Zastanawiasz się jak tanio przelać pieniądze z Anglii do Polski? Masz dość niebotycznych cen i opłat za przekazy pieniężne? Drażnią Cię kilkudniowe terminy realizacji przelewów i pozostawiające wiele do życzenia kursy walut oferowane przez banki? Jeśli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to ten artykuł powstał z myślą właśnie o Tobie. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najlepszych ofert przelewów pomiędzy Wielką Brytanią a Polską. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze rozwiązanie i na co zwrócić uwagę wybierając internetową platformę do przesyłania pieniędzy.

Spis treści

Jak tanio przelać pieniądze z Anglii do Polski? Sprawdź, jak działają niezależne fintechy!

Standardowe opłaty za przelewy bankowe w walucie innej niż euro często sięgają nawet kilkuset złotych. Opłata za samo zlecenie przelewu SWIFT to już min. 35 zł. Dodatkowo musimy się liczyć z prowizjami za przewalutowanie kwoty transakcji, które mogą wynosić nawet 2,5% wartości przelewu. Banki pobierają również swoje marże na kursie sprzedaży funta. Wymarzonym rozwiązaniem dla tych, którzy transakcje walutowe wykonują przynajmniej raz w miesiącu byłoby w pełni darmowe konto walutowe. Takie, które umożliwiałoby realizowanie operacji finansowych bez opłat i po kursie zbliżonym do tego, jaki oferuje NBP.

Obecnie najlepszą alternatywą dla tradycyjnej bankowości są zewnętrzne firmy, które oferują realizację przelewów z UK do PL. Sposób ich działania jest zbliżony do systemu międzynarodowych płatności SWIFT. Działa on w oparciu o prowadzenie wzajemnych rachunków loro nostro pomiędzy bankami w różnych krajach. Dzięki czemu można ograniczyć udział w transakcji tzw. banków korespondujących. Organizacje, które oferują klientom internetowe konto wymiany walut działają w oparciu o transfery pomiędzy wewnętrznymi rachunkami bankowymi w złotówkach i funtach. Dlatego operacje mogą być realizowane w czasie rzeczywistym.  Liderzy w branży oferują rozwiązania, które pozwalają na zaksięgowanie środków na rachunku odbiorcy nawet w ciągu minuty od momentu nadania przelewu! Aby ułatwić Ci wybór najlepszego konta dla siebie, przygotowaliśmy specjalny ranking firm. Pozwoli Ci w szybki i prosty sposób wybrać dostawcę, który spełnia Twoje oczekiwania.

Darmowe ogłoszenia w UK

Ile tak naprawdę otrzymasz pieniędzy na konto wysyłając przelew bankowy?

Ranking powstał z myślą o wszystkich tych, którzy chcą zlecać przekazy pieniężne szybko, tanio i nowocześnie. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, ile tak naprawdę tracimy zlecając transfery walutowe za pośrednictwem swojego konta bankowego? Wysyłając funty na polskie konto bankowe moglibyśmy przypuszczać, że będzie to koszt w granicach 1-2 funtów. Dodatkowo należy dodać pozornie niewielką prowizję za przewalutowanie, czyli kilka groszy różnicy od ceny rynkowej. Taką stawkę przecież pobierają kantory, gdzie sprzedajemy funty w gotówce. Według aktualnego kursu NBP na dzień publikacji wpisu, czyli 12.11.2020 roku kurs jest następujący: 1 GBP= 4.99 zł. Przykładowo, gdy zlecasz przelew o wartości 500 GBP, szacunkowo oczekujesz, że na konto odbiorcy trafi niecałe 2500 zł. Myślę że na tym etapie chyba jeszcze nie wiesz, że na konto wpłynie znacznie mniejsza kwota. Po przeliczeniu kwoty w oparciu o podany wyżej kurs, wymieniając wspomniane 500 GBP moglibyśmy otrzymać dokładnie 2495,00 zł.

Niestety rzeczywistość nie jest jednak tak optymistyczna, bo to jeszcze nie wszystkie opłaty. Musimy bowiem pamiętać o konieczności poniesienia opłaty za zlecenie przelewu w banku (średnio wynosi 10 funtów). Następnie pozostałe środki w wysokości 490 GBP przeliczamy w oparciu o kurs w banku (4,86 zł). Finalnie otrzymamy dokładnie 2381,40 zł, a z naszego portfela znikło ponad 100 zł przeznaczone na opłaty. Pamiętajmy, że w tym przypadku nie był to na przelew na dużą kwotę. Co w sytuacji, gdy przekaz pieniężny na wspomnianą sumę wykonujemy jako stałe polecenie zapłaty? W skali roku tracimy wówczas około 1200 zł. Tak, więc należy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy warto?

Przekazy pieniężne, czyli alternatywy dla tradycyjnej bankowości

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak szybko i tanio przelać pieniądze do Polski, ranking firm jest dla Ciebie. Możesz znaleźć ofertę, gdzie otrzymasz prowadzenie darmowego rachunku wymiany walut online. Znajdziesz tu konkurencyjny kurs wymiany funta, a niektóre firmy oferujące przekazy pieniężne mają nawet darmowe przelewy z Anglii do Polski. Wyobraź sobie, że od teraz masz możliwość negocjacji cen walut z dedykowanym dealerem przy większych kwotach. Ponadto wymieniasz pieniądze po kursie zbliżonym do tego dostępnego na stronie NBP czy Forexu. Przelew realizujesz w czasie zbliżonym do transakcji blikiem czy transferu krajowego. Brzmi świetnie, prawda? Zestawienie powstało z myślą o wszystkich tych, którzy od tradycyjnej bankowości wymagają znacznie więcej. Tak więc, jeśli szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas, ale też pieniądze, to serdecznie zapraszamy do skorzystania!

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Jak tanio przelać pieniądze z Anglii do Polski?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, system przelewów SWIFT jest wciąż bardzo toporny. Realizacja transakcji z jego udziałem może trwać nawet kilka dni! Ponadto, jeżeli chciałbyś, żeby pieniądze które wysyłasz trafiły na wskazany rachunek w czasie chociażby zbliżonym do sesji księgowania, niestety ta opcja wciąż pozostaje w strefie marzeń. Przelewy w sesji EXPRESS ELIXIR są realizowane jedynie pomiędzy rachunkami lokalnymi w Polsce.

W przypadku nowoczesnych fintechów opisany wyżej problem znika. Przelew w funtach na konto złotówkowe ma szansę trafić na rachunek odbiorcy już w ciągu 24 godzin! Jeżeli natomiast cenisz sobie wysokiej jakości usługi możesz skorzystać z jednej z ofert serwisów. Niektóre firmy umożliwiają  wykonanie takiej operacji w ciągu kilku godzin lub minut za niewielką opłatą. Jak wiesz, na przelewach międzynarodowych za pośrednictwem serwisów transakcyjnych w banku często możemy stracić nawet kilkaset złotych. Tak naprawdę każdy z nas wolałby zatrzymać je w swojej kieszeni. W jaki sposób uchronić się przed utratą na kursie wymiany walut? Co zrobić aby pieniądze, które moglibyśmy zaoszczędzić trafiły do domowego budżetu, a nie do puli zysków banku? Jak już wspomnieliśmy, ranking firm oferujących przelewy z UK do Polski to idealne rozwiązanie – ułatwi Ci podjęcie takiej decyzji. Jeśli chcesz szybko zrealizować swój przekaz, a pieniądze prześlesz po kursie zbliżonym do tego, który oferuje Narodowy Bank Polski.

Porównywarka firm oferujących przelewy z Anglii do Polski

Na co dzień korzystamy z wielu różnych porównywarek, aby sprawdzić gdzie najkorzystniej kupić auto lub sprzęt AGD. Aby wybrać najlepszą opcję konta dla siebie warto sięgnąć po ranking firm oferujących przelewy zza granicy do Polski. Dzięki takiej formie, będziemy mogli szybko i łatwo porównać cennik kilku firm w jednym miejscu. Zaoszczędzimy czas, który normalnie musielibyśmy poświęcić na poszukiwanie ich na własną rękę. W rankingu znajdziemy wszystkie niezbędne informacje takie jak:

  • aktualnych kursów kupna – sprzedaży walut,
  • czasu realizacji, czy
  • opłaty za ewentualne dodatkowe usługi (np. przelewy ekspresowe), oraz
  • opinie klientów, którzy korzystali już z tych serwisów.

Większość serwisów internetowych, które oferują przelewy z UK do Polski pozwala na realizowanie transferów pieniężnych bez ukrytych opłat. W przypadku internetowego konta nie zapłacisz dodatkowej prowizji za przewalutowanie. Odbiorca otrzyma pieniądze bez ponoszenia kosztów za nadanie przelewu. Prowadzenie konta jest darmowe, a pieniądze wymienisz po najatrakcyjniejszym kursie na rynku! Nie czekaj i już teraz zapoznaj się rankingiem wiodących firm i wybierz idealne konto dla siebie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.