Przelew bankowy z Polski do Anglii to jedna z metod wysyłania pieniędzy za granicę. Takie usługi międzynarodowe są często bardzo kosztowne. Czy korzystanie z pomocy banku jest opłacalne? Ile zapłacimy za taki przekaz pieniężny i jak długo będzie on szedł do odbiorcy? Poznaj odpowiedzi na te pytania, zanim wyślesz pieniądze do bliskich w Wielkiej Brytanii.

Spis treści

Jak zrobić przelew bankowy z Polski do Anglii?

Powodów, dla których potrzebujemy wykonać przelew bankowy z Polski do Anglii jest niewątpliwie wiele. Zapewne Twój też jest bardzo ważny. Dlatego postaramy się, jak najdokładniej wprowadzić Cię w temat transakcji międzynarodowych. Tak, aby nie tylko sam proces był dla Ciebie łatwiejszy, ale także w miarę możliwości opłacalny. Dlaczego tytułowa metoda jest tak często wybierana wśród klientów? Ponieważ dzięki przelewom bankowym możemy: wysyłać pieniądze jednorazowo, robić przelewy na całym świecie oraz płacić online za wszelkie produkty i usługi. Między innymi stąd ich popularność. A co ważne, to wszystko bez odchodzenia zza biurka czy pojawienia się w placówce. Co jest wygodne nie tylko dla osoby prywatnej, ale również komfortowe dla pracowników firmy. W dalszej części artykułu pokażemy Ci jak bezproblemowo zlecić transakcję.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Krok po kroku

Jak w łatwy sposób zlecić przelew z Polski do Anglii w bankowości internetowej? Oto szybka instrukcja:

 • Najpierw wpisz swoją nazwę użytkownika oraz hasło, aby się zalogować.
 • Wyszukaj funkcję przelewów międzynarodowych na stronie banku.
 • Przygotuj dokładne dane odbiorcy przelewu, takie jak:
  • imię i nazwisko (lub pełna nazwa firmy),
  • kraj,
  • międzynarodowy numer konta bankowego (IBAN).
  • kod SWIFT/BIC banku.
 • Na koniec wybierz walutę i wpisz kwotę przelewu. Całość zatwierdź i gotowe!

Dwa sposoby

Co jeszcze warto wiedzieć zanim skorzysta się z usług międzynarodowych swojego banku? O ile transfer środków pomiędzy kontami w kraju jest szybki i prosty, o tyle w przypadku przelewu zagranicznego wiąże się to z dodatkowymi kosztami i dłuższym czasem dostarczenia środków. Tym bardziej, jeśli banki (nadawcy i odbiorcy) ze sobą nie współpracują. Decydując się na przelew w banku mamy do wyboru dwie opcje:

 • SEPA (Single Euro Payment Area, czyli Jednolity Obszar Płatności w Euro) – to międzynarodowe przelewy nadawane wyłącznie w walucie EURO. Dotyczą tylko tych państw, które znajdują się w strefie SEPA. Czyli: kraje UE oraz Lichtenstein, Norwegia, Islandia, Szwajcaria, Monako, San Marino, Andora oraz Wielka Brytania.
 • SWIFT ( Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication, czyli Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej) – to międzynarodowe transfery, których można dokonywać wszędzie i w każdej walucie.

Natomiast, w tych dwóch przypadkach należy brać pod uwagę duże wydatki. Tym bardziej, jeśli zależy nam na czasie. Na przykład przelew SWIFT w formie ekspresowej to nawet 200 zł za pojedynczy przelew (jednak konkretne ceny są ustalane osobno przez każdy bank). Dodatkowo należy doliczyć koszt marży za wymianę walut, średnia opłata to nawet 5% wartości przelewu.

Darmowe ogłoszenia w UK

Czy przelew bankowy z Polski do Anglii się opłaca?

Czym się kierujesz dokonując przelewu bankowego z Polski do Anglii? Czy jest to kwestia zaufania do konkretnego banku, w którym masz założone konto od dawna? Czy wygoda związana z możliwością wysyłania pieniędzy online za pośrednictwem instytucji, która jest powszechnie znana? Co prawda są to ważne sprawy, jednak warto też przyjrzeć się dokładniej opłatom za takie usługi oraz terminowi ich realizacji. Załóżmy nawet, że Tobie nie zależy na czasie, to jednak Twój odbiorca bardziej się nie ucieszy, gdy otrzyma pieniądze na drugi dzień niż po kilku dniach od Twojego zlecenia transakcji, prawda? Czy zatem słusznie tradycyjny przelew bankowy, mimo takiej popularności, jest coraz częściej odradzanym sposobem operacji finansowej? Przyjrzymy się temu bliżej. Przeanalizujmy różne oblicza przelewu bankowego.

Więcej zalet czy wad?

Usługi pieniężne za pośrednictwem tak powszechnej instytucji, jaką jest bank, dają nam wiele możliwości. Jednak czy w ostatecznym rozrachunku, nadal chcielibyśmy z nich korzystać? Do głównych plusów i minusów takich transakcji należą:

PLUSYMINUSY
wygoda podczas wykonywania przelewu
(w kraju i za granicą)
wysokie opłaty za niektóre usługi,
w tym przede wszystkim za przekazy międzynarodowe
bezpieczeństwo przekazywanych pieniędzy (profesjonalne standardy)przelewy międzynarodowe trwające niekiedy bardzo długo
dość szybkie przetwarzanie przelewów
(ale tylko krajowych)
do wykonania takiej transakcji potrzeba dokładnych danych odbiorcy przekazu w standardzie międzynarodowym, co może być kłopotliwe dla osób, któe nie wykonywały wcześniej takiej transakcji

Podsumowanie

Podsumowując, usługi międzynarodowe w banku, a dokładniej przelewy bankowe z Polski do Anglii średnio nam się opłacają. Mimo wygody i bezpieczeństwa tych transakcji, jednak duże koszty oraz długi czas realizacji powodują, że wiele tracimy już na samym zleceniu takiej operacji finansowej.

Kobieta przeglądająca stronę banku w laptopie

Jakie są inne metody przekazu pieniężnego niż przelew bankowy z Polski do Anglii?

Jeśli już dowiedziałeś się, jak wygląda przelew bankowy z Polski do Anglii oraz jakie są jego mocne i słabe punkty, przedstawimy krótko inne metody przekazu pieniężnego. A mianowicie, do coraz częściej wybieranych przez nas sposobów, które wykorzystujemy do wysyłania pieniędzy Polska-Anglia, poza przelewem bankowym, to: przekaz gotówkowy z udziałem agenta z wybranej placówki (np. Western Union lub Moneygram), portfel cyfrowy (np. PayPal lub PayU) czy kantor internetowy. Jednak wszystkie te formy transakcji charakteryzują się wysokimi opłatami, a poza tym bezpieczeństwo naszych pieniędzy jest pod znakiem zapytania. Dlatego chcemy się szczególnie skupić na przelewach online, w których specjalizują się w sprawdzone firmy.

Dobra firma to tania transakcja

Z najlepszymi firmami oferującymi przelewy z Polski do Wielkiej Brytanii możecie zapoznać się w naszym rankingu przelewów z Polski do Anglii. Czym usługi takich pośredników wyróżniają się z wyżej wspomnianymi sposobami? Ranking wymienia takie czynniki jak m.in.: szybkość transakcji oraz opłata za przekaz. Na tej podstawie możemy łatwo wyczytać, że firmy te cechuje błyskawiczny przelew (nawet do 24h) oraz niskie opłaty za transakcję (nawet 0 zł przy standardowej opcji). Jak widać, są one bardzo konkurencyjne, szczególnie w porównaniu do przelewów bankowych.

Najlepsza opcja

Powołując się w dalszym ciągu na ów ranking, wśród wszystkich firm wyłania się najlepszy wybór. Na zaszczytnym pierwszym miejscu znajduje się platforma Klik-24. Specjalizuję się ona właśnie w przelewach Polska-Anglia oraz Anglia-Polska. A tym samym oferuje nam bardzo korzystne usługi międzynarodowe. Poza szybkimi i tanimi przekazami pieniężnymi, gwarantuje także atrakcyjny kurs wymiany walut oraz bezpieczeństwo naszych pieniędzy i ochronę danych osobowych. Klik-24 posiada licencję instytucji płatniczej wydanej przez FCA oraz licencją ochrony danych osobowych Data Protection Licence, wydaną przez ICO. Dlatego możemy być całkowicie pewni, że zarówno nasze pieniądze, jak i dane osobowe są w dobrych rękach. Ponadto profesjonalna obsługa klienta rozwieje wszystkie wątpliwości. Skontaktuj się z firmą Klik-24 już teraz!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.