Jak przesłać pieniądze do Anglii w BNP Paribas? Współcześnie coraz więcej osób potrzebuje swobodnie przesyłać pieniądze za granicę, w tym m.in. do Wielkiej Brytanii. Na rynku finansowym funkcjonuje coraz więcej banków i instytucji płatniczych, które starają się zaspokoić oczekiwania klientów. Jednym z takich banków jest BNP Paribas, który od 1975 roku aktywnie funkcjonuje w branży finansowej. Jesteś klientem BNP Paribas i zastanawiasz się. w jaki sposób zlecić transakcję do UK? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to ten artykuł odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

Jak przesłać pieniądze do Anglii w BNP Paribas?

Jak przesłać pieniądze do Anglii w BNP Paribas? Bank ten w swojej ofercie posiada opcję przelewu zagranicznego, który jest wygodnym narzędziem do realizacji bezgotówkowych rozliczeń pieniężnych z osobami, które przebywają poza granicami naszego kraju. Za pośrednictwem banku BNP Paribas możemy uregulować zarówno zobowiązania finansowe o charakterze biznesowym, jak i osobistym. Przekaz międzynarodowy możemy zlecić w oddziale banku lub za pomocą aplikacji mobilnych.

Co warto wiedzieć?

Bank BNP Paribas posiada w swojej ofercie internetową platformę walutową, w której możemy dokonać transakcji walutowych. Jeśli chcemy z niej skorzystać, na początku musimy bezpłatnie pobrać ją ze sklepu Google Play lub Apple Store. Korzystanie z aplikacji jest całkowicie darmowe. Za pomocą GOonline możemy wymieniać walutę już od 1 jednostki, a także obserwować aktualne kursy wymiany walut. Dostajemy również możliwość składania ofert na zakup lub sprzedaż waluty na okres 60 dni, a także realizację natychmiastowych transakcji. W aplikacji dostępne są następujące pary walutowe: EUR/PLN, USD/PLN, GBP/PLN, CHF/PLN, EUR/USD, GBP/USD, EUR/GBP, EUR/CHF, GBP/CHF oraz USD/CHF. W tym artykule interesuje nas wymiana złotówek na funty, więc to właśnie przebieg tej operacji finansowej zgłębimy.

Metody na przelew walutowy w BNP Paribas

W przypadku przelewów walutowych bank BNP Paribas daje nam następujące opcje realizacji przekazu pieniężnego:

 • standardowy przelew walutowy,
 • przelew walutowy SEPA,
 • przelew walutowy TARGET,
 • przelew SWIFT.

Przelewy SEPA i TARGET umożliwiają nam przesyłanie pieniędzy tylko i wyłącznie w walucie EUR, dlatego przesyłając pieniądze do Anglii, w której funkcjonuje funt szterling, nasz przekaz zrealizowany będzie za pomocą systemu SWIFT, który umożliwia przesyłanie pieniędzy poza granice Europy. Niestety, ale transakcje wykonane poprzez system SWIFT niosą za sobą prowizję, która wyrażana jest za pomocą procentu, jaki jest ustalany od kwoty przelewu.

Przekazy pieniężne z Anglii do Polski. Co jest potrzebne?
Beautiful mixed race woman thinking while using laptop for blogging in living room at home. Hispanic entrepreneur sitting cross legged alone on lounge sofa and planning next blog post on technology

Przekaz pieniężny z Polski do Anglii – co będzie potrzebne?

W celu zlecenia przelewu do Anglii będziemy musieli podać następujące dane:

 • imię i nazwisko odbiorcy,
 • adres odbiorcy.
 • pełny numer rachunku bankowego w standardzie IBAN, czyli unikalnego numeru opisującego bank i właściciela konta, do którego przelewamy pieniądze,
 • pełna nazwa i adres banku odbiorcy oraz kod BIC,
 • dyspozycje odnoszące się do opłat i prowizji,
 • rodzaj waluty (w tym przypadku GBP),
 • kwota przelewu.

Rodzaje dyspozycji obejmujące metodę opłat i prowizji

Przelewy zagraniczne posiadają następujące dyspozycje:

 • Opcja SHA – zleceniodawca i odbiorca ponoszą opłaty tylko własnego banku
 • Opcja OUR – zleceniodawca ponosi wszystkie koszty
 • Opcja BEN – całość opłaca odbiorca

Koszt przelewu do Anglii

Wykonując przelew zagraniczny przy zastosowaniu opcji SHA lub OUR koszt usługi przedstawia się następująco:

 • w bankowości internetowej: 35 zł – posiadacz Konta Komfortowego, a pozostali klienci 0,20% kwoty zlecenia (min. 30 zł, max. 200zł)
 • w oddziale banku: 0zł – posiadacz Konta z Planem Taryfowym, Bankowość Prywatna. Natomiast pozostali klienci – 0,20% kwoty zlecenia (min. 60 zł, max. 200 zł)

Z opcją BEN:

 • 0,55% kwoty zlecenia (min. 100zł, max. 400 zł)

Więcej informacji na temat obowiązujących cen znajdą Państwo w cenniku, który dostępny jest na stronie internetowej banku BNP Paribas. Śledzenie aktualnych opłat powoli uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia. Trzeba również mieć na uwadze to, że jeśli zlecamy przelew międzynarodowy w banku, dodatkowo w jego finalizacji będzie brał udział tzw. bank korespondent, który również może zażądać prowizji od wykonania przelewu.

Przewalutowanie transakcji

W banku BNP Paribas za przewalutowanie zapłacimy prowizję, w wysokości 5%. Oprocentowanie nie dotyczy jednie klientów, którzy posiadają Kartę Otwartą na Świat.

Czas realizacji transakcji

Każdemu, kto przesyła pieniądze do Anglii zależy na tym, aby wskazany przez niego odbiorca otrzymał wysłane do niego środki, jak najszybciej. Jak długo realizowany jest przelew zagraniczny w banku BNP Paribas? Warto zaznaczyć, że czas finalizacji transferów walutowych zależny jest od paru czynników. Należą do nich przede wszystkim:

 • dzień zlecenia przelewu – najszybciej do odbiorcy dotrze przelew wykonany w dzień roboczy, a najlepiej rano,
 • godzina wykonania przelewu,
 • metoda zlecenia przelewu – w zależności od tego, czy zdecydujemy się na nadanie przelewu w oddziale banku, czy przez bankowość internetową.

Musimy mieć świadomość, że w przypadku realizacji przelewu do Anglii przez banki czas finalizacji przekazy pieniężnego jest znacznie dłuższy, niż w przypadku innych opcji, które są dostępne na rynku finansowym. W banku BNP Paribas przelewy zagraniczne w walucie EUR/USD/GBP księgowanie są do godziny 18, a czas realizacji transakcji to nawet 3 dni robocze.

Czy istnieją znacznie tańsze i szybsze alternatywy na przelew do Anglii?

Dzisiaj żyjemy w świecie szybkich i innowacyjnych rozwiązań, dlatego branża finansowa również cały czas udoskonala swoją ofertę. Współcześnie ludzie poszukują znacznie szybszych i bardziej opłacalnych metod na międzynarodowe przesyłanie środków . Banki mają w swojej ofercie przelewy zagraniczne, ale musimy pamiętać, że to tylko element oferty jaką posiadają, dlatego nie poświęcają jej aż tyle uwagi. Specjalistami w przelewach walutowych są obecnie instytucje finansowe działające online. Jedną z firm, które nieustająco stają na wysokości zadania, aby przelewy Polska – Anglia były korzystne i szybkie jest Klik-24.

Klik-24 oferuje swoim klientom dwie opcje realizacji przelewu: standard oraz express. Przelew standard jest zawsze darmowy, a czas jego finalizacji następuje do 2 dni roboczych. Potrzebujesz, aby przekaz doszedł na konto odbiorcy jeszcze szybciej? Nie ma problemu! Wybierz opcję express, za którą zapłacisz zaledwie 9,99 zł, a odbiorca będzie miał pieniądze na koncie w czasie 1 dnia roboczego. Co zrobić, aby zostać naszym klientem? Wystarczy założyć bezpłatne konto na naszej stronie internetowej i zlecić przelew. Nie wymagamy żadnych dokumentów podczas rejestracji, więc zajmie Ci to dosłownie kilka minut. Z firmą Klik-24 masz gwarancję, że transakcja zostanie zrealizowana po najkorzystniejszym kursie wymiany walut. Zapoznaj się z naszą ofertą i zapomnij o nieopłacalnych przelewach!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.