Jacy są operatorzy komórkowi w UK? Współcześnie ciężko sobie wyobrazić nieposiadanie telefonu komórkowego, w którym przechowujemy coraz więcej rzeczy. Dostęp do wszelkich aplikacji zapewnia nam funkcjonalność i pozwala na swobodny kontakt. Emigrując na Wyspy Brytyjskie powinniśmy rozeznać się w ofertach poszczególnych sieci komórkowych w Anglii. Dzięki czemu bez żadnych przeszkód będziemy mogli pozostać w stałym kontakcie z bliskimi, którzy pozostali w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym przedstawimy najpopularniejszych operatorów komórkowych w Anglii. Przyjrzymy się im i wskażemy czynniki, które warto uwzględnić podejmując ostateczny wybór.

Spis treści

Operatorzy komórkowi w UK

Operatorzy komórkowi w UK to temat, którym powinna zainteresować się każda osoba planująca dłuższy pobyt w Wielkiej Brytanii. W Anglii możemy natknąć się na wielu usługodawców oferujących różne pakiety w zakresie sieci komórkowej. Pamiętajmy jednak, aby wybrać takiego operatora, który nie będzie dużym obciążeniem dla naszego portfela, a możliwości jakie będzie nam dawał w pełni zaspokoją nasze potrzeby. Chcesz posiadać brytyjski numer telefonu komórkowego? Nie znasz dostawców sieci komórkowej na terenie Zjednoczonego Królestwa? W takim razie ten artykuł jest skierowany właśnie do Ciebie. Zapraszamy do zapoznania się z nim, dzięki czemu będziesz mógł/a rozwiać nurtujące wątpliwości.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Jak wybrać?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się nad swoimi indywidualnymi potrzebami, zarówno pod względem usług, jak i budżetu. Analiza dostępnych ofert pomoże Ci wybrać operatora komórkowego, który najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom a tanie rozmowy do Polski z UK to będzie standard. Zanim ostatecznie dokonasz wyboru weź pod uwagę kilka czynników. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich:

  • Zasięg sieci – jest on niezbędny dla niezakłóconej komunikacji. Dlatego zapoznaj się z opiniami na temat zasięgu sieci poszczególnych operatorów w miejscach, gdzie najczęściej przebywasz, w tym w Twoim domu, miejscu pracy i innych często odwiedzanych miejscach.
  • Ceny i warunki umowy – zwróć uwagę na koszty abonamentu, opłaty za połączenia i SMS-y, limity danych oraz ewentualne dodatkowe opłaty za korzystanie z usług poza planem taryfowym.
  • Roaming zagraniczny – warto dowiedzieć się o dokładnych stawkach, ponieważ operatorzy często naliczają dodatkowe opłaty za korzystanie z usług poza granicami kraju.
  • Dodatkowe korzyści – niektórzy operatorzy komórkowi oferują swoim klientom np. bezpłatne rozmowy lub SMS-y do innych użytkowników tej samej sieci, programy lojalnościowe, dostęp do usług multimedialnych lub atrakcyjne pakiety promocyjne.
  • Opinie i oceny użytkowników – warto zapoznać się z opiniami i ocenami użytkowników na temat poszczególnych usługodawców np. na forach internetowych, stronach porównujących usługi telekomunikacyjne lub w aplikacjach mobilnych.
Darmowe ogłoszenia w UK

Najpopularniejsi dostawcy sieci komórkowej w Anglii

W Anglii możemy spotkać się z wieloma operatorami komórkowych. Jednak, największą popularnością cieszą się następujący dostawcy sieci komórkowej:

  1. Lebara Mobile
  2. Vodafone
  3. Tesco Mobile
  4. O2
  5. Three
Najpopularniejsi dostawcy sieci komorkowej w Anglii

Operatorzy komórkowi w UK – oferty

Operatorzy komórkowi w UK to temat nieustannie interesujący sporo grono osób. Nic w tym dziwnego, ponieważ decydując się na emigrację do Wielkiej Brytanii powinien być to jeden z punktów priorytetowych na naszej liście.

Lebara Mobile

Lebara oferuje różnorodne plany taryfowe typu SIM-only, które są elastyczne i mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz Prepaid. W sieci Lebara można co miesiąc zmienić swój pakiet. Mają w ofercie plany z określoną ilością minut rozmów, wiadomości SMS i pakietów danych, zarówno na połączenia krajowe, jak i międzynarodowe. Operator ten skupia się na umożliwieniu klientom nawiązywania kontaktów z rodziną i przyjaciółmi za granicą w przystępnych cenach. Lebara Mobile jest popularny wśród osób, które potrzebują tanich usług telekomunikacyjnych związanych z międzynarodowymi połączeniami. Jeśli planujesz częste rozmowy międzynarodowe lub potrzebujesz elastycznych planów taryfowych, może to być dobry wybór.

Vodafone

Vodafone to najstarszy operator komórkowy w UK. Posiada szeroki zasięg sieci w Wielkiej Brytanii obejmując zarówno obszary miejskie, jak i wiejskie. Oferuje różnorodne plany taryfowe, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Możesz wybierać spośród pakietów z określoną ilością minut rozmów, wiadomości SMS i pakietów danych, które można dostosować do swoich potrzeb. Vodafone wprowadził technologię 5G do swojej sieci, która umożliwia szybki i zaawansowany Internet mobilny. Od 6 stycznia 2022 Vodafone wprowadziło nowe opłaty o których warto wiedzieć. Od teraz, klienci bez roamingu uwzględnionego w taryfie, powinni wykupić pakiet 'Roaming Pass’ który pomoże ograniczyć dzienny koszt Internetu za granicą.

Tesco Mobile

Tesco Mobile jest cenionym operatorem w Anglii ze względu na konkurencyjne ceny i dostęp do szerokiej gamy planów taryfowych. Dla swoich klientów często wprowadza specjalne promocje. Jest operatorem wirtualnym i działa na bazie infrastruktury dobrze znanej sieci O2. Jeśli chodzi o roaming zagraniczny obowiązuje on na terenie 48 krajów (wedle limitu taryfy), w tym wszystkich państw Europy.

O2

O2 to zdecydowanie jedna z przodujących i największych sieci komórkowych w Wielkiej Brytanii. Swoją popularność zawdzięcza rozbudowanej sieci, konkurencyjnym planom taryfowym i dodatkowym usługom, które oferuje. Każda z taryf gwarantuje dostęp do szybkiego Internetu w telefonie oraz dostęp do publicznych hotspotów. Technologia 5G pozwala na szybki Internet. Ten operator wciąż uwzględnia Internet roamingowy w swoich taryfach. Przebywając na terenie krajów Europy klienci O2 mogą wykorzystać 25GB każdego miesiąca bez dodatkowych opłat.

Three

Three to operator komórkowy znany z oferowania bezpłatnych lub niskokosztowych usług roamingowych w wielu krajach. Oferuje połączenie telefonu komórkowego z technologią VoIP, usługa opiera się w działaniu na komunikatorze Skype. Dzięki temu klienci sieci mogą korzystać z bezpłatnych połączeń oraz video połączeń na całym świecie. Dostawca proponuje też atrakcyjne ceny dostępu do bezprzewodowego Internetu w obrębie własnej sieci.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.