Jak wysłać kasę z Polski do UK? Szybko, bezpiecznie i tanio! Jak znaleźć ofertę, która będzie posiadać takie cechy? Bez obaw – nasz artykuł z pewnością pomoże Wam w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania! Zapewne zastanawiacie się teraz, ile kosztują zagraniczne przelewy i jaki jest czas realizacji usługi? Zapraszamy więc serdecznie do dzisiejszej lektury!

Spis treści

Jak wysłać kasę z Polski do UK? – wstęp

Jak wysłać kasę z Polski do UK? Najlepiej tak, żeby nie tracić niepotrzebnie pieniędzy, a transakcja była wykonana pewnie i sprawnie. Czy jest to faktycznie możliwe? Jak najbardziej! Jeżeli często wykonujemy transfer środków z Polski do Anglii to zapewne stale poszukujemy jeszcze lepszej metody. Dlaczego skoro od dłuższego czasu posługujemy się sprawdzoną formą przekazów pieniężnych? Mianowicie dlatego, że w dobie Internetu i szeroko pojętej cyfryzacji, również branża usług płatniczych mocno się rozwinęła. Nie jesteśmy już więc skazani wyłącznie na niekorzystne propozycje banków czy też przestarzałych kantorów stacjonarnych. Poniższy tekst stanowi poradnik przedstawiający wszystkie możliwe sposoby na przekazanie pieniędzy z Polski do Wielkiej Brytanii. Przy czym, staraliśmy się uwzględnić tutaj najnowsze trendy. Czyli takie, którymi powinniśmy się kierować, jeśli chcemy najkorzystniej wysłać kasę z Polski do UK! Po przeczytaniu tego „podręcznika po przelewach z PL do UK” będziecie też wiedzieć, jak nie wysyłać pieniędzy do Anglii.

Darmowe ogłoszenia w UK

Jak wysłać kasę z Polski do UK? – dostępne sposoby

Wysyłając kasę z Polski do UK musimy wiedzieć, że wyróżnia się kilka metod na przekazanie środków za granicę. Wiele z nich jest dla klientów zupełnie niekorzystna, przede wszystkim mowa tutaj o bankach. Część oferuje błyskawiczne przelewy w 10 minut, lecz pamiętajmy, że w tym wypadku extra szybko nie znaczy extra tanio. Na szczęście niektóre z firm umożliwiają zrealizowanie darmowych przelewów do Anglii lub ekspresowych, za które zapłacimy symboliczną kwotę. Poniżej przedstawiamy cztery najpopularniejsze z nich. Podajemy je w kolejności odpowiednio od tej najmniej do najbardziej przez nas polecanej, jak i wybieranej przez klientów:

 1. Standardowy przelew w banku z naszego rachunku (tą opcję radzimy omijać szerokim łukiem!);
 2. Osobista wizyta w placówce agencyjnej Western Union lub MoneyGram i przekaz gotówki;
 3. Przekonwertowanie walut i transfer środków zlecony w kantorze internetowym;
 4. Nowoczesna usługa przelewów międzynarodowych w wyspecjalizowanych firmach online.

Sprawdźmy więc, czym charakteryzują się poszczególne rozwiązania i które z nich będzie dla nas najkorzystniejsze.

Standardowy przelew z PL do UK za pośrednictwem banku

Przelew poprzez bank jest powszechnie spotykaną metodą na transfer środków z Polski do UK. Jednakże jest to niezaprzeczalnie najbardziej kosztowna forma przekazania pieniędzy do Anglii. Dlaczego, skoro banki to szanowane i zaufane instytucje? Dlatego, że funkcjonują na zasadzie wyzysku klientów na wszelkich usługach, jakie im proponują. Szczególnie, jeśli mowa tu o transakcjach międzynarodowych, przy których generują horrendalnie wysokie koszty. Najmniejsza kwota, jaką zapłacimy za zlecenie przelewu do Anglii to aż 25 zł. Maksymalnie może to być aż 300 zł. Wysokość tej opłaty jest zależna od wysokości kwoty, jaką przelewamy. Dodatkowo musimy pamiętać o bardzo niekorzystnym w bankach kursie wymiany walut PLN na GBP. Niestety nie są to dwie jedyne opłaty, jakie pobiorą od nas banki. Są przecież jeszcze banki pośredniczące, które uczestniczą w całej tej zagranicznej operacji finansowej. Co gorsza, prowizje tych banków w momencie wykonywania przelewu nie są dla nas znane.

Tak więc, przykładowo:

 • gdy wysyłamy 1000 złotych z Polski do Anglii standardowym przelewem w banku, nasz odbiorca dostanie około 135 funtów brytyjskich;
 • kiedy wysyłamy 1000 PLN z Polski do Anglii za pośrednictwem najkorzystniejszej oferty w firmie online, nasz odbiorca dostaje około 188 funtów brytyjskich.

Jaki z tego wniosek? Mianowicie taki, że gdy decydujemy się na przelew poprzez bank, zostawiamy w nim przynajmniej 53 funty. Mało? Oczywiście, że nie! Tak więc, nigdy nie zlecajcie przelewów za granicę w banku! Inaczej słono za to zapłacicie, a chyba nie warto tracić swoich ciężko zarobionych pieniędzy w taki właśnie sposób.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Wizyta w oddziale Western Union/MoneyGram i przekaz gotówki poprzez agenta

Zdecydowanie innym sposobem na przekazanie pieniędzy do Wielkiej Brytanii jest udanie się do placówki jednej z firm agencyjnych. Jak dokładnie to działa? Na miejscu wypełniamy formularz przekazu środków, a pieniądze zostawiamy bezpośrednio u agenta. Dużym udogodnieniem jest tutaj fakt, że ani osoba wysyłająca przekaz, ani odbiorca gotówki, nie muszą dysponować rachunkiem w banku. Całą transakcję wykonamy bezproblemowo z jednym w wielu punktach WU lub MG.

Czy warto zatem skorzystać z takiego przekazu? Tylko w przypadku, gdy nie mamy założonego konta w banku lub adresat przelewu nim nie dysponuje. A także przy sporadycznym wysyłaniu mniejszych sum pieniężnych do Anglii. Duży plus stanowi szybki czas przekazu gotówki, gdyż odbiorca będzie mógł otrzymać środki już w ciągu kilkunastu minut. Natomiast średnio i tak należy przyjąć 1 dzień roboczy, jako optymalny czas realizacji takiej usługi.

Tak, jak wcześniej wspominaliśmy, że bardzo szybko nie znaczy również bardzo tanio. I tak też jest w tym przypadku. Agencje te oferują bowiem kiepski kurs przeliczania walut. Dodatkowo musimy uiścić opłatę w wysokości co najmniej 10-20 zł za zlecenie przekazu zagranicznego. Dlatego, nie rekomendujemy tej formy wysyłania gotówki, z uwagi na to, że nie jest to w pełni korzystna metoda. Pamiętajmy też o czasie, jaki stracimy udając się do tych punktów, a także stojąc w długich kolejkach. Weźmy też pod uwagę, że nie każda osoba odbierająca przekaz będzie miała możliwość odbioru osobistego. Oczywiście takie placówki znajdują się w wielu brytyjskich miastach, lecz z pewnością nie na prowincjach czy na wsiach.

Wymiana walut i transfer środków w kantorze internetowym

Na rynku usług płatniczych do wyboru mamy przynajmniej kilkadziesiąt kantorów internetowych. Wiele z nich daje nam możliwość wymiany polskich złotówek na brytyjskie funty. A następnie przesłanie wskazanej kwoty na dany rachunek. Oczywiście po uprzednim zasileniu naszego wirtualnego konta złotówkami i przekonwertowaniu ich na funty szterlingi. Nawet jeśli zamiana waluty w kantorach online jest korzystna, to już przelewy międzynarodowe w takich miejscach absolutnie nie! Dlaczego? Z prostej przyczyny. Kantory internetowe zarabiają na zagranicznych przelewach tak samo, jak robią to banki. Za zlecenie transakcji z Polski do Anglii, kantory inkasują od nas naprawdę spore opłaty, które mogą wynieść nawet kilkaset złotych! Ponadto musimy założyć wirtualne konto i wykonać kilka mniej czy bardziej złożonych kroków. Tak więc, nie dla każdego będzie to jasne i przejrzyste rozwiązanie. A już na pewno nie będzie ono korzystne.

Firmy online i innowacyjna usługa szybkich, tanich i bezpiecznych przelewów międzynarodowych

I w końcu dochodzimy do sedna, czyli najkorzystniejszego sposobu na wysłanie środków pieniężnych z Polski do UK. Są to bowiem firmy online, świadczące nowoczesne usługi przelewów pieniężnych z Polski do Anglii. Dlaczego akurat firmy? Dlatego, że są najtańsze, najszybsze i najpewniejsze. Co ważne, transakcje międzynarodowe w tych instytucjach płatniczych są jedyną działalnością, jaka jest przez nie wykonywana. Sprawia to, że każdy klient jest tutaj traktowany w pełni profesjonalnie. A specjaliści pracujący w tych firmach są ekspertami w swojej dziedzinie, którym bez obaw można zaufać. Dbając o zadowolenie klientów, mamy tutaj najkorzystniejsze stawki kursów walut, których nie uświadczymy ani w bankach, ani w kantorach. Aktualnie, w branży przelewów zagranicznych funkcjonuje naprawdę sporo dobrych firm.

Natomiast, jak w takim razie znaleźć tą najlepszą firmę? Czyli jaką dokładnie? Taką, która zaoferuje nam przede wszystkim najkorzystniejszy przelicznik walut, szybki czas realizacji usługi oraz gwarancję bezpieczeństwa. Czy taka firma rzeczywiście istnieje? Na szczęście tak! Skorzystajcie więc z oferty Klik-24, gdzie Ty klikasz, a my przesyłamy!

Jak wysłać kasę z Polski do UK? Najkorzystniej z Klik-24!

Dlaczego warto wybrać firmę Klik-24? Jest to bowiem jedna z nielicznych instytucji płatniczych, która oferuje darmowe przelewy z Polski do UK! Zupełnie darmowe? Tak, zgadza się! W przypadku wyboru opcji przelewem Standard opłata wynosi 0 zł! Jest to stała bezpłatna opcja, bez względu na wysokość przelewanych pieniędzy. Czas księgowania środków to średnio 1-2 dni robocze. A jeżeli bardziej zależy Państwu na szybszej realizacji usługi to również nie ma najmniejszego problemu. Z przelewem Express cała transakcja zajmie maksymalnie jeden dzień roboczy, a koszt zlecenia w tej formie to jedyne 9.99 PLN! Tutaj również opłata się zmienia i jest stała, bez względu na kwotę, jaką wysyłamy.

W celu dokonania przelewu z Polski do Anglii, wszystko załatwicie Państwo wygodnie w formie online, bez wychodzenia z domu! Jak? Bez problemu za pośrednictwem komputera, laptopa czy też smartfona! Co należy zrobić? Poniżej zamieszczamy poradnik, jak krok po kroku zrealizować przelew z Polski do UK w Klik-24.

 1. Zakładamy darmowe konto klienta na platformie Klik-24;
 2. Wprowadzamy dane odbiorcy wraz z deklarowaną kwotą przelewu (do przeliczenia złotówek na funty posłuży nam kalkulator przelewu);
 3. Potwierdzamy zlecenie transakcji z Polski do Anglii;
 4. Państwo wysyłają pieniądze na polskie konto Klik-24;
 5. Następnie Klik-24 przelewa należne środki ze swojego konta brytyjskiego na angielski rachunek adresata przelewu;
 6. Gotowe! Po opłaceniu przez Państwa zlecenia, przelew dotrze w ciągu 1-2 dni roboczych.

Klik-24 to pewny partner dla Twoich przelewów z Polski do Anglii!

Klik-24 stawia przede wszystkim na uczciwość i wysoką jakość świadczonych usług. Bezpieczeństwo finansowe jest dla tej firmy szczególnie istotne. Dlatego też jest to autoryzowana instytucja płatnicza, która znajduje się pod ścisłą kontrolą organów nadzorujących. Mowa tu o polskim KNF, czy brytyjskim FCA. Dodatkowo gwarantem uczciwej oferty Klik-24 jest wysoka ocena (4.9/5), która została przyznana na niezależnym portalu Trustpilot. Co jest sekretem niskich cen i szybkości realizowanych usług? Wszystko opiera się na przelewach lokalnych Elixir. Dzięki którym poprzez wykonanie dwóch przelewów krajowych, klient nie płaci kosztownych prowizji bankowych, ani innych ukrytych opłat.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.