Darmowe przelewy z Anglii do Polski , czy są możliwe? To pytanie zadaje sobie niejeden Polak i niejedna Polka przebywający obecnie na Wyspach Brytyjskich. Niektórzy pomimo tego, że nie mieszkają w Polsce nadal potrzebują cyklicznie realizować transfery pieniężne z UK do ojczyzny, aby opłacać wszelkiego rodzaju zobowiązania finansowe w postaci np. rachunków lub po prostu przesyłać pieniądze bliskim. Gdzie zlecić bezpłatną transakcję? W jaki sposób znaleźć najlepszą alternatywę na oszczędne przelewy? Zapoznaj się z poniższym artykułem, aby uzyskać odpowiedź na te pytania.

Spis treści:

Darmowe przelewy z Anglii do Polski

Darmowe przelewy z Anglii do Polski mogą wydawać się trudne do zrealizowania. Płatności międzynarodowe kojarzą się z dużymi kosztami, jakie musimy ponieść za ich wykonanie. Jednak w dzisiejszych czasach bezpłatne transakcje to nic nadzwyczajnego. Ciężko w to uwierzyć? Wciąż rozwijająca się branża finansowa stara się na bieżąco zaspokajać potrzeby klientów. Instytucje finansowe zdają sobie sprawę, jak ważne dla osób przebywających na emigracji jest swobodne wykonywanie przekazów pieniężnych, których czas realizacji będzie możliwe jak najkrótszy, a cena jak najmniejsza. Dlatego na rynku finansowym pojawia się coraz więcej ciekawych ofert przelewów Anglia – Polska. Czasy kiedy dokonywanie operacji finansowych było możliwe tylko za pośrednictwem banków to przeszłość. Poznaj innowacyjne rozwiązania!

Darmowe ogłoszenia w UK

Planowanie przelewu – na co zwrócić uwagę?

Odpowiednie zaplanowanie przelewu to bardzo istotna kwestia, w szczególności jeśli mamy do czynienia z przekazem zagranicznym. Jeśli przyjrzymy się kilku ważnym aspektom to możemy być spokojni, że realizowana przez nas transakcja będzie korzystna, a pieniądze trafią na konto odbiorcy w krótkim czasie. Na co zwrócić uwagę? Do najważniejszych elementów należą: czas realizacji oraz opłaty.

Opłaty

Świadomość tego, jakie opłaty niesie za sobą wykonywana transakcja jest bardzo ważna. Przecież nikt nie lubi przepłacać, a tym bardziej wykonując operacje finansowe. Niestety, ale zlecając przelew u nieodpowiedniego pośrednika musimy liczyć się z tym, że możemy być niemile zaskoczeni ostateczną ceną, jaką będziemy musieli zapłacić. Dodatkowo może okazać się, że kwota jaką finalnie otrzyma nasz odbiorca będzie znacząco różnić się od tej, którą przypuszczaliśmy. Istotny jest kurs wymiany funta, jaki zaproponuje nam pośrednik. Poza tym musimy zapoznać się dokładnie z jego opłatami oraz prowizją, jaką pobiera za wykonanie usługi. Może okazać się również, że w realizacji naszego przekazu udział biorą także inne podmioty np. bank korespondent, który może zażądać prowizji od finalizacji transakcji. Kolejną niemiłym zaskoczeniem mogą być ukryte koszty, które ciężko oszacować. Wielu pośredników zarabia przede wszystkim na niekorzystnej wymianie walut swojego klienta. Istotny jest tutaj spread walutowy, który im jest większy tym mniej opłacalna będzie wymiana walut. Różnica wynikająca z kursu pozostaje u pośrednika, dlatego pamiętajmy po pierwsze jasno określone stawki za wykonanie przekazu!

Czas

Kolejnym ważnym aspektem jest czas realizacji zlecenia. Wykonując przelew zależy nam, aby pieniądze trafiły na wskazany przez nas rachunek szybko i bezpiecznie. Niestety, ale i tutaj ciężko wybrać odpowiedniego pośrednika, gdyż zazwyczaj przelewy międzynarodowe mają dość długi czas finalizacji. Może się zdarzyć, że przez nieodpowiedni wybór nasz przelew będzie bardzo długo szedł do odbiorcy. Uzależnione jest to, od tego ile jeszcze podmiotów będzie brało udział w realizacji naszej transakcji. Im więcej pośredników, tym czas bardziej się wydłuży ze względu na całą biurokrację jaką prowadzą.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Tradycyjny przekaz bankowy – dlaczego nie warto?

Zacznijmy od tego, że przelewy międzynarodowe to jedna z wielu usług, jakie posiadają banki w swojej ofercie. Wpływa na to jakość ich realizacji. Dlaczego? Ponieważ banki nie przywiązują w związku z tym szczególnej uwagi do jakości tego typu operacji. Sprowadza się to do tego, że czas realizacji takiego transferu jest bardzo długi, a my ponosimy duże koszty. Banki pobierają wysokie opłaty bazowe a przewalutowanie pozostawia wiele do życzenia, na co wpływ mają spready walutowe, które w bankach są najwyższe. Oznacza to, że różnica pomiędzy kursem sprzedaży, a kupna jest bardzo duża. Zlecając przelew z Anglii do Polski w banku będzie on realizowany za pomocą systemu SWIFT, który jest dość kosztowny, a jego opłaty nie są stałe. Naliczane są od kwoty, jaką przesyłamy. Im będzie większa, tym więcej zapłacimy. W przelewie zagranicznym w banku udział bierze tzw. bank korespondent, który również może pobrać prowizję za finalizację naszej usługi. Dlatego decydując się na przelew w banku możemy być pewni jednego: stracimy dużo pieniędzy oraz czasu, a przecież właśnie tego chcemy uniknąć.

Internetowe możliwości

W Internecie można znaleźć firmy i platformy, które oferują bezpłatne przekazy Anglia – Polska. Działalności prowadzone online nie muszą mierzyć się z takimi kosztami, jak firmy prowadzone stacjonarnie, dlatego mogą zaoferować swoim klientom znacznie korzystniejsze rozwiązania i możliwości w zakresie wykonywania transakcji. Po pierwsze nie występują u nich opłaty transferowe, a prowizje są znacznie niższe. Jeśli chodzi o internetowe możliwości to możemy wymienić następujące propozycje, które obecnie dostępne są na rynku finansowym:

  • e-portfele,
  • kantory internetowe,
  • firmy online specjalizujące się w przelewach zagranicznych.

Wśród wymienionych propozycji najlepszą ofertą mogą pochwalić się firmy online, które ukierunkowane są typowo na przekazy międzynarodowe, co sprawia że na bieżąco udoskonalają swoją ofertę, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Korzystanie z ich usług jest bardzo wygodne. Przelew możemy zlecić w każdym momencie bez wychodzenia z domu. Korzystają one z aktualnych kursów wymiany walut, co możemy sami sprawdzić na ich stronach internetowych. Nie musimy obawiać się ukrytych kosztów i dodatkowych prowizji, ponieważ nie uczestniczą w tym przekazie inne podmioty. Dodatkowo realizują oni przelewy standard za darmo, a czas ich realizacji to maksymalnie 2 dni robocze.

Darmowe przelewy a bezpieczeństwo naszych finansów

Wiele osób pochodzi z nieufnością do haseł: ZA DARMO, BEZPŁATNIE, DARMOWE. Dlaczego? Wynika to z tego, że boimy się oszustwa. Podejrzewamy, że za tymi hasłami może kryć się jakiś haczyk np. w postaci ukrytych opłat. Te obawy są jak najbardziej zrozumiałe. Dlatego warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty, zanim się na którąś zdecydujemy. Po pierwsze sprawdźmy czy usługodawca stosuje wysokie normy bezpieczeństwa i posiada stosowne certyfikaty. Firmy online realizujące darmowe przelewy z Anglii do Polski są kontrolowane są przez takie same organy i instytucje jak banki. W Anglii taką instytucją jest Financial Conduct Authority, którego polskim odpowiednikiem jest Komisja Nadzoru Finansowego. Ponadto, firmy te stosują nowoczesne metody szyfrowania przelewów przechowując wszelkie wrażliwe dane i informacje na zabezpieczonych serwerach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.