Transfer pieniędzy z Polski do Anglii obecnie można zrealizować co najmniej na kilka zróżnicowanych sposobów. Który z nich wybrać? Sprawdźmy! W niniejszym artykule uwzględniliśmy kilka najbardziej znanych metod na przekaz środków w tym kierunku. Dodatkowo porównaliśmy koszty zlecenia usługi w każdej formie oraz czas realizacji. Podsumowując, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić Państwa do lektury!
Spis treści:
- Jak obliczyć koszty oraz opłaty?
- Ile trzeba czekać na taką wpłatę?
- Dlaczego lepiej unikać banków?
- Usługa przekazu pocztowego
- Agencje gotówkowe WU oraz MG
- Która alternatywa jest najlepsza?
- Przelew online PLN/GBP z TransferGo!
Transfer pieniędzy z Polski do Anglii – wstęp
Transfer pieniędzy z Polski do Anglii wprawdzie nie stanowi żadnej nowości na międzynarodowym rynku usług płatniczych. Jednakże od czasu, kiedy kierunek ten stał się mocno obleganym sporo się zmieniło w tej branży. Z pewnością najbardziej widoczną zmianą w tej gałęzi usługowej jest pojawienie się nowych graczy na rynku. Dzięki nim, przestarzałe formy, takie jak tradycyjne przelewy czy też przekazy pocztowe ustąpiły miejsca innym, o wiele bardziej innowacyjnym rozwiązaniom. Oczywiście banki, jak i poczta nadal świadczą takie transfery, lecz poza standardami bezpieczeństwa nie dają klientom w zamian nic więcej. A w czasach stale rosnących cen, jak i dynamicznym trybie życia przydałoby się zaoszczędzić zarówno na pierwszym i drugim.
Czy jest to możliwe gdzie indziej? Jak najbardziej tak! Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie szukać i na jakiej zasadzie działają przelewy zagraniczne. Przekonajmy się zatem, jak w opłacalny sposób zrobić transfer pieniędzy. Zacznijmy więc od podstaw, czyli kosztów oraz czasu.
Ile kosztuje przelew z Polski do Anglii?
No właśnie, Ile kosztuje przelew z Polski do Anglii? Prawidłowa odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Od czego? Generalnie od tego, w jaki sposób postanowimy zorganizować transfer pieniędzy z Polski do Anglii. Najmniej korzystne propozycje oferują każdorazowo banki, zaś najkorzystniejsze oferty znajdziemy za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm internetowych. Niemniej, bez względu na metodę płatności, należy wyszczególnić składowe kosztu przelewu zagranicznego. Zwykle należą do nich niżej wymienione:
- cena zlecenia przelewu – im niższa, tym lepiej dla klienta. Średnie ceny wahają się od 20 aż do 300 zł! Aczkolwiek istnieją dostawcy usług, którzy znieśli tą standardową opłatę i zarabiają jedynie na marży wymiany walut.
- kurs wymiany waluty – im wyższa marża przewalutowania, tym mniej pieniędzy otrzyma odbiorca.
- prowizje pośredników – chodzi rzecz jasna o banki korespondentów, którzy współuczestniczą przy księgowaniu przelewu w sieci SWIFT. Niestety, ale wysokość prowizji to niewiadoma, którą poznamy dopiero po finalizacji usługi. Im większa liczba tych instytucji, tym większa prowizja będzie do zapłaty. Może być od 1 do 3 pośredników.
Ile idzie przelew z Polski do Anglii?
Czy wiecie, Ile idzie przelew z Polski do Anglii? Średni czas wynosi kilka dni, a dokładniej do 3 dni roboczych. Podobnie, jak w przypadku opłat, tak i tutaj, ważne jest to, jakie narzędzie płatności wybierzemy. Dłuższe terminy to przede wszystkim specjalność banków oraz urzędów pocztowych. Natomiast te najkrótsze mają firmy online, które potrafią zrealizować usługę w ciągu 1-2 dni roboczych. Różnica jest więc wyraźnie zauważalna. Dodatkowo, poniżej wymieniamy czynniki, które mogą mieć wpływ na termin:
- sesje księgowania płatności (tzw. cut-off times);
- święta i weekendy (dni wolne od pracy banków);
- rodzaje przelewów zagranicznych (SEPA/SWIFT);
- ilość banków korespondentów – więcej korespondentów oznacza wydłużenie czasu realizacji usługi.
Przelew bankowy z Polski do Anglii
Z jednej strony jest to na pewno bezpieczne i dość wygodne rozwiązanie. Całą operację wykonamy z własnego rachunku bankowego, za pomocą zlecenia przelewu zagranicznego w bankowości internetowej. Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii przez bank? Poniżej podajemy, co będzie niezbędne do realizacji:
- Imię i nazwisko adresata przelewu;
- numer rachunku IBAN (angielskie IBAN-y to ciąg 22 znaków (w tym kodu – GB);
- kod SWIFT;
- dokładna kwota przelewu;
- konkretny tytuł przelewu
Warto tu dodać, że instytucje bankowe uznaje się za najbezpieczniejsze podmioty usług finansowych na świecie. Jeśli chodzi o korzyści dla klientów, to niestety, ale to byłoby na tyle. Jak to możliwe? Najgorsze przeliczniki kursu PLN/GBP, wysoka cena przelewu i długi czas księgowania to wystarczające argumenty. Dzieje się tak, gdyż bankowe tabele opłat i prowizji ustalają indywidualne wartości. Jednakże przede wszystkim wysoki poziom spreadu walutowego decyduje o tym, że klienci nieświadomie tracą całą masę swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Reasumując, szczerze odradzamy tradycyjny przelew bankowy.
Przekaz pocztowy zagraniczny
Zagraniczny przekaz pocztowy to kolejny sposób na transfer pieniędzy z Polski do Anglii, który powoli zdaje się odchodzić do lamusa. Jak wszyscy wiemy, większość usług oferowanych przez Pocztę Polską charakteryzuje się opóźnieniami w dostarczeniu. Nie inaczej jest w przypadku przekazu zagranicznego. Czas na dostarczenie należności wynosi od 3 do 4 dni roboczych, a z różnych przyczyn może potrwać nawet do tygodnia. Koszt samego wykonania takiej usługi (15-25 PLN), jak i kiepskie stawki wymiany walut sprawiają, że większość osób poszukuje innych alternatyw. Poniekąd jest to optymalna opcja dla tych, którzy nie posiadają konta w banku i lubią załatwić sprawę “na miejscu”. Mowa tu np. o seniorach, jednak obecnie nawet starsze osoby coraz częściej przekonują się do prostych internetowych rozwiązań.
Western Union i MoneyGram
Transfer pieniędzy z Polski do Anglii bez problemu zrealizujemy też poprzez przekaz pieniężny do UK w jednym z punktów agencyjnych. Chodzi rzecz jasna o tak popularne podmioty, jak Western Union czy MoneyGram. To dość zbliżona forma realizacji przekazu pieniężnego do przekazu pocztowego. Przy pomocy agenta wypełniamy formularz przekazu z danymi o adresacie. Żadna ze stron nie musi mieć założonego rachunku bankowego. Jeśli chodzi o plusy i minusy, zdecydowanie więcej jest tych drugich. Zacznijmy jednak od pozytywów, a tym jest szybkość przekazu, który dochodzi do odbiorcy w ciągu 1-2 dni roboczych. Z drugiej strony spora cena przekazu (15-30 PLN) i dość niskie stawki wymiany walut powodują, że musimy poszukiwać dalej.
Jak wykonać transfer pieniędzy z Polski do Anglii najkorzystniej?
Jak widać sposobów na to jest co nie miara. Niestety ani jedna z wyżej wymienionych nie zapewnia tego, czego oczekują konsumenci. Na szczęście ogromny popyt na wysyłanie pieniędzy z polskiego na angielskie konto przyczynił się do pojawienia się na wielu firm. Bez wątpienia najbardziej rekomendowane rozwiązanie to firmy online specjalizujące się w wysyłaniu przelewów za granicę. Niewątpliwie jest to numer 1 w tej branży, które potwierdziły swoją silną pozycję przez cały czas trwania ostatniej dekady. Zobaczcie, która ma najlepsze warunki na polskim rynku!
Jak najtaniej wysłać pieniądze z Polski do Anglii? – Transfer online w TransferGo!
Tylko i wyłącznie za pośrednictwem TransferGo! Dlaczego warto zaufać TransferGo? Jest w pełni zaufaną instytucją płatniczą, która posiada wymagane licencje oraz certyfikaty bezpieczeństwa. Dodatkowo podlega zewnętrznej kontroli organów nadzorujących. Poza tym, oferta TransferGo jest w pełni transparentna. Niska cena za przelewy i najkorzystniejsze kursy walutowe! Dzięki TransferGo przesyłanie pieniędzy za granicę jest szybkie, wygodne i korzystne. Aby zacząć korzystać z tej platformy, wystarczy założyć konto na stronie TransferGo używając naszego linka, co umożliwia darmowy pierwszy przelew. Po rejestracji, należy wpisać kwotę do przelania oraz wybrać walutę, na którą chcemy przeliczyć środki. Następnie wprowadzamy dane odbiorcy, takie jak imię, nazwisko i numer konta bankowego. Po zatwierdzeniu szczegółów transakcji, wybieramy metodę płatności i dokonujemy przelewu. TransferGo zapewnia pełną transparentność kosztów, co pozwala dokładnie poznać opłaty i kurs wymiany przed dokonaniem transakcji. Cały proces można śledzić do momentu, gdy pieniądze trafią do odbiorcy.
Komentarze