Dane do przelewu w Wielkiej Brytanii muszą być poprawnie uzupełnione, aby transfer mógł zostać zrealizowany bez żadnych przeszkód. Mieszkasz na Wyspach Brytyjskich i potrzebujesz swobodnie realizować transakcje? A może ktoś z Twoich bliskich chce przesłać Ci pieniądze, ale nie wie jak tego dokonać. Swobodne transfery zagraniczne są potrzebą coraz większej liczby osób. Zastanawiasz się, co będzie potrzebne, aby prawidłowo wykonać przekaz? Zapoznając się z poniższym artykułem dowiesz się, jak poprawnie i bez żadnych przeszkód przysłać pieniądze z Anglii do Polski oraz w drugą stronę. Dodatkowo poznasz jeden z najlepszych sposobów na wygodne i korzystne transakcje. Zapraszamy do lektury!

Spis treści

Dane do przelewu w Wielkiej Brytanii

Dane do przelewu w Wielkiej Brytanii to najważniejszy element realizacji jakiejkolwiek operacji finansowej. Zakładając konto w jednym z angielskich banków otrzymujemy swój indywidualny numer rachunku bankowego, czyli Sort Code oraz Account Number. Za pomocą tych danych Twoi bliscy będą mogli bez przeszkód przesłać Ci środki. Dlatego istotne jest, aby przebywając w Wielkiej Brytanii posiadać konto w jednym z angielskich banków. Zdecydowanie ułatwia to realizację transakcji. Nie zapomnij również o sprawdzeniu numeru konta w formacie IBAN oraz zapoznaniu się z kodem SWIFT banku odbiorcy. Ilość wymaganych danych Cię przytłacza? Spokojnie! Zapoznają się z poniższym artykułem dowiesz się, że przekazy mogą być łatwe do zrealizowania!

Darmowe ogłoszenia w UK

Co będzie potrzebne? Sort Code oraz Account Number

Jeśli chcesz wysłać wysłać komuś pieniądze lub ktoś chce przesłać je do Ciebie, a obecnie mieszkasz w Zjednoczonym Królestwie to niezbędne będzie podanie Sort Code oraz Account Number. Otrzymasz je w momencie, gdy otworzysz rachunek bankowy w jednym z brytyjskich banków. Co to takiego?

Sort Code

Sort Code to 6-cyfrowy numer, który jest stosowany przez brytyjskie i irlandzkie banki oraz instytucje finansowe do identyfikacji ich organizacji lub oddziału, w którym prowadzony jest rachunek bankowy.  Pierwsze dwie cyfry identyfikują, który to bank, a ostatnie cztery cyfry odnoszą się do konkretnego oddziału banku, gdzie otworzyłeś konto. Zastanawiasz się teraz pewnie, czy Sort Code jest tym samym co kod SWITF. Otóż nie jest tym samym, ponieważ zadaniem Sort Code jest usprawnienie identyfikacji oddziałów bankowych w zakresie płatności krajowych brytyjskim i irlandzkim bankom.

Gdzie znaleźć Sort Code? Zazwyczaj w przypadku Wielkiej Brytanii jest on umieszczony po lewej stronie na dole naszej karty płatniczej. Poza tym możemy znaleźć go na wyciągu bankowym lub oficjalnej stronie internetowej banku, w którym posiadamy konto. Jest on zapisay w następujący sposób: xx – xx – xx.

Dane karty w Wielkiej Brytanii

Account Number

Account Number to nic innego, jak numer naszego angielskiego rachunku bankowego. Dzięki niemu możemy dokonywać operacji finansowych. Istotne jest poprawne podanie go w przypadku realizacji jakiejkolwiek transakcji, aby pieniądze znalazły się na właściwym koncie.

W Wielkiej Brytanii większość numerów rachunków bankowych zwykle zawiera osiem cyfr. Niektóre banki brytyjskie mają krótsze numery kont, ale tutaj liczba „0” można dodać z przodu, aby osiągnąć osiem cyfr.

Gdzie go znaleźć? Jeśli chcesz znaleźć numer konta bankowego, zazwyczaj możesz go zobaczyć na wyciągach bankowych i bankowości online. Większość brytyjskich banków umieszcza go z przodu lub z tyłu karty bankowej. Ważne! Nie należy mylić Account Number z numerem karty, który stanowi16 -cyfrowa liczba, która znajduje się zwykle na środku karty bankowej.

Dane do przelewu w Wielkiej Brytanii – przelew z zagranicy

Wykonując przelew do Wielkiej Brytanii musimy pamiętać, aby posiadać następujące dane:

  1. Imię i nazwisko odbiorcy lub pełna nazwa firmy.
  2. Kraj odbiorcy przelewu.
  3. Międzynarodowy numer konta bankowego (IBAN).
  4. Kod SWIFT / BIC banku odbiorcy.
  5. Walutę transakcji oraz kwotę przelewu.
Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Numer rachunku IBAN – co to jest?

Zastanawiasz się, czym jest numer rachunku IBAN i gdzie go znaleźć? Numer IBAN (International Bank Account Number) stanowi międzynarodowy numer rachunku bankowego. Jest jedną z najważniejszych informacji jakie musimy podać, gdy planujemy przelewy do Polski z UK w systemach SEPA i SWIFT. Służy on do identyfikacji kont w międzynarodowym systemie transakcji walutowych. Rachunek IBAN jest kombinacją liter i cyfr, a jego maksymalna długości może składać się z 34 znaków. W Polsce numer konta bankowego w standardzie IBAN powinien być złożony z 28 znaków. Natomiast numer IBAN dla Wielkiej Brytanii składa się z 22 znaków:

  • 2 literowy kod kraju,
  • 2-cyfrowy numer czekowy,
  • 4 znaków z kodu banku,
  • 6 znaków kodu oddziału banku,
  • 8 znaków numeru konta bankowego.

Numer IBAN znajduje się na umowie, jaka została podpisana podczas zakładania konta w banku. Możesz go również sprawdzić za pomocą aplikacji mobilnej (jeśli ją posiadasz). Kolejnym sposobem jest sprawdzenie numeru IBAN poprzez zalogowanie się na stronę internetową banku. Powinien znajdować się w informacjach na temat prowadzonego rachunku bankowego lub na liście Twoich kont. Poza tym znajdziesz go również na wyciągu bankowym.

Kod BIC/SWIFT

Czym jest kod BIC/SWIFT? Dlaczego jest potrzebny podczas zlecania przelewów zagranicznych? Kod BIC/SWIFT (Business Identifier Code) pomaga w identyfikacji banków, co znacznie usprawnia transakcje finansowe. BIC = SWIFT, a SWITF to skrót nazwy Society for Worldwide Interbank Financial, czyli jednego z systemów pomagających w realizacji przelewów z Anglii do Polski i w drugą stronę. Każdy otrzymuje swój unikatowy identyfikator BIC. Bez niego żaden bank na świecie, nie wiedziałby na jakie konto ma przesłać pieniądze. Stanowi on swego rodzaju drogowskaz, a zawarte w nim informacje są kluczowe. Kod BIC/SWIFT składa się z 8 lub 11 znaków. Termin „kod SWIFT” stosuje się zamiennie z terminem „kod BIC” (Business Identifier Code). Zazwyczaj kod SWIFT/BIC swojego banku możemy znaleźć na swoim wyciągu bankowym.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.