Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii przez Alior Bank? Każdy cenni sobie swobodę w przekazach międzynarodowych. Dla większości osób stanowią one jednak dość problematyczną kwestię. Dlaczego? Ponieważ kojarzą się nie tylko z dużymi kosztami, ale także dość złożoną procedurą. Wcale jednak nie musi tak być. Coraz więcej placówek bankowych oraz innych instytucji finansowych starają się uprościć całą procedurę dla swoich użytkowników. Jak wygląda sytuacja w Alior Bank? Zapraszam do lektury!

Spis treści:

Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii przez Alior Bank?

Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii przez Alior Bank? Bezproblemowe transakcje do UK są niezbędne dla dużej części naszych rodaków. Chyba każdy z nas ma w swoim bliskim otoczeniu osobę, która wyemigrowała na Wyspy Brytyjskie. Co zrobić w przypadku, gdy potrzebujemy przesłać jej pieniądze? Możemy zlecić tradycyjny przekaz bankowy, za pomocą którego środki bezpiecznie dotrą do naszego odbiorcy. Alior Bank swoją działalność w branży finansowej prowadzi od 2008 roku. Oferta banku skierowana jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Posiada swoją bankowość mobilną oraz internetowy kantor walutowy. Jak zlecić transfer pieniężny do Wielkiej Brytanii za jego pośrednictwem?

Kantor walutowy Alior Banku

Kantor Walutowy Alior Bank został stworzony dla osób, które cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo w wymianie walut online. Dzięki niemu możemy prowadzić bezpłatne rachunki bankowe w aż 23 walutach. Korzystając z niego możemy realizować przelewy walutowe zarówno na polskie konta, jak i zagraniczne. Dodatkowo przysługuje nam bezpłatna karta wielowalutowa, która umożliwi nam płatności stacjonarne oraz internetowe. Za jej pomocą możemy także wypłacać środki finansowe z bankomatów na całym świecie. Do innych zalet korzystania z kantoru, należą:

 • możliwość wymiany walut w każdym dogodnym dla nas momencie 24/7,
 • brak opłat i prowizji za kartę wielowalutową,
 • dość atrakcyjne kursy wymiany walut,
 • brak opłat za wypłaty EUR, USD, GBP w wybranych placówkach Alior Bank,
 • dostęp do aplikacji mobilnej na iOS oraz Android,
 • gwarancja bezpieczeństwa, ponieważ kantor nadzorowany jest przez KNF.

Jak zacząć korzystać z Kantoru?

Korzystanie z Kantoru Walutowego nie jest skomplikowane, tak samo jak stworzenie w nim konta. Wykonaj zaledwie 4 proste kroki:

Krok 1. Wypełnij formularz rejestracyjny online znajdujący się w serwisie internetowym banku.

Krok 2. Wybierz interesujące Cię waluty, w których chcesz prowadzić rachunek.

Krok 3. Potwierdź umowę za pomocą przelewu lub udając się do wybranego oddziału banku.

Krok 4. Zasilaj rachunki i wymieniaj waluty.

Zlecenie transakcji – co będzie potrzebne?

W celu zlecenia przelewu do Anglii będziemy musieli podać następujące informacje:

 • imię i nazwisko odbiorcy,
 • adres odbiorcy.
 • pełny numer rachunku bankowego w standardzie IBAN, czyli unikalnego numeru opisującego bank i właściciela konta, do którego przelewamy pieniądze,
 • pełna nazwa i adres banku odbiorcy oraz kod BIC,
 • dyspozycje odnoszące się do opłat i prowizji,
 • rodzaj waluty (w tym przypadku GBP),
 • kwota przelewu.

Opłaty i prowizje

Decydując się na zlecenie przekazu pieniężnego do Anglii przez bank musisz pamiętać, aby zaponać się z opłatami oraz prowizjami, jakie mogą zostać pobrane. Opłaty podstawowe wyglądają następująco:

 • korzystanie z usługi Kantoru Walutowego jest darmowe,
 • otwarcie rachunku i jego prowadzenie jest bezpłatne.
 • nie ponosimy opłat za komunikat SMS do autoryzacji zleceń,
 • pierwsza wypłata z bankomatu jest bezpłatna, natomiast każda kolejna to koszt 9 złotych.

Jeśli chodzi o opłaty za realizację transakcji, to wszystko zależy od tego, jaki przelew zlecimy oraz jaką opcję kosztową wybierzemy. Pamiętajmy również, że zlecając przelew zagraniczny w banku w naszej operacji finansowej będzieł brał udział tzw. bank korespondent, który również może pobrać od nas prowizję za wykonanie usługi.

Opcje kosztowe oraz czas realizacji zlecenia

Przelewy walutowe realizowane są w 3 opcjach kosztowych: SHA, OUR, BEN.

 • Opcja SHA – zleceniodawca i odbiorca ponoszą opłaty tylko własnego banku
 • Opcja OUR – zleceniodawca ponosi wszystkie koszty
 • Opcja BEN – całość opłaca odbiorca

Wykonując przekaz pieniężny za pośrednictwem bankowości internetowej opłaty kształtują się następująco:

 1. Opcja kosztowa BEN i SHA
 • normalny – 0 zł, jeśli nasza kwota przelewu zmieści się w ramach ustalonego przez bank Licznika. Jeśli będzie powyżej wówczas za transakcję zapłacimy 30 zł,
 • pilny – 45 zł, gdy kwota przekorczy limit Licznika,
 • express – 50 zł.

2. Opcja kosztowa OUR:

 • normalny – 100 zł,
 • pilny – 115 zł,
 • express – 120 zł.

W przypadku przelewu normalnego środki udostępniane są drugiego dnia roboczego po dniu realizacji przelewu, w trybie pilnym następnego dnia roboczego, natomiast w trybie ekspresowym – tego samego dnia.

Jak działa Licznik?

Wartość licznika, który zgodnie z Regulaminem Kantoru Walutowego jest narzędziem służącym do monitorowania kwoty, którą można za darmo wysłać z Kantoru, zależy wyłącznie od kwoty transakcji wymiany, które zawarłeś. Wartość Licznika w każdej chwili może zostać zweryfikowana w zakładce “Przelewy”. Dodatkowo w szablonie przelewu walutowego znajduje się pole „prowizja”, w którym prezentowana jest opłata, pobierana za złożenie danego przelewu.

Jak taniej i szybciej przesłać pieniądze do UK?

Jak tanio i szybko wysłać pieniądze do UK?

Potrzebujesz szybko przesłać pieniądze do UK, jednak oferty banków nie do końca są dla Ciebie satysfakcjonujące? Pamiętaj, że współcześnie żyjemy w otoczeniu szybkich i innowacyjnych rozwiązań. Przekazu zagranicznego możemy dokonać nie tylko za pośrednictwem banku, a rynek finansowy daje nam wiele inny możliwości. Jedną z nich są firmy online, które specjalizują się w transferach pieniążnych z Polski do Anglii oraz w drugą stronę. Ze względu na to, że branża finansowa nieustająco sie rozwija pojawiają się coraz to bardziej konkurencyjne oferty. Zlecenie transakcji za pomocą takiej firmy jest równie bezpieczne, co za pośrednictwem banku. Są one nadzorowane przez te same organy oraz instytucje. Poza tym posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i szyfrowanie danych. Realizują one przelewy nie tylko korzystniej ale i szybciej, a w finalizacji operacji nie biorą udziału inne podmioty, dlatego ostateczny koszt się zmniejsza.

Zdecydowanym liderem wśród firm specjalizujących się w przelewach Polska – UK jest Klik-24, która funkcjonuje na rynku finansowym od 2013 roku. Oferuje swoim klientom dwie opcje realizacji przelewu: standard oraz express. Przelew standard jest zawsze darmowy, a czas jego finalizacji wynosi maksymalnie 2 dni robocze. Potrzebujesz, aby przekaz doszedł na konto odbiorcy jeszcze szybciej? W ofercie firmy znajduje się opcja express, której koszt to zaledwie 9,99 zł, a Twój odbiorca otrzyma środki w czasie 1 dnia roboczego. Na stronie internetowej firmy możesz na bieżąco obserwować kursy wymiany walut, dzięki czemu masz możliwość zlecenia przelewu po najkorzystniejszych warunkach. Aby zlecić przelew za pomocą Klik-24 wystarczy bezpłatnie zarejestrować się w serwisie internetowym firmy. Cały proces zajmie Ci dosłownie kilka minut. Zapozaj się z ofertą już teraz i zlecaj przekazy korzystnie, szybko i bezpiecznie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.