Ile kosztuje przelew z Polski do Anglii? To pytanie nadal dręczy wielu użytkowników, których bliscy mieszkają w tym kraju. Zarówno koszt transferu, jak i czas jego realizacji jest kluczowym aspektem, jeśli chodzi o transakcje zagraniczne. Każdy chce wykonać taką usługę jak najtaniej, korzystając z opłacalnego przelicznika wymiany walut. Jaka jest zatem najlepsza oferta na przesyłanie pieniędzy do Wielkiej Brytanii? Czy istnieje szansa, aby wysłać środki za 0 zł i nie przejmować się długim czasem realizacji transakcji? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Spis treści

Ile kosztuje przelew z Polski do Anglii?

Ile kosztuje przelew z Polski do Anglii? Zarówno koszt, jak i czas realizacji przelewu uzależniony jest od metody jaką posłużymy się w celu dokonania transakcji. Operacja finansowa do Anglii może być mniej, jak i bardziej kosztowna. Od czego to zależy? Największy wpływ na koszt oraz czas realizacji przelewu ma pośrednik, u którego zdecydujemy się zlecić przelew. Musimy mieć świadomość, że cena zlecenia transferu do Anglii wiąże się z poniesieniem nadprogramowych opłat. Na cały koszt przelewu składają się następujące elementy:

  • cena zlecenia przelewu,
  • kurs wymiany PLN/GBP,
  • dodatkowe prowizje,
  • rodzaje przelewów,
  • tryb księgowania wpłaty.

Czy istnieją opcje, dzięki którym można ograniczyć koszty do minimum? Na co należy zwrócić uwagę i czym się kierować wybierając metodę przekazu pieniężnego? Te pytania nieustannie pojawiają się w głowach osób, którym zależy na swobodnym i systematycznym przesyłaniu pieniędzy do UK. Niezależnie od tego, jakie mają zobowiązania finansowe. Każdemu zależy na tym, aby zlecony przelew był przede wszystkim opłacalny oraz szybko zrealizowany.

Darmowe ogłoszenia w UK

Jak wykonać przelew z Polski do Anglii?

Zacznijmy od początku, czyli jakie mamy dostępne metody, aby przesłać pieniądze z Polski do Anglii? Najczęściej osoby, które po raz pierwszy chcą zrealizować przelew zagraniczny wychodzą z założenia, że najpewniejszą i najbezpieczniejszą opcją jest przelew zlecony za pośrednictwem banku. Niewiele osób ma jednak świadomość, że bez względu na to, czy będziemy zlecać przelewy regularnie czy też okazjonalnie, dookoła mamy inne alternatywy, a przelewy bankowe odchodzą w niepamięć. Nieustająco rozwijająca się branża finansowa dostarcza użytkownikom wiele innowacyjnych rozwiązań na tanie i szybkie przelewy międzynarodowe. Wśród dostępnych współcześnie opcji przekazów pieniężnych możemy wyróżnić:

Czy opłaca się zlecać przelew do Anglii przez bank?

Przelewy zlecane przez bank to najbardziej tradycyjne i standardowe rozwiązanie, ale czy korzystne? Jeśli ktoś nam bliski przebywa na emigracji i potrzebuje naszego wsparcia finansowego, a my zdecydujemy się przesłać mu pieniądze poprzez bank musimy liczyć się z tym, że niestety będziemy stratni finansowo. Z czego to wynika? W przypadku przekazów do Anglii przez bank mamy do czynienia z transakcją międzynarodową SWIFT. Wiążą się z nią dodatkowe opłaty, wahające się od 20 zł do nawet 250 zł w przypadku przelewu standardowego. Dodatkowo dochodzi nam niekorzystny kurs wymiany walut, co powoduje że jesteśmy dodatkowo stratni finansowo. Na tym niestety nie koniec, jeśli chodzi o dodatkowe opłaty. Należy tutaj wspomnieć o prowizji, jaką pobierają banki pośredniczące w realizacji zleconego przelewu. Jedynym plusem, jakiego możemy dopatrzeć się w działalności banków jest bezproblemowe zlecenie przelewu przez nasz rachunek. Niestety, ale rozpatrując inne składowe można dojść do wniosku, że zlecenie przekazu za pośrednictwem banku niesie za sobą dość spore ukryte koszty transakcji. Do najważniejszych z nich możemy zaliczyć niekorzystny kurs wymiany walut oraz wysoką prowizję.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

SWIFT – co to takiego?

Przy pomocy systemu SWIFT możemy zlecać przelewy do każdego państwa na świecie i w każdej walucie. Jednak cena, jaką ponosimy za tego typu udogodnienia jest wysoka. Niekorzystny jest też fakt, że cena przelewu typu SWIFT nie jest stała i różni się, w zależności od tabeli opłat. Najczęściej stawka wyrażana jest w formie prowizji procentowej od ogólnej kwoty przelewu. Aby zlecić transakcje w systemie SWIFT musimy posiadać numer konta IBAN oraz kod BIC (SWIFT). W systemie SWIFT mamy 3 opcje kosztowe płatności:

  • OUR – ogół kosztów ponosi zleceniodawca przelewu,
  • SHA – cena podzielona jest pomiędzy nadawcę, a odbiorcę,
  • BEN – łączny koszt i prowizja jest po stronie zleceniobiorcy.

Jak wynika z powyższych, międzynarodowa usługa bankowa SWIFT jest najpopularniejszą opcją, ale także najmniej opłacalną.

Opcje internetowe lepsze od tradycyjnych
Hand holding drawing virtual lightbulb with brain on bokeh background for creative and smart thinking idea concep

Opcje online lepsze od tradycyjnych?

Współcześnie Internet stał się miejscem, gdzie możemy znaleźć wiele ciekawych alternatyw. Dotyczy to również branży finansowej. W sferze online swoje usługi świadczą banki, kantory a także firmy specjalizujące się w przelewach międzynarodowych. Usługi świadczone w Internecie są tańsze od usług, które oferują instytucje i firmy działające stacjonarnie. Wynika to chociażby z tego, że prowadząc działalność online nie trzeba martwić kosztami, na które składa się cała obsługi placówki. To sprawia że możemy otrzymać lepsze stawki cenowe, a co za tym idzie większe oszczęności.

Specjalne platformy online

Obecnie na rynku finansowym funkcjonują różne firmy internetowe, które specjalizują się w szybkich i tanich międzynarodowych przekazach pieniężnych. Działają one w oparciu o nowoczesny system, który opiera się na dwóch przelewach krajowych, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze klientów. W przypadku jednego przelewu międzynarodowego, z jakim mamy do czynienia w banku ponosimy dodatkowe opłaty, dlatego rozwiązanie jakie proponują nam instytucje online jest znacznie korzystniejsze. Dodatkowym atutem jest szybki czas realizacji transakcji: max 2 dni robocze. Dużym udogodnieniem jest również to, że bardzo często możemy sprawdzić aktualny kurs wymiany walut na stronach internetowych poszczególnych firm, co daje nam gwarancję że wymienimy walutę korzystnie.

Jak przesłać pieniądze szybko i tanio?

Podsumowując, najwygodniejszą oraz najkorzystniejszą ofertą jeśli chodzi o przelewy do Anglii mogą pochwalić się firmy wykonujące przelewy online. Liderem wśród tego typu instytucji jest firma Klik-24, gdzie swój przelew zrealizujesz szybko, bezpiecznie i tanio! Dlaczego firma Klik-24? Dlatego, że doskonale rozumiemy oczekiwania klientów i dokładamy wszelkich starań, aby każdy z naszych klientów był w 100% zadowolony z wykonanej transakcji. W naszej ofercie można znaleźć szereg innowacyjnych i korzystnych rozwiązań. Realizujemy przelewy w trybie standard oraz express. Przelewy standardowe są przez nas wykonywane za darmo i znajdują się na koncie odbiorcy w czasie 2 dni roboczych. Wybierając opcję express możesz mieć pewność, że pieniądze dotrą na wskazane przez Ciebie konto w maksymalnie 1 dzień roboczy, a koszt tej opcji to tylko 9,99 zł. Aby zostać kolejnym zadowolonym klientem Klik-24 i cieszyć się korzystnymi oraz szybkimi przelewami należy założyć bezpłatne konto na naszej stronie internetowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.