Skoro trafiłeś na ten wpis, to pewnie chcesz się dowiedzieć, jak najtaniej wysłać pieniądze z UK do Polski? Sposobów oczywiście jest wiele, ale nie każdy z nich jest korzystny pod względem cenowym. Dlatego warto sprawdzać różne oferty i porównywać je ze sobą. W tym celu ważną rolę odgrywa ranking firm oferujący przekazy pieniężne. W porządku, ale jaki ranking wybrać, oraz na co zwrócić uwagę?

Spis treści

Jak najtaniej wysłać pieniądze z UK do Polski?

Pewnie zastanawiasz się, jak najtaniej wysłać pieniądze z UK do Polski? Niezależnie od tego, czy jesteś osobą fizyczną, korporacją, organizacją, małą firmą czy sprzedawcą online, jeśli szukasz firm zajmujących się przelewami pieniędzy to dobrze trafiłeś. Znalezienie najlepszych międzynarodowych usług przekazów pieniężnych jest prostsze niż myślisz. Ponieważ na naszej stronie internetowej znajdują się różnorodne porównania i recenzje usługodawców w branży. W tym krótkim poradniku znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, jak przelać pieniądze za granicę , nie płacąc za to zbyt dużo.

Wysyłanie pieniędzy do Polski przez bank

Jedną z pierwszych myśli, jaka przychodzi nam do głowy na wysłanie pieniędzy z UK do Polski jest nasz bank. Przecież korzystamy z jego usług do wykonywania standardowych czynności. Opłacamy rachunki, wysyłamy pieniądze do znajomych czy bliskich, lub korzystamy z możliwości kredytu, jeśli posiadamy taką potrzebę. Korzystanie z banku jest najłatwiejszym sposobem przesyłania pieniędzy za granicę , ale może też być jednym z najbardziej kosztownych.

Przelew na zagraniczne konto bankowe zawiera mnóstwo ukrytych opłat. Prowizje za transakcje mogą być bardzo mylące i trudne do wykrycia. W szczególności, jeśli nie wykonywałeś takiej usługi wcześniej. Przelew bankowy umożliwia wysłanie obcej waluty na inne konto bankowe za granicą. Ale jak powiedzieliśmy, zrobienie tego bezpośrednio z banku może być kosztowne. Banki pobierają opłatę średnio w wysokości 10 GBP. Marża bankowa jest liczona na podstawie kwoty transakcji, im więcej zamierzamy wysłać, tym więcej będzie to nas kosztowało. Jak najlepiej można wysłać pieniądze?

Istnieją polskie i międzynarodowe firmy, które specjalizują się w przelewach na polskie konto. Z tym wyjątkiem, że robią to przy znacznie niższych opłatach i oferując lepszy kurs wymiany walut.

Kiedy i dlaczego jest taniej?

Jeśli chcesz zlecić przelew do Polski „poza bankowe” firmy przekazujące pieniądze mogą być najlepszym sposobem na wykonanie takiej transakcji. Dzieje się tak, ponieważ ich opłaty są znacznie niższe, a kursy wymiany są bardziej konkurencyjne. Opłaty za przelew wahają się od 0 do 10 GBP, ale niektóre firmy oferują bezpłatne przelewy lub lepszy kurs wymiany dla kwot powyżej 10 000 GBP.

Zamiast przesyłać angielską walutę do Polski za pośrednictwem banku, lepiej skorzystać z firm, które wykonują tego typu przelewy. Dlaczego? Ponieważ specjalizują się w zagranicznych transferach pieniężnych. Dzięki czemu nasze środki trafią do obiorcy bez zbędnych ukrytych kosztów. Często przelew online mogą być także szybsze, ponieważ zaangażowanych jest mniej banków biorących udział w transakcji. Może również zmniejszyć lub wyeliminować powszechną ukrytą opłatę zwaną opłatą banku korespondenta. Co znowu sprawia, że transfer jest znacznie tańszy. Każdy na tym korzysta!

Darmowe ogloszenia

Najlepsze międzynarodowe firmy przekazujące pieniądze z UK do Polski

Nie ma znaczenia, z jakiego banku lub firmy korzystasz – wysyłanie pieniędzy za granicę przez Internet jest prawie zawsze tańsze, niż robienie tego przez telefon lub osobiście. Wiele firm oferuje tylko internetowe sposoby przesyłania pieniędzy za granicę. Oznacza to, że mogą obniżyć całkowity koszt każdego przelewu, ponieważ nie muszą ponosić kosztów obsługi w placówce stacjonarnej.

W Wielkiej Brytanii wszystkie główne banki pobierają dużo mniej opłat za korzystanie z bankowości internetowej do przesyłania pieniędzy za granicę. Dzieje się tak dlatego, że przelewanie pieniędzy przez Internet kosztuje banki o wiele mniej, niż zlecenie przelewu osobiście w oddziale banku. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z banku powinieneś nadal porównać opcje transferu pieniędzy z Anglii do Polski przez Internet. Serwisy specjalizują się w płatnościach międzynarodowych mogą być znacznie tańszą opcją, ponieważ ich struktura opłat i kursy wymiany są zwykle znacznie lepsze.

Jak najtaniej wysłać pieniądze z UK do Polski? Sprawdź Ranking!

Sukces w znalezieniu najlepszego sposobu na wysyłanie pieniędzy z UK do Polski jest dość trudny. Oczywiście, jeżeli zabieramy się do tego nieprzygotowani lub robimy to na własną rękę. Każdy, kto choć raz zlecał taką transakcję, dobrze wie, że czeka go wiele ukrytych opłat i sporo wydatków. Dlatego zgromadziliśmy najważniejsze informacje w jednym miejscu, gdzie prezentujemy topowe firmy na rynku przekazów pieniężnych. Dodatkowo wyjaśniamy, na czym one zarabiają, oraz która z nich ma najlepszą ofertę. Prawdziwym kluczem do sukcesu jest zestawienie serwisów w rankingu firm oferujących przelewy z UK do Polski

Dlaczego ważny jest dobry ranking?

Dobry ranking to najlepsze miejsce do porównywania wielu firm. Nie musimy przeglądać setek ofert i spisywać tabeli opłat i prowizji wszystkich portali. W jednym miejscu znajduje się zestawienie najważniejszych cech. Dodatkowo, każda firma została już przetestowana, a jej recenzję można przeczytać. W rzeczywistości statystyki pokazują, że taki ranking w dużym stopniu ułatwia wybór najlepszej firmy na rynku. Co więcej, możemy przeczytać i sprawdzić opinie klientów, którzy korzystali już z tych platform.

Przestrzeń dla Twojej reklamy!

Jak korzystać z rankingów, aby najtaniej wysłać pieniądze z UK do Polski?

Rankingi mogą pomóc w wyborze korzystnej oferty, dostarczając więcej informacji na temat jakości usługi, opłat, kursu wymiany walut i opinii klientów. Zapewnia również ogólne porównanie między instytucjami. Jednak rankingi nie mogą podjąć decyzji za Ciebie. Statystyki nie dają pełnego obrazu tego, jaki jest najlepszy sposób na rynku. W połączeniu z opiniami obecnych użytkowników serwisów, które Cię interesują, rankingi mogą posłużyć do dokonania świadomego wyboru, który portal jest odpowiedni dla Twoich wymagań i priorytetów. Ostatecznie tylko Ty będziesz wiedział, czy dana firma jest dla Ciebie odpowiednia. Z tego powodu dobry ranking nigdy nie udziela bezpośrednich ani osobistych porad dotyczących wyboru. Stanowi jedynie skarbnicę wiedzy oraz pokazuje wszystkie najważniejsze informacje w jednej tabeli, co pomaga w dokonaniu ostatecznego wyboru.

Sprawdź, ile otrzyma odbiorca, aby wiedzieć jakie koszty poniesiesz!

Aby pomóc Ci w procesie decyzyjnym, w zestawieniu możesz zobaczyć jaka kwota wpłynie do odbiorcy Twojego przelewu po wszystkich kosztach. Jest to dość kluczowa informacja, ponieważ większość firm nie mówi wprost o swoich opłatach i prowizjach. Dzięki temu możesz dopasować je do swoich priorytetów, jeśli zależy Ci na oszczędnościach zawsze zwracaj na to uwagę.

Czas to pieniądz również przy przelewach z UK do Polski

Jeśli interesuje Cię szybki czas realizacji usługi, to w rankingu znajdziesz taką informację. Dlaczego czas to pieniądz? Dlatego, że za przelewy przyśpieszone będziemy musieli sporo zapłacić. Czasem nawet kilku krotność podstawowej stawki. Z tego powodu warto się zastanowić, czy warto przepłacać za przelew? Niektóre firmy przecież oferują podobny czas dostarczenia pieniędzy w lepszej cenie.

Mam wybraną ofertę z rankingu. Czy powinienem z niej skorzystać?

Możesz przeglądać ranking, aby porównać, jak jedna firma wypada na tle innych w tym samym czasie realizacji przelewu lub kto oferuje najniższe stawki. Możesz również zapoznać się z recenzjami każdej z firm, aby poznać opinie ekspertów i przeczytać więcej o danym portalu.

Najlepsze międzynarodowe serwisy przekazujące pieniądze z UK do Polski do można znaleźć w portalach finansowych. To właśnie te witryny skupiają listę renomowanych oraz wykwalifikowanych firm zajmujących się przekazami pieniężnymi. Czy potrzebujesz czegoś więcej, jak wsparcie specjalisty, który oferuje lepsze stawki niż bank? Dodatkowo zapewni korzystny transfer przy absolutnie minimalnych opłatach? Jeśli takiego rozwiązania szukasz to zdecydowanie trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ zajmujemy się tym właśnie aspektem już od wielu lat!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.