Serwis ogłoszeniowy w Anglii może być przede wszystkim pomocny, dla osób które dopiero przeprowadziły się na Wyspy Brytyjskie. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę na emigracji, warto znać strony internetowe, które posłużą Ci jako rzetelny źródło informacji. Szukasz pracy? Chcesz wynająć pokój, a może mieszkanie? Planujesz kupno samochodu? Te i wiele innych informacji możesz znaleźć korzystając z serwisów, na których nie tylko zamieszczane są tego typu ogłoszenia, ale również sporo bieżących informacji dotyczących życia w Wielkiej Brytanii. Zapoznaj się z poniższym artykułem i sprawdź, który z nich warto odwiedzić!

Spis treści

Serwis ogłoszeniowy w Anglii

Serwis ogłoszeniowy w Anglii pomaga nam nie tylko wyszukać interesujących nas ofert, ale także umożliwia wystawianie swoich ogłoszeń. Niejednokrotnie strony tego typu stanowią również łącznik pomiędzy Poloniom zamieszkującą Zjednoczone Królestwo. Zrzeszają Polki oraz Polaków, którzy nie tylko dopiero co przybyli na terytorium tego kraju, ale także tych, którzy przebywają tam już od dłuższego czasu. Aktualne i kompleksowe poradniki mogą znacznie ułatwić pobyt na obczyźnie. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? W takim razie zapraszamy do lektury!

Darmowe ogłoszenia

Brexit a Polacy

Brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, oficjalnie nastąpił 31 stycznia 2020 roku. Wraz z nim w życie zostały wprowadzone pewny zmiany. Co oznaczał od dla Polaków? W głowie wielu z nich zaczęły pojawiać się pytania: Czy Polacy mieszkający w UK będą mogli nadal legalnie żyć i pracować na Wyspach po Brexicie? Czy UK wprowadzi wizy dla Polaków? Jak wyjechać do UK po Brexicie? Czy Polakom potrzebny jest paszport?

Bez wątpienia Brexit wprowadził rewolucję w kwestii legalnego pobytu w UK. Polacy, aby pozostać dalej na Wyspach Brytyjskich musiały złożyć wniosek o przyznanie statusu osoby osiedlonej lub tymczasowo osiedlonej. Brak rejestracji skutkował tym, że osoby które przyjechały do Wielkiej Brytanii przed Brexitem nie mogły tego udowodnić, a tym pozbawione zostały możliwości legalnego pobytu, podjęcia pracy zarobkowej, wynajęcia mieszkania oraz korzystania z brytyjskiej służby zdrowia. Drugim sposobem na pozostanie w Anglii było otrzymanie brytyjskiego obywatelstwa, o które mogli starać się Polacy przebywający tam od lat.

Obecnie emigracja do UK nie odbywa się już w tak swobodny sposób. Jednak, Polacy nadal mogą podróżować do Wielkiej Brytanii. Obowiązują nowe procedury związane z wizami i zezwoleniami. Posiadanie wizy jest niezbędne, aby zamieszkać w Wielkiej Brytanii. Nie jest ona natomiast wymagana, w przypadku, gdy chcemy jechać do Anglii w celach turystycznych lub rodzinnych. Nasz pobyt bez wizy może trwać do 6 miesięcy.

Ważne! Na takiej wizie nie możemy podejmować żadnej pracy oraz nie otrzymamy też żadnych benefitów.

Podjęcie pracy w Wielkiej Brytanii

Bardzo często ludzie wykorzystują serwisu ogłoszeniowe, aby poszukiwać potencjalnego zatrudnienia. Podjęcie pracy w UK przez Polaków nadal jest możliwe, jednak w tym celu wymagana jest odpowiednia wiza. Wiza pracownicza przyznawana jest na podstawie punktowego systemu imigracyjnego (UK’s points-based immigration system). To, czy dana osoba otrzyma wizę do Wielkiej Brytanii rozstrzyga przyznawana punktacja, która uwzględnia takie czynniki, jak kwalifikacje, umiejętności zawodowe oraz poziom znajomości języka angielskiego. Służy to kontroli imigracji przez rząd brytyjski i ocenie potencjalnych imigrantów. Ma ograniczyć możliwość napływu na terytorium Zjednoczonego Królestwa nisko wykwalifikowanej siły roboczej.

Podjęcie pracy w Wielkiej Brytanii

Serwis ogłoszeniowy w Anglii – gdzie warto szukać?

Serwis ogłoszeniowy w Anglii to doskonałe źródło informacji, które obejmuje różnorodne tematy. najdziesz bieżące informacje, oferty pracy oraz nieruchomości? Nie ulega wątpliwości, że kwestie związane z poszukiwaniem pracy, czy nieruchomości są istotne w szczególności dla osób, które dopiero co planują swój wyjazd do Wielkiej Brytanii. Dostęp do tego typu serwisów zdecydowanie ułatwi nam stawianie swoich „pierwszych kroków” w obcym państwie. Sprawdźmy, które z nich warto poznać.

Popularne serwisy ogłoszeniowe w Wielkiej Brytanii

Korzystając z polskich serwisów ogłoszeniowych w UK pozwala na znacznie szybsze zaadaptowanie się do warunków, jakie zastaną nas po przeprowadzce do UK. Oczywiście istnieje wiele serwisów, jednak które z nich są najczęściej odwiedzane przez Polaków zamieszkujących tereny tego państwa?

 1. Limu.pl
 2. Polemi.co.uk
 3. Londynek.net
 4. Gumtree
 5. Angolia.co.uk
 6. Linkedln
 7. Strefa.co.uk
 8. E-ogłoszenia.co.uk
 9. Sprareroom
 10. Indeed

Każdy z nich jest portalem informacyjnym oraz platformą społecznościową integrującą polską społeczność na Wyspach Brytyjskich. Przedstawiają aktualne wiadomości dotyczące Polonii oraz życia na emigracji. 

Przestrzeń dla twojej reklamy

Limu.pl – Twoje najlepsze źródło informacji

Serwis ogłoszeniowy Limu.pl to miejsce, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Dzięki niemu możesz łatwo i skutecznie przeglądać oferty oraz zamieszczać ogłoszenia z różnych kategorii. Swoją działalność prowadzi na terenie Zjednoczonego Królestwa zrzeszając jego mieszkańców. To miejsce, gdzie spotykają się klienci, sprzedawcy, usługodawcy oraz pracodawcy. Łatwość nawigacji strony pozwala szybko znaleźć interesujące nas ogłoszenia. Korzystając z Limu.pl zyskujesz łatwy dostęp do informacji i porad związanych z życiem na Wyspach Brytyjskich w zakresie:

 • edukacji,
 • finansów,
 • nieruchomości,
 • motoryzacja,
 • pracy,
 • prawa,
 • transportu,
 • zdrowia,
 • kupna i sprzedaży,
 • randek
 • oraz innych usług.

Przeglądając ogłoszenia na Limu.pl możesz skorzystać z opcji filtrowania wprowadzając odpowiednie dla Ciebie kryteria. Dzięki temu znacznie szybciej znajdziesz to, czego oczekujesz. Poza tym, serwis ten jest często odwiedzany przez Polaków poszukujących informacji o miejscowych wydarzeniach, zmianach w prawie imigracyjnym, poradach czy nowościach dotyczących życia codziennego oraz społecznościowego.

Jak zacząć korzystać z serwisu?

Chcesz zacząć korzystać z serwisu ogłoszeniowego Limu.pl, ale nie wiesz jak zacząć? Zapewniamy, że jest to bardzo swobodne i intuicyjne.

 1. Założenie konta – jest to pierwszy krok, jaki należy wykonać. Podaj podstawowe informacje, jak: adres e-mail, nazwa użytkownika oraz ustawienie hasła.
 2. Wybierz kategorię, którą jesteś zainteresowany.
 3. Dodaj ogłoszenie – wystarczy, że wybierzesz opcję „+ Dodaj ogłoszenie” w kategorii, którą jesteś zainteresowany.
 4. Wybór opcji ogłoszenia – darmowe lub płatne. Opcja płatna jest zdecydowanie dla osób, które chcą wyróżnić swoje ogłoszenie. Sprawi to, że dotarcia do potencjalnych klientów będzie efektywniejsze.
 5. Nadaj tytuł, dodaj opis oraz zdjęcia, które nadadzą Twojemu ogłoszeniu atrakcyjności. Pamiętaj o podaniu ceny oraz swoich danych kontaktowych, a następnie zatwierdź ogłoszenie.
 6. Zarządzanie ogłoszeniami – w panelu użytkownika możesz zarządzać swoimi ogłoszeniami (edytuj, usuwaj, dodawaj nowe ogłoszenia, personalizuj i dostosowuj je do Twoich indywidualnych preferencji). 

To już wszystko na dzisiaj w tym temacie. Jeśli chcesz być z Nami na bieżąco to odwiedzaj naszą stronę regularnie. Ogłoszenia w UK to doskonałe źródło informacji, gdzie możesz znaleźć to, czego potrzebujesz. Odkryj świat możliwości na naszym portalu ogłoszeniowym! Przeglądaj setki ofert nieruchomości, znajdź wymarzoną pracę, dokonaj udanych transakcji. Poznaj wyjątkowe ogłoszenia, które spełnią Twoje potrzeby i sprawią, że codzienne życie stanie się jeszcze bardziej ekscytujące!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.