Przelew z angielskiego konta na polskie jest dość prosty do zrealizowania. Możemy skorzystać z oferty w swoim banku, jednak narażamy się wtedy na dość spore koszty oraz niekorzystny kurs wymiany funtów na złotówki. Na rynku istnieją inne, lepsze sposoby na wysyłanie pieniędzy z Anglii do Polski. W naszym poradniku przedstawiamy Ranking Top 3! Dowiedz się, kto aktualnie posiada najlepszą propozycję cenową.

Spis treści

Przelew z angielskiego konta na polskie

Przelew z angielskiego konta na polskie możemy wykonać na wiele sposobów. Nie każdy z nich jest jednak korzystny pod względem finansowym. Dlatego w naszym poradniku przedstawiamy top 3 sposoby na przesłanie pieniędzy na zagraniczny rachunek bankowy. Dzięki temu dowiesz się, jak tanio i szybko zrealizować taką transakcję. Przedstawimy również zestawienie kosztów, czasu realizacji oraz prowizji tych metod. Z pomocą tego poradnika porównasz wszystkie oferty w jednym miejscu. Poniżej przedstawiamy aktualne możliwości na rynku:

1. Przelew z angielskiego konta na polskie w banku

Przesyłanie pieniędzy za pośrednictwem banku jest oczywistym wyborem. Przecież na co dzień korzystamy z usług bankowości do opłacania rachunków czy płacenia za zakupy w sklepie. Zazwyczaj na naszym rachunku trzymamy też większość oszczędności.

Dlaczego jednak nie warto korzystać z tego rozwiązania do zlecenia przelewu z angielskiego konta na polskie?

Odpowiedź jest prosta. Ponieważ standardowe przelewy krajowe są darmowe oraz trafiają do odbiorcy w kilka minut. Natomiast przelewy do Polski to transakcje zagraniczne, dlatego rządzą się innymi indywidualnymi warunkami. Czym różnią się te płatności?

 • Po pierwsze koszt takiego przelewu sięga od kilku do nawet kilkudziesięciu funtów (w zależności od banku, w którym posiadamy konto);
 • Czas dostarczenia przelewu to nawet 3 dni robocze, jest to najdłuższy czas dostarczenia pieniędzy ze wszystkich możliwych opcji;
 • Bank wymieni nam GBP na PLN po swoim zaniżonym kursie. Koszt prowizji może sięgać nawet kilku procent (3-5%), czyli 30-50 funtów przy kwocie przelewu 1000 GBP.

Powyższe zestawienie zostało przedstawione dla przelewu SWIFT, który rozliczny jest w innej walucie jak euro. Banki posiadają również przelew SEPA – jest to znacznie tańsze i szybsze rozwiązanie ale niekorzystne z powodu podwójnego przewalutowania (GBP-EUR-PLN).

Darmowe ogłoszenia w UK

Jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie w banku?

Poniżej znajduje się instrukcja, która wyjaśni Ci, jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie w banku:

 1. Wejdź na stronę swojego banku lub skorzystaj z aplikacji mobilnej;
 2. Kliknij w zakładkę „International payment”;
 3. Wybierz walutę transakcji;
 4. Wpisz kwotę, jaką chcesz przesłać;
 5. Podaj dane odbiorcy;
 6. Wybierz kraj odbiorcy;
 7. Podaj kod BIC/SWIFT odbiorcy oraz IBAN;
 8. Zatwierdź przelew.

2. Przelew do Polski w placówce u agenta

Kolejnym znanym sposobem jest zlecenie przelewu w placówce u agenta. Jest to rozwiązanie korzystne dla osób, które chcą wysłać pieniądze w gotówce. Dlaczego? Ponieważ ze wszystkich dostępnych opcji tylko to daje nam taką możliwość. Wystarczy udać się do wybranego pośrednika, najbardziej znanymi firmami są Western Union oraz MoneyGram. Ważne! Nie potrzebujesz nawet konta osobistego w banku, aby nadać przelew z Anglii. Wystarczy, że wykonasz następujące kroki:

 • Sprawdź, która placówka jest w pobliżu;
 • Przygotuj dokument tożsamości, przyda się na miejscu u agenta;
 • Wypełnij formularz przelewu;
 • Podaj kwotę oraz dane odbiorcy;
 • Zapłać za swój przelew i odbierz potwierdzenie;
 • Gotowe! Twój odbiorca może odebrać gotówkę.

Przelew do Polski w placówce u agenta to kosztowne rozwiązanie. Opłata oraz kurs wymiany walut jest zbliżony do tego oferowanego przez banki. Ta opcja ma jednak swoich zwolenników. Jeśli przyjmujesz płatności w gotówce lub nie posiadasz rachunku w angielskim banku. W takim przypadku są to rozsądne argumenty przemawiające za możliwością skorzystania z tej metody. W przeciwnym razie są lepsze sposoby, ale o tym w dalszej części artykułu.

Facet przeglądający laptop online

3. Przelew w jednej z licencjonowanych firm

Przelew z angielskiego konta na polskie w jednej z licencjonowanych firm to korzystna oferta dla osób ceniących sobie wygodę, niskie opłaty oraz atrakcyjny kurs wymiany walut. Pośrednicy finansowi mają znaczną przewagę nad bankami, ponieważ jest to ich główna działalność. Czy są inny lepsi znawcy niż eksperci walutowi, którzy znają ten rynek na wylot? Oczywiście, że nie. Dlatego doświadczenie w zakresie transakcji z kont znajdujących się w Anglii do Polski pozwoliło im na wypracowanie najtańszych i najszybszych rozwiązań.

Co możesz zyskać z usług eksperta w przekazach pieniężnych?

 • Ofertę bezpłatnych przelewów;
 • Najlepszy kurs wymiany GBP na PLN;
 • Szybkie płatności w 1 dzień roboczy.

Aktualny ranking firm pośrednictwa finansowego znajdziesz na stronie: Przelewy z UK do Polski – Ranking. W jednym miejscu zgromadzone są najważniejsze informacje, dotyczące firm oferujących wykonanie takich transakcji online. Dzięki czemu, klienci mogą porównać oferowane przez nich usługi. Dodatkowo znajduje się recenzje oraz opinie użytkowników, którzy już korzystali z ich usług. Warto już teraz zapoznać się z informacjami na ten temat i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla siebie.  

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Ile idzie przelew z angielskiego konta na polskie?

Przelew z angielskiego konta na polskie idą nawet do 3 dni roboczych. Ich szybkość oraz czas dostarczenia w znacznej mierze zależy od metody, jaką wybierzemy. Dlatego przedstawiliśmy trzy opcje za pomocą, których możemy przesłać pieniądze. Każda z nich charakteryzuje się innym czasem realizacji usługi. Poniżej znajduje się podsumowanie, a zarazem odpowiedź na pytanie: Ile trwa przelew z angielskiego konta na polskie?

 • Bank – przelew powinien dotrzeć do 3 dni roboczych;
 • U agenta – nawet w kilkanaście minut od ich nadania;
 • Firmy online – od kilku minut do 2 dni roboczych.

Najlepiej wypadają firmy online oraz placówki agencyjne, ponieważ czas realizacji usługi jest jednym z najszybszych. Warto również sprawdzić, czy szybkość ma wpływ na pobierane opłaty za zlecenie transakcji.

Ile kosztuje przelew z angielskiego konta na polskie?

Przelew z angielskiego konta na polskie może kosztować od kilku do kilkudziesięciu funtów. Cena za wykonanie takiej transakcji w banku jest najdroższa z możliwych. Choć koszt przekazu w placówce u agenta jest zbliżony do oferty bakowej. Najlepiej w tym przypadku wypadają firmy online specjalizujące się w takich transakcjach. Na rynku znajdują się oferty bezpłatnych przelewów z UK do Polski. Dlatego warto zawsze porównywać opłaty, dzięki temu możemy zaoszczędzić swoje ciężko zarobione pieniądze.

Jak najkorzystniej wysłać pieniądze z angielskiego konta na polskie?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak najkorzystniej wysłać przelew z Anglii do Polski. Odpowiedź jest dość oczywista – szybko, tanio i po korzystnym kursie. Dlatego sprawdzone i znane metody okazują się najmniej korzystne dla naszego portfela. Banki oraz stacjonarne placówki narzucają wysokie marże na wymianę waluty oraz pobierają znaczne sumy za samo zlecenie przelewu. Dlatego najlepiej wykonać taki przelew online z jedną z firm świadczących usługi darmowych przekazów pieniężnych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.