Co warto zobaczyć w Anglii? Niewątpliwie kraj ten oferuje turystom z całego świata olbrzymią różnorodność atrakcji turystycznych. Jakich? W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji, zapraszamy serdecznie do naszej dzisiejszej lektury!

Spis treści

Co warto zobaczyć w Anglii? – słowem wstępu

Co warto zobaczyć w Anglii? Jak wszyscy doskonale wiemy najbardziej znaną atrakcją stanowi z pewnością rodzina królewska, jak i tradycje nierozerwalnie z nią związane. Każdy też słyszał zapewne o takich miejscach, jak: Stonehage, Zamek Windsor czy Buckingham Palace. Większość osób Anglię kojarzy jedynie z Londynem, gdyż to właśnie w stolicy żyje najwięcej naszych rodaków. Rzecz jasna jest to niezaprzeczalny fakt, ale czy Anglia pod względem turystyki to tylko Londyn? Oczywiście, że nie! Pisząc ten tekst, chcieliśmy przedstawić Państwu nowe i nieznane. Tak więc w poniższym artykule wymieniamy kilka mniej znanych, lecz również wyjątkowo urokliwych zakątków Anglii. Turyści przebywający na Wyspach obowiązkowo powinni zobaczyć je na własne oczy. Zobaczcie sami, co jeszcze skrywa przed Wami niesamowita Anglia!

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Durdle Door

Pierwszą z atrakcji, którą postanowiliśmy wybrać jako główne zdjęcie dla naszego artykułu jest Durdle Door. Jak widać jest to cudowne miejsce, które mieści się w Dorset, w południowej części Anglii, na Wybrzeżu Jurajskim. Warto zwrócić uwagę, że to nie tylko plaża, ale także naturalna skała wapienna w kształcie łuku. Szacuje się, że łuk ten ma blisko 140 milionów lat! Durdle Door bardzo często staje się celem pracy dla wielu fotografów, tych zawodowych, jak i amatorów. A także jest to bardzo popularny punkt wycieczek i zwiedzania dla turystów. Przyjmuje się, że rocznie przez wapienny łuk Durdle Door przechodzi blisko 200 tys. osób. Dzięki czemu, można śmiało uznać, że to najbardziej znany szlak turystyczny południowego wybrzeża Anglii.

Kynance Cove

Drugim punktem na naszej liście jest Kynance Cove. Co to takiego? Jest to zatoczka, która znajduje się w zachodniej części Lizard Point. Jest to jedno z najczęściej wybieranych miejsc do fotografowania, jeżeli chodzi o wybrzeże Kornwalii. Co przyciąga tu fotografów oraz turystów? Po pierwsze i najważniejsze jest to przejrzyste lazurowe morze, które pięknie kontrastuje z cudowną piaszczystą plażą. Każdy kto tam był przyzna, że Kynance Cove z pewnością robi wrażenie. A obecne tam widoki gwarantują zapierający dech w piersiach. Warto dodać, że miejsce to jest z dala od jakichkolwiek budynków czy infrastruktury drogowej. Dzięki temu, mamy możliwość odpoczynku w pełnym wymiarze, z dala od hałasu i zgiełku miasta. W czasie odpływu mamy okazję wejścia w głąb okolicznych skał i jaskiń. Inną z miejscowych atrakcji jest spacer o długości 2 mil do Lizard Point. Co to? Jest to najbardziej oddalony w kierunku południowym fragment lądu Wysp Brytyjskich.

Kynance Cove

Clovelly

Kolejne przepiękne miejsce w Anglii to Clovelly, czyli urokliwa wioska rybacka. Jej lokalizacja to północna część hrabstwa Devon. W poprzednich wiekach stanowiła własność rodziny królewskiej. Niebagatelną sławę temu miejscu przyniosły urwiste uliczki, które opadają w kierunku morza. W Clovelly nie ma ruchu samochodowego, a do transportu używa się tutaj osiołków, które wiozą za sobą … sanie. Miejscowe, niezwykle malownicze krajobrazy wiele razy stawały się inspiracją dla prac wielu malarzy, artystów oraz fotografów. Decydował o tym głównie przepych kolorów. Wieś jest również trasą szlaku South West Coast Path, prowadzącego z samego szczytu miejscowości. Wyjątkowo warty odnotowania jest odcinek biegnący z Clovelly do Hartland Quay. Ze względu na ciekawą i niezwykle bogatą historię, w Clovelly nadal można zwiedzić liczne zabytkowe budowle. Przykładem jest choćby średniowieczny hotel New Inn, którego początki sięgają XIII wieku.

Clovelly

Lake District

Co warto zobaczyć w Anglii? Lake District! Nie bez powodu miejsce to turyści nazywają Krainą Jezior. Bez wątpienia to wyjątkowo spokojne miejsce, które można podziwiać bez przerwy. Gdzie dokładnie jest? W hrabstwie Kumbria. Lake District to jedno z najczęściej wybieranych miejsc wypoczynkowych w Anglii. Co można zaobserwować w tym miejscu? Kraina ta przepełniają liczne jeziora, góry, a także co ciekawe park narodowy. Ma on identyczną nazwę i znajduje się w środkowej części tej krainy. Wyjątkową atrakcję dla turystów stanowi tu niewątpliwie najwyższy punkt Anglii, czyli Scafell Pike. Ma on wysokość 978 metrów nad poziomem morza. Lake District od stuleci jest odwzorowaniem prac szerokiego grona artystów, malarzy, poetów, pisarzy oraz poetów. Zdumiewające krajobrazy co roku ściągają tutaj pielgrzymki turystów, zaś producenci filmowi chętnie używają ich jako scenerii do swoich filmów. Od 2017 roku Lake District figuruje na zaszczytnej liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Lake District

Bath

Jest to starożytne miasto, które swoją historię rozpoczęło jeszcze za czasów panowania Rzymian. Znawcy architektury uważają je za jedno z najpiękniejszych miejsc w UK. Szczególnie, jeśli mamy na myśli miasta. Znajduje się bezpośrednio w dolinie rzeki Avon. Ciekawostką jest, że niegdyś znajdowały się tutaj naturalne wody geotermalne. W okresie, kiedy Anglią rządzili kolonizatorzy z Rzymu, zbudowano tutaj łaźnie oraz świątynię. Budowli tej nadano wtedy nazwę Aqua Sulis. Obecnie cały obszar centrum tego miasta podlega ścisłej ochronie. Dlaczego? Ma to na celu utrzymanie piękna i odrębnego charakteru tego miejsca, tak aby następne pokolenia mogły podziwiać to unikatowe miejsce. W roku 1987, organizacja UNESCO przyznała miastu Bath status miejsca dziedzictwa światowego. Aktualnie miejscowość ta stanowi połączenie centrum kulturalnego, turystycznego, jak również uniwersyteckiego. Co roku, do Bath przybywa tłumnie 4 miliony osób!

Teatr Minack

Dla miłośników sztuki oraz sztuk teatralnych to miejsce znane na cały świat. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o nim, to nic straconego. Teatr Minack jest amfiteatrem ulokowanym w Kornwalii, a konkretnie w dystrykcie Penwith, w miasteczku Porthcurno. Na wstępie warto dodać, że miejscowość ta posiada także rajską plażę, z iście turkusowym kolorem wody i wysokimi klifami. Wracając do naszego teatru, warto odnotować, iż wykuto go w skale, właśnie pod jednym z osuwających się klifów. W tutejszej gwarze, nazwa Minack oznacza dosłownie skałę. Pomysłodawczynią powstania teatru była aktorka teatralna, Rowena Cade. W latach 30-tych ubiegłego wieku to ona finansowała i uczestniczyła w budowie tego przedsięwzięcia. Natchnienie dla Roweny stanowiła sztuka teatralna Williama Shakespeare’a – Sen nocy letniej. Wystawiano ją przez tutejszych aktorów na pobliskiej łące, w 1929 roku. Dzisiaj, scenę teatru wykorzystuje się w sezonie od czerwca, do września. Podczas pełnego sezonu wystawia się tutaj 17 sztuk autorstwa twórców z UK i USA.

Darmowe ogłoszenia w UK

Ocena tego, co warto zobaczyć w Anglii? – zakończenie

Podsumowując temat, co warto zobaczyć w Anglii? Powszechnie wiadomo, że pod względem atrakcji turystycznych, państwo to wielokrotnie stawiano w gorszym świetle. W porównaniu z pozostałymi malowniczymi regionami Wielkiej Brytanii, takimi jak choćby Szkocja czy Walia. Co jednak nie jest prawdą, gdyż Anglia zachwyca i ma w sobie piękno i magię. Przez co rokrocznie przyciąga rzesze spragnionych turystów jak magnes. Bez dwóch zdań, Anglicy są narodem bardzo przyjaźnie nastawionym na zagraniczny ruch turystyczny. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego poradnika turystycznego chętnie wybiorą się Państwo właśnie do tej części Zjednoczonego Królestwa. Co warto zobaczyć w UK? Tutaj każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie! Z czystym sumieniem, możemy polecić Państwu wędrówki po ziemi angielskiej!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.