Przelew z Lloyds na polskie konto jest jak najbardziej możliwy. Sam proces nie jest skomplikowany, a transakcję można zlecić za pomocą strony internetowej albo aplikacji mobilnej. W Lloyds, jak w każdym brytyjskim banku jest opcja przesyłania pieniędzy zarówno na rachunek walutowy prowadzony w funtach, jak i na konto złotówkowe. Dziś wyjaśniamy krok po kroku, w jaki sposób zlecić taką transakcję i z jakimi kosztami będzie się ona wiązać.

Spis treści

Przelew z Lloyds na polskie konto

Przelew z Lloyds na polskie konto zrealizujemy pod warunkiem, że posiadamy konto w tym w banku. Jeśli planujemy dopiero założyć rachunek, w którejś z brytyjskich placówek, to Lloyds z pewnością jest opcją wartą rozważenia. To jeden z największych i najstarszych banków detalicznych w Wielkiej Brytanii, którego początki sięgają 1765 roku. W pierwszym stuleciu działalności, Lloyds świadczył usługi w zaledwie jednym biurze zlokalizowanym w mieście Birmingham. Jego znaczący rozwój rozpoczął się w drugiej połowie XIX wieku. Na przestrzeni ponad 250 lat, firma rozrosła się do ogromnych rozmiarów i dziś oddziały Lloydsa można znaleźć w prawie każdej miejscowości na Wyspach. Obecnie główna siedziba znajduje się w Londynie. Pomimo swoich lat, bank idzie z duchem czasu i dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania. Przy jego pomocy można bez problemu realizować zagraniczne transfery pieniężne w obcych walutach. Co będzie potrzebne, aby taki przelew zlecić na polskie konto?

Darmowe ogłoszenia w UK

Dane do zagranicznego przelewu

Przy transakcjach międzynarodowych, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby poprawnie wypisać wszystkie wymagane dane osoby oraz banku, do którego wysyłamy przelew. W przypadku błędów transakcja może zostać odrzucona. Potrzebne będą:

  • nazwa i adres odbiorcy (imię i nazwisko lub nazwa firmy),
  • nazwa i adres banku adresata,
  • numer IBAN konta odbiorcy przelewu,
  • kod BIC/SWIFT.

Dwa pierwsze punkty, nie powinny raczej sprawiać większych kłopotów. Natomiast warto wyjaśnić co to jest numer IBAN oraz kod BIC. IBAN to międzynarodowy format rachunku bankowego, poprzedzony kodem kraju. W przypadku polski numer ten jest identyczny, jak zwykły numer konta. Na początku ciągu cyfr wystarczy dopisać dwuliterowy symbol naszego kraju – PL. Z kolei, kod BIC to międzynarodowy identyfikator danego banku, który składa się z 11 albo 8 znaków, umożliwiających identyfikację danej instytucji bankowej. Zazwyczaj bez problemu odnajdziemy właściwy kod na stronie wybranego banku.

Aplikacja bankowa

Jak zlecić przelew z Lloyds na polskie konto?

Dzisiejsze, nowoczesne rozwiązania banku Lloyds umożliwiają wysłanie środków pieniężnych do Polski za pomocą bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.

 Przelew przez stronę banku: Przelew w aplikacji mobilnej:
po zalogowaniu do banku wybieramy opcję „More actions” przy koncie, z którego będzie realizowany przelew,
po zalogowaniu do aplikacji klikamy w trzy kropeczki w prawym górnym rogu panelu,
klikamy w „Payments and transfers” i następnie w „Send money outside the UK”,wybieramy opcję „Send money outside the UK”,
jeśli w przeszłości wysyłaliśmy pieniądze na konto tego odbiorcy, należy wybrać „Select an international payment”, jeśli nie – klikamy „Pay someone new” i wpisujemy wymagane dane adresata,jeśli odbiorca widnieje w historii transakcji zaznaczamy „Select an international payment”, jeśli nie – „Pay someone new” i wpisujemy wymagane dane adresata,
wprowadzamy kwotę,podajemy kwotę przelewu,
klikamy w ikonę flagi, by wybrać walutę zagraniczną, w jakiej ma być zrealizowany przelew,klikamy ikonę flagi, żeby wybrać walutę zagraniczną, w jakiej ma być zrealizowany przelew,
wybieramy opcję „Continue”, żeby sprawdzić, czy dane przelewu się zgadzają, a następnie „Confirm Payment”, po to aby potwierdzić zlecenie przelewu.wybieramy opcję „Continue”, a następnie „Confirm Payment”, w celu potwierdzenia zlecania.
Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Jak zrobić przelew z Lloyds na konto w PLN, a jak na konto w GBP?

Jest to bardzo proste. Należy jedynie pamiętać, żeby przy wpisywaniu kwoty przelewu wybrać odpowiednią ikonę flagi danego państwa, która jest równoznaczna z walutą, w jakiej chcemy zrealizować przelew. W przypadku Polski, będzie to polska flaga i złoty. Bank może rozpoznać numer konta danego kraju i sam domyślnie ustawić walutę przelewu, jednak lepiej to samemu skontrolować. Tym bardziej jeśli chcemy przesłać pieniądze na konto walutowe prowadzone w GBP, wtedy koniecznie wybieramy odpowiednią walutę.

Koszty przelewu z Lloyds na polskie konto

Przesłanie pieniędzy z Lloyds Bank na polskie konto to nic trudnego, należy pamiętać jedynie, żeby zaznaczyć właściwą walutę. Przyjrzyjmy się zatem, jak wyglądają koszty zlecenia takiej transakcji? Generalnie mamy tu dwie opłaty: stałą za zlecenie przelewu oraz marżę za kurs wymiany funtów na złotówki. Sam kurs oferowany przez bank jest o około 5% niższy od średniego kursu rynkowego. Oznacza to, że w przypadku przelewu na konto złotówkowe za każdy 1 funt otrzymujemy o 5% mniej pieniędzy, czyli na każdym funcie obecnie stracilibyśmy około 27 groszy, a przy kwocie 100 funtów – około 27 złotych. Opłata ta oczywiście nie obowiązuje, jeśli wysyłamy pieniądze na konto walutowe, prowadzone w funtach. Natomiast stała stawka za zlecenie transakcji pobierana jest zawsze i za przelew do Polski wynosi 9,50 GBP. Warto zadać sobie pytanie, czy takie transfery na pewno się opłacają? Zawsze można rozejrzeć się za tańszymi alternatywami. Tanie przelewy oferuje na przykład serwis Klik-24, specjalizujący się w przelewach między Wielką Brytanią a Polską.

Przelewy z UK na polskie konto przez Klik-24

W przypadku zlecenia transakcji z Wielkiej Brytanii do Polski za pomocą platformy Klik-24 nie ma pobieranej żadnej opłaty za zlecenie przelewu standardowego. Wysokość marży za wymianę waluty, to niewiele więcej niż wynosi średni kurs rynkowy, różnica to około 1%. Jest to najbardziej uczciwy z możliwych kursów wymiany. Czas realizacji standardowej transakcji wynosi 1-2 dni robocze, czyli krócej w porównaniu z przekazem pieniężnym zleconym poprzez bank. Dodatkową usługą, którą oferuje Klik-24 jest przelew ekspresowy. W tym wypadku pieniądze na koncie odbiorcy znajdą się w przeciągu 24 godzin, w dniu roboczym. Wybierając tą opcję zapłacimy jedynie 1,99 GPB, czyli prawie 5 razy mniej niż w Lloyds,  przy czym mamy gwarancję szybkiego dostarczenia środków pieniężnych.

To już wszystko na dzisiaj w tym temacie. Jeśli chcecie być z Nami na bieżąco to polubcie naszą stronę, dzięki czemu będziecie otrzymywali informacje o aktualnościach. Będziemy Wam bardzo wdzięczni, jeśli udostępnicie ten post. Szczególnie osobom, które w Waszej ocenie mogą skorzystać na zapoznaniu się z naszym artykułem. Dziękujemy!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.