Jak tanio przelać pieniądze online do Wielkiej Brytanii? Odpowiedź na to pytanie dalej dręczy wiele osób. W szczególności tych, których bliscy przebywają w Anglii. Rynek finansowy cały czas rozwija się dość dynamicznie, więc nic dziwnego, że nie wszyscy są na bieżąco jeśli chodzi o innowacyjne oferty, które się pojawiają. Obecnie tanie przelewy Polska – Anglia to nic nadzwyczajnego. W Internecie pojawia się coraz wiecej ciekawych propozycji w tym zakresie. W poniższym artykule przybliżone zostaną współczesne metody na opłacalne transakcje. Gdzie je realizować, aby nie przepłacać? Zapoznaj się z tym artykułem i dowiedz się, jak oszczędzać na transferach.

Spis treści

Jak tanio przelać pieniądze online do Wielkiej Brytanii?

Jak tanio przelać pieniądze online do Wielkiej Brytanii? Zacznijmy od tego, że teraz praktycznie każdy z nas ma dostęp do Internetu i to właśnie za jego pośrednictwem załatwiamy wiele spraw. Jest to po prostu dużo wygodniejsze i szybsze. Branża finansowa również coraz prężniej funkcjonuje w sieci. W ostatnim czasie pojawiło się wiele rozwiązań na zlecanie przekazów finansowych, co sprawiło, że większość ludzi nie korzysta już z usług jakie oferują banki. Jak tanio i szybko przesłać pieniądze do Anglii? Jest to dużo prostsze niż myślisz!

Darmowe ogłoszenia w UK

Usługi w branży FinTech

Rozbudowany pakiet usług w branży FinTech zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy decydują się na zlecanie przelewów przy pomocy serwisów internetowych. Każdy, kto choć raz przesyłał pieniądze do Wielkiej Brytanii przez bank, wie z jak dużymi kosztami to się wiąże. Po pierwsze pobierają one bardzo wysokie prowizje za zrealizowanie usługi, a do tego dochodzi niekorzystny kurs wymiany walut. Zdarza się, że w finalizacji transakcji uczestniczy też bank korespondent, który może zarządzać prowizji od wykonanego transferu. Wszystko to sprawia, że cena, którą musimy zapłacić za wysłanie pieniędzy do Anglii jest dużo większa niż przypuszczaliśmy. Dodatkowo czas, w jakim wykonana zostaje taka operacja finansowa przez banki pozostawiają wiele do życzenia. W odpowiedzi na coraz większe oczekiwania i zapotrzebowanie klientów, w branży finansowej pojawiły się firmy online, które znacznie usprawniają międzynarodowe przekazy finansowe sprawiając, że są one swobodne i bezproblemowe.

Opłaty za przelew zrealizowany w banku

Za samo zrealizowanie transakcji w banku zapłacimy min. 50 zł. To jednak nie koniec kosztów jakie poniesiemy. Warto mieć na uwadze, że opłata wzrasta wraz z kwotą przekazu. Im większą sumę pieniędzy chcemy przesłać, tym wiecej trzeba będzie zapłacić. Tradycyjne instytucje bankowe wykonują transfery pieniężne do UK za pomocą systemu SWIFT, który jest dość kosztowny. Dodatkowo wymieniają pieniądze po bardzo niekorzystnym dla klienta kursie. Spready walutowe są w tych instytucjach naprawde bardzo wysokie. Może sie więc okazać, że nasz odbiorca otrzyma znacznie mniejszą kwotę na konto, niż się początkowo spodziewaliśmy. Nikt z nas nie lubi takich nieprzyjemnych niespodzianek. Kursy wymiany walut, jakie proponują swoim użytkownikom banki mogą różnić się o nawet 10% od średniego rynkowego kursu. Korzystają one przy tym z marży, jaka wynika z tej różnicy. Kolejny wydatek, jaki nas czeka to prowizja jaką może pobrać bank pośredniczący, który również uczestniczy w realizacji naszego przelewu. Sprowadza się do tego, że przekaz pieniężny do Wielkiej Brytanii może nas kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Dlatego chcąc zaoszczędzić na przelewach transferach powinniśmy poważnie zastanowić się nad tym, czy aby na pewno chcemy zlecać przelew w banku, ponieważ możemy stracić nie tylko czas ale i przede wszystkim pieniądze.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Innowacyjne rozwiązania na tanie przelewy

W dzisiejszych czasach ludzie coraz swobodniej poruszają się po świecie, często zamieszkując granice innego państwa. Równie swobodnie co my, chcielibyśmy aby przemieszczały się nasze pieniądze. Bliscy wielu z nas wyemigorwali, a my potrzebujemy czasem przesłać do nich pieniądze. Rynek międzykrajowych transakcji znacznie rozwinął się w ciągu ostatnich kilku lat. Jeśli skorzystamy z ofert, które możemy znaleźć w Internecie przekonamy się, że obecnie przesłanie pieniędzy do kogoś, kto przebywa w Wielkiej Brytanii zajmie nam dosłownie kilka minut i nie musimy nawet wychodzić z domu, aby tego dokonać. Dodatkowo nie musi wiązać się to z dużymi kosztami i długim czasem realizacji.

Najlepsza oferta przekazów pieniężnych Polska - Anglia

Najlepsza oferta przekazów pieniężnych Polska – Anglia

Na rynku finansowym jest coraz więcej firm, które specjalizują się w przekazach pieniężnych Polska – Anglia. Najczęściej, aby skorzystać z ich usług wystarczy zalogować się na ich stronie internetowej i założyć bezpłatne konto. Całość rejestracji jest bardzo prosta do wykonania i zajmuje kilka minut. Zastanawiasz się, czy to aby na pewno bezpieczne? Oczywiście, że tak! Instytucje finansowe, które prowadzą swoją działalność online muszą posiadać niezbędne certyfikaty, a dodatkowo muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa, jakie narzucają im organy nadzorcze takie jak KNF lub FCA. Korzystając z usług internetowych oszczędzasz czas oraz pieniądze. Czas realizacji transakcji to maksymalnie 2 dni robocze, a koszty są zdecydowanie niższe. Dodatkowo w finalizacji transferu nie biorą udziału inni pośrednicy, a wymiana walut odbywa się po aktualnym kursie. Dzięki temu, że firmy te korzystają z najnowszych technologii cyfrowych przelewy z Polski do Anglii są mniej pracochłonne, w rezultacie mniej kosztowne. Dodatkowo firmy działające w internecie nie muszą obawiać się wielu opłat, jakie niesie za sobą prowadzenie działalności stacjonarnie.

Zastanawiasz się, która firma specjalizująca się w przelewach zagranicznych jest najlepsza? Platform, z których usług możemy skorzystać jest naprawdę wiele, dlatego ranking firm realizujących przekazy Polska – UK powinien zdecydowanie ułatwić Ci wybór.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.