Jeśli zastanawiasz się, jak wysłać funty z UK do Polski to dobrze trafiłeś. Z pewnością chcesz znaleźć lepsze oferty transferu brytyjskiej waluty. W tym miejscu uzyskasz niezbędne informacje w obszarze: najczęściej wybieranych sposobów wysyłania pieniędzyA także te dotyczące: kursów wymiany walut, czasu realizacji usługi oraz opłat transakcyjnych z nią związanych. Dodatkowo po przeczytaniu tego artykułu na pewno uzyskasz odpowiedź na to nurtujące Cię pytanie. Zapraszam do lektury!

Spis treści

Jak wysłać funty z UK do Polski? – Dostępne sposoby

Wyniki wyszukiwania pokazują, że Polacy mieszkający w Anglii często poszukują odpowiedzi na pytanie: jak wysłać funty z UK do Polski? Jest to istotne pytanie, ponieważ na rynku istnieje wiele dostępnych sposobów. Statystycznie natomiast Polonia w Wielkiej Brytanii korzysta z dwóch głównych opcji przesyłania pieniędzy do kraju. Jedni korzystają z bardzo popularnej metody, jaką jest standardowy przelew bankowy. Banki od dawien dawna były sprawdzonym pośrednikiem w wysyłaniu pieniędzy za granicę. Jednakże przez cały ten czas, sektor bankowy miał w sobie mnóstwo mankamentów i nasycony był chęcią maksymalnego wyzysku każdego klienta. Te wady doprowadziły do tego, że ich klienci zaczęli poszukiwać nowych rozwiązań w zakresie międzynarodowych transferów środków pieniężnych. Inni zaś wolą porównać i wybrać alternatywne rozwiązanie, które będzie dla nich najbardziej korzystne.

Darmowe ogłoszenia w UK

Jak wysłać funty z UK do Polski? – Standardowy przelew bankowy 

Oczywiście możesz wysłać funty z UK do Polski wykonując standardowy przelew bankowy za pośrednictwem banku. Niestety ta metoda jest dużo wolniejsza, niż rekomendowane przelewy online. Banki w Anglii, takie jak: Barclays, HSBC czy Lloyds przetwarzają sporą ilość przelewów z UK do PL. Oprócz wysokich opłat transakcyjnych, jakie generują banki, należy też pamiętać o czasie realizacji usługi. Ten bowiem może wynieść aż do 5 dni roboczych. Może to stanowić duży problem, kiedy chcesz wysłać pieniądze jak najszybciej, w sytuacjach wyjątkowych. Pomimo bogatej historii, silnej pozycji na rynku oraz swojej wiarygodności, banki odstraszają jednak potencjalnych klientów. Dzieje się tak, ponieważ pobierają dużo większą marżę od średniej ceny rynkowej. Tak, więc za każdym razem, gdy wyślesz funty przez bank to Twój odbiorca otrzyma dużo mniejszą wartość złotego. Warto, więc o tym pamiętać i przyjrzeć się innym korzystniejszym rozwiązaniom.

Jak wysłać funty z UK do Polski? – Przelew online przez firmy świadczące usługi  

Obecnie najlepszym alternatywnym rozwiązaniem dla przesyłania funtów z UK do Polski jest możliwość skorzystania z oferty firm, które umożliwiają tanie przelewy pieniędzy online. Przekazy te są wyjątkowo tanie oraz niezwykle szybkie. Firmy te weszły na rynek finansowy, aby dać klientom możliwość tak potrzebnych zmian w tym temacie. Mowa tu o tańszych przelewach, szybszych transferach pieniężnych i przy tym wszystkim zachowaniu należytego bezpieczeństwa. Jeśli chcesz założyć konto klienta w jednej z takich firm jest to dosłownie kwestia kilku minut. W części firm ten proces weryfikacji danych może potrwać nieco dłużej. Jednakże i tak jest to nieporównywalne z problemami, z jakimi musiałbyś się zmierzyć już na tym etapie w banku. Z chwilą otwarcia konta klienta, możesz już wykonać pierwszy przelew wykonując go na lokalne, brytyjskie konto bankowe firmy. Po otrzymaniu wpłaty, firma przelewa należną kwotę Twojemu odbiorcy w Polsce. Oczywiście kurs wymiany waluty jest bardzo korzystny dla klienta i nieporównywalnie wyższy w stosunku do banku.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Dlaczego warto skorzystać z oferty takich firm?

Jeżeli zamieszkujesz w Wielkiej Brytanii i często wysyłasz pieniądze do rodziny i bliskich w Polsce za pośrednictwem banku, to prawdopodobnie dużo na tym tracisz. Musisz zapłacić wysokie koszty opłat transakcyjnych za zlecenie przelewu międzynarodowego, a także nierzadko liczyć się z bardzo długim czasem zaksięgowania. Na szczęście z pomocną dłonią wychodzą do Ciebie firmy oferujące usługi transferów międzynarodowych, aby uczynić Twoje życie nieco łatwiejszym. Poniżej przedstawiamy szereg powodów, dla których warto skorzystać z usług tych firm:

  • wysokie kurs wymiany waluty – wysokość marży powyżej średniego kursu rynkowego, jaką pobiera każdy dostawca usług transferu środków pieniężnych wynosi pomiędzy 2, a 3,5%. Jest to o wiele mniej w zestawieniu z opłatami, jakie pobierają instytucje bankowe – około 6-8%. Pamiętaj, że gdy wymieniasz funty przy wysokim kursie walutowym, Twój odbiorca otrzyma więcej polskich złotych za każdy jeden funt;
  • łatwość konfiguracji– założenie konta klienta w celu wykonywania przelewów online jest niezwykle proste i zajmie Ci dosłownie kilka minut. Po wypełnieniu formularza z podstawowymi danymi, każdy nowy klient przechodzi jednorazową weryfikację. Po pozytywnej weryfikacji możesz przystąpić do wykonania pierwszej transakcji za pomocą przelewu online;
  • bezpieczeństwo i niezawodność – strony internetowe firm umożliwiających dokonywanie międzynarodowych przekazów pieniężnych zarządzają ogromną ilością operacji. Każda taka platforma online posiada specjalne zabezpieczenia, takie jak np. uwierzytelnienie dwuskładnikowe (2FA). Dodatkowo, platformy te kontrolowane i monitorowane poprzez światowe organy nadzorujące, takie jak: Financial Conduct Authority (FCA) czy Komisja Nadzoru Finansowego, w Polsce;
  • szybkość przelewu – wykonując przelew online Twoje pieniądze dotrą na konto beneficjenta już w przeciągu 1-2 dni roboczych;
  • niskie opłaty transakcyjne – większość firm pobiera symboliczne opłaty transakcyjne, ale istnieją firmy, które nie pobierają jakichkolwiek opłat transakcyjnych za wykonanie standardowego przelewu. Natomiast koszty opłat transakcyjnych generowane przez banki wynoszą średnio od 10 do 20 funtów.

Ranking firm świadczących międzynarodowe przelewy online z Anglii do Polski

Jesteśmy po to, aby pomóc Ci w wyborze najlepszej metody wysłania funtów do Polski. Sprawdziliśmy firmy z pierwszych stron w wyszukiwarce Google i stworzyliśmy ranking najlepszych platform przekazów pieniężnych online. Kierowaliśmy się przy tym konkretnymi czynnikami, takimi jak: wysokość opłat transakcyjnych, kurs wymiany walut, czas realizacji usługi oraz opinie klientów. Pomimo zbliżonych do siebie parametrów, różnice tkwią w szczegółach, na które warto zwrócić uwagę przed dokonaniem transakcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.