Apteka internetowa w UK to praktyczne rozwiązanie, które coraz częściej wybierają klienci w każdej grupie wiekowej. Co na to wpływa? Badania wskazują, iż większość konsumentów ceni sobie możliwość nabywania medykamentów przez Internet. Zarówno z odbiorem osobistym w naszej aptece czy też z dostawą pod nasze drzwi. Zapewne zastanawiacie się, które apteki online najlepiej wybrać? W tym celu zapraszamy Państwa do lektury niniejszego artykułu!

Spis treści

Apteka internetowa w UK – podstawowe informacje

Apteka internetowa w UK stanowi znakomitą alternatywę dla robienia zakupów w stacjonarnych brytyjskich aptekach. Wiedzą o tym także Polacy w Anglii, zarówno Ci młodsi, jak i Ci, którzy przeszli na zasłużoną emeryturę w Wielkiej Brytanii. Nasi rodacy często korzystają z tego typu innowacji, gdyż mogą one przynieść nam wiele korzyści. Główną zaletą jest na pewno ogromny komfort i wygoda zamawiania bezpośrednio z domu. Jak również oszczędność naszego cennego czasu i ciężko zarobionych pieniędzy. To ostatnie wynika stąd, że ceny w Anglii dostępne w aptekach online są każdorazowo znacznie niższe od tych stacjonarnych. Wpisując hasło „Pharmacy online UK” otrzymamy mnóstwo wyników. Z czego to wynika? Głównie ze wzrastającego poziomu konkurencji na rynku usług farmaceutycznych.

Nowe apteki powstają dosłownie jak „grzyby po deszczu”, a żeby zwiększyć swoje dochody większość z nich uruchamia także usługi internetowe. Jest to niezwykle ważne, aby unikać zbędnego wychodzenia z domu. A taką szansę daje właśnie apteka internetowa. Przekonajmy się więc, jakie są dwie najpopularniejsze apteki internetowe na Wyspach Brytyjskich. Zaprezentowane przez nas firmy działają w tej branży od wielu lat. Pozytywne opinie klientów wzmacniają dodatkowo poczucie bezpieczeństwa dokonywania zakupów lekarstw czy suplementów metodą online.

Darmowe ogłoszenia w UK

Chemist Direct – Apteka internetowa w Wielkiej Brytanii

Chemist Direct jest zdecydowanie największą apteką internetową zlokalizowaną na terenie całej Wielkiej Brytanii. Znajdziemy w niej bogaty wachlarz produktów dotyczących poprawy zarówno stanu naszego zdrowia, jak i urody. Główne kategorie sprzedawanych towarów stanowią przede wszystkim leki, witaminy, a także artykuły przeznaczone dla dzieci. Z myślą o najmłodszych pacjentach, apteka oferuje niezbędne wyposażenie dla każdych rodziców. Czyli: rozmaite typy pieluch, jak również mleko modyfikowane dla niemowląt wielu różnych firm dostępnych na rynku.

Dużym uproszczeniem w obsłudze jest opcja sortowania wyszukiwanych farmaceutyków czy innych produktów, biorąc pod uwagę konkretną chorobę lub dolegliwość. Jak doskonale wiemy, żyjemy w czasach nastawionych na rozwój oraz postęp technologiczny. Jednakże w ostatnich latach bardzo popularny stał się powrót do korzeni i popyt na produkty naturalne oraz organiczne. Z tego względu dział oferujący produkty tego typu jest w Chemist Direct mocno oblegany. Poza wyżej wspomnianą ofertą handlową, ta najpopularniejsza apteka internetowa UK proponuje swoim klientom również usługi medyczne. Należą do nich konsultacje z doświadczonym farmaceutą i lekarzem pierwszego kontaktu, czyli OnlineDoctor. Powszechnie te dodatkowe usługi nazywa się General Practice – w skrócie GP). Pozycję numer 1 w tym zestawieniu potwierdza wysoka ocena klientów, otrzymana na niezależnym portalu opiniodawczym – Trustpilot.

Pharmacy First – Apteka online w UK

Pharmacy First to kolejna apteka online w UK, która cieszy się dużym zainteresowaniem, jak i zaufaniem konsumentów. Poświadcza to w pełni znakomita opinia na portalu Trustpilot. Z pewnością cieszyć może fakt, że ilość dostępnych leków rośnie, a cena jest bardzo atrakcyjna dla klientów. Jak również bogata lista kategorii na stronie Pharmacy First. Liczne promocje cenowe i wyprzedaże produktów znajdziemy w zakładce „Offers„, dlatego warto tam często zaglądać. Apteka często udostępnia kody rabatowe na profilach społecznościowych oraz swojej stronie internetowej. W przypadku potrzeby dokonania większych zakupów, możemy otrzymać zniżkę nawet do 15% lub większy rabat kwotowy. Poza tym, ta apteka online umożliwia bezpłatne konsultacje mające na celu dobranie właściwego dla nas remedium.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Polska apteka internetowa w UK

Z doświadczenia wiemy, iż nawet spory zapas naszych nieodzownych leków czy innych środków kiedyś się skończy. Mieszkając wcześniej w Polsce, a obecnie w Anglii nie powinno nas dziwić przyzwyczajenie do stosowania polskich preparatów leczniczych. Dlaczego? Po prostu sprawdziliśmy je na własnej skórze i mamy do nich zaufanie. Czy w takiej sytuacji musimy przestawić się na angielskie leki? Na szczęście w dzisiejszych czasach nie musimy tego robić. Tak w Londynie, jak i innych największych miastach w Anglii funkcjonują bowiem polskie apteki, w których można nabyć te same produkty, co w polskich aptekach na terenie naszego kraju. Niektóre z nich nastawiają się w 100% na sprzedaż online, co znacznie ułatwia i przyspiesza proces realizacji zakupów. Można więc nabyć tutaj zarówno standardowe leki, jak i te na receptę. Będąc polską apteką online w UK, możemy zamówić tutaj również leki polskiego pochodzenia. Tak więc, jeśli przyjmowaliśmy w Polsce leki na receptę przepisane przez naszego lekarza, to tutaj również mamy możliwość ich wykupienia. Oczywiście po zrealizowaniu właściwej recepty. Asortyment Apteki Nowa w ostatnim czasie znacznie się rozszerzył. Jako najważniejsze z nich wymienić można m.in.:

 • farmaceutyki;
 • testy medyczne;
 • termometry;
 • strzykawki;
 • artykuły opatrunkowe;
 • apteczki pierwszej pomocy;
 • leki na różne stany chorobowe;
 • tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe;
 • leki i suplementy na grypę/przeziębienie;
 • specjalne środki na bóle mięśni i stawów;
 • specyfiki z bogatym zestawem witamin i minerałów;
 • leki na choroby układu krążenia (problemy z sercem i nadciśnieniem);
 • przeciwśrodki na choroby układu pokarmowego;
 • dermokosmetyki na problemy skórne;
 • lekarstwa i narzędzia przeznaczone dla diabetyków (cukrzyca).

Leki na receptę

Sporym ułatwieniem dla pacjentów jest możliwość zamawiania leków na receptę metodą online. Z myślą o potrzebach swoich konsumentów, Apteka Nowa uruchomiła taką właśnie opcję. Dzięki temu, klienci mogą realizować recepty na praktycznie wszystkie leki, jakie są obecnie dostępne na rynku. Aby skorzystać z tego rozwiązania, musimy zarejestrować swoje konto pacjenta. Zaś e-recepty od lekarza realizuje się wówczas drogą internetową.

Apteka zamówienia online

Co można zamówić w polskich aptekach przez Internet? Polskie apteki online posiadają w swojej ofercie między innymi następujące produkty:

 • produkty dla niemowląt oraz dzieci;
 • artykuły kosmetyczne i dermokosmetyczne;
 • zwykłe leki oraz te wystawiane na receptę;
 • specyfiki pomagające oczyścić organizm i schudnąć;
 • środki wzmacniające odporność organizmu;
 • akcesoria rehabilitacyjne;
 • specjalistyczne wyposażenie medyczne;
 • plastry i opatrunki;
 • herbaty i produkty ziołolecznicze;
 • żywność zdrowego przeznaczenia;
 • towary z kompleksem witamin i minerałów;
 • pozostałe suplementy diety.

Ich przeznaczenie dotyczy różnych grup wiekowych, jak i społecznych. Czyli: niemowląt, dzieci, a także osób dorosłych i starszych. Poza wskazanymi przykładami są także specjalne produkty dla zawodowych sportowców, rekonwalescentów oraz kobiet w ciąży.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.