Tanie rozmowy do Polski z UK to temat priorytetowy dla naszych rodaków na Wyspach. Dlaczego? Oczywiście wynika to z potrzeby dzwonienia. Co jest logicznym procesem komunikacji międzyludzkiej. Mieszkając w Wielkiej Brytanii, często dzwonimy bowiem do rodziny czy też znajomych w Polsce. Jeśli chcecie wiedzieć, jak mądrze zaoszczędzić na połączeniach do kraju, koniecznie przeczytajcie nasz dzisiejszy artykuł. Porównaniu poddaliśmy więc trzy znane sieci: Lebara, Lycamobile i Giffgaff. Sprawdźmy więc, u którego operatora możemy rozmawiać najkorzystniej. Tak więc, zapraszamy serdecznie do lektury!

Spis treści

Tanie rozmowy do Polski z UK – podstawowe informacje

Tanie rozmowy do Polski z UK stały się przewodnim tematem rozmów wśród społeczności Polonii, po Brexicie w Anglii. Począwszy, od czerwca 2017 roku w krajach UE oraz EOG, czyli: Norwegii, Islandii i Liechtensteinie nie płacimy za roaming międzynarodowy. Jednak od niedawna, wraz z chwilą opuszczenia struktur Unii Europejskiej przez Wielką Brytanią, sytuacja ta uległa zmianie. Co więc się zmieniło? Przede wszystkim wysokość opłat, które uległy podwyżce. Toteż, jeżeli wykonujemy dużo połączeń do Polski, powinniśmy zapoznać się także z innymi sposobami. Mając na myśli inne alternatywy, mowa jest tutaj o “wirtualnych” operatorach sieci komórkowych. Dzięki nim nadal możemy w przystępnej cenie dzwonić do kraju. Co oznacza kluczowe słowo “wirtualni”? To, iż są to firmy, które nie posiadają stacjonarnych oddziałów, a cały proces obsługi klienta realizuje się online. Poniżej wymieniamy trzy wybrane przez nas firmy, które mają w swojej ofercie opłacalne pakiety na rozmowy do Polski z UK.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Lebara

Lebara to najbardziej znany operator komórkowy w UK. Ofertę tej sieci dedykuje się szczególnie przybyłym imigrantom. Koszty za połączenia do Polski w tej sieci rozpoczynają się już od kilku pensów za minutę rozmowy. Dużą zaletą w tej firmie jest opcja nawiązania kontaktu z obsługą klienta, w języku polskim. Ponadto ta sieć komórkowa umożliwia tanie rozmowy międzynarodowe. Ogólnie rzecz biorąc, Lebara posiada w swojej ofercie dwie formy pakietów. Pierwszy to Pay As You Go (na kartę), a drugi to 30-dniowy pakiet odnawialny All In One.

Pierwsza z nich, jest optymalnym rozwiązaniem dla klientów, którzy używają telefonu do rozmów w UK i Europie, a także SMS-owania. A nie mają jednak większej potrzeby wykorzystywania Internetu. Zaś dla osób przeglądających Internet na swoich smartfonach, lepszym opcją będzie ta druga propozycja. W kwestii wykonywania połączeń zagranicznych w pierwszym pakiecie, możemy dzwonić do kraju w następujących taryfach. 5p/minutę rozmowy na komórki, 2p/minutę połączenia na telefon stacjonarny. Zaś SMS to koszt 19 pensów. Sieć ta powstała w 2001 roku, tak więc na rynku funkcjonuje już od dwóch dekad.

Tanie rozmowy do Polski z UK Lycamobile

Lycamobile

Lycamobile jest drugim największym operatorem komórkowym w Anglii, zaraz po Lebarze, który oferuje tanie rozmowy na obszarze UK. A także poza Wielką Brytanią. Z jej usług korzysta 15 milionów użytkowników na całym świecie. Jak większość operatorów, tak i tutaj mamy w ofercie możliwość prepaidowych doładowań albo wykupienia pakietu miesięcznego (bundles). Ta druga opcja umożliwia nam nielimitowane rozmowy, dzięki czemu możemy na prawdę tanio dzwonić z UK do Polski. Minuta połączenia na numer stacjonarny w Polsce kosztuje jedynie 1 pensa, zaś na komórkę 9 pensów. Chyba, że nasz rozmówca również posiada kartę SIM z Lycamobile, wtedy także opłata to 1p. Wysyłanie SMS-ów to koszt 15p, w każdym przypadku. Co istotne, operator ten funkcjonuje w Polsce już blisko od dekady, bo od listopada 2011 roku. Przez co, zalicza się do najdłużej działających wirtualnych sieci komórkowych w naszym kraju.

Giffgaff

Giffgaff

Giffgaff zdecydowanie różni się od konkurencji, a czym konkretnie? Zdecydowanie swoją prostotą oraz tanią i korzystną ofertą. Jak pozostałe sieci, też jest to wirtualny operator komórkowy, który na swoje potrzeby wykorzystuje maszty O2. Koszt połączenia do Polski to już 1p za minutę rozmowy. Firmę tą rekomenduje większość Polonii na Wyspach. Jeśli nie posiadamy stałego połączenia internetowego (Wi-Fi), to warto rozważyć usługę pakietu z Internetem. Nie tylko ta oferta jest korzystna, gdyż ceny rozmów do Polski są również bardzo przyzwoite. Wirtualna sieć komórkowa Giffgaff w UK ma w swojej ofercie przystępne pakiety miesięczne, czyli goodybags. Jest to usługa na kartę, bez wiążącej nas umowy. Jakie są opłaty? 2p/minuta rozmowy na numery stacjonarne, 5p na komórki, zaś wysłanie SMS-a to koszt 8p. Sieć uruchomiono w dniu 25 listopada 2009 roku.

Tanie rozmowy do Polski z UK przez internet

Obecnie na rynku jest sporo firm, które umożliwiają realizowanie tanich rozmów do Polski z UK. Jedyne, co jest do tego niezbędne to smartfon oraz dostęp do połączenia internetowego. Nasz rozmówca także musi mieć zainstalowaną taką samą aplikację. Zobaczmy więc, z jakich aplikacji najczęściej się korzysta, aby tanio i korzystnie zadzwonić do Polski.

Darmowe ogłoszenia w UK

Skype

Tej aplikacji chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Dzięki Skype mamy możliwość darmowych rozmów z innymi użytkownikami Skype’a. Natomiast, jeśli chcemy wykonać połączenie na numer komórkowy lub stacjonarny to opłata jest bardzo niska. Za połączenie do Polski zapłacimy 1p za minutę rozmowy. W celu korzystania z tego programu, musimy mieć smartfon/tablet albo komputer/laptop, z dostępem do sieci internetowej.

Viber

Viber to następny światowy gigant, gdyż z aplikacji tej korzysta ponad 200 milionów klientów. W opinii wielu użytkowników, apka ta ma zdecydowanie lepszą jakość rozmów, niż popularny Whatsapp. Koszt usługi Viber to jedyne 5,99 euro za miesiąc. W tej cenie mamy uruchomione nielimitowane rozmowy do większości krajów Europy, w tym również do Polski. Największym plusem Viber’a jest niewątpliwie wysoka jakość prowadzonych rozmów.

Vyke

Vyke (czyt. wajk) jest intuicyjną aplikacją, która umożliwia wykonywanie połączeń do Polski w cenie od 1 do 3 pensów za minutę połączenia. Jest to cena zależna od kraju docelowego, do którego dzwonimy. Vyke jest bardzo popularny wśród naszych rodaków pracujących za granicą naszego kraju, szczególnie w UK.

Jakie są tanie rozmowy do Polski z UK – porównanie usług

Polacy w UK, którzy od lat korzystają z usług trzech porównanych przez nas operatorów, poddali ocenie propozycje ich usług. Zobaczmy więc jak wypadli! Wyniki przedstawiamy w poniższej tabeli, a oceny podano w skali 10-stopniowej.

Cecha/FirmaLebaraLycamobileGiffgaff
Pakiety778
Rozmowy międzynarodowe987
Stosunek jakości do ceny767
Zasięg779
Usługi dodatkowe557
Ocena końcowa7/107/107.5/10

Tanie rozmowy do Polski z UK – zakończenie

Podsumowując, tanie rozmowy do Polski z UK jak widać są możliwe. Wierzymy, że dzięki naszemu poradnikowi, od tej pory będziecie cieszyć się tanimi rozmowami z Anglii do Polski. Rzecz jasna, na rynku telefonii komórkowej dostępnych jest multum różnych propozycji, z których wybraliśmy najciekawsze. Wskazaliśmy także alternatywne rozwiązania, które umożliwiają nawet darmowe połączenia z Wielkiej Brytanii do Polski. W końcowym rozrachunku stwierdzamy, iż używając usług operatorów komórkowych, najbardziej opłaca się wybrać tych wirtualnych. Natomiast, jeżeli chcemy wykonywać tanie rozmowy do Polski z UK przez Internet to skorzystajmy z komunikatorów jak: Skype czy Viber. Z naszej strony to by było na tyle! Mamy nadzieję, że choć trochę udało Nam się ułatwić Wasze rozmowy z UK do PL.

Ważne! Dzwoniąc z angielskiego numeru telefonu na polski, pamiętajmy, aby zawsze dodać przed właściwym numerem kod prefiks dla Polski (+48).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.