pieniężnych SWIFT powstał w latach 70. Od tamtego czasu w sektorze finansów globalnych niestety niewiele się zmieniło. Transfer środków odbywa się zazwyczaj przy udziale tzw. banków korespondujących (pośredniczących w transakcji). Z uwagi na to, że nie wszystkie banki współpracują ze sobą, czasem muszą korzystać z pomocy innych banków. Co sprawia, że koszty wymiany środków w walucie rozliczeniowej rosną, a czas przelewu jest koszmarnie długi. Przypomina to lot z Polski do Wielkiej Brytanii z przesiadką w Berlinie. W tym przypadku Berlin łączy te dwa kierunki i pełni funkcję korespondenta.

Na moment, w którym wysłane przez nas pieniądze zaksięgują się na rachunku odbiorcy będziemy musieli poczekać często aż do 3 dni roboczych. Oczywiście pod warunkiem, że w międzyczasie nasz przelew nie trafi na tzw. bank holiday lub inny dzień wolny od pracy. Koszt przelewu SWIFT za pośrednictwem tradycyjnego serwisu bankowego to min. 35 zł za samo jego zlecenie, nie wspominając już o dodatkowych prowizjach i opłatach.

Darmowe ogłoszenia w UK

Kantor internetowy vs bank. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić na przelewach do Anglii?

Jeżeli już kiedyś zdarzyło Ci się zlecać przelew z konta złotówkowego na rachunek w funtach, to pewnie wiesz, na jak duże koszty musisz się przygotować. Opłaty za zlecenie przekazu za pośrednictwem swojego banku może przyprawić o zawrót głowy. Z tego powodu warto skorzystać z tańszej alternatywy. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczne, szacunkowe porównanie cennika zewnętrznych firm zajmujących się realizacją przelewów z Polski do Anglii. Zestawiliśmy opłaty z ofertą przelewu SWIFT, który możesz zlecić korzystając z usług swojego banku. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić!

KryteriumKantor internetowyBankowy serwis transakcyjny
Koszt przelewunawet za 0zł!tradycyjny przelew
SWIFT od 0,5% do 2,5% wartości przekazu w zależności od cennika banku (min. 35 zł, jednak nie więcej niż 300zł)
Czas realizacjiod 1 do 48 godzinD+3, do 3 dni roboczych od daty nadania przelewu
Kurs funtazbliżony do średniego kursu NBPczęsto nawet o 0,30 gr niższy niż w przypadku kursu NBP
Dodatkowe opłaty
i prowizje
brak dodatkowych opłatopłaty banków pośredniczących/opłata za zagraniczne przelewy przychodzące około 15 GBP lub 80 PLN
Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Ile w praktyce kosztuje przelew do Anglii?

Aby jeszcze lepiej zobrazować Ci koszty przekazów międzynarodowych spróbujmy dokonać szczegółowej kalkulacji w oparciu o przelew o wartości 2000,00 PLN w oparciu o kurs, który wynosi 5,12 zł.

  1. Zacznijmy od kosztów przelewu. Kwotę 2000 PLN pomniejszamy o opłatę za realizację przelewu SWIFT w wysokości 35 zł co daje nam 1965,00 zł.
  2. W kantorze w moim banku kurs funta to dzisiaj 5,33zł (co daje aż 0,21 gr straty na każdym funcie). W związku z tym kwotę 1965,00 zł dzielimy przez 5,33 i do dyspozycji mamy 368,67 GBP.
  3. Całości transakcji dopełnijmy prowizją za udział banków pośredniczących lub zagraniczne przelewy przychodzące. W wariancie optymistycznym 368,67 GBP- 15 GBP = 353,67 GBP.
  4. Gdybyśmy wymienili wspomniane na początku 2000 PLN po średnim kursie bez dodatkowych opłat, na koncie odbiorcy znalazłoby się 390,63 GBP.
  5. Pamiętaj! W efekcie, korzystając z tradycyjnych przelewów SWIFT na transakcji tracimy aż 40 funtów przy przelewie 2000 PLN.

Jak już na pewno udało Ci się zauważyć, cennik usług bankowych pozostawia niestety wiele do życzenia jeżeli chodzi o interesy klienta. Zlecając cykliczne, comiesięczne transfery pomiędzy polskim a brytyjskim rachunkiem w ciągu roku moglibyśmy z powodzeniem zaoszczędzić pieniądze na wakacje w 5- cio gwiazdkowym hotelu. Jeżeli masz chwilę, zachęcamy Cię do zapoznania się naszym rankingiem, w którym znajdziesz oferty wiodących firm, które zajmują się przesyłanie pieniędzy z Polski do Anglii. Nie zwlekaj i już dziś zacznij wysyłać przelewy tanio i nowocześnie!

W dobie otwartych granic i wyjazdów do obcych krajów w celach zarobkowych, przelewy międzynarodowe z Anglii do Polski zyskały dużą popularność. Ludzie korzystają z nich, aby wysyłać pieniądze swoim rodzinom czy też aby opłacać rachunki i faktury firmom działającym na terenie naszego kraju. Niezależnie od rodzaju i celu wykonywania przelewu, każdy ma do dyspozycji kilka metod płatności.

Pieniądze można przelewać korzystając z angielskiego konta bankowego. Jest to wówczas przelew międzynarodowy. Możliwe są też wpłaty gotówkowe w bankach albo na poczcie. Istnieją też specjalne firmy, które oferują szybkie i tanie przelewy z Anglii do Polski z pominięciem wpłat międzynarodowych. Ich oferty cieszą się coraz większą popularnością ze względu na liczne zalety. Poniżej można znaleźć więcej informacji na temat takich serwisów.

Możliwość wykonywania niedrogich przelewów do Anglii

Jakie są najważniejsze powody, dla których Polacy mieszkający w Zjednoczonym Królestwie sięgają po oferty takich firm? Przede wszystkim, ceny ich usług są znacznie niższe w porównaniu z wpłatami gotówkowymi na poczcie czy też tradycyjnymi przelewami. W przypadku takich wpłat należy liczyć się z dodatkowymi kosztami przewalutowania czy też opłatami naliczanymi przez banki pośredniczące w transakcji. Kwoty międzynarodowych przelewów bankowych sięgają rzędu od kilku do kilkudziesięciu złotych. Alternatywą są serwisy specjalizujące się w szybkich przekazach do Anglii. Te najbardziej rekomendowane obierają małą prowizję na poziomie od jednego do maksymalnie kilku złotych. Opcja ta jest bardzo opłacalna szczególnie w przypadku dokonywania regularnych przelewów.

Krótki czas oczekiwania na przeprowadzenie transakcji

Kolejną bardzo ważną cechą firm, które specjalizują się w realizacji przelewów międzynarodowych do Anglii jest fakt, że czas trwania takiej transakcji jest niezwykle krótki. Standardowy przelew międzynarodowy dociera do odbiorcy nawet po kilku dniach. Wszystko zależy od banków, czasu realizacji przelewu, obecności banków pośredniczących oraz wielu innych czynników. Wspomniane wyżej serwisy działają jednak w oparciu o przelewy krajowe. Innymi słowy klient dokonuje wpłaty ze swojego polskiego konta na polskie konto firmy. Może również zapłacić kartą debetową lub kredytową jeżeli dany usługodawca daje taką możliwość. Następnie firma robi przelew ze swojego angielskiego konta na rachunek docelowy. Czas trwania takiej transakcji jest krótki, zazwyczaj nie trwa dłużej jak dwa dni robocze. Dodatkowymi zaletami jest bardzo niski koszt transakcji ze względu na korzystny kurs wymiany funta oraz brak banków pośredniczących.

Gdzie szukać najlepszych firm

Jeśli chodzi o przelewy do Anglii ranking internetowy jest idealnym miejscem, w którym można przeprowadzić poszukiwania. W sieci dostępnych jest wiele praktycznych i na bieżąco aktualizowanych porównywarek. Umożliwiają one szybkie i bezproblemowe sprawdzenie wielu ofert w jednym miejscu. Nie trzeba więc samodzielnie odwiedzać pojedynczych stron poszczególnych firm i tracić na to wiele czasu. Dobre rankingi umożliwiają porównywanie ofert pod względem ceny czy też czasu realizacji transakcji. Dodatkowo można znaleźć oceny i opinie klientów, którzy już skorzystali z usług konkretnych serwisów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.