Ile trwa przelew z Polski do Anglii? Współcześnie mamy jednak coraz więcej możliwości przesyłania pieniędzy, dlatego szybkie przelewy są na wyciągnięcie ręki! Funkcjonujące obecnie instytucje płatnicze zapewniają nam nie tylko szybki czas realizacji, ale także znacznie korzystniejsze wykonanie przelewu, niż tradycyjne banki. Która więc z obecnie dostępnych opcji będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Jaka metoda najlepiej spełni Twoje oczekiwania? Na te pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule, w którym przeanalizowane zostały różne oferty realizowania transakcji.

Spis treści:

Ile trwa przelew z Polski do Anglii?

Ile trwa przelew z Polski do Anglii? Nadal wiele osób zastanawia się, jaki jest czas realizacji takiego przelewu. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale zakłada się, że czas realizacji takiego przelewu wynosi kilka dni. Dotychczas przelewy kojarzyły się w większości z działaniami, jakie wykonują tylko i wyłącznie banki. Jednak, od jakiegoś czasu popularność zyskały instytucje płatnicze, które za pomocą płatności internetowych realizują przelewy znacznie szybciej oraz na lepszych warunkach. Dodatkowo rosnąca konkurencyjność na rynku finansowym sprawia, że instytucje te cały czas starają się ulepszać swoją ofertę.

Jakie mamy obecnie możliwości realizacji przelewu?

Pomimo ciągle rozwijającej się branży płatności online, nadal większość osób nie jest świadoma, ile możliwości pojawiło się wokół przekazów pieniężnych. Skutkiem tego jest często rezygnacja z przelewów walutowych z obawy przed dużymi kosztami oraz długim czasem ich realizacji. Dlatego tym bardziej należy podkreślić, że nieustannie pojawiają się nowe alternatywy dla działalności bankowej.

Przelew można zrealizować na kilka sposobów:

  • najbardziej znanym i tradycyjnym sposobem jest zlecenie międzynarodowego przelewu przez bank,
  • możemy dokonać zagranicznego przekazu pieniężnego za pomocą poczty,
  • dokonywanie e-płatności przekazywanych na portfele wirtualne,
  • kantory internetowe, umożliwiające wymianę waluty bez wychodzenia z domu,
  • skorzystanie z usług firm specjalizujących się w wykonywaniu zagranicznych transakcji.

Ile trwa przelew z Polski do Anglii w poszczególnych opcjach?

Zarówno czas realizacji, jak i koszty różnią się od siebie, w zależności od wybranej przez nas opcji przekazu. Poniżej zostały poddane analizie najpowszechniejsze formy realizacji przelewu.

Tradycyjne banki

Z kwestią zlecania przelewów nadal w świadomości ludzi kojarzone są banki. W przypadku realizacji przelewów na terytorium jednego państwa nie ma żadnych przeciwwskazań, ale sytuacja komplikuje się, jeśli chcemy wykonać przelew poza granicę naszego kraju. Wykonanie przelewu zagranicznego w banku nie tylko wiąże się z ukrytymi kosztami, ale także długim czasem sfinalizowania transferu. Transakcje z Polski do Anglii realizowane są w systemie SWIFT, co powoduje że czas realizacji przelewu wynosi minimum trzy dni. W rzeczywistości czas ten może znacznie się wydłużyć. Zlecając przelew przez bank musimy zdawać sobie również sprawę z tego, że nie znajdzie się on szybko na koncie odbiorcy, a my zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami.

Poczta Polska

Aby dokonać przelewu za pośrednictwem Poczty Polskiej musimy najpierw udać się do najbliższej placówki i tam wypełnić odpowiedni dokument, przekazać dane osoby, do której trafić ma przelew, a następnie wpłacić wyznaczoną kwotę pieniędzy. Pośrednictwo poczty w realizacji przelewu zagranicznego niesie za sobą dodatkowe opłaty za usługę. Wysokość opłaty za przekaz zagraniczny wynosi aż 23 zł plus dodatkowo pobierany jest 1% od wartości przekazu. Termin realizacji przelewu przez pocztę na rachunek bankowy to 2-3 dni robocze.

Portfele elektroniczne

Portfele elektroniczne to współczesna alternatywa dla tradycyjnego portfela. Różnica polega na tym, że za jego pomocą realizujemy płatności bezgotówkowe. E-portfel to nic innego, jak konto wokół którego możemy dokonywać różnych operacji – wpłaty, wypłaty, przelewy. Korzystając z tej opcji transakcję zrealizujemy w czasie 1-3 dni roboczych. Warto jednak podkreślić, że za przesyłanie pieniędzy w przypadku płatności walutowych pobierane są opłaty, które nie są stałe i mogą różnić się w zależności od tego, z jakiego portfela elektronicznego zdecydujemy się skorzystać. Jednak, jedno jest nieuniknione – prowizję zapłacimy zawsze w przypadku wyboru tej metody przekazu.

Kantory internetowe

Jedno jest pewne, kantory internetowe są korzystniejsze od tradycyjnych placówek, ponieważ możemy wymieniać walutę bez konieczności wychodzenia z domu. Natomiast wymiany możemy dokonać tylko na rachunek własny. Opłaty uzależnione są od rodzaju przelewu, jaki zlecimy, a prowizja wynosi ok. 1%. Realizacja transakcji następuje w czasie od 1 do 3 dni roboczych. Jeśli przesyłamy pieniądze na konto zagraniczne mogą pojawić się dodatkowe opłaty, które wynikają z udziału tzw. banku korespondenta pomiędzy polskim bankiem, a bankiem w Wielkiej Brytanii.

Platformy online

Pomimo, że za pomocą kantorów internetowych czy e-portfeli mamy możliwość zlecenie przelewu online, to niestety ale możemy natknąć się na pewne problemy. Dlatego na rynku pojawiają się firmy, które specjalizują się w wykonywaniu zagranicznych przelewów internetowych. Ich celem jest ułatwienie swobodnej realizacji zagranicznych transakcji przez swoich klientów. W przekazie pieniężnym za pośrednictwem tego typu instytucji płatniczych nie uczestniczą pośrednicy, co pomaga uniknąć dodatkowych opłat i prowizji. Firmy te oferują korzystny czas realizacji przelewu – 1-2 dni robocze w trybie standardowym.

Platformy online

Najlepsza alternatywa dla szybkich i korzystnych przelewów

Zdecydowanie w rankingu najlepiej wypadają innowacyjne działania firm, które realizują przelewy online. Składa się na to ekonomia przelewu, szybkość transferu oraz wygoda użytkowania. Możemy zlecać przelewy o każdej porze dnia i nocy, z dowolnego urządzenia i bez wychodzenia z domu.

Jeśli więc zależy Ci na bezproblemowym i swobodnym przekazywaniu pieniędzy z Polski do Anglii, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy, która oferuje zagraniczne transakcje. Jedną z nich jest firma Klik-24, która zrealizuje Twój przelew szybko, bezpiecznie i korzystnie. Co najważniejsze, bez ukrytych kosztów. Na stronie internetowej firmy sprawdzisz aktualny kurs wymiany walut. Klik-24 oferuje dwie opcje realizacji przelewu: standard oraz express. Przelewy standard są zawsze darmowe, a czas ich realizacji to 1-2 dni roboczych. Potrzebujesz, aby pieniądze znalazły się na koncie odbiorcy jeszcze szybciej? W takim razie opcja express jest idealna dla Ciebie! Koszt takiej transakcji to 9,99 zł, a pieniądze znajdą się na wskazanym przez Ciebie koncie w ciągu 1 dnia roboczego. Załóż bezpłatne konto na naszej stronie internetowej i zapomnij o trudnościach związanych z realizacją przelewów zagranicznych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.