Jednym z najważniejszych zadań dla osób przybywających do Wielkiej Brytanii jest otwarcie konto w banku w UK. Bez rachunku bankowego wiele niezbędnych rzeczy w życiu jest znacznie trudniejszych, jeśli nie wręcz niemożliwych.  Jest ono pomocne do otrzymywania wynagrodzenia jak i do robienie codziennych zakupów. Dlatego otwarcie osobistego rachunku w banku powinno być Twoim priorytetem.

Spis treści

Korzyści z posiadania konto w banku w UK

Jeśli korzystasz z punktów realizacji czeków lub operujesz wyłącznie gotówką to tracisz wiele korzyści związanych z posiadaniem konto w banku w UK. Będąc właścicielem rachunku bankowego jest wygodniejsze niż kiedykolwiek, zwłaszcza w dzisiejszym świecie, w którym możesz opłacić bieżące zobowiązania online czy zrobić zakupy przy użyciu karty. Pracodawca może ustawić instrukcje automatycznego przelewu, aby w terminie przesłać Twoje wynagrodzenie każdego miesiąca. Konta oferowane przez większość banków w Anglii dają Ci możliwość korzystania z bankowości mobilnej. Dodatkowo otrzymasz kartę debetową, dzięki której możesz uzyskać dostęp do swoich pieniędzy bez konieczności posiadania funtów pod ręką. Przedstawiliśmy tutaj niektóre z korzyści płynących z posiadania konta bankowego, jest ich oczywiście o wiele więcej. Oto najważniejsze z nich:

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest dużą zaletą, ponieważ rachunki bankowe zapewniają ochronę pieniędzy zwłaszcza przed zgubieniem czy kradzieżą. Jeśli Twoje pieniądze znajdują się na angielskim koncie, wówczas ich fizyczna forma nie podlega żadnym niefortunnym zdarzeniom. Ponadto, zgodnie z brytyjskim prawem, Twoje pieniądze w banku są ubezpieczone, więc jeśli dojdzie do jakiegoś zdarzenia to otrzymasz zwrot pieniędzy.

Darmowe ogłoszenia w UK

Zarządzanie finansami osobistymi

Dostępność to kolejna wielka zaleta, ponieważ bankowość umożliwia wypłacenie dokładnie takiej kwoty jakiej potrzebujesz, kiedy tego potrzebujesz. Na przykład, jeśli masz konto osobiste to możesz łatwo zapłacić czekiem lub zlecić przelew za pośrednictwem bankowości online. Jest to również tańsze rozwiązanie niż korzystanie z przekazu pocztowego. Na wyciągu bankowym pojawi się potwierdzenie przelewu za rachunki jakie zapłaciłeś. Jeśli posiadasz kartę debetową do konta możesz łatwo wypłacać pieniądze w bankomacie lub dokonywać płatności w sklepach.

Oprocentowanie pieniędzy

Wiele banków oferuje oprocentowanie, gdy wpłacasz pieniądze na konto oszczędnościowe. Odsetki pomogą z czasem zwiększyć Twój kapitał. Koniecznie rozejrzyj za angielskim kontem bankowym, które oferuje najwięcej korzyści. Jeśli masz konto oszczędnościowe w tym samym banku to możesz okresowo przesyłać swoje pieniądze z konta osobistego na oszczędnościowe. Dzięki temu, będziesz mieć środki na tzw. „czarną godzinę”.

Oszczędność pieniędzy

Większość angielskich banków oferuje prowadzenie konta bez opłat. Dodatkowo przelewy krajowe są realizowane w trybie ekspresowym. Co oznacza, że pieniądze trafią na inny lokalny rachunek bankowy dosłownie w klika sekund. Możesz również bezpłatnie zdeponować i zrealizować czeki w banku, w którym masz konto. Jest to dość popularny sposób wypłat wynagrodzeń w UK.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Konto w banku w UK może pomóc w uzyskaniu kredytu

Posiadanie konta bankowego może pomóc w uzyskaniu dostępu do kredytu na zakup domu, samochodu czy kredytu gotówkowego. Banki faworyzują obecnych klientów, zwłaszcza tych, którzy dobrze zarządzają swoimi pieniędzmi. Istnieje kilka powodów, dla których posiadanie konta w banku w Anglii może być korzystne w tym kontekście:

  1. Historia kredytowa: Posiadanie konta bankowego w Anglii umożliwia budowanie historii kredytowej w tym kraju. Banki często sprawdzają historię kredytową, aby ocenić zdolność kredytową klienta i określić, czy jest on zdolny do spłaty zobowiązań kredytowych.
  2. Dostęp do różnych produktów finansowych: Posiadanie konta w angielskim banku może otworzyć dostęp do różnych produktów finansowych, takich jak kredyty, karty kredytowe, hipoteki itp. Banki mogą być bardziej skłonne do udzielenia kredytu klientom, którzy są już klientami i mają aktywne relacje bankowe.

Posiadanie konta w angielskim banku może być pomocne, ale nie gwarantuje automatycznego uzyskania kredytu. Należy pamiętać, że każda aplikacja jest rozpatrywana indywidualnie przez bank.

Konto w banku w UK – o czym warto pamiętać!

Chociaż otwarcie i prowadzenie konta w banku w UK jest zazwyczaj darmowe, są jednak pewne opłaty, o których powinieneś wiedzieć. Na przykład banki naliczą marżę, jeśli użyjesz karty debetowej w bankomacie ATMs. W Wielkiej Brytanii istnieją dwa rodzaje bankomatów: bezpłatne ”free” i płatne „pay-to-use„. Zdecydowana większość jest bezpłatna. Natomiast sieć prywatnych operatorów ATMs pobiera swoje prowizje za wypłaty gotówki w wysokości od 1,50 do 2,00 GBP za transakcję. Oczywiście na ekranie wyświetli się stosowny komunikat informujący o opłacie.

Jeśli rozważasz otwarcie konta bankowego w angielskim banku, musisz się dobrze przygotować. Zasady rządzące bankami są dość sztywne, a banki mają niewielką lub żadną elastyczność w tym procesie. Podobnie jak w przypadku wielu spraw niezbędnych podczas przeprowadzki do nowego miejsca, poświęcenie trochę czasu na wcześniejsze przygotowanie się może pomóc Ci uniknąć frustracji. Co prawda bank nie wymaga wpłaty początkowej do otwarcia rachunku. Nie ma również minimalnego średniego dziennego salda, które należy posiadać w każdym miesiącu. Jednak z listy najważniejszych rzeczy jakie musisz przygotować, aby otworzyć konto są niezbędne dokumenty takie jak: potwierdzenie tożsamości oraz adresu zamieszkania. Z potwierdzeniem tożsamości raczej nie będzie problemu, ponieważ wystarczy dokument jaki przedstawiłeś na kontroli celnej.  Wniosek o konto możesz złożyć online bez wychodzenia z domu. Pamiętaj, że po złożeniu aplikacji o rachunek bankowy musisz również potwierdzić swój adres zamieszkania w Wielkiej Brytanii. Tak więc, czeka Cię wizyta w oddziale. Wystarczy, że przedstawisz rachunek za gaz, prąd czy wodę wystawione na Twoje imię i nazwisko, aby zostać szczęśliwym posiadaczem konta w angielskim banku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.