Jeśli chcesz wysłać przelew z angielskiego na polskie konto to jesteś w odpowiednim miejscu. Po jego przeczytaniu poznasz najbardziej znane sposoby, aby zrealizować transfer funtów brytyjskich na rachunek w polskim banku. Odkryjesz również wady i zalety każdej z przedstawionych tutaj metod. Dzięki naszemu „transferowemu przewodnikowi” wybierzesz dla siebie najlepszą opcję. Dzięki niej będziesz mógł tanio, szybko i bezpieczne wysłać środki pieniężne z Anglii do Polski!

Spis treści

Jakie są sposoby na przelew z angielskiego konta na polskie?

Najczęściej Polonia osiedla się w Anglii z powodów finansowych, często poszukując wówczas odpowiedzi na pytanie jak najlepiej nadać przelew z angielskiego konta na polskie? Zwykle osiedlając się w Wielkiej Brytanii, naturalnym jest, że co pewien czas chcemy przekazać wpłatę na polskie konta bankowe. Zarówno nasze, jak i członków rodziny, bądź też w celu uregulowania zobowiązań finansowych. Dokonując wyboru najlepszej metody na przesłanie pieniędzy z Anglii do Polski, pamiętać należy o kilku istotnych czynnikach. Należą do nich:

  • koszt usługi;
  • kurs wymiany waluty;
  • czas realizacji usługi.

Jednakże statystycznie rzecz biorąc, do najczęściej wybieranych metod  zaliczyć można:

  • Standardowy przelew międzynarodowy;
  • Przekaz gotówki w placówce agenta;
  • Kantor online;
  • Firmy specjalizujące się w świadczeniu usług międzynarodowych przelewów.

Ważne! W ostatnich latach, odnotowuje się znaczący wzrost znaczenia w tej branży firm wyspecjalizowanych w realizowaniu zagranicznych transakcji. Jest to z pewnością rozwiązanie, które wprowadzono z myślą o komforcie każdego klienta. Jest bowiem szybkie, tanie i zarazem bezpieczne!

Darmowe ogłoszenia w UK

Tradycyjny przelew bankowy

Zdecydowanie jedną z najpopularniejszych metod na wykonywanie przekazów pieniężnych z Anglii do Polski jest tradycyjny przelew w banku. W celu zrealizowania transferu bankowego konieczne jest posiadanie rachunku w brytyjskim banku oraz dysponowanie danymi do konta odbiorcy w Polsce. Aczkolwiek jest to zdecydowanie najbardziej kosztowna forma przekazania pieniędzy do innego państwa. Opłata za zlecenie takiej usługi jest zależna od wysokości przesyłanej kwoty, lecz zwykle wynosi kilkadziesiąt złotych. Oprócz wysokich kosztów zagranicznego przelewu, banki w UK proponują klientom niezwykle niski kurs wymiany funta. Dodatkowo czas realizacji usługi pozostawia wiele do życzenia i ze wszystkich dostępnych metod, banki wypadają tutaj najgorzej. Pieniądze zostaną zaksięgowane na rachunku odbiorcy najwcześniej po 3 dniach. Czasami oczekiwanie może potrwać niestety znacznie dłużej niż w przypadku firm z naszego rankingu

Pamiętaj! Finalnie więc, powszechny przelew za pośrednictwem banku już dawno odszedł do lamusa w przypadku transakcji międzynarodowych. Wybierając przelew bankowy z angielskiego konta na polskie z pewnością nie zyskamy zbyt dużo. Za to na pewno dużo na tym stracimy!

Przekaz gotówki w placówce agenta

Drugim z popularnych i zarówno mało opłacalnych form przekazywania funduszy z Wielkiej Brytanii do Polski jest wizyta w placówce agenta. Do najbardziej znanych firm agencyjnych należą: Western Union oraz Moneygram. Dla osób, które nie są biegłe w Internecie, niewątpliwą zaletą tej opcji jest możliwość skorzystania z obsługi klienta w oddziale. Jak i opłacenia transakcji gotówką. Po wypełnieniu formularza i przekazaniu gotówki agentowi, beneficjent naszej płatności odbiera ją w przeciągu kilku dni.

Niestety może tego dokonać tylko osobiście w jednej z placówek danej firmy w polskich miastach. Tak więc, należy wziąć pod uwagę, że takie punkty są dostępne w większych aglomeracjach. Toteż adresaci z mniejszych miejscowości mogą mieć wówczas nie lada problemy z odbiorem przekazu. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę wystąpienie możliwych kolejek. Cena tej usługi u agenta również jest niestety dość wysoka w porównaniu z alternatywnymi opcjami. Dlatego w przypadku tego rozwiązania, transfer pieniędzy z angielskiego konta na polskie może się sprawdzić jedynie, gdy chcemy przelewać pieniądze w gotówce.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Międzynarodowe usługi płatnicze serwisów aukcyjnych PayPal

Obecnie robiąc zakupy w serwisach aukcyjnych, takich jak eBay czy Allegro często mamy możliwość opłacenia ich za pośrednictwem powiązanych z nimi systemów płatniczych (PayPal. Korzystają one z tzw. „cyfrowych portfelów”, które są prostą i szybką formą transferu pieniędzy. Jednakże rozwiązanie to ma kilka istotnych wad. Po pierwsze, obie strony transakcji muszą być użytkownikami tych systemów. Jest to konieczne, gdyż nie można przelać pieniędzy z konta bankowego na konto w PayPal. Po drugie opłata za transfer międzynarodowy w tej opcji może wynieść aż 5-6% wartości całego przelewu. Co sprawia, że jest to jedna z najdroższych form na realizowanie zagranicznych płatności.

Kantor online

Następną z opcji przelewu z angielskiego konta na polskie są kantory internetowe. Dają one możliwość przekazania środków pieniężnych przez Internet, bez konieczności udania się do placówki. Aby zrealizować przelew funtów do Polski w kantorze online najpierw trzeba otworzyć swoje konto klienta. Następnie należy wpłacić funty szterlingi z naszego angielskiego rachunku bankowego na nasze nowe indywidualne konto klienta. W kolejnym kroku kantor dokonuje wymiany GBP/PLN i przelewa należne środki na wskazany przez nas rachunek adresata płatności. Plusem tej metody są niskie koszty zlecenia usługi i przystępny kurs wymiany walut. Jednakże nie można zapomnieć również o wadach, do których należy wydłużony czas realizacji usługi. A także wysiłek, jaki trzeba ponieść poprzez: wykonanie kilku płatności i konieczność uruchomienia osobnego konta w konkretnym kantorze.

Która opcja jest najlepsza na przelew z angielskiego na polskie konto?

W końcowym rozrachunku, klienci mają do wyboru naprawdę wiele sposobów na wysłanie funtów z Wielkiej Brytanii do Polski. Decyzję o wybraniu tej najkorzystniejszej każdy zainteresowany powinien podjąć w oparciu o indywidualne wymagania. Jeżeli w dalszym ciągu nie jesteś przekonany do żadnej z powyższych metod oferujących przekaz pieniędzy z brytyjskiego konta na polskie, pozwól, że przedstawimy Ci alternatywną ofertę. W tym miejscu sprawdzisz ranking firm specjalizujących się w usługach międzynarodowych przelewów z angielskich kont na polskie.

Decydując się na tą metodę przelewu, pewnym jest, że będzie to rozwiązanie dogodne dla każdego klienta. Cały proces zlecenia przelewu na polskie konto zajmuje jedynie kilka minut. Realizowany jest on bezpośrednio na platformie strony internetowej wybranej firmy, która jest ponadto zabezpieczona ze względów bezpieczeństwa. Zależnie od wybranego przez nas rodzaju przelewu (Standard i Express) środki trafią na polski rachunek odbiorcy w ciągu 1-2 dni roboczych. Największymi korzyściami w tej opcji jest przejrzystość kosztów oraz jeden z najbardziej konkurencyjnych kursów wymiany funtów brytyjskich na polskie złotówki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.