Realizując przelew z Polski do Anglii często zadajemy sobie pytanie: co jest potrzebne? Przede wszystkim kwota oraz dane adresata przelewu. Ważne jest, aby wprowadzić dane dokładnie. W przypadku pomyłki, należne środki mogą wpłynąć później, bądź zostaną zwrócone nadawcy przelewu. Ponadto warto w tej sytuacji pamiętać o innych kwestiach. Mianowicie choćby o takich jak: numer IBAN czy kod SWIFT. Ich nazewnictwo może na początku sprawić małe kłopoty, ale z naszą pomocą na pewno wszystko zrozumiecie. Zapraszam serdecznie do dzisiejszej lektury!

Spis treści

Co będzie potrzebne wysyłając przelew z Polski do Anglii?

Chcąc zlecić przelew z Polski do Anglii, z pewnością zadajemy sobie pytanie: co będzie do tego potrzebne? Obowiązkowo musimy określić wartość przelewu i poprawnie wprowadzić dane naszego odbiorcy. Transfery międzynarodowe w tej kwestii są bowiem bardziej skomplikowane, aniżeli przelewy lokalne, zwłaszcza w bankach. Istotne jest również, aby przed wykonaniem przelewu prawidłowo wpisać numer rachunku IBAN, a także wiedzieć, jaki jest kod SWIFT banku.

Darmowe ogłoszenia w UK

Jakie dane będą niezbędne i dlaczego są one takie ważne w przelewach do Anglii z Polski?

Najważniejszą informacją, jaką musimy tutaj podać jest kwota przelewu. Nie powinno wydawać się to zbytnio skomplikowane, podajemy kwotę i sprawa wydaje się załatwiona. Jednakże trzeba pamiętać o konieczności przewalutowania złotówek na funty. Jak również o przeliczeniu, ile faktycznie pieniędzy ma otrzymać adresat przelewu. Każdego dnia kursy walut zmieniają się, w zależności od aktualnej sytuacji na giełdzie walut. Banki i inne instytucje płatnicze proponują swoje kursy. Jak wiadomo oferta banków znacznie odbiega od cen rynkowych, niestety z niekorzyścią dla klienta. Tak więc, warto przyjrzeć się alternatywnym propozycjom firm specjalizujących się w tym zakresie.

Jeśli chodzi o drugą, istotną część informacji, jakie musimy zawrzeć, są to dane adresata. Mianowicie: imię i nazwisko albo pełna nazwa firmy odbiorcy, jeśli wysyłamy pieniądze na konto firmowe. Ponadto, w szczególności banki mogą wymagać przedstawienia adresu, a przynajmniej kodu pocztowego. Należy pamiętać, iż przelewy wykonywane za granicę mają zdecydowanie bardziej sztywne zasady aniżeli przelewy wewnątrz kraju. Przelewając środki z polskiego rachunku na polskie konto bankowe najczęściej sprawdzamy jedynie, czy numer konta jest właściwy. Reszta danych niespecjalnie nas interesuje, bo wpłata i tak dotrze, jak numer jest prawidłowy.

Inaczej jednak sytuacja wygląda w przypadku realizowania zagranicznych przelewów z Polski do Anglii. W tym miejscu trzeba nadmienić, że banki realizują międzynarodowe transakcje w oparciu o metodę przelewów SWIFT. W tym systemie wprowadzone dane muszą być identyczne z tymi, jakie beneficjent ma w swoim banku. Konsekwencją wpisania błędnych informacji może być kontakt banku do nadawcy przelewu dotyczący weryfikacji transakcji. Spowoduje to niemałe opóźnienia w dostarczeniu pieniędzy. Co gorsza, bank może nawet odrzucić naszą transakcję.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Numer IBAN – co to jest?

Wykonując przekaz pieniężny z Polski do Anglii na pewno będziesz potrzebował numeru IBAN. A co to takiego? Jest to międzynarodowy numer każdego konta bankowego na świecie. Polskie rachunki bankowe nie są skomplikowane i posiadają 28 znaków. Zaczynają się od umownego skrótu „PL” i numeru rachunku. Niestety na Wyspach Brytyjskich nie jest to już takie proste jak w naszym kraju. W Anglii numer IBAN jest alfanumeryczny, co oznacza, że nie wystarczy dodać skrótu „GB” przed numerem rachunku. Pomocnym narzędziem są tzw. „internetowe generatory”, gdzie wprowadzając sort code oraz account number, dostaniemy gotowy numer konta IBAN. Jest to przydatne, żeby zweryfikować format rachunku ale nie gwarantuje jego poprawności w 100%.

Natomiast chcąc dokonać przelew, najpewniejszym rozwiązaniem jest uzyskanie go za pośrednictwem naszego banku. Możemy to zrobić logując się w bankowości internetowej lub sprawdzić na naszym wyciągu bankowym. Wpisując niewłaściwy IBAN sprawimy, że proces realizacji usługi znacznie się wydłuży lub w ogóle nie dojdzie do skutku. Wówczas bank zwróci nam należne środki, lecz będą one uszczuplone o koszty, jakie naliczy sobie za realizację zwrotu przelewu.

Czym jest kod SWIFT?

Myśląc o dokonaniu płatności międzynarodowej, trzeba dysponować także kodem SWIFT, który zwany jest również kodem BIC. W Polsce jednak używa się częściej nazwy tej pierwszej nazwy. Czym więc jest SWIFT? Jest to kod identyfikujący konkretny bank adresata przelewu. Zwykle tworzy go 8 znaków (zarówno cyfry i litery). Może też mieć do 11 znaków, kiedy podawany jest dokładny oddział banku. Kody SWIFT można bezproblemowo uzyskać na stronach internetowych danych banków.

Dlaczego warto wybrać inne prostsze rozwiązanie?

Osobom, które często wykonują przelewy do Wielkiej Brytanii polecamy skorzystanie z platformy wymiany walut klik-24.com. Wybierając tę firmę, już na początku jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji. Dlatego, że obowiązujący kurs wymiany widzimy od razu po wejściu na stronę. Kalkulator walutowy pozwoli nam przeliczyć wartość w PLN, na kwotę, jaką otrzyma nasz beneficjent w GBP. Dzięki temu nadawca nie musi kalkulować, ile złotówek ma wysłać, aby jego odbiorca otrzymał tyle funtów, ile trzeba.

System działania Klik-24 funkcjonuje na zasadzie przelewów lokalnych ELIXIR. Dzięki czemu klienci mogą zaoszczędzić swoje pieniądze, unikając kosztownego przewalutowania w banku. Całość kosztów operacji zawiera się w marży kursu wymiany. Dodajmy też, że w tym serwisie przelewy są zawsze darmowe, przy wybraniu opcji standard! W zestawieniu z bankami, gdzie kursy wymiany są bardzo niekorzystne, to jeszcze dodać należy możliwe ukryte opłaty. Wybierając Klik-24 dodatkowo zyskuje się na czasie, ponieważ czas trwania realizacji wynosi od 1 do 2 dni roboczych. W porównaniu z bankami ta sama usługa trwa nawet do 3 dni i jest poprzedzona wieloma formalnościami. Tak więc, dzięki takiemu rozwiązaniu można najtaniej przesłać pieniądze z Polski do Anglii. Jest to szybki, tani i bezpieczny sposób.

Co jest niezbędne wysyłając przelew z Polski do Anglii w Klik-24?

Zlecając płatność w Klik-24 klienci muszą podać jedynie standardowo: numer sort code oraz account number odbiorcy ich przelewu. Jedynie na etapie rejestracji potrzebny może się okazać skan dokumentu stwierdzającego tożsamość, jest to niezbędne, aby realizować płatności na wyższe sumy pieniężne. Mianowicie bez przesłania skanu dokumentu przez klienta, obowiązuje limit określający wysokość przelewu. Wynosi on 1000 EUR na miesiąc, bądź równowartość tej kwoty w innej walucie. Rejestracja na tej platformie jest oczywiście bezpłatna. Jeśli chcą Państwo w pełni cieszyć się możliwością wykonywania przelewów bez limitu, poprosimy wówczas o skan wymaganych dokumentów. Po ich otrzymaniu nastąpi pełna aktywacja konta klienta.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.