Jedną z ważniejszych usług, którą interesują się osoby pracujące w Anglii i sąsiednich krajach są niedrogie i szybkie przelewy z UK do PL. W ten sposób osoby pracujące na emigracji mogą opłacić faktury i rachunki w polskich firmach. Jeszcze do niedawna możliwości pod tym względem były ograniczone do banków. Na szczęście pojawiły się firmy oferujące tanie i szybkie przelewy. Można bez zbędnych kosztów spłacać kredyty w polskich bankach czy też przesyłać środki finansowe swoim rodzinom żyjącym w Polsce.

Spis treści

Przelewy z UK do PL

Przelewy z UK do PL są częstym tematem rozmów naszych rodaków na Wyspach. Powodów przesyłania środków z Wielkiej Brytanii jest wiele. Oczywiście jeśli ktoś otrzymuje wypłatę na polski rachunek bankowy to sprawa jest prosta. Choć musi się liczyć z wysokimi opłatami za transfer oraz niekorzystnym przewalutowaniem. Z tego powodu coraz więcej osób zakłada jednak rachunki w angielskich bankach. Dzięki temu można uniknąć kosztów związanych z automatycznym przeliczaniem walut oraz wysokimi prowizjami bankowymi za transfery do Polski. Problemem może się jednak okazać przesłanie pieniędzy na polskie konto w sposób szybki i nie drogi. Przecież muszą istnieć pewne rozwiązanie by tanio i bezproblemowo wysłać funty na konto złotówkowe. Na szczęście z pomocą przychodzą specjalne serwisy internetowe określane hasłem przelewy z UK do PL.

W dzisiejszych czasach wielu Polaków mieszka na terenie Wielkiej Brytanii ze względów zawodowych. Funt to bardzo silna waluta, a dodatkowo osoby wyjeżdżające do Zjednoczonego Królestwa mogą liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia. Bardzo często osoby takie decydują się na przelewanie zarobionych przez siebie pieniędzy do Polski. W głowie pojawia się pytanie: Jak wysłać funty z UK do Polski? Istnieje kilka metod realizacji takich wpłat.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Przelewy międzynarodowe w bankach

Praktycznie każdy Polak pracujący w Anglii posiada konto bankowe. Niektórzy otrzymują przelewy od pracodawców na polskie konta, ale są to sytuacje sporadyczne. Większe grono osób pracujących w Wielkiej Brytanii zakłada rachunki w bankach angielskich. Oczywiście istnieje możliwość dokonania przelewu z rachunku angielskiego na polski. W zależności od typów banków i banków pośredniczących, proces ten trwa od jednego do 2-3 dni. Należy jednak liczyć się z kosztami przewalutowania oraz innymi opłatami, więc lepiej wysłać pieniądze z Anglii do Polski w inny sposób. O tym jakie mamy możliwości dowiesz się w dalszej części artykułu.

Wpłaty gotówkowe w różnych placówkach

Osoby posiadające gotówkę mogą skorzystać z usług banków, poczty czy też specjalistycznych firm zajmujących się międzynarodowymi transferami pieniężnymi. W takim wypadku również należy się liczyć z dodatkowymi opłatami związanymi z transferem zagranicznym, przeliczeniem walut, itp. Jest to na pewno jakaś możliwość, jednak sprawdza się tylko, gdy nie posiadamy rachunku bankowego w Anglii. Większość placówek stacjonarnych za taką usługę zażąda pokaźną sumę pieniędzy. W dobie Internetu można znaleźć atrakcyjniejsze oferty.

Internetowe serwisy oferujące szybkie przelewy z Anglii do Polski

W sieci działa również wiele serwisów prowadzonych przez firmy specjalizujące się w szybkich i niedrogich przelewach z UK do Polski. Tacy usługodawcy prowadzą działalność w oparciu o angielskie i polskie rachunki bankowe. Innymi słowy klient dokonuje przelewu z angielskiego konta na angielskie konto firmy, a firma robi w zamian za to wpłatę ze swojego polskiego konta na polskie konto docelowe. Dzięki temu czas realizacji transakcji jest bardzo krótki i zwykle zajmuje około jednego dnia roboczego. Cały system opiera się na przelewach krajowych, więc dodatkowym atutem jest fakt, że klienci unikają dodatkowych opłat związanych z przewalutowaniem, bankami pośredniczącymi, itp. Rozwiązanie to posiada wiele zalet w porównaniu z innymi opcjami i cieszy się coraz większą popularnością.

Jka skutecznie przelewać pieniądze z Anglii do Polski

Gdzie szukać najszybszych i najtańszych opcji na przelewy z UK do PL?

Jeśli chodzi o przelewy z UK do PL to ranking jest najlepszym rozwiązaniem dla klientów zainteresowanych takimi informacjami. W naszym serwisie jest dostępne zestawienie najlepszych firm na rynku, dzięki któremu możesz porównać różne oferty, firmy obsługujące płatności gotówkowe czy też serwisy gwarantujące szybkie przelewy. Dzięki takim praktycznym rankingom możesz szybko i łatwo porównać najlepsze firmy oraz znaleźć taką, która spełnia wymagania dotyczące kosztów i czasu trwania transakcji.

Porównanie ofert banków i innych instytucji

Osoby zainteresowane przelewaniem środków z Wielkiej Brytanii do Polski mają możliwość korzystania z praktycznych rankingów. To właśnie one umożliwiają porównanie ofert firm świadczących usługi przelewów zagranicznych. Przy pomocy takich serwisów można szybko i łatwo znaleźć instytucje oferujące darmowe przelewy z UK do PL. Dzięki temu można zaoszczędzić na przewalutowania oraz znaleźć firmę, która zapewnia najszybszy czas realizacji transakcji międzynarodowej. Wystarczy tylko skorzystać z dostępnych opcji filtrowania wyników wyszukiwania i porównania. W rankingach takich można również znaleźć informacje na temat opinii i recenzji serwisów.

Darmowe ogłoszenia w UK

Porównanie ofert prywatnych firm zajmujących się przelewami z UK do PL

Jeśli chodzi o przelewy z UK do Polski ranking internetowy stanowi bogatą skarbnicę cennych informacji. Można bowiem dowiedzieć się wiele na temat różnych metod dokonywania płatności. Przy pomocy takich rankingów możliwe jest bezproblemowe porównywanie firm. Dlatego też klienci używający porównywarek mogą sprawdzić, które serwisy oferują szybkie i niedrogie przelewy. Na rynku ostatnio działa wiele takich firm, a znalezienie najkorzystniejszej oferty poprzez zapoznawanie się z pojedynczymi stronami internetowymi jest czasochłonne. Warto więc zapoznać się z rankingiem, aby znacznie szybciej znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę. Każda z firm ma inne warunki cenowe oraz kurs wymiany funta. Dodatkowo, w rankingu wszystkie informacje są umieszczone w tabelce. Dzięki czemu w prosty sposób porównasz oferty pod względem szybkości wykonywania przelewu oraz ceny takiej usługi.

Gdzie szukać dobrych rankingów firm i instytucji?

Na szczęście znalezienie w Internecie rankingu dobrych firm i instytucji oferujących przelewy międzynarodowe nie stanowi wielkiego problemu. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki lub z naszej strony. Wybierając ranking warto jednak zwrócić uwagę na to czy jest on na bieżąco aktualizowany. Tylko takie serwisy zapewniają dokładne, rzetelne informacje dotyczące firm i instytucji zajmujących się wykonywaniem przelewów z Wielkiej Brytanii do Polski. W najlepszych rankingach dostępne są również opinie osób, które korzystały z usług danego serwisu. Takie rekomendacje stanowią najcenniejsze źródło informacji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.