Przelewy z Polski do Anglii w Pekao można wykonać na dowolne konto w brytyjskim banku, zarówno w walucie GBP jak i PLN. Wystarczy, że nasz odbiorca posiada dane rachunku bankowego do zlecenia transakcji. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytania: jak wykonać taki przekaz, ile trwa transfer środków z polskiego na angielskie konto, oraz jaki jest całkowity koszt przelewu zagranicznego. Zapraszam serdecznie do lektury!

Spis treści

Przelewy z Polski do Anglii w Pekao

Jeśli zamierzasz zlecać przelewy z Polski do Anglii w Pekao to warto wiedzieć, że ten bank posiada w swojej ofercie dwa rodzaje przelewów: przelew SWIFT oraz SEPA. Dwie transakcje dotyczą płatności zagranicznych, ale różnią się od siebie walutą rozliczeniową. Przelew SWIFT możemy wysłać w dowolnej walucie do każdego kraju na świecie. Natomiast SEPA jedynie w walucie EUR pomiędzy krajowymi w obszarze SEPA. Jeśli posiadasz rachunek złotówkowy w banku Pekao, a Twój odbiorca posiada rachunek prowadzony w walucie GBP to wybieramy typ przelewu SWIFT. Wszystkie banki na całym świecie korzystają z tej metody rozliczania płatności międzynarodowo. W trakcie zlecenia transakcji nasza kwota wyrażona w PLN zostanie przewalutowana na GBP po kursie bankowym a następnie wysłana do odbiorcy. W dalszej części omówimy szczegółowo, jak wygląda to w praktyce.

Koszt przelewu z Polski do Anglii w Pekao

Koszt przelewu z Polski do Anglii w banku Pekao jest zmienny. Co oznacza, że nie zapłacimy za taką transakcję jednej kwoty, lecz będzie ona wzrastać razem z kwotą, którą zamierzamy wysłać. Z tego powodu przygotowaliśmy zestawienie wszystkich opłat, jaki może pobrać od Ciebie bank za wykonanie takiego transferu:

 1. Opłata za przelew wychodzący w banku Pekao
  Opłata za zlecenie transferu zagranicznego SWIFT w Pekao wynosi 0,50% całkowitej kwoty transakcji (min. 30 zł, max. 250 zł). Co oznacza, że przy przelewie na 1000 zł zapłacimy 30zł, ponieważ bank pobiera min. 30 PLN. Pomimo tego, że kwota 1000 zł * 0,50%= 5 PLN. Zawsze płacimy wyższą wartość ale nie więcej niż 250 zł.
 2. Koszty banków za przelewy przychodzące
  Korzystając z przelewów zagranicznych SWIFT musimy wziąć pod uwagę również dodatkową opłatę, którą może naliczyć bank przyjmujący płatność. Tutaj opłata jest uzależniona od tego, do którego bank zlecamy przelew. Średnia opłata wynosi około 10 funtów=50PLN.
 3. Marża na kursie wymiany walut
  Pekao stosuje własny kurs wymiany walut. Marża, którą nakłada bank na wymianę PLN na GBP jest jedną z najwyższych opłat. Na swojej stronie internetowej posiadają tabelę z poszczególnymi parami walutowymi. Nas interesuje zestawienie GBP/PLN – “bank sprzedaje”, wystarczy sprawdzić i przekonać się, że prowizja wynosi 20gr za każdego funta, czyli 40 PLN przy przelewie na 1000 PLN. Informacje znajdziesz na stronie: https://www.pekao.com.pl/kursy-walut.html
 4. Koszt całkowity za przelew o wartości 1000 PLN to suma powyższych opłat, czyli 30+50+40=120 PLN

Ważne! Biorąc pod uwagę wszystkie opłaty za zlecenie takiego przelewu na kwotę 1000 zł w banku Pekao, odbiorca może otrzymać nawet 120 zł mniej niż wybierając inne tańsze rozwiązanie. Jak można wysłać taniej? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Kurs wymiany walut

Ile trawa dostarczenie przelewu z Polski do Anglii w Pekao?

Czas dostarczenia przelewu z Polski do Anglii w Pekao za pomocą systemu SWIFT trwa do 3 dni roboczych. Oczywiście jeśli wybierzemy opcję standard, która jest najtańszą z dostępnych w tym banku – jej koszt omówiliśmy wyżej. Możemy również wybrać tryb przyśpieszony, jednak wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Jakie rodzaje transferów SWIFT posiada bank Pekao?

 • Zwykły (D+2) – czas dostarczenia do 3 dni roboczych;
 • Pilny (D+1) – realizacja przelewu do 2 dni roboczych;
 • Ekspres (D+0) – zostanie dostarczony w ciągu jednego dnia roboczego.

Pamiętaj! Jeśli zamierzasz wysłać pieniądze do krajów należących poza Europą to księgowanie środków może potrwać znacznie dłużej.

Jak zrobić przelew z Polski do Anglii w Pekao?

Poniżej przedstawiamy dostępne metody zlecenia przelewu z Polski do Anglii w Pekao. Bank udostępnia nam różne sposoby na wykonanie takiej transakcji:

 • bezpośredni w placówce bankowej;
 • przelew online po zalogowaniu się na stronie Internetowej;
 • poprzez aplikację mobilną;
 • telefonicznie, dzwoniąc na infolinie banku.

Najprostszym oraz najtańszym sposobem jest oczywiście wersja online na stronie internetowej banku lub w aplikacji mobilnej.

Jak zlecać przelewy z Polski do Anglii w Pekao?

Przelewy z Polski do Anglii w Pekao możemy zlecać w naszej bankowości internetowej. Wystarczy zalogować się na swoje konto, a następnie wybieramy zakładkę przelewy zagraniczne/walutowe. Do wykonania transferu na zagraniczne konto będziemy potrzebować następujących danych:

 1. Dane odbiorcy naszego przelewu:
  • imię i nazwisko lub nazwa firmy;
  • adres odbiorcy;
  • wybierz kraj przelewu “Wielka Brytania”;
  • numer BIC/SWIFT banku odbiorcy;
  • podaj numer rachunku bankowego w formacie międzynarodowym IBAN (GB na początku oraz ciąg cyfr i liter).
 2. Podział kosztów, wymagane w przelewie zagranicznym:
  • OUR – nadawca ponosi wszelkie opłaty związane ze zleceniem przelewy w tym, nadanie przelewu, koszty banków pośredniczących w transakcji oraz opłatę za przelew przychodzący;
  • SHA – podział kosztów pomiędzy nadawcę przelewu a odbiorcę;
  • BEN – odbiorca pokrywa koszty, kwota transakcji jaka ma wpłynąć na angielski rachunek zostanie pomniejszona o wszystkie prowizje banków.
 3. Wybierz tryb przelewu. Jeśli zależy Ci na szybkiej realizacji usługi to możesz wybrać jedną z dwóch opcji transferu przyśpieszonego. W przeciwnym przypadku możesz skorzystać z opcji standard:
  • Spot (standard) – pieniądze wpłyną do odbiorcy w trzecim dniu roboczym następującym po dniu, w którym zlecenie zostało wykonane;
  • Tomnext (pilny) – pieniądze wpłyną do odbiorcy w drugim dniu roboczym następującym po dniu, w którym zlecenie zostało wykonane;
  • Overnight (przelew ekspres) – przelew zostanie zaksięgowany następuje w dniu przyjęcia zlecenia przelewu, nie później w ciągu jednego dnia roboczego.
 4. Gotowe! – Jeśli wszystkie dane zostały uzupełnione to przelew jest gotowy do wysłania..

Przelew z polskiego konta na angielskie w Pekao

Przelew z polskiego konta na angielskie w Pekao jest wygodnym i prostym sposobem na przesłanie pieniędzy. Natomiast za takie udogodnienia przyjdzie nam sporo zapłacić, nawet 10-12% kwoty naszej transakcji. Jeśli zamierzasz zrealizować taką transakcję w tym banku, warto przyjrzeć się bliżej wadą i zaletą takiego rozwiązania:

Zalety

 • Prosta oraz dogodna forma wysyłania pieniędzy w aplikacji bankowej Pekao;
 • Gwarancja bankowa zapewnia bezpieczeństwo naszych środków.

Wady

 • Czas dostarczenia środków trwa nawet do 3 dni roboczych;
 • Wysokie opłaty i prowizje bankowe za wysłanie pieniędzy;
 • Wydłużony czas realizacji usługi do krajów spoza EU;
 • Dodatkowe koszty banków pośredniczących;
 • Niekorzystny kurs wymiany walut
 • Skomplikowane warunki cenowe (tabela opłat i prowizji banku jest trudna do zrozumienia)

Czy są tańsze i szybsze sposoby na przelewy z Polski do Anglii?

Odpowiedź brzmi: tak! Na rynku istnieją firmy online, które zajmują się realizacją przelewów z Polski do Anglii. Jeśli wybierzesz rozwiązanie sprawdzonej platformy do wysyłanie pieniędzy na zagraniczny rachunek bankowy to zaoszczędzisz sporą sumę. Warto porównać dwie opcje ze sobą: oferta bankowa a propozycja firmy online. na co zwrócić uwagę:

 • czas realizacji usługi;
 • koszt zlecenia przelewu;
 • opłata za wysłanie pieniędzy.

Porównując powyższe parametry z łatwością zauważysz, że oferta firmy, która specjalizuje się w przekazach pieniężnych będzie dla Ciebie korzystniejsza. Jaki serwis online jest warty uwagi?

Przelewy z Polski do Anglii z Klik-24

Przelewy z Polski do Anglii warto realizować z Klik-24. Platforma powstała dla osób, które zamierzają wysyłać pieniądze na zagraniczny rachunek bankowy bez ponoszenia kolosalnych opłat. W swojej ofercie posiadają dwa rodzaje przelewów:

 • standard (opłata 0.00 PLN – czas dostarczenia do dwóch dni roboczych); oraz
 • express (opłata 9.99 PLN – czas dostarczenia maksymalnie jeden dzień roboczy).

Brak ukrytych opłat to jedna z największych zalet tego serwisu. Wybierając opcję przelewu standard, poniesiesz jedynie koszt wymiany GBP na PLN, który jest nawet do 85% niższy niż w banku. Na stronie internetowej możemy sprawdzić aktualny kurs wymiany walut oraz skorzystać z dostępnego kalkulatora. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jaka kwota wpłynie na rachunek bankowy odbiorcy. Dodatkowo samo zleceni przelewu jest bardzo proste i intuicyjne. Dzięki nawiązaniu współpracy z bankami w obu krajach w Polsce oraz Anglii przelewy są realizowane szybko i tanio. Świadczą o tym setki pozytywnych rekomendacji w Internecie, co sprawia, że grono klientów jest zadowolona z usług tej firmy. Dlatego jeśli zamierzasz wysłać pieniądze na konkurencyjnych warunkach to sprawdź ofertę Klik-24.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.