Podczas, gdy fintechy coraz to bardziej prześcigają się w szukaniu nowoczesnych rozwiązań na rynku przelewów międzynarodowych, banki od lat zdają się trzymać swój status quo. O tyle, o ile przelewy SEPA w strefie euro utrzymują się w całkiem dobrej kondycji, to transfery w innych walutach odstraszają klientów cenami i czasem oczekiwania na przelew. Dzisiaj sprawdzamy, jak długo idzie przelew z Polski do UK? A także wyjaśniamy, co może mieć wpływ na to, ile trwa taka transakcja?

Spis treści

Ile trwa przelew z Polski do Anglii?

W odniesieniu do przelewów SWIFT stosuje się zasadę D+3, czyli do trzech dni od daty zlecenia przelewu. Wpływ na termin realizacji mogą mieć przede wszystkim data, czas nadania oraz dni ustawowo wolne od pracy. Pamiętajmy, że nawet, jeśli wysyłamy pieniądze pomiędzy krajowymi rachunkami bankowymi, to zostaną one zrealizowane zgonie z  przyjętym harmonogramem sesji księgowania. Tę samą zasadę stosuje się w przypadku przekazów międzynarodowych. Banki w Polsce nie procesują transakcji w weekendy oraz dni wolne od pracy.

Darmowe ogłoszenia w UK

Czy przelewy międzynarodowe można wysłać priorytetem?

Korzystając z usług banku, przelewów międzynarodowych nie mamy możliwości zlecić korzystając z sesji natychmiastowych typu EXPRESS ELIXIR. Jeżeli więc planujesz wysłać pieniądze z Polski do Anglii, zarówno Ty jak i odbiorca będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość. Niektóre banki mają w ofercie szybkie płatności walutowe (1 dzień roboczy), ale zazwyczaj są one trzykrotnie droższe niż wersja standardowa.

Jak długo idzie przelew z Polski do UK? Jak już wspomnieliśmy wyżej na przelew standard z polskiego konta na angielski rachunek bankowy możemy poczekać nawet do 3 dni roboczych. Jednak aby trochę to przyśpieszyć, postanowiliśmy „sprzedać” Ci dziś jeden sprytny trick, który zagwarantuje Ci szybką i sprawną realizację transakcji. Jeżeli chcesz, żeby transfer trafił na wskazany przez Ciebie rachunek odbiorcy maksymalnie w terminie do 2 dni zleć przelew przed 12:30. Podobno zdarza się, że czasami przekazy trafiają na konto nawet następnego dnia wieczorem, jednak polecamy pozostawić sobie wskazany margines bezpieczeństwa. Przelewy zlecone po godzinie 12:30 realizowane są w standardowym terminie.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Gdzie szukać szybkich przelewów z Polski do Anglii?

Jeżeli zależy Ci na czasie i nie możesz pozwolić sobie na to, żeby na pieniądze czekać kilka dni. Być może rozsądnym będzie założenie konta i zlecanie przekazów pieniężnych za pośrednictwem wspomnianych na wstępie fintechów. W artykule „rankingi firm oferujących przelewy z Polski do Anglii” znajdziesz praktyczne informacje na temat wiodących firm. Zajmują się one realizacją międzynarodowych przekazów pieniężnych po konkurencyjnym kursie wymiany walut. Wiele z nich oferuje w pełni bezpłatne korzystanie z usług, bez pobierania prowizji za zlecenie transferu oraz przewalutowanie. Co ważne, sesje księgowania w przypadku niezależnych firm są zbliżone do tych krajowych. W rankingu zebraliśmy najlepsze oferty dostępne obecnie na rynku. Dzięki czemu będziesz mógł wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie, w pełni dopasowane do Twoich potrzeb. Co najważniejsze, przelew wyślesz w kilka minut!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.