Wiesz, jak najlepiej przesłać pieniądze z Polski do UK? Jeśli nie, to ten artykuł dostarczy Ci niezbędnych informacji i porad, które pomogą Ci podjąć odpowiednią decyzję i wybrać najlepszą opcję dostępną na rynku. Bez względu na powód takiego przekazu, dobrze, aby był on dla Ciebie jak najtańszy i najszybszy. Czy tak się da? Sprawdź sam!

Spis treści

Jak najlepiej przesłać pieniądze z Polski do UK

Skoro tutaj trafiłeś to znaczy, że zastanawiasz się jak najlepiej przesłać pieniądze z Polski do UK. Możemy od razu powiedzieć, że możliwości transferu środków jest wiele. Jednak ważne, aby znaleźć odpowiedni dla siebie. Czym się kierować w wyborze tego idealnego? To zależy od indywidualnych preferencji. Czyli, czy chcemy, aby przelew był jak najtańszy, najszybszy czy bezpieczny, dlatego też, żeby się tego dowiedzieć, często sięgamy po oceny klientów. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo możemy zasięgnąć opinii innych osób w Internecie. Specjalne platformy, jak np. Trustpilot, jeszcze bardziej nam to ułatwiają. Bardzo przydatne jest to właśnie w przypadku firm specjalizujących się w przelewach online. Ale o tym zaraz. A więc, jak wysłać pieniądze z naszego kraju na Wyspy Brytyjskie?

Kilka sposobów

Najbardziej popularną i bezpieczną metodą przekazu pieniędzy jest tradycyjny przelew bankowy. Jednak jest on jednocześnie najdroższy, jak także – w przypadku usługi międzynarodowej – wcale nie taki szybki. Idąc dalej, możemy skorzystać także z usług wybranego agenta, przez którego przekażemy gotówkę. Co prawda pieniądze mogą dotrzeć do odbiorcy w kilkanaście minut. Jednak czas jaki przeznaczymy na to wcześniej, łącznie z udaniem się do placówki, nie jest wart zachodu. Poza tym, mamy do wyboru jeszcze kantory internetowe. Mimo korzystnej wymiany walut, za samą transakcję poniesiemy podobną opłatę jak w banku. Natomiast wygodną opcją jest portfel cyfrowy, jak np. PayPal. Ale niestety w jego przypadku też trzeba się liczyć z niekorzystnym kursem oraz wysoką opłatą za usługę (nawet 10% wartości przelewu).

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Dobra metoda

Mimo wielu wad wyżej wspomnianych metod, znamy taką opcję, która je wszystkie niweluje. Według nas, najlepszym sposobem przesyłania pieniędzy z Polski do UK są firmy specjalizujące się w przelewach online. Sprawdzone serwisy transferowe zapewniają dużo lepsze warunki dla klientów korzystających z usług międzynarodowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółów, zachęcamy do przeczytania dalszej części artykułu.

Bezpieczne przesyłanie pieniędzy z Polski do UK szybko i tanio

Wymieniliśmy najważniejsze sposoby przesyłania pieniędzy z Polski do UK. Teraz skupmy się na najlepszym z nich. Czyli przedstawimy więcej informacji o operatorach przekazów pieniężnych. Dlaczego są warci uwagi i czym wyróżniają się wśród innych pośredników? Przede wszystkim, górują oni pod względem konkurencyjnych opłat i czasu realizacji przekazu. Co konkretnie oferują nam platformy walutowe:

  • komfortowe przelewy online z własnego urządzenia (laptop, smartfon) z każdego miejsca,
  • usługi międzynarodowe na wysokim poziomie, czyli nasze pieniądze są bezpieczne jak w banku,
  • szybka realizacja przekazu (pieniądze u odbiorcy już w ciągu 1-2 dni roboczych),
  • brak zbędnych opłat (darmowy standardowy przelew, niskie koszty za opcję ekspresową),
  • atrakcyjne kursy wymiany walut.

Ranking

Jeśli o serwisach transferowych mowa, to dobry moment, aby przedstawić Wam konkretne firmy. Nasz ranking bazuje na takich kategoriach jak opłaty za przelew, czas realizacji oraz opinia klientów. Co za tym idzie, taki przekrój pozwala nam dokładniej poznać przyszłego pośrednika, z którego usług międzynarodowych będziemy później chcieli skorzystać.

STRONAOPŁATY (standard/express)
(przy kwocie: 5 000 zł)
CZASOCENA
Klik-240 zł/9,99 zł1-2 dni4,9/5
CurrencyFair2,50 GBP1-3 dni4,1/5
WorldRemit10 zł1-2 dni4,4/5
TransferGo4,99 zł/10,99 zł1-2 dni4,7/5
Wise30,35 zł/60,99 zł1-2 dni4,4/5
PaySend4,90 zł2 dni4,3/5

Na podstawie powyższej tabeli, możemy stwierdzić jak różnorodne są opłaty i jak rosną, gdy zależy nam na czasie i potrzebujemy przelać złotówki na konto angielskie. Jednak bezapelacyjnie, na pierwsze miejsce wychodzi firma Klik-24, która bez względu na wysyłaną kwotę, zawsze pobiera te same opłaty za transakcję. Czyli całkowicie darmowy przelew standardowy, i zaledwie 9,99 zł za express, dzięki któremu pieniądze będą już na drugi dzień na koncie odbiorcy. A ponadto, bardzo łatwo taką transakcję wykonać.

Darmowe ogłoszenia w UK

Krok po kroku

Sam zobacz, jak w prosty sposób zrobić przelew na pośrednictwem serwisu transferowego:

  • Rejestrujemy się na stronie internetowej pośrednika, a następnie logujemy się na nowo utworzone konto.
  • Wybieramy przelew (standardowy lub ekspresowy), określamy kraj nadawcy i odbiorcy oraz wpisujemy kwotę, którą chcemy wysłać.
  • Wypełniamy wszystkie niezbędne informacje i zatwierdzamy wykonanie przelewu.

Dalsze etapy danej operacji finansowej są po stronie wybranego przez nas pośrednika. Więc jeśli dobrze wprowadziliśmy wszystkie dane, nie musimy się już niczym przejmować.

Przelew online

Łatwe przesyłanie pieniędzy z Polski do UK online

Dzięki firmie Klik-24, która zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu, łatwo prześlesz pieniądze z Polski do UK. Zarówno pod względem opłat za transakcję, jak i czasu realizacji przelewu, Klik-24 gwarantuje atrakcyjne usługi w porównaniu do pozostałych wymienionych serwisów transferowych. Ponadto zapewnia również konkurencyjny kurs wymiany walut. Wygodnie, bez wychodzenia z domu i stania w kolejce, zlecisz transfer środków, korzystając z nowoczesnej i intuicyjnej platformy. Strona internetowa pośrednika jest w pełni bezpieczna. A to za sprawą odpowiednich zabezpieczeń, jakimi są szyfrowane połączenia SSL. A co za tym idzie, zarówno pieniądze klientów, jak i ich dane osobowe są całkowicie chronione przed ewentualnymi niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie.

Na koniec

Firma Klik-24 dla uwiarygodnienia swoich standardów bezpieczeństwa, które są takie same jak w banku, może pochwalić się posiadaniem urzędowych licencji. A mianowicie, licencją instytucji płatniczej wydanej przez FCA oraz Data Protection Licence, czyli licencją danych osobowych, wydaną przez ICO. Poza tym, nie tylko przelew typu Standard jest darmowy, ale także rejestracja w serwisie operatora, jak również korzystanie z panelu Klienta. A znajdziesz tam m.in. historię wszystkich wykonanych przekazów. A ponadto, po każdym zleceniu transakcji, na Twoją skrzynkę pocztową przyjdzie jej potwierdzenie. Podsumowując, wybierając tego specjalistę, nie musisz już wybierać, co jest dla Ciebie najważniejsze: niskie koszty, szybki czas czy korzystny kurs. Ponieważ Klik-24 gwarantuje to od razu. Jeśli nasz artykuł nie wyczerpał dla Ciebie tematu odnośnie przesyłania pieniędzy z Polski do UK, skontaktuj się z firmą Klik-24. Profesjonalna obsługa odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania związane z usługami międzynarodowymi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.